Tüpleri Tıkalı Olanlara Müjde :)

Herkese Merhaba 6 yıllık evliyim ilk 3 sene korunduk istemedik ama son 3 yıldır deli gibi uğraşıyoruz çocuk için 1,5 sene boyunca uğraştım hamile kalmak için en son rahim filmi çektirdim o ay hamile kaldım ama rahim filmi çekildiği zaman sol tüpüm tıkalıydı ve içinde sıvı birikiyordu. Sorun değil demişti doktorum ve ben o ay hamile kaldım ama 25.haftada tansiyonum birden yükselmeye başladı ve preeklampsi geçiriyordum o çok zor hamile kaldığım bebeğimi erken doğurmak zorunda kaldım ve yaşamadı malesef. Sezeryan doğumdu doktorlar 6 ay korunun dediler yaşım 33 olduğu için tekrar deneyin dediler ama olmadı Eski rahim filmim çıktı ortaya ve doktorum bu şartlar altında çok zor tüp bebek düşünün dedi. Ama biz çok üzülmüştük bizim bebeğimiz olmuştu hamile kalabilmiştim diye. Sonra araştırmaya başladım sitede bir bayanın tıkalı tüplerini nasıl açtığını okudum ( Sonra o bayanı ve konuyu nasıl aradım ama konuyu bir daha bulamadım eğer burayı okuyorsa Allah Razı olsun ondan) hemen internetten sipariş vermek için girdim ve karşıma herbalist bir bayan çıktı her şeyi açık açık anlattım bana bir paket hazırlayacağını söyledi ve bunların ağrı kesici olmadığını düzenli kullanım ve biraz zaman geçmesi gerektiğini söyledi . Gönderdiği pakette Hayıt Özlü Civanperçemi macunu ( Günde 1 kez 1 tatlı kaşığı) , Hayıt Suyu ( Suya karıştırarak günde 2 kez) Civanperçemi çayı ( akşamlar demleyerek), Arslanpençesi çayı ( Sabahları demleyerek ) Çörekotu yağı günde bir kez bir tatlı kaşığı ve adet bitiminden yumurtlama gününe kadar adaçayı yağı tamponu. ve asıl müjdem dün yeniden hsg çektirdim ve tüplerim ikiside açık doktorum bile şaşırdı daha önce kapalı dedik eminsin değilmi diye. Çok üzüldüm çok yıprandım eşimle çok tartıştım hemen tüp bebek yapalım diye ama iyi ki bu sitede o konuyu görmüşüm inşallah benimde bi faydam dokunur başkalarına.

merhaba bende tıkalı tüpler yüzünden dış gebelik geçirdim ve şuan hamile kalamıyorum. acaba kullanım şekillerini detaylandırabilirmisiniz..

Arkadaslar merhaba bende tupleri kapali biri olarak gece gunduz internette arastirma yaptim nasil acilir diye ama hicbisi bulamadim.benim gibi arastiran cok kisi oldugunu dusundugum icin onlara da yardimci olmak adina yaziyorum.3 sene once rahim filmi cektirdim iki tupum de kapali cikti.bir umut tupler acilir diye laporoskopi oldum ama yine acilmadi.3 tup bebek denedim.biri tuttu ama 3 aylikken kalbi durdu.derken bi arkadasim ECOMAR CEVAT BAYRAK doktoru onerdi.yeni teknolojilerle tupler aciliyo egerki hasarli degilse dedi.cevat beye doktor sitesinden yazdim bana dedi ki rahim filmi raporunu ve laporoskopi sonucunu yolla dedi.ertesi gun yine aradilar cevat bey ben tupleri acarim istanbula gel dedi.o aksam bindim otobuse gittim.son care onu da deneyeyim dedim.ve kendisi ozellikle ilgilendi.doktorlarin tüpun acilmaz dedigini cevat bey yapti.sol tüpum acildi.sağ tup acilmadi.mutluluktan agladim..evet belki yine tedavi gormem gerekecek ama şunu biliyorum ki artik dogal yolla hamile kalma şansim var..tupleriniz kapali cikti ise hic düşunmeyin bi de cevat bey denesin.650 tl verdim.ama gozumde degil..insallh da dogal yolla hamile kalirim..

