Üclü Arkadas Sorunlari

HappyMe

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
87
30
Merhaba kızlar, durum şu, biz neredeyse 10 yıldır arkadaşız. Üni den beri. Birbirimizin düğün ünde şahidi bile olduk ve üçümüzden ikisinin çoçukları bile oldu. Fakat ben, sanki değiştik ve sanki yeni huylar ortaya çıkıyor.
Ben, ikisiyle üni de baştan beri arkadaş fakat bir yıl sonra daha samimi oldum. Biz 5 kız dık, 2 si gitti sonra 3 olduk. Hepisiyle anlaştım. Ama hiç birimiz biriyle tıpa tıp aynı değil. Üçümüzde farklıyız aslında. Ama ben anne olduğumdan ve okulu hala bitiremediğimden dolayı, kendimi bazen dışlanmış hissettim. Ama belli etmedim. Herzaman ayak uydurmaya çalıştım. Birisiyle daha samimiyim çünkü o ve ben aynı anda evlendik. Kocalarımızda kanka oldu. Diğeri doğal olarak herzaman katılamadı. Ama o ikisi yüksek lisansı birlikte yaptı ve öyle ortak yönleri hep kaldı. Aslında benim o diğer arkadaşla fazla ortak yanım olmadan. Sanki birimiz hepimizi idare ediyor. Diğer arkadaş 2 yıldır evli. Onun kocasıda dahil oldu. Ama sanki mecburluktan bize katılıyor gibi. WhatsApp grupta pek yazmaz fazla dahil olmaz ve fikir pek sunmaz. Sadece dahil olur. Diğer arki evlendikten sonra para gördü. Maalesef aılesinden bir şey görmedi ne tatil ne de bir baba. Doğal olarak sonradan görme biri oldu. Diğeri de evlenmek için evlendi gibi ben se okulu bitirmek üzereyim ve iki küçük evladım var. Mutluyum ve kocadan görme değil babadan görmeyim. Ve napayım bilemiyorum. Çocuklu arki sevindirik zırt pırt evladını övüyor, parasıyla hava atmas ama parasıyla rezil olur koca sıda kendide cimri, bızım maddıyat kıt çünkü ben henüz çalışmıyorum eşiminde maaşı anca yetiyor. Ama benim için hiç sorun değil. Tatil de olsa araba da olsa hep oldu benim. Gözüm tok. Ana işte aslında çok değer verdiğim insan böyle olunca buluşmaların tadı kaçtı ama bilmiyorum… onlarsız bi hayat hayal edemiyorum….

evlendikten sonra para gördü.
sonradan görme biri oldu.
evlenmek için evlendi
Çocuklu arki sevindirik zırt pırt evladını övüyor, parasıyla hava atmas ama parasıyla rezil olur koca sıda kendide cimri
Maşallah, ne çok sevgi dolusunuz en yakın dostlarınızla. Buradan bakınca kıyas yapan da siz gibi görünüyorsunuz, çekemeyen de
ben se okulu bitirmek üzereyim ve iki küçük evladım var. Mutluyum ve kocadan görme değil babadan görmeyim.
Masallah en harika sizmişsiniz. Onlardan üstünsünüz , aferin. onlar laf olsun koca kacmasin diye evlendi bir siz en iyisini yaptınız mezun olmadan evlenip peşpeşe doğurup calismayarak 🧿🧿🧿

