Tüp bebek transfer sonrası 10 gün

Kızlar merhaba ben 5.gün embriyosu transferi yaptım 16 şubatta 9. Ve 10.gün beta negatif geldi yani 0 a yakın bir değer bugün12.gün 3.3 geldi sizce umutlanmalı mıyım
Merhaba, yukarıda anlattığım gibi transferimin 10. gününde benim değerim 15,1 geldi. Doktorum fazla umutlanmamam gerektiğini sağlıklı bir gebelik ihtimalinin %10 olduğunu söyledi. Transferin 13. günü yani bugün 27,9 geldi, yine aynı şeyleri söyledi, takip edecekler iki günde bir. Moral bozmak için asla söylemiyorum ama kendimden örnek vermek istedim.

Merhaba, yukarıda anlattığım gibi transferimin 10. gününde benim değerim 15,1 geldi. Doktorum fazla umutlanmamam gerektiğini sağlıklı bir gebelik ihtimalinin %10 olduğunu söyledi. Transferin 13. günü yani bugün 27,9 geldi, yine aynı şeyleri söyledi, takip edecekler iki günde bir. Moral bozmak için asla söylemiyorum ama kendimden örnek vermek istedim.
Dün gece çok fazla kanamam oldu gündüz iki defa kahverengi lekelenmem oldu ama gece uyurken kanamışım sabah çok şiddetli karın ağrısıyla uyandım kanamayı görünce korktum yarın doktoruma muayeneye gidecem kimyasal yaşamış olabilirim belki 🥺

Dün gece çok fazla kanamam oldu gündüz iki defa kahverengi lekelenmem oldu ama gece uyurken kanamışım sabah çok şiddetli karın ağrısıyla uyandım kanamayı görünce korktum yarın doktoruma muayeneye gidecem kimyasal yaşamış olabilirim belki 🥺
Çok geçmiş olsun 🙏 nedir durum?
Kimyasal gebelik hemen transferin ilk günlerinde belli olmaz daha zaman var demişti benim doktorum.

Slm cnm bende ayni senjn gibi durumdayim 5 embriyo trasnfer oldum djn 10 benjm degerjm14.94 yarin ykne kan vericem bakalim sen ne durumdasin devM ediyormu gebeligi

Merhabalar, pozitifi görenlere hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Dilerim sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏🙏

Ben kendi sürecimi anlatayım.

Mart-2023'te doğal yollarla oluşan gebeliğim Temmuz-2023'de erken doğum neticesinde canlı bir doğum yaparak sonlandı.
Bunun sonucunda AMH düşüklüğü ile tanıştık. (Gebelik öncesinde böyle bir bilgiye sahip değildik.)
Doğal yollardan hamile kalabilme şansıma %30'larda dediler.
Direkt tüp bebek tedavisine başladık.
İlaçlar iğneler vs vs derken 3 yumurta topladılar.
2'si ile devam edildi.
İlk başta gelişimleri çok yavaştı, umut yoktu hatta 3. gün transferi belki dediler sonradan vazgeçildi.
5. Gün taze transferle 17 Şubat'ta (2024) transferim oldu.

* Transferin 10. günü Beta hcg 15,1 geldi. (Progesteron: 20,34)
doktor yorumu: sağlıklı bir gebelik oluşma şansı %10'larda, takip edicez dedi.

-Transferin 11. günü kendim test verdim hastane dışı Beta HCG değeri 17,5

*Transferin 13. günü (bugün) Beta hcg 27,9 geldi. (Progesteron: 23,46)
Takibe hala devam cuma günü tekrar kan vereceğim.