Arkadaslar merhaba bende tupleri kapali biri olarak gece gunduz internette arastirma yaptim nasil acilir diye ama hicbisi bulamadim.benim gibi arastiran cok kisi oldugunu dusundugum icin onlara da yardimci olmak adina yaziyorum.3 sene once rahim filmi cektirdim iki tupum de kapali cikti.bir umut tupler acilir diye laporoskopi oldum ama yine acilmadi.3 tup bebek denedim.biri tuttu ama 3 aylikken kalbi durdu.derken bi arkadasim ECOMAR CEVAT BAYRAK doktoru onerdi.yeni teknolojilerle tupler aciliyo egerki hasarli degilse dedi.cevat beye doktor sitesinden yazdim bana dedi ki rahim filmi raporunu ve laporoskopi sonucunu yolla dedi.ertesi gun yine aradilar cevat bey ben tupleri acarim istanbula gel dedi.o aksam bindim otobuse gittim.son care onu da deneyeyim dedim.ve kendisi ozellikle ilgilendi.doktorlarin tüpun acilmaz dedigini cevat bey yapti.sol tüpum acildi.sağ tup acilmadi.mutluluktan agladim..evet belki yine tedavi gormem gerekecek ama şunu biliyorum ki artik dogal yolla hamile kalma şansim var..tupleriniz kapali cikti ise hic düşunmeyin bi de cevat bey denesin.650 tl verdim.ama gozumde degil..insallh da dogal yolla hamile kalirim..

Benimde 2 tüpüm tıkalı.. Tedavi gördüm ve sonra Dr. Cevat beye gittim. Tüplerim açılmadı maalesef. Bana tüp bebek yapmamı önerdi kendisi. Şimdi tüp bebek tedavisi gördüm ve 2 embriyom donduruldu 2 gün önce. Bakalım kısmet bundan sonrası...

Benimde 2 tüpüm tıkalı.. Tedavi gördüm ve sonra Dr. Cevat beye gittim. Tüplerim açılmadı maalesef. Bana tüp bebek yapmamı önerdi kendisi. Şimdi tüp bebek tedavisi gördüm ve 2 embriyom donduruldu 2 gün önce. Bakalım kısmet bundan sonrası...

Hayirlisi olsun..sonucta tedaviye baslamissiniz..benim de acildi ama yine tup bebek tedavisine devam etmek zorundayim cunku bu seferde eşimin spermleri cok dusuk cikti..ilk once esimde sorun yoktu cok iyiydi degerleri bende sorun vardi.simdi de esimde oldu malesef..o yuzden ne sevineceksin ne de uzuleceksin..akisina birakip yolumuza devam etmekten baska yapilacak bisey yok.insallh embriyolariniz tutar.tutarsa da kimseye soylemeyin 4.aya kadar:)

Hayirlisi olsun..sonucta tedaviye baslamissiniz..benim de acildi ama yine tup bebek tedavisine devam etmek zorundayim cunku bu seferde eşimin spermleri cok dusuk cikti..ilk once esimde sorun yoktu cok iyiydi degerleri bende sorun vardi.simdi de esimde oldu malesef..o yuzden ne sevineceksin ne de uzuleceksin..akisina birakip yolumuza devam etmekten baska yapilacak bisey yok.insallh embriyolariniz tutar.tutarsa da kimseye soylemeyin 4.aya kadar:)

İnşaallah Allahtan hayırlısını istiyorum. Aynen dediğin gibi 3-4 ay söylememek lazım.

