Tüp bebek sürecimi tüm detayları ile paylaşıyorum

Selam çiçeğim 🌸 çok şükür iyiyim her şey yolunda gidiyor. En son keseyi gördük, cuma günü de nasip olursa kalp atışı için gideceğiz güzel haberlerle gelelim inşallah teyzesi 🧿 Bugün Torch vs. testleri istemişti doktorumuz onları da verdik. Asıl haberler sende nedir son durum?? Ne aşamadasın?
selam canım, minnakının sesini duydun mu :) nasıl gidiyor bakalım keyifler nasıl

selam canım, minnakının sesini duydun mu :) nasıl gidiyor bakalım keyifler nasıl
Merhaba kuzumm sen nasılsın? Duyamadık maalesef gittiğimde 5+5 olmuştuk doktorumuz henüz ufak haftaya bakalım, vajinal muayene etmek istemiyorum bebişe rahatsızlık vermeyelim dedi. Ama kese de embriyo da gelişmiş ilerlemesi güzel dedi. Yani bu cuma tekrar gideceğiz bakalım 😍

Merhaba kuzumm sen nasılsın? Duyamadık maalesef gittiğimde 5+5 olmuştuk doktorumuz henüz ufak haftaya bakalım, vajinal muayene etmek istemiyorum bebişe rahatsızlık vermeyelim dedi. Ama kese de embriyo da gelişmiş ilerlemesi güzel dedi. Yani bu cuma tekrar gideceğiz bakalım 😍
iyiyim canım , oh oh çok güzel evet erken biraz iyi yapmış bende de hiç vajinal bakmamışlardı gerek yok 1 hafta sonra duyarsın güzel bir an tadını çıkart 😍

Bulantılar ne zaman başlıyor tahmini? Biliyor musun? Benim sıfır belirtisiz ilerleyen bir gebeliğim var şuan. Ara ara telaş perileri yokluyor beni normaldir inşallah :110:
canım ben 4 defa yaşadım bu süreci hiçbirinde bulantım olmadı, her hamilelik ayrı bir hikaye herkeste farklı belirtiler olabilir ya da hiç belirti de olmayabilir :) bende aşırı terleme yapardı ve ara ara baş dönmesi umarım sende sık bulantılar yaşamadan ilerletirsin :)

canım ben 4 defa yaşadım bu süreci hiçbirinde bulantım olmadı, her hamilelik ayrı bir hikaye herkeste farklı belirtiler olabilir ya da hiç belirti de olmayabilir :) bende aşırı terleme yapardı ve ara ara baş dönmesi umarım sende sık bulantılar yaşamadan ilerletirsin :)
İnşallah canım yaaa bulantılardan biraz çekiniyorum henüz başlamadı bugün 6+1 umarım da olmaz. Ama baş dönmeleri yaşıyorum hafif hafif aralarda.

İnşallah canım yaaa bulantılardan biraz çekiniyorum henüz başlamadı bugün 6+1 umarım da olmaz. Ama baş dönmeleri yaşıyorum hafif hafif aralarda.
genellikle söylenen şu; ilk haftalarda bulantın olmazsa ilerde de olmaz, inşallah rahatlıkla geçirirsin bu süreci. Hafif mide kazınması gibi oluyordu bana ama asla bulantı istifra yaşamadım birşeyler atıştırınca geçiyordu. beslenmene dikkat et yeter, sen zaten herşey biliyorsun 😉

genellikle söylenen şu; ilk haftalarda bulantın olmazsa ilerde de olmaz, inşallah rahatlıkla geçirirsin bu süreci. Hafif mide kazınması gibi oluyordu bana ama asla bulantı istifra yaşamadım birşeyler atıştırınca geçiyordu. beslenmene dikkat et yeter, sen zaten herşey biliyorsun 😉
Ay hadi inşallah 😍 moral oldu yazdıkların arkadaşım umarım hiç olmaz 🕊️

