üçlü tarama sonucu 1:13 risk

azure

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2024
8
5
26
merhaba yaş riskim 1:1280 olmasın rağmen 3lü tarama da down sendromlu olma riski 1:13 çıktı . beta hcg değerimde 68981ul/L
beta hcg değeri neye göre yükselir acaba .aç veya tok olmam ile alakası olabilir mi . 2 gün önce amniyosentez yaptırdım sonucu bayramdan sonraya kalmaz umarım :KK43:

Beta öyle bir şeyle değişmez kuzum… bebişin ense kalınlığı, burun kemiği falan nasıldı ?
Detaylı ultrasonda sorun yok dedi doktor , gerçi ense kalınlığı ölçüm haftasını geçirmişsin dedi ama 19. Hafta da baktığında sorun görmedi

Olsa onda da illa belli olurdu kuzum ya… üçlü tarama da aralarında en fazla hata payı yüksek olan diye biliyorum. Bir de o hiçbir zaman vardır/yoktur demiyor biliyorsun. İhtimal olarak söylüyor. Takma kafana

Konu konu dolaşıp Umut arayanlara Umut olsun inşallah testimin ön sonucu temiz çıktı Allah'a şükür bizim cahilliğimize geldi tarama testinin ne olduğunu bilmeden yaptırdık siz siz olun lütfen yapmayın yaptırmayın bu testleri boşu boşuna Güzel günleriniz zehir olur

Konu konu dolaşıp Umut arayanlara Umut olsun inşallah testimin ön sonucu temiz çıktı Allah'a şükür bizim cahilliğimize geldi tarama testinin ne olduğunu bilmeden yaptırdık siz siz olun lütfen yapmayın yaptırmayın bu testleri boşu boşuna Güzel günleriniz zehir olur
Katılıyorum, tarama yerine fetal dna yaptırın yaptırabilirseniz. Durum yoksa mecbur tarama risk yüksek çıkarsa amniyosentez. Eşimin arkadaşının karısına down sendromlu çocuğuna sağlıklı dediler anne karnında, bir arkadaşıma da sağlıklı çocuğa down sendromu.

Gözünüz aydın, özelde mi yaptırmışrınız amniyosentezi

Araya bayram girdiği için 2 hafta sonra gittim ön sonucu almaya ama özel laboratuvarda yapıldığı için muhtemelen amniyosentezden 2 e gün sonra gitsem çıkmış olurdu , sitelerinde hızlı sonuç yazıyor en azından , İnşallah siz de güzel haberler alırsınız
Kaç günde geldi acaba sonucunuz

Araya bayram girdiği için 2 hafta sonra gittim ön sonucu almaya ama özel laboratuvarda yapıldığı için muhtemelen amniyosentezden 2 e gün sonra gitsem çıkmış olurdu , sitelerinde hızlı sonuç yazıyor en azından , İnşallah siz de güzel haberler alırsınız
Aminnnn insallah 🌸🌸🌸

X