TUVALETE ALIŞTIRAMIYORUM

Aybarsimkuzucugum

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2023
108
181
25
Merhaba anneler ♡
Oğlum 32 aylik fakat tuvalete bir türlü alismiyor. Ben küçüğüm tuvalete yapmicam diyip duruyor . Klozette saatlerce oturuyor kalktıktan sonra altına yapıyor ne yapabilirim bir öneriniz varmı?

Merhaba anneler ♡
Oğlum 32 aylik fakat tuvalete bir türlü alismiyor. Ben küçüğüm tuvalete yapmicam diyip duruyor . Klozette saatlerce oturuyor kalktıktan sonra altına yapıyor ne yapabilirim bir öneriniz varmı?
Bez bağlayın, zorlamayın istemiyorsa. Büyük oğlum 2 yaşında öğrendi, küçük su an 3 yaşında çişini tuvalete, kakasını beze yapıyor. Kaka gelince bez bağla diyor. Yazında cisi biliyordu ama bezine yapmak istiyordu. Sonra birkaç ay sonra tuvalete yapmaya karar verdi. Sizinki de öyle olacaktır bence.
Popon hava alsın diye bez bağlamiyorum ama sen cisin gelince söyle bez bağlayalim diyebilirsiniz. Bağlamadan önce de tuvalete girmek ister misin diye sadece bir kez sorun

Bez bağlayın, zorlamayın istemiyorsa. Büyük oğlum 2 yaşında öğrendi, küçük su an 3 yaşında çişini tuvalete, kakasını beze yapıyor. Kaka gelince bez bağla diyor. Yazında cisi biliyordu ama bezine yapmak istiyordu. Sonra birkaç ay sonra tuvalete yapmaya karar verdi. Sizinki de öyle olacaktır bence.
Popon hava alsın diye bez bağlamiyorum ama sen cisin gelince söyle bez bağlayalim diyebilirsiniz. Bağlamadan önce de tuvalete girmek ister misin diye sadece bir kez sorun
Teşekkür ediyorum. İstemeyince zorlama yapmıyorum ısrar da etmiyorum . Her gün önce bi soruyorum . İstemiyorsa bez bağlıyorum. Ama acaba ben mi yanlış yapıyorum daha fazla mi üstünde durmam gerekiyor bilmiyordum . Yorumlarınız iyi geldi Teşekkür ediyorum 🥰

Cırt cırtlı tuvalet eğitimi kitabı var ondan alabilirsiniz yada tuvalet ile ilgili bebek kitapları . Oyunla alışıp yapabilir. Her tuvaletini yaptığında çıkartma verebilirsin. Ödül olur onada
Merhaba anneler ♡

Merhaba anneler ♡
32 ay erken degil. Uzmanlar bu konuda israrla 3 yas demiyorlar.bizim doktorumuz 2 bucuk yaş demisti fakat biz 26.ayda aliştirdik.aksine benim sahsi fikrim buyudukce daha cok inatlasıyorlar.şu an 31 ay olmak üzere ,şu an olsa ben de daha cok zorlanirdim eminim.
Öncelikle ben birkac ay önceden lazimligini almıştım tuvalete sabit bir yere koydum ve "sen de baban ben ve abin gibi çişini bezine değil tuvaletine yapabilirsin.sen ne zaman istersen..." diye sık sık anlattım.mesela tuvalete giderken "tuvaletim geldi ben bi tuvalete gideyim" diye belirtiyorduk evde 😁 ki aklında yer etsin.zorlama ve baskı yapmayın sakın.
Biz kitapların çok faydasını görmüştük. Teo'nun kaka kitabi, cırt cirtli tuvalet egitimi kitabı,güle güle kakalar birkaç kitap daha vardı dönüşümlü olarak okuyup anlatıyordum.
Bir de oyuncaklarını lazimliga oturtup çiş yaptiriyorduk , oyun haline getirin korkacak birsey olmadığını hissetmesi önemli.
Vucudundan bir parca kopuyor gibi dusunup korkuyorlar. Hep anlatiyordum "baba ,anne, kuşlar ,kediler herkes çişini tuvalete yapıyor.cişlerin boruların içinden yüzüp arkadaşlarıyla oyun oynamaya gidecekler "
sakince anlatın konuşun ama ısrar etmeyin. Hikayeler uydurun korkuyorlar ilk aşamada...başlayınca devamı geliyor yeter ki o korkuyu atsın.🌺

Ya bence bebeklerin zamanı var . Onlar o sinyali veriyor bence . Hazır hissetmiyor demekki , bence acele etmeyin.
Zorlamayın bence sadece sevdirmeye çalışın ..

X