Tüp Bebek Deneyimleri Tüp Bebek Başarı Hikayeleri

beyzanaz aramıza hosgeldın adenzar cım kısa protokolde sansın az uzunda cok dıye bırsey yok dr un senın durumuna yumurta rezervıne gore hangını uygun gorurse ona gore tedavı uyguluyorlarsen ıcını rahat tut ve dr una guven

selam arkadaşlar tüp bebek tedavisi aşamalarında yaşadıklarınızı anlıyorum.lütfen sağdan soldan duyduğunuz merkezlere değil,bizzat kendiniz gidip kurumu,doktorunuzu ve çalışanı görün.hiçbir merkez birbirinden farklı bişey yapmıyor.güvenmeniz önemli ordaki ekibin size hissettirdikleri, maddiyat bir tarafa manevi destek çok daha önemli istediğiniz soruları soramıyor,istediğinizde doktorunuza ulaşamıyorsanız,devlet hastanelerindeki gibi saatlerce bekliyor ve her gidişinizde farklı biri muayenenizi yapıyorsa...zaten çoğumuz utana sıkıla gidiyoruz bide farklı insanlara sil baştan anlatıyoruz.biz biliyoruz ki gittiğimiz merkezlere bizi iyileştirecekleri için gitmiyoruz.bizler BİŞEY İSTİYORUZ BİZLER UMUT YOLCULUĞUNA ÇIKIYORUZ.BİZLER SONUNU BİLMEDEN GİDİYORUZ.ve gittiğimiz merkezlerdende yapılması gerekeni istiyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun

canım okadar haklısınki bende bu siteye ilk üye olduğumda herkesin nerde yaptığını merak ettim bende çoğu yerle bilindik yerlerle görüştüm ama bana itici gelen bişey vardı hep bu kişilik o anki durum meselesi ve şimdi gittiğim doktoru gördüğüm an burda yaptırıcam dedimmm şuan başladım sonuçta yöntem aynı uygulama aynı sadece doktoruna güven ona inan ve buna sende inan neler başaramaski insan allahın izniylee umarım ellerimizi boş çevirmez rabbim :Saruboceq:

merhaba arkadaşlar 2 kez dış gebelik geçirdim amelyatla tüplerim alındı tek çare tüp bebekti ama hiçbirzaman ümitsizliğe kapılmadım hayatta bazı şeyleri yaşamak gerekiyor neden ben diye hiç sormadım kendime şu an 3 aylık ikizlere hamileyim önemli olan tedavide kendi doktorunuz tüp bebek merkezinden ilgi olarak hiç memnun kalmadım ama ilk denemede başarılı olduk. transfer olduğu gün sadece 1 saat yattım yemek yemeğe gittik alışveriş merkezini gezdik ve 2.5 saatlik yolu geldim tüp bebekten başka şansım yoktu ama hayatın sonu olarak görmedim olmassa tatile çıkıp yine deniyecektik tabiki zor aşamalar ama olumlu düşünmek gerek ve hiçbirzaman ümidinizi yitirmeyin

merhaba arkadaşlar 2 kez dış gebelik geçirdim amelyatla tüplerim alındı tek çare tüp bebekti ama hiçbirzaman ümitsizliğe kapılmadım hayatta bazı şeyleri yaşamak gerekiyor neden ben diye hiç sormadım kendime şu an 3 aylık ikizlere hamileyim önemli olan tedavide kendi doktorunuz tüp bebek merkezinden ilgi olarak hiç memnun kalmadım ama ilk denemede başarılı olduk. transfer olduğu gün sadece 1 saat yattım yemek yemeğe gittik alışveriş merkezini gezdik ve 2.5 saatlik yolu geldim tüp bebekten başka şansım yoktu ama hayatın sonu olarak görmedim olmassa tatile çıkıp yine deniyecektik tabiki zor aşamalar ama olumlu düşünmek gerek ve hiçbirzaman ümidinizi yitirmeyin

tebrik ederim canım inşallah hayırlısıyla kuçagına alırsınikizlerini

canım hayırlısıyla bebeklerini kucağına alırsıninşallah,seni tebrik ederim...nerede tedavi olmuştun?yanlış hatırlamıyorsam acıbadem idi...orda ilgi gösteririler hastaya ama...neyse hepsi boş sen şuan hamilesin ya önemli olan da bu...sağlıklı bir gebelik dönemi dilerim sana...sevgiler...:nazar:

canım yanlış yönlendirmeyelim insanları:1no2:
uzun protokol iyi kısa protokol kötü diye bir şey yok.doktorlar hastanın durumuna göre uzun ya da kısa diye karar veriyorlar..Benimki kısa protokol..Her insana göre değişiyor ihtiyaçlar...sengözlerimebaksanab

