Türkiye tarihinde bir ilk; YSK, İstanbul seçimini iptal etti!

2282813

😀😀😀😀

Vakıflara,trollere giden paralar kesilsin 4 yaşına kadar çocuğu olanlara para yeter
Tv de muzakerede Kucukkaya ve Imamoglu vakiflara giden paralari sordugunda once İnkar etti. İmamoğlu sayıştay raporunun kendisini gösterince de “onlar toplumu birleştiren kurumlar” blah blah saçmaladı. Yahu bu kurumlar toplumu ayırmasın başka ihsan istemez, milletin kızına oğluna el sürmesin yeter toplumu birleştirmeleri şurda dursun.
Milyon liralar milletin evlatları muhtaçken(eğitim, sağlık, vs) bu STK lara verilemez. Eğer gerçek anlamda STK iseler kendi destekçisi olan sivillerden toplasınlar o paraları toplayabiliyorlarsa. Bizim verdiğimiz vergilerden ayrılan belediye bütçelerinden değil.
Bu kabul edilemez. Parayı devletten alacaksa ne anlamı var STK olmasının.

Ah sen yok musun...
Yine sorduğum sorular hariç genel kaçamak cevap vermişsin :KK70:

Anladım ben seni...
Homidi gırtlak yemeye devam, elbet bir gün sizde doyarsınız :KK66:
Sizlerle aynı taktigi uyguluyorum ne var bunda :-) :KK53:

Erdogan ahh Erdogan:KK51:

evet anlam veremiyorum tv çıkarılana

Ve Erdogan'ın verdigi cevaba!!

Ve bir müddet beklemek istiyorum o kadar

Duyduğuma göre,imamoglu önde gidince karşı çıkma itiraz planları yapılmaya başlanmış. Yıldırım kızmış ve sayım sonuçlanmadan erkenden açıklama yapmış,önlerini kesmiş. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Aynen bende öyle duydum normalde akp itiraz etcekmis zaten binali bey erken tebrik etti diye tayyip çok kızmış bende öyle duydum

:-) :deli: Bende duydum ki
Buranin duyanlari çokmuş
Kiz Allah iyiliğinizi versin tam dedikodu tarzı

Diyolar ki su havalara falan bak sanki bi duyum almış

Belki almis heee belki almış bebebebe

Hahahah bu zulmü yasamayan varsa yasatayım dedim:KK53::KK53::olamaz:

Neyyyse yedik içtik
Siz konusadurun buralarda ben bi kısa gidip dönecem aklim burda kaliyor yoksa😂
Lamelifamine(Üzgün)

Son düzenleme:
Yaw ben ne diyorum sen ne diyorsun😂 kendini curutuyorsun suan😂 aynen taciz tecavuz bu kadar degildi belki ama bu kadar duyulmuyorduda.. yani insanlara ulasim bu kadar kolay olmadigi icin susn daha kolay.. herkes o yuzden ak partiyi sucluyor. Yani bugun chp olsaydida taciz tecavuz ayni sekil olurdu. Tek tek anlattim daha napayim😂

Suan ulkenin durumu yargi dahil bazi konularda vasat bu gercek, ben bunu inkar etmem... ama gelecekleride biliyoruz.. sizlere anlatamadigim bu. Yani ben ak parti secmeni olarak yeterince elestiriyorum bu partiyi.. bunu sizlerde yapmalisiniz. Yani koru korune chp desteklemek degil, gecmis icraatlerine bakmak lazim gelmez mi? Dedim ya daha iyidi olsun ona verelim oyumuzu. Bana gore ak parti kotunun iyisi
Oyle okuyup geciyordum ama cocuk tecavuzleri ve artan suc oranlari konusunda hassasim. Tecavuz ve kadin cinayetlerinin son on yilda 14 kat arttigi Turk Istatistik Kurumu'nun resmi verilerinden gazetelere, oradan da sosyal medyaya yansimis gercek haberdir. Sizler internet sayesinde buna sadece sahit oluyorsunuz. Eskiden internet yoktu ama her eve iki, en az bir gazete girerdi, gunluk gazetelerin girmedigi koy kahvesi yoktu. cocuk tecavuzunu gazeteler mansetten verirdi. Televizyon, radyo internetten once de vardi ve bugunki gibi bu tur haberler icin yayin yasagi da yoktu. Kisaca, Insanlar Akpden once dumanla haberlesmiyordu.
Artan suc oranlari icin Bakiniz: Turkiye Devleti Istatistik Kurumu.
Akp yerine Chp basta olsa idi cocuk tecavuzleri gene de artardi teziniz yanlis. Akp donemi boyunca cocuk tecavuzleri hakkindaki soylemler ortada, cocuga ve kadina bakislari ortada, dinci yobazlarin toplumda, camilerde verdikleri vaazlarin hic birine yaptirim uygulamadiklari, dolayisi ile bu insanlari boyle konusma ve davranmaya tesvik edisleri ortada. Caydirici hic bir kanun cikardilar mi 17 senede? Meclisin isi kanun yapmak.. Saliveriyorlar tecavuzculeri kanun ile hapiste tutamadiklari icin, onlar da gidip baska masumlarin hayatini sonduruyor bu ulkede. Cocuk tecavuzleri arastirilsin gibi onergeler meclise geldiginde de reddediyorlar oycoklugu ile. Bakanlariniz bir kereden birsey olmaz diyor, ya da kucugun rizasi var diyor. Ortalik 1 yasinda cocuk donla amcasina gorunmesin, 2 yasindaki amcasinin kucagina oturmasin, 6 yasindakine nikah duser, anasinin dizinden erkek tahrik olabilir, kendi kizina sehvet duyabilir gibi igrenc beyanatlar veren haci hocalarla doldu ve hic bir onlem yok, dahasi sirtlari sivaniyor. Akp donemi boyle bir donem, boyle sapik soylemlere TC tarihinde hic bir iktidar izin vermedi, vermezdi de, sadece CHP degil.

