Tüp mide ameliyatı yaptırıp, 6 ay sonra hamile kalınabilir mi?

Atesbocegiiii

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2022
926
229
Merhaba 164 boyundaym kilom 90. Bebek istiyoruz ama kilom da çok olduğu için korkuyorum çok daha fazla kilo almaktan en son tüp mide mi yapsam dedim ama o da 1 yıl süreden sonea çocuk düşünebilirsiniz yazıyo nette fakat 6-7. Aylarında gebelik yaşayan varmış. Herkes kilo vermeden hamile kalma diyor çok korktum açıkçası bide 2 kaybım var ilk kayiptan sonra 12 kilo falan aldm biraz psikolojik olarak çokmustum kendimi hep abur cubur yerken buluyodm şimdi bı bakıyorum bu kiloya gelmişim. Pıhtılasma sorunum varmış. İğne kullancakmisim. Doğum sonrası emzirme olduğu için ameliyat olmuyomus emzirmeyenler oluyomus ama ben emzirirm tabikide. Sizce şuan mantıklı olan ne beynim dondu. Milletin bu kiloyla hamile kalma demesinden bıktım vermeye çalışıyorum 1 aydır gram oynamadi kilom kalırsam diyetisyenle ne kadar verebilirim ki diye düşünüyorum sonuçta midem büyük siz olsanız ne yapardınız

Merhaba bende şuan 6 aylık tüp mideliyim. Bana da doktorum en az 2 sene çocuk düşünmemelisin diyordu. Ama şuan bizde korunmadık ve olacakları bekliyorum. İnternetten araştırmalarıma göre çok fazla sakıncaları var ama hakkımda hayırlısı olsun bakalım. Ama size tavsiyem bu konuyu gastroentroloji, kadın doğum ve diyetisyen gibi doktorlarla görüşmeniz en sağlıklı cevabı onlar size verecektir. 😊

X