Tüp bebek tedavisinde gebelik oluşup doğum yaptıktan sonra 2. Tüp bebek tedavisine en erken ne zaman başlayabilirim

ozdenkocak88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2022
1.247
950
35
Merhaba arkadaşlar 2023 yılının ekim ayında tüp bebek tedavisine başladım Mart ayında transfer oldu nisan ayında pozıtıf sonucumu aldım kızım Aralık ayında dünyaya geldi şuan 4 aylık kendisi tedavi sürecinde her 2 tüpüm de histeroskopi ile alındı yani kendiliğimden hamile kalma şansım sıfır o yüzden mecbur tedavi görmem gerekiyor yaşım da suan 35 bir an önce tedavi görmem gerekiyor internet araştırmasında doğumdan sonra 2 yıl beklemem gerektiği söyleniyor

Ben düşük amh yüzünden doktora en erken ne zaman hamile kalayım demiştim 40 muayenesinde 6 aydan sonra demisti. 2 yıl evet beklense iyi ama kitabi bir bilgidir dedi.

Şu an uyku gerilemesinden kafayi yiyo olmanız lazım biraz daha bekleyin bence. 🤣

Bu arada bu soruyu soran ben 2 yas 4 aylık anasıyım ama büyüdükçe erteliyorum. 1 yaş olsun doyodum oldu hazır hissetmedim 2 olsun dedim 2 oldu 4 diyorum bakın 3 bile değil 4. Çok zoor çok zor ☠️☠️

Evet uykusuzum mesaim de başladı benim işim de çok yoğun hem iş hem ev hem bebiş çok zor çok ama bugun regl oldum o yüzden aklıma geldi bu durum çok zorlanacağım biliyorum ama uzun süre erteleyip rahata alışırsam hiç yapamam zaten tedavide 6 embryo çıktı transfer de 5. Gün 3AA 3 AB transfer edildi bi tanesi tuttu geriye 4 embryo kaldı yani o yüzden erkenden başlasam iyi olur diyorum eşim de hiç istemiyor kızını o kadar çok seviyor ki üsten Gül koklamam diyor 😅

X