Aile Planlaması Tüp bağlatmak konusunda fikir verir misniz ltf?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben daha önce pek çok farklı yöntemlerle korunmaya çalıştım.
Hap dediğiniz gibi ilk başlarda unuttum ama zamanla alışıyor insan.
Spral kullanmıştım bana çok problem yaşattı. Pek çok kez rahim ile ilgili
sorunlarım oldu en son mayıs ayında myom ameliyatı olacaktım ve o zaman
eşimle daha öncedende konuşup anlaştığımız için dr tüplerimide bağlamasını söyledim.
Yaşım 34 iki çocuğum var biri 11 diğeri 5.5 yaşında ve şimdi içim çok rahat
bundan sonra bir gebelik zaten düşünmüyordum ve ameliyat sırasında bunun yapılması
bana çok doğru geldi evet dr eşin imzasını istiyor. Bana çevremde pek çok kişi
buradaki arkadaşların yazdıklarını söyledi bende çok kararsızlığa düştüm o dönem
ancak şu varki Allah korusun çocuklarımdan herhangi birine birşey olsa yeniden gebe
kaldım diyelim o bebek ne oğlum olacak benim için nede kızım....... Şuanda eşimde
bende çok rahatız yani çok içime sindirmiştim zaten bu durumu ameliyatın üstünden
3,5 ay geçti herhangi bir problem yaşamadım adetlerim düzenli, tek sorun ameliyatı
daha önce iki kez sezeryanle doğum yapmıştım aynı yerden yaptı dr biraz iyileşme
süreci uzadı o kadar. Dediğim gibi bu aslında tamamen sizin kendi kararınız.
Ben kendi adıma çok memnunum istenmeyen bir gebelik, kürtaj (Allah korusun)
gibi durumlardan çok daha iyidir.

bencede ben daha yenı oldum bence kesın çözüm o basımıza gelcek bekleyelım bu basımıza gelcek bekleyelım. hep kadınlar yıpranıyor. allah elımızdekı cocuklarımıza hayırlı ve sagıklı omurler versın ....

bencede ben daha yenı oldum bence kesın çözüm o basımıza gelcek bekleyelım bu basımıza gelcek bekleyelım. hep kadınlar yıpranıyor. allah elımızdekı cocuklarımıza hayırlı ve sagıklı omurler versın ....

canım tüp baglatma operasyonu mu oldun? nasıl gecti kolay mı zor bir ameliyat mı? hastanede kalsın mı bilgilendirirsen sevinirim, tesekkürler gecmiş olsun..

Ya biri bana yardım etsin iyice pimpirikli olmaya başladım.Gebe kalmamak için spiral var fakat spiral olmasına rağmen prezervatifte kullandırtıyorum eşime.Sizde hamile kalırmıyım :KK43:

PINARE spiral de zaten kayma durumu olduğundan kondom kullanabilirsiniz bence bu pipiriklilik değil çünkü spiral diğer yöntemlerden riskli geliyo bana bide enfeksiyondan dolayı yara durumuda olabiliyo kondom hem enfeksiyondan hemde gebe kalmaktan korura.s

Annem ben 10 yaşımdayken 4 aylık düşük yapmıştı. Sebebi spiral di. spiral yerinden kaymış ve bebeğin

gözüne yada beynine yapışmış olma durumu yüksek olduğundan doktorlar almak istedi ve bebek gitti.

Üfff kadın olmak ne zor şey . Bende 2. çocuğumdan sonra daha fazla tedirginlik yaşarım herhalde..

tüpleri bağlatmak dini açıdan gerçekten yasak değilse eğer , yaşınız da müsait yaptırabilirsiniz..