Merhaba kızlar, durum şu, biz neredeyse 10 yıldır arkadaşız. Üni den beri. Birbirimizin düğün ünde şahidi bile olduk ve üçümüzden ikisinin çoçukları bile oldu. Fakat ben, sanki değiştik ve sanki yeni huylar ortaya çıkıyor.
Ben, ikisiyle üni de baştan beri arkadaş fakat bir yıl sonra daha samimi oldum. Biz 5 kız dık, 2 si gitti sonra 3 olduk. Hepisiyle anlaştım. Ama hiç birimiz biriyle tıpa tıp aynı değil. Üçümüzde farklıyız aslında. Ama ben anne olduğumdan ve okulu hala bitiremediğimden dolayı, kendimi bazen dışlanmış hissettim. Ama belli etmedim. Herzaman ayak uydurmaya çalıştım. Birisiyle daha samimiyim çünkü o ve ben aynı anda evlendik. Kocalarımızda kanka oldu. Diğeri doğal olarak herzaman katılamadı. Ama o ikisi yüksek lisansı birlikte yaptı ve öyle ortak yönleri hep kaldı. Aslında benim o diğer arkadaşla fazla ortak yanım olmadan. Sanki birimiz hepimizi idare ediyor. Diğer arkadaş 2 yıldır evli. Onun kocasıda dahil oldu. Ama sanki mecburluktan bize katılıyor gibi. WhatsApp grupta pek yazmaz fazla dahil olmaz ve fikir pek sunmaz. Sadece dahil olur. Diğer arki evlendikten sonra para gördü. Maalesef aılesinden bir şey görmedi ne tatil ne de bir baba. Doğal olarak sonradan görme biri oldu. Diğeri de evlenmek için evlendi gibi ben se okulu bitirmek üzereyim ve iki küçük evladım var. Mutluyum ve kocadan görme değil babadan görmeyim. Ve napayım bilemiyorum. Çocuklu arki sevindirik zırt pırt evladını övüyor, parasıyla hava atmas ama parasıyla rezil olur koca sıda kendide cimri, bızım maddıyat kıt çünkü ben henüz çalışmıyorum eşiminde maaşı anca yetiyor. Ama benim için hiç sorun değil. Tatil de olsa araba da olsa hep oldu benim. Gözüm tok. Ana işte aslında çok değer verdiğim insan böyle olunca buluşmaların tadı kaçtı ama bilmiyorum… onlarsız bi hayat hayal edemiyorum….
Tam olarak derdiniz nedir ?
Diğer arki evlendikten sonra para gördü. Maalesef aılesinden bir şey görmedi ne tatil ne de bir baba. Doğal olarak sonradan görme biri oldu. Diğeri de evlenmek için evlendi gibi ben se okulu bitirmek üzereyim ve iki küçük evladım var.

Bu nasıl arkadaşlık ? Madem sonradan görme oldu arkadaşınız, görüşmeyin o zaman. Diğer arkadaşınızın evlenmek için evlendiğini nereden biliyorsunuz ?
İnsan arkadaşları için bunları söyler mi ?

Bi yerde hayatlar, düşünceler değişiyorsa yollari ayirma vakti gelmiştir. Niye onlarsiz hayat hayal edemiyorsunuz bu insanlar anneniz mi babaniz mi yani cok sacma. Arkalarindan bu kadar konustugunuz insanlarin yuzune gülerken, vakit gecirirken cok mu iyi hissediyorsunuz?
Kimseyi hayatinizda kalacak şekilde yontamazsiniz. Memnun degilseniz cikarirsiniz.

Sonradan görme ve dayanamıyor iseniz, diğeri de size mesafeli ve kaçırmayayım diye evlendiyse kesin arkadaşlığınızı.
Hem eleştiriyorsunuz.
Hem de onlarsız hayat düşünemiyorsunuz.

Arkadaşlarınızı sevdiğinize eminmisiniz…

Benim cok samimi arkadaşım vardı. Onun yerini kimse dolduramaz benim için ama görüşmüyoruz koptuk. Arkasından sallamayı bırakın asla eksiklerini, noksanlığını ağzıma almam… arkasından bir kere konuşmadım. Bi kaç gün önce de eşime ne kadar iyi birisi oldugunu anlatıyordum. Esimde tanır.
Hayat mesafeler koysa ya da yollarımız ayrılsa da.
O arkadasimla her zaman kaldigim yerden devam edecek sevgi hatta evimde yeri var.

Dostluk böyle bişeydir.