Bademcim ben okadar çok araştırdımki hatta doktorumada sordum. Genelde tercih edilen uzun protokol dedi bana. Tabi bizlerin yaş faktörü ve yumurta rezervleri ilede alakalı bu durum. Buna tabiki doktor karar veriyor.

Uzun protokol: Tüm dünyada en çok tercih edilen KOH protokolüdür. GnRHa uygulamasına bir önceki adet döneminin 21. günü başlanır. Takip eden adet kanamasının 3. gününde baskılanmanın olup olmadığı yapılacak olan kan testi ile anlaşılır. Kan östrojen düzeyi azalmışsa baskılanma sağlanmış demektir. Bu durumda hMG ya da FSH ile uyarı tedavisine başlanılır. Ancak GnRHa uygulaması sona erdirilmez. Çatlatma iğnesi yapılana kadar GnRH ve hMG ya da FSH bir arada kullanılır.

Ama protokolunuze siz değil doktorunuz karar veriyor. Tedavi kişiye özel

Bademcim ben okadar çok araştırdımki hatta doktorumada sordum. Genelde tercih edilen uzun protokol dedi bana. Tabi bizlerin yaş faktörü ve yumurta rezervleri ilede alakalı bu durum. Buna tabiki doktor karar veriyor.

Evet canım biliyorum uzun protokolde daha fazla yumurta elde edilebilme olasalığı var hepsi bu....ama zaten bir kaçı dölleniyor..sonuçta uzun ya da kısa buna dr bizim yaşımıza,durumumuza ve belki kimsenin aklına gelmeyecek ama uzak şehirdeyse acelesi varsa bu duruma göre de kısa protokol uygulanıyor..

Bu arada Merhaba arkadaşlar,herkese hayırlı cumalar...

Arkadaşlar 7 yumurtadan 6 sı olgunmuş ve 4 ü döllenmiş...

Embriyoların durumuna göre bu pazar transfer olabilir..hihoyyyt

Evet canım biliyorum uzun protokolde daha fazla yumurta elde edilebilme olasalığı var hepsi bu....ama zaten bir kaçı dölleniyor..sonuçta uzun ya da kısa buna dr bizim yaşımıza,durumumuza ve belki kimsenin aklına gelmeyecek ama uzak şehirdeyse acelesi varsa bu duruma göre de kısa protokol uygulanıyor..

Bu arada Merhaba arkadaşlar,herkese hayırlı cumalar...

Arkadaşlar 7 yumurtadan 6 sı olgunmuş ve 4 ü döllenmiş...

Embriyoların durumuna göre bu pazar transfer olabilir..hihoyyyt

Hayırlı olsun hadi bakalım 3 gün transferin gercekleşecek. Sana bol bol dua edeceğim.

