Ünlülerin Diyet Listeleri

Adriana Limanın Özel Sıvı Diyeti

Adriana Lima gösterilerine 9 gün kala katı gıda yemeyi tamamen kesiyor.

Kas ve kütle kaybını da engellemek için süt ve suya karıştırılarak kullanılabilen protein takviyeleri alıyor.

Günde en az 2 litre su içiyor ve egzersizlerine devam ediyor.

Podyuma çıkmasına 12 saat kala su içmeyi de kesiyor.

Gösteri bittikten hemen sonra ise normal beslenmesine devam ediyor.

Fakat bu diyetin en önemli tarafı bu süreç içinde Adriana lima uzman diyetisyenler tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor.

Angelina Jolie nin hamileliğinden sonra çok kısa sürede 11 kilo vermesini saglayan özel sırrı.

Bebeğini sürekli emzirdiğini söyleyen Angelina Jolie, küçük sırrını da açıkladı
Sarımsak çayı! Bebeğini en iyi şekilde besleyebilmek için yemekten kısmadığını söyleyen güzel yıldız,
zayıflamak için Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor.

Angelina Jolie Diyeti

Bağırsakları çalıştırma özelliği olan bu çay, yağları yakmada çok etkili.
Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve düzenli yoga yaparak yaklaşık üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyleyen güzel yıldız
çayın nasıl hazırlandığını da anlattı.

Angelina Jolie Diyeti

sarmısaklı çayın tarifi
Küçük bir taze zencefili soyun ve 2 fincan suyla kaynatın.
6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı
limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın.
Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve soğuk için.
Hergün en az 1 kere bu çayı içmek çok faydalı olacaktır.

Ayşe özyılmazel Nasıl Kilo verdi
Diyete girip zayıflayan ve eski formuna geri dönen Ayşe Özyılmaz "Her sabah kahvaltıda yogurt yiyorum. İçine de ananas ve tarçın koyuyorum." dedi.

Ayşe Özyılmazel kesinlikle bir diyet listesi olmadığını belirtti.

Diyetisyene gittim
Yediğim ve içtiğim herşeyi yazdığım bir diyet tuttum.
Diyetisyenin yazdığı programın dışına çıkmadım.
Gazlı içecekler ve alkol içmedim.
Hergün, en kötü ihtimalle haftada 5 gün dışarıda yürüdüm. En az 40 dakika
Öncelike yürüyeceksin ve sokakta yürüyeceksin.
Kar,kış yagmur çamur demeden hergün yürüdüm.
Günde 3 Lt su içtim
Günde yedi ögün yedim, iki bardak yeşil çay içtim.

Cameron Diaz diyeti forma girmek isteyenlerin son gözdesi. Cameron Diaz diyeti ile sağlığınızı ihmal etmeden, düzenli spor yaparak kilo verebilirsiniz.

Cameron Diaz diyeti 1.Gün

SABAH: Çay veya kahve , 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 1 adet haşlanmış yumurta, salatalık , domates, 1 dilim ekmek
ÖĞLEN: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt, salata ,1 dilim ekmek
ARA: 2 adet etimek 1 kibrit kutusu beyaz peynir
AKŞAM: 8 yemek kaşığı kuru baklagiller, 1 kase yoğurt , salata , 4 yemek kaşığı pirinç pilavı
GECE: 1 porsiyon meyve

Cameron Diaz diyeti 2. Gün

SABAH: Çay veya kahve , 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık domates , 2 dilim ekmek
ÖĞLEN: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 küçük kase yoğurt, salata, 1 dilim ekmek
ARA: Bir adet kruasan, 1 adet greyfurt
AKŞAM: 100 gr. tavuk ,1 kase yoğurt, 1 küçük boy haşlanmış patates, salata ,1 dilim ekmek
GECE: 3 porsiyon meyve
Cameron Diaz diyeti 3. Gün

SABAH: Çay veya kahve , 1 kibrit kutusu beyaz peynir , 1 adet haşlanmış yumurta, salatalık , domates, 2 dilim ekmek
ÖĞLEN: 1 kepçe çorba , 8 yemek kaşığı sebze yemeği, yarım kase yoğurt , salata , 1 dilim ekmek
ARA: 2 adet etimek, 1 adet karper peynir
AKŞAM: 8 yemek kaşığı kuru baklagiller , 1 kase yoğurt , salata , 4 yemek kaşığı bulgur pilavı
GECE: 1 porsiyon meyve

