Türk hava yolları mülakat

Hanımlar merhaba, thy için mülakatlara giriyorum. Acaba bilgisi olan var mı? Nelere dikkat etmem gerek
diksiyon, üst baş, güler yüz, ingiliççe.. başka bilmiyorum 😂 ama thy mülakatı en zor olan hava yolu şirketi 🥲 Allah kolaylık versin. 2 arkadasim advanced ingilizceye ve düzgün fizik ve tiplerine rağmen gecememisti 🥲 o yüzden ben de hiç umutlanıp başvurmadım 😂

hiçbir fikrim yok maalesef 😂 genelde birden fazla dili olanların şamsı daha yüksek oluyor. ve thy çalışanlarına en yüksek maası ve ayrıcalığı tanıyan hava yolu şirketi olduğu için çok kişi basvuruyor. inşallah sizinki güzel olur tabi ki. internette örnek mülakat videoları vardır bakabilirsiniz. ama çok temiz ve klas görünmenizi istiyorlar. 🥲 zor anam.

Eylül’de kız kardeşim take off jr. için mülakata girdi ve geçti. Özelden yazarsanız ne için gireceğinizi yardımcı oluruz.

Kabin memurlugu icin sordugunizu varsayiyorum
Zamanında emirates havayollarindan kabul almış ve çevresinde çok fazla thy de kabin memuru arkadaşı olan biri olarak prezentabl görünüm, düzgün diksiyon ve ozguvenli duruş en büyük anahtar diyorum. Tabii acil durumlarda soğukkanlı olup olamayacağınızı, problemli bir yolcuyla nasıl iletişim kuracağınızi, stresli durumlarda çözüm odaklı olup olamayacağınızı da test ediyorlar. Esnek ve uzun çalışma saatlerine dayanıklı olabileceğiniz ve şayet seçilirseniz ilk aylarda pes edip bırakmayacağınızdan da emin olmak istiyorlar. Çünkü bir heves başvurup sonra ağır şartlara dayanamayıp istifa eden de çok oluyor. Genelde gençler bunu çok yapıyor. O yüzden son kabin memuru alımlarında yaş sınırını 40 a kadar çıkarmışlardi ne istediğini bilen kişiler başvurur diye.

Dovmen var mı ?
THY bu dövme konusuna takık,bilgin olsun.
Yahut sildirmis bile olsan bunun kontrolü sağlanıyor.
Görünen bölgelerde ise kesinlikle almıyorlar,haberin ola..
Biliyorum çünkü bir arkadasimin basvurusu dövme yüzünden reddedildi.

2 arkadaşım thyde hostes, ikisi de torpilsiz girdi. Yoktur demiyorum ama herkeste torpille girmiyordur değil mi?

Torpilli yerlere torpilsiz girdim diyenler en büyük yalancılar oluyorlar. ( arkadaşlarınızı kastetmiyorum)

Benim meslekte bariz torpil dönen yerlere geçip de ay hiç torpilim yok diyenlerden bildiriyorum da.

Hatta bir kız vardı aynı yurtta kaldığı kızlara torpilimiz yok ne yapacağız ühü diye ağlıyormuş meğer sınav sorularını önceden almış.

Bi yerde mülakat varsa orda torpil vardır.

Bunun hiç bir tanıdığı yoktur demeyin ‘ müdürün yapamadığı torpili çaycı yapar’ çoğu zaman.

Hücre sistemi gibi ağları var bazı insanların.

Konuya gelecek olursak İngilizce + düzgün görünüm + torpil kombosu olursa olur o iş.

Gelişmemiş ülkelerde işler böyle dönüyor maalesef.

Torpilli yerlere torpilsiz girdim diyenler en büyük yalancılar oluyorlar.
Bence çok büyük bir genelleme. Evet ülkemizde liyakat konusunda ciddi sıkıntılar var. Ama hakkıyla bir yerlere gelmeye çalışan bir sürü insan da var.

Eklentiler

• 255E040D-0E10-4022-BF2E-C895B7C132AF.jpeg
    255E040D-0E10-4022-BF2E-C895B7C132AF.jpeg
    133,1 KB · Görüntüleme: 38
hiçbir fikrim yok maalesef 😂 genelde birden fazla dili olanların şamsı daha yüksek oluyor. ve thy çalışanlarına en yüksek maası ve ayrıcalığı tanıyan hava yolu şirketi olduğu için çok kişi basvuruyor. inşallah sizinki güzel olur tabi ki. internette örnek mülakat videoları vardır bakabilirsiniz. ama çok temiz ve klas görünmenizi istiyorlar. 🥲 zor anam.
Hangi pozisyon icin mulakata giriliyor bilmiyorum ama pilotlarin beslenme duzenine hatta uykularina dahi mudahiller onu biliyorum

X