Selam arkadaşlar sizinle başımdan geçenleri paylaşmak istiyorum. Belki benim düştüğüm hataya düşenler olabilir diye.
3 yıl önce ilk tüp bebek denememizi semra kahraman yönetiminde memorial hastanesinde yaptık. malesef sonuç alamadık. 4 tane embrio olgunlaştı dediler ve transfer yapıldı daha sonra sonuç negatif.
1 yıl toparlandıktan sonra bu seferde fertijin tüp bebek merkezinde seval hanımla denedik. Kendisi gayet dostça bir yaklaşım sergiledi fakat bana çok güven vermedi tabi sonuç ta gebe kaldım havalara uçtum. 14 haftalıkken düşük yaptım. sonuç yine hüsran . sebebini sorduğumda muhtemelen sakat olduğunu bebeğimin ondan düştüğünü söyledi. Tekrar denememiz gerektiğini yılmamamızı ısrarla tekrar etti. Fakat ben ve eşim orda denemekten vaz geçtik. Sonra internetten araştırıken dr. Yücel Karaman ın adına ulaştık birde ona muayene olalım dedik. Hani hoca derler ya gerçekten yücel bey hoca. Beni muayene ettikten sonra rahmimde arka ve yan duvarlarda daralmalar olduğunu bunların düzeltilmeden gebe kalmamın zor olduğunu kalsam bile düşükle sonuçlanacağını söyledi. Nasıl yani bunu göre göremi bana 2 kez boşuna tğp bebek denemesi yapmışlardı. Maddi manevi yıpranmamız boşunamıydı. 1 ay kadar düşündükten sonra karar verdim ve yücel bey histeroskopik ameliyat la rahmimi düzeltti ve bizede ameliyatın filmini verdi gerçekten evde zorlanarakta olsa izledim ve yapılan işin ne kadar etkili olduğunu gözlerimle gördüm. rahmim nerdeyse 2 katı kadar genişlemişti. Daha sonra 2 ay bekleyip hormon tedavisi gördükten sonra tüp bebek programına aldı 2 embrio transfer etiiler ve şuan gebeliğimin 6. ayındayım. Uzun lafın kısası herkes tüp bebek yapıyor fakat işi bilen kişinin ellerinde inanın herşey çok farklı ilk defa kandırılmadık ve herşey yolunda gitti. çok mutluyum inşallah kızımı kucağıma aldığımda daha da mutlu olacağım. Yücel Karamanı ve Brüksel Tüp bebek merkezini herkese gönül rahatlığıyla öneririm. Zaten adım attığınız ve yücel beyle görüştüğünüz an farkı anlayacaksınız.

Selam arkadaşlar sizinle başımdan geçenleri paylaşmak istiyorum. Belki benim düştüğüm hataya düşenler olabilir diye.
3 yıl önce ilk tüp bebek denememizi semra kahraman yönetiminde memorial hastanesinde yaptık. malesef sonuç alamadık. 4 tane embrio olgunlaştı dediler ve transfer yapıldı daha sonra sonuç negatif.
1 yıl toparlandıktan sonra bu seferde fertijin tüp bebek merkezinde seval hanımla denedik. Kendisi gayet dostça bir yaklaşım sergiledi fakat bana çok güven vermedi tabi sonuç ta gebe kaldım havalara uçtum. 14 haftalıkken düşük yaptım. sonuç yine hüsran . sebebini sorduğumda muhtemelen sakat olduğunu bebeğimin ondan düştüğünü söyledi. Tekrar denememiz gerektiğini yılmamamızı ısrarla tekrar etti. Fakat ben ve eşim orda denemekten vaz geçtik. Sonra internetten araştırıken dr. Yücel Karaman ın adına ulaştık birde ona muayene olalım dedik. Hani hoca derler ya gerçekten yücel bey hoca. Beni muayene ettikten sonra rahmimde arka ve yan duvarlarda daralmalar olduğunu bunların düzeltilmeden gebe kalmamın zor olduğunu kalsam bile düşükle sonuçlanacağını söyledi. Nasıl yani bunu göre göremi bana 2 kez boşuna tğp bebek denemesi yapmışlardı. Maddi manevi yıpranmamız boşunamıydı. 1 ay kadar düşündükten sonra karar verdim ve yücel bey histeroskopik ameliyat la rahmimi düzeltti ve bizede ameliyatın filmini verdi gerçekten evde zorlanarakta olsa izledim ve yapılan işin ne kadar etkili olduğunu gözlerimle gördüm. rahmim nerdeyse 2 katı kadar genişlemişti. Daha sonra 2 ay bekleyip hormon tedavisi gördükten sonra tüp bebek programına aldı 2 embrio transfer etiiler ve şuan gebeliğimin 6. ayındayım. Uzun lafın kısası herkes tüp bebek yapıyor fakat işi bilen kişinin ellerinde inanın herşey çok farklı ilk defa kandırılmadık ve herşey yolunda gitti. çok mutluyum inşallah kızımı kucağıma aldığımda daha da mutlu olacağım. Yücel Karamanı ve Brüksel Tüp bebek merkezini herkese gönül rahatlığıyla öneririm. Zaten adım attığınız ve yücel beyle görüştüğünüz an farkı anlayacaksınız.

