Tüp bebek tedavisi gördüğümü cevreme soylemeli miyim ?

Kızlar tüp bebek tedavisi görüyorum şuan. Bunu çevremle paylaşmalı miyim sizce. Normalde işime her koşulda devamlılık sağlayan birisiyim.ama tedaviden dolayi yarından itibaren 10 gün gitmeyeceğim çünkü doktorum öyle istedi ve iş yerimden birçok arkadaş merak ediyor.
Sizlerin bu konuda bakış açısı nedir
Yerinde olsam söylemem biz başladığımızda sağır sultan bile duydu şimdi gelmişim transfer olacam millet arayıp meraklı meraklı eee ne yaptınız sanki olmuş bitmiş ben saklıyorum en iyisi kimsenin bilmemesi soran olursada bı taziye vardı oraya gitmem gerekiyor dersin

Bende benzer süreçlerden geçiyorum sadece en yakın arkadaşım biliyor tüm ayrıntısı ile. Onun dışında hiç kimseye anlatmadım. Çünkü ben zaten hızlı demoralize olan bir insanım. Ailem dahi olsa soruları ile demoralize olacağım için söylemedim. Bir de ailemden uzakta yaşıyorum. Her aradığımda her yanlarına gittiğimde onlar da eli yüreğinde bekleyecek ki acaba hamile mi bu gelişinde/arayışında söyleyecek müjdeyi verecek mi diye onları da beklentiye sokamam. Süreç olumlu olursa elbette anlatırım. Onun dışında bebek sorularını kibarca geçiştiriyorum.

Bence söylenmeli, anlatılmalı, konuşulmalı. Normalleştirmeliyiz. Kimse tüp bebek tedavisi olduğu için kendini bir şeyi saklamak zorunda hissetmemeli. Bu bir ayıp değil, bu bir şans. İyki bu tedavi var ve insanlar çocuk sahibi olabiliyor.

X