Tüp ligasyonu oldum 13 sene önce ve pozitif bir gebelik testi

meyra1983

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
9
2
41
Merhaba hanımlar,
13 sene önce tüp ligasyonu oldum ve bugün ki yaptığım testim pozitif çıktı. Bu zamana kadar hiç bir gebelik testi yapmamıştım. Bu ay bi farklılıklar hissetim. Ve adetimde şuan çıkan pozitif testle beraber. Adetim normalde 10 gün sürerdi bugün 5. günüm ve bitmiş gibi. Adetin ilk gününden itibaren şiddetli baş ağrısı yaşadım tansiyonum yükseldi diye düşündüm tansiyon hastasıyım. Ve kaç gündür mide bulantısı yaşadım. Dün ateşim sanki yüksek gibi geldi ölçtüm 37,6 bugün ölçtüm 37,7 bu da süphe uyandırdı adet döneminde düşer diye biliyorum. Dünde öylesine test yapıyım dedim çok hayali bi çizgi göründü başta saatler sonra bi çizgi oluştu kuruma çizgisidir dedim. Neyse bugün erken gebelik testi aldım ve 2 dakika içerisinde ikinci çizgi çıktı. Çok tuhaf duygu içindeyim akşama tekrardan bi test yapacam bazen yalancı pozitifler oluşuyor. 13 sene geçmiş olmamışım imkansız diyorum. Ama tabi herşey Allahtan.

Merhaba hanımlar,
13 sene önce tüp ligasyonu oldum ve bugün ki yaptığım testim pozitif çıktı. Bu zamana kadar hiç bir gebelik testi yapmamıştım. Bu ay bi farklılıklar hissetim. Ve adetimde şuan çıkan pozitif testle beraber. Adetim normalde 10 gün sürerdi bugün 5. günüm ve bitmiş gibi. Adetin ilk gününden itibaren şiddetli baş ağrısı yaşadım tansiyonum yükseldi diye düşündüm tansiyon hastasıyım. Ve kaç gündür mide bulantısı yaşadım. Dün ateşim sanki yüksek gibi geldi ölçtüm 37,6 bugün ölçtüm 37,7 bu da süphe uyandırdı adet döneminde düşer diye biliyorum. Dünde öylesine test yapıyım dedim çok hayali bi çizgi göründü başta saatler sonra bi çizgi oluştu kuruma çizgisidir dedim. Neyse bugün erken gebelik testi aldım ve 2 dakika içerisinde ikinci çizgi çıktı. Çok tuhaf duygu içindeyim akşama tekrardan bi test yapacam bazen yalancı pozitifler oluşuyor. 13 sene geçmiş olmamışım imkansız diyorum. Ama tabi herşey Allahtan.
Yalancı pozitif de olabilir tekrarladiniz mi testi

Evet tekrarladım geç vakitte yapayım dedim ama bekleyemedim ve yine ikinci silik bir çizgi. Kafam allak pullak oldu. İkiside days doctor gebelik testiydi. Elimde bir tanede miratech erken gebelik var bir kaç saat sonra onuda yapacam yine çıkarsa pazartesi kan vermeye giderim. Varsa şayet dış gebelik olma ihtimalide çok yüksek

Tüpleri bağlama yani clips takılı.
Merhaba 13 yıl evvel klips yöntemi sizin tercihiniz mi yoksa dr önerisimiydi?Ben de 5 gün önce laparoskopi cerrahi ile yaptırdım fakat bende tüpler 0.5cm mesafeden 2cm yakılarak bağlantı kesildi.Artık uygulanan yöntem bu şekildeymiş tabi şikayetim yok benim için çok daha güvenli (Yine de Allaha emanet tabiki)Klips ya da tüplere yapılan dikişli bağlama yöntemi sanırım artık kullanılmıyo çünkü bu yöntemlerde zamanla tüpler tekrar açılarak kendini onarabiliyormuş.

X