Tup bebege baslamali mi beklemeli mi ?

Evet sağ tüpüm açıktı zaten.. bu başka bir olay tüp önce kapanıyor daha sonra içi zamanla sıvı dolmaya başlıyor bunu toksik bir sivi olarak nitelendirebiliriz. Ve bu sıvı rahmin içine doğru akıyor hamile kalinamiyor ve sağlıklı embriyolar ne yazık ki tutunamiyor transfer sonrası gelişime devam etmiyor. Dediğim gibi 2 aşılama 2 tüp bebek /4 embriyo transferi yapıldı sırf bu problem ameliyat esnasında çözülmedigi için hiç bir sonuç alamadım ve tekrar sil baştan başladım..
Geçmiş olsun tekrardan, İnşallah bu sefer son olurgüzel haberler alırsınız🤲

O bebisin ruhu yaratilmissa rabbim zaten verecek. Bir sorun yok ki Altta bu kadar cabalamak mantikli mi?
Ortalama ne kadar gidiyor bi fikriniz var mi?
Buradaki düşünce ile daha Cook beklersiniz , bazen bir seyleri elde etmek için çaba gerekir... Evet çoğu insan bunun için cabalamayabiliyor hatta istemeden olanı da var ama... Gerçekten istiyorsanız zaman çok kadınlar için biraz daha önemli...
Sizin hiç doğal yolla bile olmamış , ben de 2 kere doğal yolla oldu kalbi durdu ve 2 kere de aşılama yaptık olmadı ( tüp Bebek raporu alabilmek için devlet hastahanesinde oldum) hazır siz de bu yollardan geçmişken raporunuzu alın ve başlayın derim gerçekten istiyorsanız tabi...
Fikir olsun diye söylüyorum...
Tüp Bebek raporu ilaçların parasını ve transfer parasını karşılıyor çok... Yani biz geçen sene 30-35 bin TL civarı tutan ilaçlara rapor ile 15bin civarı bir şey ödemiştik... tüp bebek tedavisinde de birazcık indirimimiz olmuştu...
Tedavi başlangıcı bir sey değil ilaç masrafı çok fazla oluyor neredeyse tüp bebek tedavisi kadar... Özel yerde yaptırırsanız tabi.
Ayrıca uzaktan karar vermeyin birkaç doktor kestirin gözünüze ve ön görüşme yapın çok fazla paralar dökmeye gerek yok ama labaratuvar ve hastanane kalitesini de gozardi etmeyin.
Rabbim gerçekten isteyenlerin yardımcısı olsun kucağına bebisini almayı nasip etsin inşallah 🤲🏼

Aslında herkesin durumu farklı bazılarının süreç uzun sürer bazılarının kısa ben mesela Mart,in sonunda başladım tubbebeğe şuan transfer aşamasına geldim 10.günde opu oldum âdet olmayı bekliyorum transfer için. Extra bir sorunumuz olmadığı için çabucak ilerledi Maşallah 🧿
Biz de sadece eşimde sperm hareketsizliği var diye gittik ama doktorum kimsenin göremediği 1cm bile olmayan çikolata kistini gördü onca doktora gitmiştim hiçbir sorunun yok demişti hâlbuki. Hsg çekti hafif Y rahim olduğunu gördü mesela. Yani detaylı muayene ileri tetkiklerle başarı şansınızı yükseltebilirsiniz iyi ve tecrübeli doktor bulmak gerekiyor. Yoksa tüp bebek dediğin zaten toplam 14 günlük bi süreç olabilir opu sonrası su toplama vs olmadıysa hemen transfer olursun biter ama önemli olan sonuç🤍

Tüpte sıvı olması tubbebek te engel düşüğe sebep olur boşuna mı tubbebek yaptirirken Rahim filmi istiyorlar.
Aaaaa bilmiyordum bunu biz azosperm nedeniyle yaptık doktorum eski doktoruma benden rahim filmi istediği için kızmıştı, boşa çekmemişim o acıyı o zaman. Biz de bir sene korunduktan sonra öğrendik bu durumu tüpsüz olmayacağını da öğrenince harekete geçtik bende 32 yaşındayım eşimde 31 komple bu süreç 9 ayımıızı aldı. Açıkçası sebepsiz olsaydı bu süreci göze almak istemezdim, çünkü ciddi manada sağlıklı olan vücudum sağlığını kaybetti hissediyorum ama başka türlü olma ihtimali olmadığı için bu yola girdik, bir buçuk sene çok değil aslında ama tabi çok hazırım bir an önce olsun derseniz de yapın kolay değil ama bi şekilde dayanıyorsunuz

Selamlar , sebepsiz infertiliteye sahibiz hersey normal ve cok guzel. 2 Asilama denedik negatif oldu. Takdiri ilahi deyip normal Akisina mi biraksak yoksa tup bebek girisimine mi baslasak aklim cok karisik. Altta sebep olmayan arkadaslar siz neler yaptiniz ne dusunuyorsunuz ?
Bizim de sizin gibi 3 yılımız oldu sebepsiz. Biz de 2 aşılama denedik negatif oldu ama daha fazla zihnimi bulandırmak istemiyorum Yaz tatilinde ben de başvuracağımnegatif oldu ama daha fazla zihnimi bulandırmak istemiyorum Yaz tatilinde ben de başvuracağım