önce hayırlı olsun inşallah sağ salim kızını kucağın alırsın sonrada yaşadıkların için geçmiş olsun.Bende tüp bebek veya aşılama yaptıracak arkadaşlara iyi araştırmalarını tavsiye ederim. Ben 5 defa ehli olmayan yerlerde aşılama yaptırdım boşuna zaman kaybına uğradım en önemlisi manevi çöküntü...ilk tüp bebek denemesini doğru adreste denedim ve 8,5 aylık hamileyim darısı isteyen herkesin başınaa.s.

arkadaslar bana yardimci olurmusunuz
benim iki gun evel transferim gerceklesti ama sol yumurtama bir sanci girip cikiyor ve kabis olmusum. Acaba bu tehlikelimi, yani arada bir karnima sancima girip cikiyor kabizliktan mi bilmiyorumbenneyaptımki

hanım ağa hayırlı olsun. benim 4. denememde oldu. şu anda 4 haftalık. bu denememde transferden sonra sağ yumurtalığımda şişlik ve ağrı oldu. 5-6 gün sürdü. sancılardan dolayı tutmadığına nerdeyse kesin gözüyle bakıyordum hatta. 12. günkü teste kadar son beş gün adet olacağımı düşündünüp durdum ağrı yüzünden. hatta 11.gün kahverengi akıntım oldu ama sonunda hamileyim şükür. sen de içini ferah tut. önemli olan bu. 9 gün sonra sonucunu bekliyorum. hadi bebişler anneleri bekletmeyin.

hanım ağa hayırlı olsun. benim 4. denememde oldu. şu anda 4 haftalık. bu denememde transferden sonra sağ yumurtalığımda şişlik ve ağrı oldu. 5-6 gün sürdü. sancılardan dolayı tutmadığına nerdeyse kesin gözüyle bakıyordum hatta. 12. günkü teste kadar son beş gün adet olacağımı düşündünüp durdum ağrı yüzünden. hatta 11.gün kahverengi akıntım oldu ama sonunda hamileyim şükür. sen de içini ferah tut. önemli olan bu. 9 gün sonra sonucunu bekliyorum. hadi bebişler anneleri bekletmeyin.

ay cok sagol canim, benim iki gun evel transferim oldu insallah hayirlisi olur bu arada senide kutlarim,

merhaba canım. insallah sağlıcakla kucağına alırsın bebişini. ben de yarın tedaviye başlıyorum ama neler yapılacak yarın bilmiyorum. adetin 2. günü gel dediler sadece? bu konudan biraz bahseder misin bana? kısa protokol benimki.

arkadaşlar tüp bebek tedavisi için ne zaman gidilmesi gerekirr başka bi şehre gideceğim için soruyorumm

slm arkadaşlar benimde 6 gun once trasferın gerceklesti. 2 embrıyo konuldu ve 12 gun sonra yanı haftaya bugun kan tahlılı yaptıracagım. ama okadar sabırsızlandım kı bugun ıdrar testı yaptım ve negatıf cıktı ne olur deneyımlı olanlar sızce bu sonucun dogru cıkma ıhtımalı varmı??? bu benım ılk deneyımım. bırı ne olur ıçıme su serpsın

slm arkadaşlar benimde 6 gun once trasferın gerceklesti. 2 embrıyo konuldu ve 12 gun sonra yanı haftaya bugun kan tahlılı yaptıracagım. ama okadar sabırsızlandım kı bugun ıdrar testı yaptım ve negatıf cıktı ne olur deneyımlı olanlar sızce bu sonucun dogru cıkma ıhtımalı varmı??? bu benım ılk deneyımım. bırı ne olur ıçıme su serpsın

kesinlikle çıkmaz idrarda adet günün gelmesi lazım idrarda çıkması için onun için boşa moralini bozma benimde tahlil günüm bugündü dün idrar tahlili yaptım 2. çizgi silik çıktı 1 hafta önce yaptığımda tek çizgi çıkmışdı bugünde kan tahlili yaptırdım hamile olduğumu öğrendim sabret kafanı rahat ttut inşallah sende başarırsın

X