Cameron Diaz diyeti 4. Gün

SABAH: Çay veya kahve ,2 kibrit kutusu beyaz peynir salatalık, domates, 2 dilim ekmek
ÖĞLEN: 8 yemek kaşığı kuru baklagiller, 1 kase yoğurt, salata, 4 yemek kaşığı pirinç pilavı
ARA: 2 adet grissini , 1 porsiyon meyve
AKŞAM: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt , salata, 1 dilim ekmek
GECE : 2 porsiyon meyve, 1 çay bardağı süt

Cameron Diaz diyeti 5. Gün

SABAH : Çay veya kahve , 1 kibrit kutusu kaşar peynir, salatalık , domates , 1 dilim ekmek
ÖĞLEN: 100 gr. tavuk , 1 küçük kutu yoğurt salata , 2 dilim ekmek
ARA: 2 adet grissini
AKŞAM: 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği ,1 su bardağı yoğurt , salata , 1 dilim ekmek
GECE: 3 porsiyon meyve , 1 çay bardağı süt

Cameron Diaz diyeti 6. Gün

SABAH: Çay veya kahve , salatalık , domates ,1 dilim ekmek,
ÖĞLEN: 2 kibrit kutusu beyaz peynir, 1 kase yoğurt, salata , 1 dilim ekmek
ARA: 2 adet grissini , 1 kibrit kutusu beyaz peynir
AKŞAM : 100 gr. tavuk, 1 kase yoğurt, 1 küçük boy haşlanmış patates, salata, 1 dilim ekmek

Cameron Diaz diyeti 7. Gün

SABAH : Çay veya kahve 1 kibrit kutusu beyaz peynir , salatalık , domates , 2 dilim ekmek
ÖĞLEN: 100 gr. tavuk , 1 küçük kutu yoğurt, salata , 1 dilim ekmek
ARA: yarım adet kruasan, 1 kibrit kutusu beyaz peynir
AKŞAM: 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 su bardağı yoğurt , salata, 1 dilim ekmek

Hollywood un ünlü oyuncularından Demi Moore diyet programı ile altı haftada 13 kilo vermeniz mümkün.

Demi Moore diyet programı Kahvaltı öğünü
(Seçeneklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz)

2 dilim bacon, 2 adet ızgara domates ve 1 dilim kepek ekmeği.
Bir küçük elmayı rendeleyip sütle çırpın. 50 gram kepek ekmeği üzerine sürerek servis yapın.
Bir yumurtayı 165 ml yağsız sütle çırpın ve 50 gr unla karıştırın. Sonra yavaş yavaş 300 ml süt, 50 gr un, yarım tatlı kaşığı kabartma tozu ve bir tatlı kaşığı vanilya tozu ekleyin. Karışımı 15 dakika bekletin. Bir teflon tavayı ısıtın ve büyükçe bir kaşıkla karışımdan bir miktarı tavaya dökün. Hamurun üzerinde kabarcıklar oluşunca diğer yüzü çevirin, yeterince piştiğinde servis yapın.

Demi Moore diyeti Öğle yemeği

Bir küçük sandviçin arasına marul, domates, salatalık, 50 gr. yağsız jambon ve 1 tatlı kaşığı light mayonez koyarak hazırlanmış sandviç.
1 yarım soğanı ve 1 sarımsağı 1 tatlı kaşığı yağla karıştırıp yumuşayana dek kızartın. Bir küçük konserve mantarla dilimlenmiş domates ekleyin ve 10 dakika pişirin. 50 gr. kepekli makarnayı haşlayın, sosu makarnanın üzerine dökün ve bir tatlı kaşığı rendelenmiş parmesan peyniri ekleyin. Üzerine karabiber serperek servis yapın.
50 gram makarnayı haşlayın. Üzerine sos olarak ton balığı, 2 sap taze soğan, maydanoz ve yağsız sebze soslarıyla bir karışım hazırlayın.