yerinizde olsam zaten 2 çocuğum var yaşımda 39 bu saatten sonra başka çocuk yapmam kesinlikle bağlatırım ,dünyanın binbir türlü hali var diyenlere çok şaşırdım çocuklarıma bişey olmuş olsa bile bu yaştan sonra çocuk yapacak halim yok herhalde
24 yaşındayım 6 aylık bir oğlum var doktor bağlayalım dese tereddüt bile etmem bağlatırım çocukları çok seviyorum ama 2.yi kesinlikle istemiyorum
annem 10 sene oldu bağlatalı hiçbir sorunu yok

benim 1 çocuğum var. 2.çocuktan sonra bende bağlatmak istiyorum yanlız aklıma takılan tek şey şu arkadaşlar
hani haberlerde filan görüyoruz, çocukta bir hastalık oluyor ( ilik kanseri....) ve annenin yeni bebek yapması gerekiyorki yeni doğan bebekten alınan ilik.... önceki çocuğun hayatını kurtarıyor.
allah göstermesin ama dünyanın bin türlü hali var,hastalığın kime ve nezaman geleceğini bilemeyiz
yanlızca bu sebepten kafam çok karışıyor

ben de 32 yaşındayım.2 kez sezaeryanla çocuğum oldu ve condomla çok ciddi korunurken sadece bir kere evde condom bittiğinden geri çekilmeye izin verdim ve şimdi 3.ye gebeyim 4 aylık.bebeğimde 19 aylık.bu kez artık bağlatmak istiyorum ama bu sefer de çevremde bağlatıptA olmaz diye güvenme bağlı olup hamile kalan gördüm diyen 2 ayrı arkadaştan duydum.moralim bozuldu.4.yü istemiyorum ve zaten gebelik tansiyonu ve şekeri gibi problemlerde yaşıyorum hem de çalışan bir bayanım.bu konuda fikri olan var mı???

o halde ben şunu anlıyorum.Eğer prezervatifle korunuyorsanız yırtılma olmaması durumunda kesinlikle gebelik olmaz değilmi.

Ben randevumu aldım kızlar, önümüzdeki hafta bağlattıracağım tüplerimi. Merak eden arkadaşlar olursa buradan bilgi verebilirim ameliyat öncesi ve sonrası hakkında.

Ben randevumu aldım kızlar, önümüzdeki hafta bağlattıracağım tüplerimi. Merak eden arkadaşlar olursa buradan bilgi verebilirim ameliyat öncesi ve sonrası hakkında.

merhaba öncelikle çokk geçmiş olsun ..randevu aldığını tüp bağlatma için bilgi verebileceğini söylemişsin bende birkaç ay sonra 2ci bebeğimi dünyaya getireceğim spral anesteziyle sezeryanla inşallah ve bende 3cüyü düşünmediğim için bağlatmayı düşünüyorum ama bir yandan da çok korkuyorum yaşım 36 buyaştan sonra 3cüyü asla düşünmüyorum sezeryan operasyonından ayrı olarak bir ücreti varmı varsa ne kadar acaba birde yan etkileri oluyormu bilgi verirsen çok sevinirim monapisa arkadaşım :21

sonuç ne oldu arkadaşım memnun kaldınmı merak ediyorum ben de 2.çocukdan sonra bağlatmayı düşünüyorum

benim eltim 3 ncü çocuğunda sezaryandi tüplerini bağlattı ve aradan 2 sene geçince tüpün biri kendiliğnden açılmış ve hamile kaldı
tabiki herkesin başına gelmez binde bir olacak bişey
ben bir senedir bebek için uğraşıyorum olmuyo
rabbim nasip etmişse tabii her şey boş
hiç bi yöntem yüzde yüz güvenilir değil

benim eltim 3 ncü çocuğunda sezaryandi tüplerini bağlattı ve aradan 2 sene geçince tüpün biri kendiliğnden açılmış ve hamile kaldı
tabiki herkesin başına gelmez binde bir olacak bişey
ben bir senedir bebek için uğraşıyorum olmuyo
rabbim nasip etmişse tabii her şey boş
hiç bi yöntem yüzde yüz güvenilir değil

Tam karar veriyorum, böyle şeyler duyunca aklım karışıyor. Ben de temmuzda 3. çocuğumu dünyaya getiricem inşallah ve yaşım 33 artık daha çok çocuk istemiyorum(gerçi yaşım 23 olsaydı da istemezdim ya:) hap kullanamıyorum, herhangi bir ria taktırmak da istemiyorum. Tüp bağlatmak kesin çözüm gibi gelmişti. Ama artık gelmiyor bunları duyunca. Çevremde tüolerini bağlatıp sorun yaşamayanlar var. Deneyimli olanlar paylaşabilir mi lütfen.

Mrb tuplerinizi baglattiktan donra baya zaman gecmis haftaya brnde baglatcm cok kararszm ve cok korkuyrm

X