Tüp bebekte yumurta kalitesi-sayısı için ne yapıyorum? Yurtdışında ne tavsiye ediliyor? (40 yaş)

Klomen en fazla 3 yumurta büyütebiliyor. Yumurtası zaten o sayıda olanlar için kullanılıyor. Daha fazla yumurta için iğneli tedavi daha iyi sonuc veriyor.
Klomen 45-50 yıl önceden beri kullanılan bir ilaç. Coğunlukla doktorlar yeni nesil ilaçlara güveniyor. Aret hoca az yumurtası olan hastaya klomen veriyor, fazla yumurtası olana ya da genç hastaya o da gonalf veriyor.
Sadece klomen kullansam yeterli olacaktı belki de. Doktorun yaklaşımı tecrübesi çok önemli bu aşamada bence

Benim 1 yumurtam vardı. Doktor klomen ve gonalf verdi. Yumurtam güzel büyüdü ama erken çatladı ve toplanamadi. Altın yumurtami kaçırdık.
Çok geçmiş olsun bende yaşamıştım bunu 4 yumurtam erken çatlamıştı ve opuya girip uyandıktan sonra öğrenmiştim yıkılmıştım çok üzülüyor insan. Erken çatlamaması için iğneler varmış mesela aret hocada başlayınca öğrendim cetroide iğne size verilmedi mi

Çok geçmiş olsun bende yaşamıştım bunu 4 yumurtam erken çatlamıştı ve opuya girip uyandıktan sonra öğrenmiştim yıkılmıştım çok üzülüyor insan. Erken çatlamaması için iğneler varmış mesela aret hocada başlayınca öğrendim cetroide iğne size verilmedi mi
Verilmedi canım. Allahtan doktor işleme başlamadan, ultrasonla kontrol edelim dedi de boşuna narkoz almadım. Sizin durumunuz daha kötü olmuş. İnsan hazırlanıyor, umut ediyor sonra elin boş kalakaliyorsun. Geçmiş olsun size de. İnşallah altın yumurtamiz bizi bulur.

Verilmedi canım. Allahtan doktor işleme başlamadan, ultrasonla kontrol edelim dedi de boşuna narkoz almadım. Sizin durumunuz daha kötü olmuş. İnsan hazırlanıyor, umut ediyor sonra elin boş kalakaliyorsun. Geçmiş olsun size de. İnşallah altın yumurtamiz bizi bulur.
Ben sonra hastane ve doktor değiştirdim 3 embriyo biriktirdim ama havuza devam ediyorum

Merhabalar! 39 yaşında evlendim evlenir evlenmez eşimle doktorun yolunu tuttuk. Herşey yolunda denildi. Doğal yollarla evlendikten bir ay sonra gebe kaldım ve sağlıklı bir erkek çocuk dünyaya getirdim. 2 yıl sonra ikinci çocuğa karar verdik ve yine doktora gittik. Klomen vs tedavi gördüm ancak gebelik gercekleşmedi. Eşimin sperm sayısında sorun çıktı. Sonra tüp bebeğe karar verdik. Prp yapıldı, yumurta rezervim azaldığı için her toplama da tek yumurta toplandı ve 3 embriyom donduruldu. Bende insülin direnci çıktı pandemi vs. derken doğum kilolarimi vermemiştim. İnsülin direnci için ilaç kullanmaya başladım diyet yaptım ve kısa sürede yine doğal yollarla hamile kaldım ( düşük yaptım) Araya deprem felaketi girdi tekrar kilo aldım dikkat etmedim. Şimdi diyet yapıyorum ilaçlarımı düzenli kullanıyorum transfer sürecine kendimi hazırlamaya çalışıyorum fakat yine doğal yolla gebe kalmış olabilirim gebelik şüphem var. Hayırlısı olsun. Demek istedigim 40 yaş uzerinde de hala şansimiz var. Hepinize sevgiler.

Merhaba boyutu neydi yumurtanız çatladığında? Ceterodite vuruldunuz mu çatlamaması için?
Bana ceterodite verilmedi. Nedenini bilmiyorum. Zaten 1 yumurta var diye mi bilemiyorum. Çatlama iğnesi ovitrelle (yazım yanlışı olabilir) yaptım, söylenen saatte ve yine söylenen saatte gittiğimde catladigini söyledi doktorum ,işlem iptal oldu. Yumurtam yanlış hatırlamıyorsam 20 ya da 22 ml di.

Birde bu süreçteki arkadaşlara nacizane bir tavsiye vermek istiyorum belki faydası olur. Lütfen İnsülin direncinize ve özellikle D ve B12 vitaminlerine kanda baktırın, ( hamile kalamadigim dönemde d vitaminim eksilerdeydi), yürüyüş çok yapın ve hem psikolojik hemde fiziki olarak hazır hissettiğiniz zaman trasfer yaptırın. Allah hepimizin bu sürecte yardımcısı olsun ve hiç kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Merhabalar arkadaşlar. Ben de ne yazık ki pek cok arkadaşımın çocuğunu liseye gönderdiği dönemde çocuk sahibi olmaya çalışıyorum. İlerleyen yaş, vücudun artık üreme kapasitesinin düşmesi ve çocuk sahibi olmaya karşı aşırı istek gerçekten bütün dengemi bozdu. 7/24 bu konuyu düşünüyorum. Ne yapmalıyım, ne yapabilirim, çareyi nerede aramaliyim diye.. Çocuk sahibi olmayi istedigimiz zamandan beri aksilikler peşimizi bırakmadı. Kafamızın en rahat olması gerektiği dönemde ust üste ölüm acıları veya ağır hastalıklar ameliyatlar vs ler yaşadık. Bu süreçte yine de herseye ragmen 3 kez tüp bebek girisiminde bulunduk ama başarılı olmadı. O kadar umutsuz ve mutsuzum ki. Yeniden baslayacak gücü bulamıyorum kendimde. Belki de psikolojik bir yardım almam gerekiyor ama yumurta kalitemin dusecegi korkusuyla antidepresan kullanmak istemiyorum. Yumurta kalitemin cok düştüğünü tahmin ediyorum ki bunu vucudumdaki degisikliklerden bile anlayabiliyorum. Kaliteyi arttirici ne kullanacagimi bilmiyorum. Doktorum sadece elenatal 1 onermisti ki ben zaten onu o onermeden aylar oncesinde kullanmaya baslamistim. Baska da birsey onermedi. Siz bir doktordan öneri alarak mi basladiniz bu takviyelere yoksa kendi arastirmalarinizla mı? Bir de bitkisel takviyeler de etkili olabilir mi acaba bizim yaslarda? Bir bilginiz ya da deneyiminiz var mı? Yaşım 42.

X