Demi Moore diyeti Akşam yemeği

150 gram dil balığı üzerine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı sürerek ızgarada kızartın. Haşlanmış domates ve brokoliyle servis yapın.
Küçük bir patlıcanı yıkayıp doğrayın. Tuzladıktan sonra yarım saat bekletin. Küçük bir kutu konserve domatesi, küçük bir yeşil biberin yarısı ve küçük bir soğanla karıştırın ve 2 yemek kaşığı taze fesleğenle bir tencereye koyup yarım saat pişirin. Patlıcanı 2 tatlı kaşığı una bulayıp 1 tatlı kaşığı zeytinyağıyla kızartın. Domates sosuna ekleyin. Karışımı parmesan peyniri eklenmiş, 50 gram makarna dökerek servis yapın.
1 dilim kuzu etini, iki dometasi ve iki mantarı ızgarada pişirin. 1 tatlı kaşığı sebze sosu ekleyerek, bir orta boy haşlanmış patatesle servis yapın.

Hollywood diyeti ile yağın vücuttan doğru bir şekilde atılması sağlanmaktadır. Yağın vücuttan doğru şekilde atılmamasının suçlusu yemekteki fazla şekerdir. Amerikalı bilim adamları mükemmel bir çözüm geliştirdiler. Hollywood diyetinde kalori saymak yerine gerçek karbonhidratlar hiç düşünmeden alınabiliyor ve rahatlıkla kilo verilebiliyor.

Yapmanız gereken tek şey, şekeri hayatınızdan çıkarmak. Bununla o bildiğimiz şekerden söz edilmiyor tabii. Vücut karbonhidratları eritirken kendi glikozunu üretebiliyor. Eğer karbonhidratlı yiyecekleri bolca alırsanız kan şekeriniz yükseliyor.

Kan şekerinin yükselmesi sırasında vücut insülin üretiyor. Bu hormon glikozları ihtiyaç duyulan yerlere gönderiyor. Oralarda enerjiye dönüşüyor ya da enerji üretilmediğinde glikoz fazla ise yağ olarak depolanıyor. Kan şekeri ne kadar yükselirse, o kadar insülin üretilmiş oluyor ve bir o kadar da karbonhidratlar yağa dönüşüyor.

Uzmanlar 3 ana ve 1 ara öğün öneriyorlar. Sadece bir tabak yemelisiniz. Saat 20:00den itibaren kesinlikle bir şey yemeyin. Tatlı yiyeceklere ani bir istek hissederseniz de bir küçük çikolata parçası yiyebilirsiniz.

Serbest Yiyecekler

Tüm balık ve et çeşitleri
Sebze: Patlıcan, karnıbahar, enginar, fasülye, brokoli, bezelye, salatalık, lahana, marul, yeşil biber, mantar, maydanoz, kuşkonmaz, ıspanak, tatlı patates, domates, soğan
Meyve: Elma, şeftali, avokado, çilek, armut, greyfurt, tatlı karpuz, kiraz, kiwi, limon, mandalina, mango, kavun, portakal, üzüm
Süt Ürünleri: Yağ, yumurta, yoğurt, peynir, süt, krema
Doğal tahıllar
Fındık
Zeytinyağı
Çikolata (%60 ya da daha fazla kakao içeren)
Meyvesuları
Kahve, çay

Yasak Yiyecekler

Sebze: Patates, pirinç, havuç
Meyve: Muz, ananas
İşlenmiş şeker
İşlenmiş tüm beyaz un ürünleri, kek, bisküvi, beyaz ekmek, makarna
Çikolata (%60 ya da daha az kakao içeren)
Bira
Tatlı limonata, kola
Cornflakes
Popcorn
Bal
Dondurma

Jennifer Aniston Diyeti ile günde 1200 kalori alabilirsiniz .Jennifer Aniston Diyeti sayesinde 8 haftada 7 buçuk kilo vermek mümkün.

Kahvaltı
(Seçeneklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Her biri 250 kalori içeriyor.)

Bir elma/ bir ananas/ bir salkım üzüm/ bir armut ve bir küçük kruvasan.
150 ml yağsız sütle ezilmiş kepekli bisküvi ve büyük bir bardak şekersiz portakal suyu.
1 kutu yoğurdu 1 tatlı kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı kuru üzümle karıştırın. Yarım muz dilimleyip üzerini süsleyin.

Öğle yemeği
(Seçeneklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.Her biri 400 kalori içeriyor.)

2 dilim kepekli ekmeği 2 ince dilim jambon, 1 dilim ananas ve kalorisiz krem karamel.
Marul, sarımsak ve 2 tatlı kaşığı parmesan peynirini karıştırıp üzerine bir tatlı kaşığı yağsız salata sosu dökün. Tatlı yerine iki kaşık meyve salatası.
Marul, salatalık, yeşil biber ve 75 gram düşük kalorili peyniri karıştırın. Üzerine bir tatlı kaşığı yağsız sos dökün. İçecek olarak bir bardak domates suyu alın.