Biz de sadece eşimde sperm hareketsizliği var diye gittik ama doktorum kimsenin göremediği 1cm bile olmayan çikolata kistini gördü onca doktora gitmiştim hiçbir sorunun yok demişti hâlbuki. Hsg çekti hafif Y rahim olduğunu gördü mesela. Yani detaylı muayene ileri tetkiklerle başarı şansınızı yükseltebilirsiniz iyi ve tecrübeli doktor bulmak gerekiyor. Yoksa tüp bebek dediğin zaten toplam 14 günlük bi süreç olabilir opu sonrası su toplama vs olmadıysa hemen transfer olursun biter ama önemli olan sonuç🤍
Yaptirdigim yer iyi bir merkez ve doktorum hiç biri ayrıntıyı atmadan bütün kontrolleri yaptırdı.sonuç nasip kısmet biz elimizden geleni yapıyoruz gerisi taktiri ilahi. Bunun garantisini hiç bir merkez veremez zaten kesin olacak tutacak diye öyle olsa bütün herkes orda yaptırırdi.

Yaptirdigim yer iyi bir merkez sonuç nasip kısmet biz elimizden geleni yapıyoruz gerisi taktiri ilahi. Bunun garantisini hiç bir merkez veremez zaten kesin olacak tutacak diye öyle olsa bütün herkes orda yaptırırdi.
Merkezi doktoru laboratuvarı araştırdıysan içine sindiyse sonuç istediğin gibi olur inşallah. Ama doktor araştırırken ilk denemede ne kadar pozitif alıyor ona bakmalısın ve beta sonucu mu paylaşıyor kalp atışı mı o da önemli çünkü beta sonucuyla merkezin başarı oranı hesaplanmıyor kalp atışıyla diye biliyorum.

Selamlar , sebepsiz infertiliteye sahibiz hersey normal ve cok guzel. 2 Asilama denedik negatif oldu. Takdiri ilahi deyip normal Akisina mi biraksak yoksa tup bebek girisimine mi baslasak aklim cok karisik. Altta sebep olmayan arkadaslar siz neler yaptiniz ne dusunuyorsunuz ?
Başlamalısın canım. Bunu 4 olumsuz aşılaması ve ikinci tüp bebek denemesini yapan biri olarak söylüyorum. İkinci aşılamadan sonrası çok mantıklı değilmiş. Tabi yaş faktörü de önemli. Vaktin varsa bekleyebilirsin, sonrasında da eğer doğal yoldan olmazsa tüp bebeğe başlayabilirsin.

Aaaaa bilmiyordum bunu biz azosperm nedeniyle yaptık doktorum eski doktoruma benden rahim filmi istediği için kızmıştı, boşa çekmemişim o acıyı o zaman. Biz de bir sene korunduktan sonra öğrendik bu durumu tüpsüz olmayacağını da öğrenince harekete geçtik bende 32 yaşındayım eşimde 31 komple bu süreç 9 ayımıızı aldı. Açıkçası sebepsiz olsaydı bu süreci göze almak istemezdim, çünkü ciddi manada sağlıklı olan vücudum sağlığını kaybetti hissediyorum ama başka türlü olma ihtimali olmadığı için bu yola girdik, bir buçuk sene çok değil aslında ama tabi çok hazırım bir an önce olsun derseniz de yapın kolay değil ama bi şekilde dayanıyorsunuz
Doktorum Rahim filminin tubbebekte çok önemli olduğunu söyledi. Hem tüplerin durumunu görmek için sıvı akışı varmı? hemde Rahimde polip,kist, miyom gibi bebeğin tutunmasını engel durum varmı görmek için dedi.

Merkezi doktoru laboratuvarı araştırdıysan içine sindiyse sonuç istediğin gibi olur inşallah. Ama doktor araştırırken ilk denemede ne kadar pozitif alıyor ona bakmalısın ve beta sonucu mu paylaşıyor kalp atışı mı o da önemli çünkü beta sonucuyla merkezin başarı oranı hesaplanmıyor kalp atışıyla diye biliyorum.
İçime sinmese zaten orayı tercih etmezdim

İçime sinmese zaten orayı tercih etmezdim
Bu sitede herkes birbirine yardımcı olmak için tecrübelerini aktarmaya çalışıyor ne kadar terssiniz konu sahibiyle karıştırdım sizi uzun uzun anlatmaya çalışıyorum o yüzden 🙄 kendi kendinize maşallah dediğiniz anda cevap vermeyi kesmem gerekirdi aslında ama şimdiye kadar kimse terslemediği için iyi niyetle anlatmaya devam ettim. Umarım pozitifi görürsünüz ne diyim maşallah size🧿🤍