Hayatımda hiç bu kadar umutsuz olmamıştım.
Hem hayırlısı ne ise o olsun demekten başka çarem yok hem de bir daha hiç olmayacakmış gibi geliyor.
Kan verdinmi kac çıktı vnm

Yaaa hayırlısı demekten başka birşey gelmez elimizden. 🤲🏻 Tekrar deneyecek misin? Ben 2 yıl ara vermiştim. Şubat ayında tekrar başladım. Eğer negatif gelirse tekrar denemek istiyorum ama psikolojime de bağlı. 😔

Yaaa hayırlısı demekten başka birşey gelmez elimizden. 🤲🏻Tekrar deneyecek misin? Ben 2 yıl ara vermiştim. Şubat ayında tekrar başladım. Eğer negatif gelirse tekrar denemek istiyorum ama psikolojime de bağlı. 😔
Neden o kasar ara verdiniz ki evet tekrar denecez 1 ay sonra .1 ay ara verelim dedi dr İnşallah guzel haber verirsin cnm hayirlisi neyse o olsun nasip kismet se n es etme Allaha guven duani eksik etme 10 gun yat uzan iş yapma cok egilip uzanarak dolaplardan bişey alma agir kaldirma 10 gun dikaat et kuru yemişler ye gazli içeçek içme sabah aksam sut iç 1 bardak meyve ye saglikli beslen sonuc alinca o zaman normal hayata devam edersin yinede çok fazla is yapmazsin İnşallah guzel haberin alinca 3 ayliga kadar dikatli olman lazim duşuk risk atlatiktan sonra dolaplardan uzanakar is yaparsin ama cok dikatli ol cnm benden soylemesi cok sitres yapma aç dizini kuru yemişini al keyfine bak guzel baher alana kadar sabirli olun

24 şubatta transfer olan var mı ? Ne durumdasınız benim kasık ağrım ve bel ağrılarım var hafif derecede normal mi
Ben 26 sında transfer oldum ara ara kasık ve bel ağrım oluyor 2 gün önce 1 damla kahverengi leke geldi ilaçlarda yapıyor diyolar ama ben inşallah bebeğim tutunuyor rahmi büyütüyordur diye düşünmek istiyorum :)))

Neden o kasar ara verdiniz ki evet tekrar denecez 1 ay sonra .1 ay ara verelim dedi dr İnşallah guzel haber verirsin cnm hayirlisi neyse o olsun nasip kismet se n es etme Allaha guven duani eksik etme 10 gun yat uzan iş yapma cok egilip uzanarak dolaplardan bişey alma agir kaldirma 10 gun dikaat et kuru yemişler ye gazli içeçek içme sabah aksam sut iç 1 bardak meyve ye saglikli beslen sonuc alinca o zaman normal hayata devam edersin yinede çok fazla is yapmazsin İnşallah guzel haberin alinca 3 ayliga kadar dikatli olman lazim duşuk risk atlatiktan sonra dolaplardan uzanakar is yaparsin ama cok dikatli ol cnm benden soylemesi cok sitres yapma aç dizini kuru yemişini al keyfine bak guzel baher alana kadar sabirli olun
İnşallah 🤲🏻 Doktorm da aynı tavsiyeleri verdi. Aynen öyle yapıyorum. İç kanama geçirmiştim o dönem, bende baya bi psikolojik travma yarattı. O yüzden kendimi hazır hissetmediğim için gidemedim. İnşallah vakti zamanı şimdidir. 🤲🏻

Maşallah canım çok iy Allah bizede nasip etsin o gun gormeyi
Alakası vardır yoktur belki tesadüftür bilmiyorum, ilk günlerde beta HCG değerim çok düşüktü, en az 50'lerden 100'lerden başlaması gerekiyordu ama en az, benimki 15'ten başladı Sonra 27 sonra 78 oldu bir türlü yükselmedi Beta HCG, yaptığım tek farklılık günde bir avokado tüketmeye başlamak oldu. Dediğim gibi alakası vardır yoktur bilmiyorum kesinlikle Doktorlar da söylemedi ama tek yaptığım farklılık buydu aklınızda bulun sun günde bir avokado tüketmeye çalışın.

X