Türkiye de Oy Kullanma Süreci Başladı !

Oy verme işlemi sabah 07.00'da başlayan illerde sandıklar kapandı, oy verme işlemi tamamlandı. İşte oy verme işlemi tamamlanan iller

Türkiye Yerel Seçim 2014'e kilitlendi. Sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla bazı illerde tamamlandı. İşte oy verme işlemi sona eren iller: Adıyaman, ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis...

Oy kabinine iki kişi girmesi yasak diye biliyorum ben , o yaşlıların hepsi mi yardım alıyordu birilerinden ?
Diğerlerini bilmiyorum ama bizde durum mecburiydi çünkü eli titreyen biri nasıl taşırmadan mühür bassın.Sadece bu durumlarda yaşlılara istinaden ayrıcalık tanınıyor seçimlerde.Tabi ki normalde iki kişi girilmesi yasak.

aus bu bölümde bütün konuları sen açmışsın. yoksam sen buranın ağası mısın?:KK1:

Seçim editörüyüm yolcum , sen hancı ben yolcu mu ben hancı sen yolcu mu sen karar ver :KK1:

sağol canım
bu saatlerde azalmış baya 4te kapanıyo ya herkes sabahtan gitti heralde

Evet canım bizim sandık kuyrukluydu ama diğerleri boştu .Bizim site tembel çıkmış :KK1:

yuvarlağın etrafında bir de kare vardı, yani ondan taşarsa sorun olur bence.

sadece yuvarlağı taşıranı geçersiz sayarlarsa oyların en az yarısı güme gider :KK1:

Evet yuvarlağın dışına taşırmakta hiç bir sorun yok , oy geçerli ama parti amblemlerin yer aldığı kutulardan dışarı çıkan mühürler geçersiz.

bende verdim oyumu, baya bir sıra vardı bu daha çok yerel seçim görünümlü genel seçim olacak sanırım.
21 yaşına geldim ilk kez oy kullanmak bu zamana kısmet oldu :KK1:
vatana, millete hayırlı olsun bakalım En Büyük TÜRKİYE

Hayırlı uğurlu olsun.

anam kızlar nasıl dışarı taşırdınız. ben tipik başak olarak tam ortasına bastım mührü. hepsine ortaladım. hatta evetin yönünüde ayarladım. katlarkende bulaşmsmasıns dikkat ettim. :KK53:

Örnek seçmen profili.

Oy sayımı saat kaçta başlayacak bilen var mı:26:

Sandıklar kapandığında sayım başlar parkon .

Açıklanması geçmiş yıllardan tecrübelerimle 18:30 - 19 : 30 arası değişiyor .

Evet bende hayırlısı ile gidip kullandım oyumu .

Sandıktan izlenimlerim ;

Geç saatler olmasına rağmen hala sıra bekledik .

Sabah saatlerinden itibaren katılım rekoru kırılmış Karamürselde .

Oy vermeye girecekken siteden bir tanıdığımız eşimin kulağına eğildi ve muhtar adayınız belli mi muhtar dedi :KK52::KK52: Belli dedi eşimde kısa ve net :KK14:

Görevliler ilerleyen saatler olmasına rağmen pür dikkatti . Çok ilgililerdi. Sıraya ve içeriye fazla kişi almamaya özen gösterdiler ve hepsi yerindeydi bu çok önemli eskiden sandık başında 2 kişi görürdük şimdi 5 i de içerde idi.

Telefonlarımız alındı .

Tek zorlandığımız ve olaylı geçen kısım oğlumun bende oy kullanacağımmmmmmm diye tutturması oldu :KK55::KK9:

Son düzenleme:
Bu arada hayatımda ilk kez bir kadın adaya oy verme şerefine nail oldum ilçe başkanlığında :KK31:

twitterda çok tuhaf haberler görüyorum açılan sandıklarla ilgili eger bunlar doğruysa büyük sürprizler bizi bekliyor :KK51:

bende kullandım nihayet :KK1:

bi gittim, Milletvekilimiz, Valimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanımız hepiciği beni beklio:KK30:
hay Allah bilseydim burda olduğunuzu daha erken gelirdim dedim:KK60:

Son düzenleme:
bende kullandım nihayet :KK1:

bi gittim, Milletvekilimiz, Valimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanımız hepiciği beni beklio:KK30:
hay Allah bilseydim burda olduğunuzu daha erken gelirdim dedim:KK60:

Bak ya beni kimse karşılamadı , merhaba hoş geldiniz aus hanım nerelerde kaldınız diyen çıkar mı dedim ama tık yok .

Hayırlı olsun oyun :KK34:

Off ya beklemek çok zor hadi artk acilsin.akp im zafer nidalaryla inlemesni bekliyorm heyecanla.

Zar zor kullandım oyumu çok şükür :) ve sandıklar yavaş yavaş açılıyor heyecan dorukta

Şimdi de CHP İstanbul il başkanı konuşma yapıyor. Seçim çok çekişmeli geçiyor

X