Benim bir tüpümün gerisinde sıvı birikmesi vardı hidrosalpins deniliyor bu şekilde embriyo hiç bir şekilde tutunamıuor bunun tek çaresi ya tüpünü bağltmak ya da o tüpü oradan aldırmak maalesef başka yolu yok.
Bu tanıyı rahim filmine bakarak mı koydular bende hafif genişleme var doktor filme baktı hidroselpensk diyemem dedi tam olarak yarın toplamam var

Selammm, Bugün çok şükür ilaç tedavisine başladık hormon değerlerim normal çıktı ve ilk iğnelerimi merkezde yaptılar bakalım süreç nasıl ilerleyecek heyecanla bekliyorum 😍 Derdimvarr Derdimvarr canım sende durumlar nasıl sonunda duydunuz mu minnoşun seslerini 😊

Merhaba kızlar 3 buçuk yıllık evli, evlendiği ilk günden beri bebiş isteyen ve korunmayan 32 yaşında hanım kişisiyim :)) ilk 1 buçuk sene bebiş olmamasını önemsemedik nasıl olsa olur diye üzerinde durmadık. 2 seneye yaklaşırken devlet hastanesi serüveni başladı jinekoloji bölümü muayenelerinden sonra bir şey bulunamayınca infertilite bölümüne sevk edilmemin ardından yeniden muayeneler, eşimin kontrolleri vs. derken benim pcos olabileceğimden şüphelenildi ve ultrasonda pcos görüntüsü olduğu söylendi fakat sonrasında o görüntünün pcos olmadığı kesinleşti. Vajinal muayenede Pcos görüntüsü olması polikistik olduğunuz anlamına gelmiyor hanımlar. Her fazla yumurta görünümü pcos olmuyormuş. En son Hsg çekilecek dendi ve anestezisiz şekilde devlet hastanesinde rahim filmi çekildi. Canı tatlı biri değilimdir hiç, ama aklı olan anestezisiz Hsg çektirmesin. Ben neden bilmiyorum ama zorlandım. Sonucunda bir tüp kapalı çıktı ve açılmadı da. 3 ay deneyin olur dediler Hsg sonrası olmadı. Aşılamanın bizde tutmayacağını bu sonuçlarla da devletin bize tüp bebek yapmayacağını söylediler (çok daha vahim durumdaki vakalara devlet bakıyormuş vakit kaybetmek istemiyorsanız özele gidin dediler bizi gönderdiler) benim amh yani yumurta rezervi yüksekti 3.5 civarı. Genel anlamda elle tutulur bir probleme rastlanmadı. Sebepsiz infertiliteye çıkıyor yollar. Her neyse bir arkadaş önerisi ile vakit kaybetmeden özel bir tüp bebek uzmanına başvurduk ama maddi anlamda suistimal edildiğimizi anlayınca başlamadan vazgeçtik (birkaç durum yaşadık göze batan)

Veee aradan öylece 6 ay geçer akışına bıraktığımız...

Gebelik olmayınca yine başka bir tavsiye ile şimdiki hocamız ile tanıştık. Müthiş şekilde içimiz ısındı emin olduk. Ve sürecimiz vakit kaybetmeden başladı. İlaçlar temin edildi.

14 Aralık 2023 regl başlangıcı

15 Aralık reglin 2. günü + KONTROL + gonalf 300 başlandı

16 Aralık gonalf 300

17 Aralık gonalf 300

18 Aralık gonalf 300

19 Aralık KONTROL (yumurtalar 10mm) + gonalf 300 + meriofert 150 başlandı

20 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide başlandı

21 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

22 Aralık KONTROL (yumurtalar 15mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

23 Aralık KONTROL (yumurtalar 16mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

24 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

25 Aralık KONTROL (yumurtalar 17-20mm) + gonalf 150 + meriofert 150 + cetrotide
Akşamına 21:00 da çatlama iğneleri uygulandı.
2 adet gonapeptyl + ovitrelle 1/4 çeyrek dozda