Bu sitede herkes birbirine yardımcı olmak için tecrübelerini aktarmaya çalışıyor ne kadar terssiniz konu sahibiyle karıştırdım sizi uzun uzun anlatmaya çalışıyorum o yüzden 🙄 kendi kendinize maşallah dediğiniz anda cevap vermeyi kesmem gerekirdi aslında ama şimdiye kadar kimse terslemediği için iyi niyetle anlatmaya devam ettim. Umarım pozitifi görürsünüz ne diyim maşallah size🧿🤍
Cok sagolun yoeumlariniz icin 💕 insallh en kisa zamanda hepimiz kolaylikla cocuk sahibi oluruz 🥰

Zaten neden arastirirken Rahim filmi cekilio Asilama yapilirken yumurta sayilirken hep usg yapiliyor tupte sivi varsa zaten gorulur baslangicta. Sonradan da olusmus olabilir. Tek tuple de gebe kalabilen bircok insan var
öyle olmuyor işte :) tüpte sıvı işi haledilmeden normal kalınsada bebeği düşürüyor. tutunmuyor yada en baştan.bazen son aşama tüpte çıkıyor bu sebepler.

O bebisin ruhu yaratilmissa rabbim zaten verecek. Bir sorun yok ki Altta bu kadar cabalamak mantikli mi?
Ortalama ne kadar gidiyor bi fikriniz var mi?
Bu fikir şuba benziyor "Rabbim rızıkları zamanları belli olarak takdir etti ezelde ,ben çalışmazsamda bana yiyecek vs gelir nasıl olsa" Allah tedavi yollarını da bu zaman diliminde nasip etmiş.30 yıl öncesi tüp bebek diye birşey yok. Böyle bir imkan olduğu için ayrı, gidip maddi olarak yaptırabilmek ayrı nimet. Devlette olsa bütçe gerekiyor ilaçlara vs.
4 yıl sebepsiz denilen biriyim. Normal olması için çabaladım.sizin yaşınızdaydım o zamanlar. Şimdi ileri yaşsın neden bu kadar bekledin diyorlar. Her ay her yıl giderek kalite ve rezerv etkileniyor yaşa bağlı. Ayrıca bir sebep varsa en son tüpte çıkar deniliyor,embriyo kısmı,tutunma problemi vs. bizde fikir sahibi olduk. İlk yıldan sonra direk gitmediğim için pişmanım. Hemen gidenleri daha beklemeyelim diyeni okudum burda takdir ediyorum çok.O motivasyon bendede olsaymış diyorum. Ayrıca herşey yolundaysa 1 ayda sonuç olur, süreç kısa sürer ve bu vesileyle gelecekse nasip olur.
Dr un biri "30 yıllık tecrübem bana sebepsiz olmadığını gösterdi. Altta yatan neden bulunamıyor, iyi değerlendirmek lazım" diyordu haklı. Çok iyi bir laboratuvar çok tecrübeli bir Dr seçin.
Herşey mükemmel ilerler çok kaliteli embriyolar tutmaz ise artık o zaman sebepsiz demeli bence. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bu fikir şuba benziyor "Rabbim rızıkları zamanları belli olarak takdir etti ezelde ,ben çalışmazsamda bana yiyecek vs gelir nasıl olsa" Allah tedavi yollarını da bu zaman diliminde nasip etmiş.30 yıl öncesi tüp bebek diye birşey yok. Böyle bir imkan olduğu için ayrı, gidip maddi olarak yaptırabilmek ayrı nimet. Devlette olsa bütçe gerekiyor ilaçlara vs.
4 yıl sebepsiz denilen biriyim. Normal olması için çabaladım.sizin yaşınızdaydım o zamanlar. Şimdi ileri yaşsın neden bu kadar bekledin diyorlar. Her ay her yıl giderek kalite ve rezerv etkileniyor yaşa bağlı. Ayrıca bir sebep varsa en son tüpte çıkar deniliyor,embriyo kısmı,tutunma problemi vs. bizde fikir sahibi olduk. İlk yıldan sonra direk gitmediğim için pişmanım. Hemen gidenleri daha beklemeyelim diyeni okudum burda takdir ediyorum çok.O motivasyon bendede olsaymış diyorum. Ayrıca herşey yolundaysa 1 ayda sonuç olur, süreç kısa sürer ve bu vesileyle gelecekse nasip olur.
Dr un biri "30 yıllık tecrübem bana sebepsiz olmadığını gösterdi. Altta yatan neden bulunamıyor, iyi değerlendirmek lazım" diyordu haklı. Çok iyi bir laboratuvar çok tecrübeli bir Dr seçin.
Herşey mükemmel ilerler çok kaliteli embriyolar tutmaz ise artık o zaman sebepsiz demeli bence. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Çok teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için 💕 insan karar veremiyor ya da hangi yolun doğru olduğunu seçemiyor. Haklısınız rabbim isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin 🙏🏻

X