Banada özelden verrmsnz nasıl yaptığınızı bana doktar dedi iki tupun tikali dogal yoldan cocugunuz olmaz dedi

Durumunuz nedir şuan? Bnmde ikisi tikali. Sağ taraf kısmen açılmış ama yine tikanabilir

Hayırlı akşamlar benimde bir tüpüm kapalı Cevat bey hangi hastanede acaba bilgi verirseniz sevinirim

Durumunuz nedir şuan? Bnmde ikisi tikali. Sağ taraf kısmen açılmış ama yine tikanabilir

Rahim filmi cektirdigim zaman rahim icinde hafif bir yapisiklik gormustuk.histeroskopi yaptirdim..beklemedeyim.simdi de esimin spermleri ile ilgili sikinti oldu simdi de o yuzden tedaviye de baslayamiyoruz.birini duzeltiyoruz baska yerden sorun cikiyo hayirlisi artik

Merhaba. Ben de adet olduktan sonra 9. Gün rahim filmi çektirdim. Doktor rahim ağzın ve sol tüpün tıkalıydı açtım dedi. Reglim düzenlidir. En geç 30. Günde oluyorum. Yumurtam iyi büyüyor ve çatlıyor. Eşimde de her hangi bir sorun yok. 1,5 senedir evliyim ve hiç korunmadım. Yaşım 35. Doktor yaşa çok takılmadı hormonlarımda iyiymiş. 12-14-16 da ilişki yaşandı. Sabırsızlıkla hamile kalıp kalmayacağımı bekliyorum. İnşallah olur. Allah isteyen herkese nasip etsin

Merhaba. Ben de adet olduktan sonra 9. Gün rahim filmi çektirdim. Doktor rahim ağzın ve sol tüpün tıkalıydı açtım dedi. Reglim düzenlidir. En geç 30. Günde oluyorum. Yumurtam iyi büyüyor ve çatlıyor. Eşimde de her hangi bir sorun yok. 1,5 senedir evliyim ve hiç korunmadım. Yaşım 35. Doktor yaşa çok takılmadı hormonlarımda iyiymiş. 12-14-16 da ilişki yaşandı. Sabırsızlıkla hamile kalıp kalmayacağımı bekliyorum. İnşallah olur. Allah isteyen herkese nasip etsin
Eşinin spermiogramına bakıldı mı ?

Evet bakıldı. Spermleri iyiymiş. Bir sorun yokmuş
Tüpün açıldıysa inşallah tekrar kapanmaz hamile kalma oranın çok çok daha yüksek tabiki… Hakkında hayırlısı olsun bir kaç ay içinde kalmazsanız yine doktora görünün... İnşallah gerek kalmaz :)

Tüpün açıldıysa inşallah tekrar kapanmaz hamile kalma oranın çok çok daha yüksek tabiki… Hakkında hayırlısı olsun bir kaç ay içinde kalmazsanız yine doktora görünün... İnşallah gerek kalmaz :)
İnşallah gerek kalmaz. Doktor hsg çekmeden önce dedi ki, bu da bir tedavi yöntemidir. Filmi çektikten sonra regl olursan eğer gel tedaviye başlayalım dedi. Rahim filmi çekildikten sonra rahim ağzı ve sol tüp tıkalı çıkınca ve açınca bu sefer de 3-4 ay dene olmazsa tedaviye başlayalım dedi beklememek için. Şansın çok arttı dedi

tabi bu arada ilişkinin 14 ve 16. Günleri prefert jel kullandım,onunda faydalı olduğunu okudum,iki şekilde de garantilemek istedim

tabi bu arada ilişkinin 14 ve 16. Günleri prefert jel kullandım,onunda faydalı olduğunu okudum,iki şekilde de garantilemek istedim
İnşallah hepimiz ayrı ayrı uğraşıyoruz , umut ediyoruz , tedavi süreçlerine ve maliyetlerine katlanıyoruz. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah :dua:

X