26 Aralık BOŞ GÜN DİNLENME

27 Aralık OPU (yumurta toplama) 14 yumurta toplandı

28 Aralık 1.gün 14 yumurtadan sadece 2 tanesi sağlıklı çıktı (inanılmaz üzgünüm ağlamaktan helak oldum)

29 Aralık 2.gün 2 yumurta ile devam (ağlamalar devam ediyor)

30 Aralık 3.gün 1 yumurta sağlıklı bölünmeye devam ediyor diğer yumurta gelişimi geriden geliyor. 3.gün donduralım mı 5.güne devam edelim mi diye soruldu, hocamla battı balık yan gider diyerek risk alıp 5.güne gidip gitmeyeceğini izleme kararı aldık

31 Aralık 4.gün 1 tanesi morula halini aldı, diğerinin gelişimi zayıf. Yılbaşı gecesi dileklerim 5.güne ulaşabilmeleri.

1 Ocak 5.gün yeni yılın ilk muhteşem haberini aldık 1 embriyom blast kalite donduruldu diğerinin gelişimi izleniyor.

2 Ocak 6.gün izlenen embriyo gelişimi durdu.

Elimizde sadece 1 tane blastosist embriyo ile yolumuza devam ediyoruz. 2. regl ile birlikte hocanın yanına gideceğim. Her şey yolunda giderse transfer olacak.

-İlk reglim olması gereken günden 4 gün önce geldi opu sonrası çok normalmiş. Biraz ağrılıydı.

4 Şubat ikinci regl başladı

5 Şubat reglin 2.günü hormon testleri + KONTROL (kan sonuçlarına göre bir sıkıntı yok değerler normal, vajinal muayenede rahim iyi kist görülmedi. 13 Şubatta kan verilecek ve tekrar vajinal muayene olacak kontrol olumlu geçer ise çatlamadan 5 gün sonra transfer planlanacak. Bu arada doğal siklus protokolüne göre ilerletiyoruz süreci (ilaçsız)

13 Şubat'ta görüşmek üzere sormak istediklerinizi yazın lütfen elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

Herkese bebişli günler:)
Sonucunuz nasil umuyorum pozitiftir💐🤲🏻

Evet rahim filminde belli oldu
Rabbim yardımcınız olsun düşük riski her zaman her koşulda var maalesef bende bugün toplama oldu 13 tane duruma göre cuma cumartesi transfer benimde genişleme den dolayı düşük ihtimali var doktora güvendim daha kötülerini gördüm şişmiş tüp doğurdular dedi ameliyat önermedi

Selammm, Bugün çok şükür ilaç tedavisine başladık hormon değerlerim normal çıktı ve ilk iğnelerimi merkezde yaptılar bakalım süreç nasıl ilerleyecek heyecanla bekliyorum 😍 Derdimvarr Derdimvarr canım sende durumlar nasıl sonunda duydunuz mu minnoşun seslerini 😊
Süperrrr arkadaşım çok mutlu oldum 😍 harika bir şekilde ilerlesin inşallah. Çok şükür duyduk kalp atışı 🙏 ne kadar bir süreç var önünde ne zaman planlanıyor?

Süperrrr arkadaşım çok mutlu oldum 😍 harika bir şekilde ilerlesin inşallah. Çok şükür duyduk kalp atışı 🙏 ne kadar bir süreç var önünde ne zaman planlanıyor?
canımm çok sevindim sağlıkla büyüsün inşallah❤🙏 bakalım cumartesi kontrole gideceğiz doktor ne diyecek yumurta toplamadan sonra belki gerek görürse bir toplama işlemi daha yapılacak sonrasında 3 ay endo kalınlığını gidermek için ilaç kullanacağım transferim her durumda haziran temmuzu bulur bu arada da genetiğe göndereceğiz umarım sağlıklı embriyolar oluşursa 😊

X