Son düzenleme:
Culsuzun teki milletvekili olamıyor ki zaten bana normal geldi malvarlığı seçildikten önce malvarlığı olması daha iyi
.seçildikten sonra inşallah 3-5 katına çıkmaz gebe kalıp gemicikler doğurmaz inşallah :KK53:
Mal varlığının olması,malının çokluğu değil ki benim değindiğim.Aileden zengin illaki vardır malı mülkü.Benim değindiğim mal varlığına bildirdiği değer.Kendi gönlünden mi kopmuş o fiyatlar bilmem. :confused: Beylikdüzü'nde o fiyatlara dükkanlar,Çanakkale'de o fiyata ev,arsalar.

Ben çok nankörüm galiba. Hizmet göremiyorum. Yandaşa peşkeşle yaptırılan köprüler havaalanları yollar malum, millet zenginleşti deniyor ama milletin kredi borçlarınzenginleşti. Eskiden insanlar borçtan korkar uyuyamazdı şimdi herkesin binlerce kredi borcu var. Herkesin elinde var denilen telefon araba bilgisayar da böyle alınıyor ve bilgi iletişim teknoloji çağında bunlar lüks değilken ve çalışan kesimin rahatlıkla alabilmesi gereken şeylerken çoğu kredi kartını şişirip patlatıp alıyor. Değişken istikrarsız ekonomi, enflasyon, devalüasyona sebep olup maaşları eritip bitiriyor.
Elinde Kuran sallayıp, Allah a inanıyorsanız bana oy verin deyip karşı taraftakileri dinsiz gösterme çabası diğer yandan da yolsuzluklar vs ile mücadelede gösterilen tavır Müslüman çalar algısıyla insanların da ayarlarını bozdular.
İnsanlar hapis ve iftira korkusuyla iki laf etmeye çekiniyor. Eleştirmek şöyle dursun, az översek yanlış anlaşılır hapse gideriz diye korkanlar var. malesef acı da olsa böyle bir algı var. Sokak röportajları halkın nabzını bu noktada güzel ölçüyor.
İleri ve hatta orta demokrasilerde liderler kutsallaştırılıp, eleştirilemez hale getirilmez. Yaptıkları hatalar oy verenler tarafından mazur görülüp bahane üretilmez. İdarecilerin halkın memuru ve hizmetkarı olduğu unutulmaz. Özellikle idarelerin değişmesi yolsuzluk, adam kayırma, hukuksuz uygulama, kadrolaşma, torpil, mülakat gibi sorunların önüne geçer. Umarım halkın verdiği mesajı alırlar ve daha güzel günler görürüz.
İmamoğlunu da the Saviour ilan edip kurtarıcı gibi gösterme çabası da aynı kutsallaştırmaya yakın tehlikeli bir çizgi. Dikkatli olmak lazım.
-Köprüleri ben de hizmet görmüyorum .Geçiş ücretleri çok pahalı.Millet zaten pahalı diye geçmiyor.Ama yollar ,hızlı trenler,tüneller,okullar ,hava limanları,barajlar,hastaneleri hizmet olarak görüyorum.
-Milli silahlar,ihalar,sihalar,tanklar üretmeyi hizmet olarak görüyorum.
-Hastaneler demişken internet ile randevuyu hizmet olarak görmüyorum ,randevu kolay alınsa da en az 15 gün bekleme süresi uzun.Ama her mahalleye yapılan sağlık ocaklarını hizmet olarak görüyorum.Devlet hastanelerinin sigorta kapsamına alınmasını,hastanelerin bize yakınlaşmasını ,hastane içinde kuyruk içinde saatlerce beklediğimiz eczane yerine bütün eczanelerden ilaç alabilecek olmayı hizmet olarak görüyorum.
-Çoğu köylere bile doğalgaz hattı bağlanmasını hizmet olarak görüyorum.
-Yaşlılara bakım parasını,engelli çocuğu olana bakım parasını hizmet olarak görüyorum
Daha da vardır ama aklıma gelenler.
-

En azindan açikliyor. Akp'li hangibir açikladi? Neyi açiklayacaklar? Binalinin oglunun bilmem kaç sirketi gemicikleri var oldugunumu? Ayni sekil Erdogan ve onun çoçuklari içinde geçerli. Emine hanimin hastane zinciri, çoçuklarin istanbul havalimanindaki isletmeleri,...

Ama tabi bu gözüne görünmez..
Açıklaması lütuf değil ki.Belediye başkanı seçilen herkes açıklama mecburiyetinde.

X