Egonuzu okşamıyorlar galiba…

Kocama günlerce dil döksem arkadaşlarım ve kocalarıyla bi wp grubuna çıkmaz🙄

Ama 2 arkadaşım, her hafta sorarlar, herseyi bilmek isterler, anlatabiliyormuyum.

Ben 6 aylık hamileyim ve gecen hafta benim en yakın 2 arkadaşım bana minicik bi sürpriz hazirladi,
Hamileliğiniz boyunca sizi sürekli arayan, gebeliğin nasıl geçtiğini sorup ilgilenen, size sürpriz cinsiyet partisi bile yapan yakın arkadaşlarınız şu yazdıklarınızı okusalar kim bilir ne kadar üzülürler👇

Diğer arki evlendikten sonra para gördü. Maalesef aılesinden bir şey görmedi ne tatil ne de bir baba. Doğal olarak sonradan görme biri oldu. Diğeri de evlenmek için evlendi gibi

İyi ki görgüsüz değilsiniz olsaydınız neler yazacaktınız 🤣
Bu kadar takılmayın herkes her an vatsapa yazıp goygoy yapacak değil.
Bizim de 3 lü arkadaş grubumuz var ikisi görüşüp konuşsa bir şey demem niye diyeyim çünkü? Ben görüşmek istedikçe ikisini ayrı ayrı da ararım grup araması da yaparım.
Onlar da yapıyordur muhtemelen, gruba yazarım biri cevap verir biri vermez takmam. Niye takayım ya valla boşlukta gibi geldiniz bana siz

Bence siz onları kıskanıyorsunuz. İkiside okullarını bitirmiş yüksek lisans bile yapmış evliler çocuk bile yapmışlar siz daha okulu bitirmemiş bide üstüne peş peşine çocuk yapmışsınız. Bencr içten içe sizi kemiren bu bırakın milletin parasını evliliğini kendi hayatınıza bakın.

Bu hikaye bana çok tanıdık galiba sizde öyle... bu hikayede hatalı taraf sizsiniz kusura bakmayın... anlaşılmadığını sanıyorsunuz ama diğerleri kıskanldklarını çok iyi biliyor.

10 yıllık arkadaşsınız diye arkadaşlığınızın bitmeyeceği anlamına gelmiyor. Sonradan hiç mi arkadaşınız olmadı ?

Kalbindeki kibri kıskançlığı cümlelerinizle ifade etmişsiniz bu şekilde düşümerek.nasil 10 yıl arkadaş oldunuz sanırım yüzüne gülüp arkadan konusanlardansiniz okulu bitirin boşluktan oluyor bunlar hep Allah başka dert vermesin

Bence siz mükemmel bir insansınız.

Paraa sizde, herşey sizde
Bizde ne var
Haydiii söyleeee

Onlar kesin sizi kıskanıyor ve görsüsüz ama siz tek maaşla çok zengin ve sonradan görme değilsiniz. İyi ki bu dünyaya iki harika çocuk getirmişsiniz. Yoksa dünyanın hali ne olurdu

Not: istediğiniz mesaj geldiyse gerçekten benim arkamdan sonradan görme bilmem e diyen biri ile arkadaş olmak istemem. Onlarda muhtemelen sizin tavır ve sözlerinizden rahatsız oluyordur.

Heee bu yazıda sizden başka sorunda göremedim.

Sizin ic sesiniz sonradan görme babasız derken onların iç seside parasız pulsuz yaptı çocuğu diyormudur acaba.Bide o uzak duran arkadaş akilliymis çözmüş durumu.Sizin bu arkadaşlık uzun sürmeyecek bir şekilde bitecek zaten çünkü enerji ve düşünce gücü diye bir şey var.Kisi ne kadar rol yaparsa yapsın gerçek düşüncelerin er geç ortaya çıkmak gibi bir yönü vardır.Ben arkadaşlarimdan değil düşmanlarınmdan bile böyle bahsetmem garip geldiniz.İyiki arkadaş değiliz.

X