Akşam yemeği
(Seçeneklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.. Her biri 550 kalori içeriyor.)

2 havuç ve 2 kabağı dilimleyip brokoli ile haşlayın. Bir küçük konserve domates ekleyerek 5-6 dakika pişirin. 50 gram makarna haşlayıp süzün. Hazırladığınız karışımı üzerine dökün. 1 tatlı kaşığı parmesan peyniri serpin.
Tatlı olarak fırında muz : Yarım muzu dilimleyip 2 tatlı kaşığı kuru üzüm ve 1 yemek kaşığı portakal suyuyla karıştırın. Orta ateşte 15 dakika fırınlayın.
2 dilim biftek, 2 yemek kaşığı patates salatası, 1 tatlı kaşığı yağsız salata sosu eklenmiş yeşil salata ve 1 pita ekmeği. Tatlı olarak bir top vanilyalı dondurma.
115 gram haşlanmış taze patates ile 75 gram haşlanmış tavuk etini karıştırın. Üzerine bir yemek kaşığı cheddar peyniri serpip fırına verin. Tatlı yerine 2 adet erik yeyin.
Bir orta boy alabalık ızgara, ince doğranmış marul, salatalık, yeşil biber, ve yağsız salata sosundan oluşan büyük bir tabak yeşil salata. Tatlı yerine düşük kalorili meyveli yoğurt.

Madonna diyeti, meyve suyu ağırlıklı bir diyettir. Madonna Diyeti ile 1 haftada tam 4 kilo verebilirsiniz. . Madonna Diyeti sayesinde toksinlerden de arınıyor.

Madonna; uzun aradan sonra yeniden kendisiyle anılan diyetini yapmaya başladı. Meyve suyu ağırlıklı olarak uygulanan diyet sayesinde ünlü yıldız, vücudunu toksinlerden de arındırıyor.

Aç kalmaktan korkanlar için uygun olan Madonna diyeti programı boyunca şeker, unlu gıdalar, kırmızı et, yağ ve baklagillerin tüketimi kesinlikle yasak. Diyet boyunca akşam 19.00dan sonra hiçbir şey yemeyeceksiniz.

7 günlük Madonna diyeti programı

Madonna diyeti 1. gün:
İlk gün sınırsız meyve suyu var. Fakat suyun haricinde başka bir şey katmayınız.

Madonna diyeti 2. gün:
İkinci günde sınırsız meyve suyu var. Fakat suyun haricinde başka bir şey katmayınız.

Madonna diyeti 3. gün:
Kahvaltı: 50 gr yağsız peynir, salatalık, domates, 1 haşlanmış yumurta, meyve çayı ve 1 dilim kızarmış kepek ekmeği.
Öğle: Zeytinyağlı ve bol limonlu yeşil salata.
Akşam: 150 gr. yağsız ızgara tavuk eti ve 1 tabak haşlanmış brokoli.

Madonna diyeti 4. gün:
Kahvaltı ve Öğle: 50 gr yağsız peynir, salatalık, domates, 1 haşlanmış yumurta, meyve çayı
Akşam: 150 gr. mantarla hazırlanmış ve yağsız omlet.

Madonna diyeti 5. gün:
Kahvaltı ve Öğle: 50 gr yağsız peynir, salatalık, domates, 1 haşlanmış yumurta, meyve çayı
Akşam: 100 gram ızgara balık ve 1 tabak haşlanmış brokoli.

Madonna diyeti 6. gün:
Kahvaltı: 50 gram yağsız peynir. 1 kaşık diyet reçel ve meyve çayı.
Öğle: Zeytinyağlı ve bol limonlu yeşil salata.
Akşam: 150 gr. ızgara tavuk eti ve 1 tabak kabak.

7. gün:
Akşam: 100 gr. ızgara balık ve 1 tabak haşlanmış brüksel lahanası

Hollywoodun en güzel bayanlarından Melanie Griffith formunu koruduğu özel diyet

Kahvaltı (Seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.)
1 dilim kepek ekmeği, 2 adet dilimlenmiş kızarmış mantar, 1 bardak şekersiz portakal suyu.
3 yeşil incir, 1 küçük kutu düşük kalorili yoğurt.
1 küçük muz ve 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılmış 150 ml yağsız süt.

Öğle yemeği-akşam yemeği (Seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.)
Marul, salatalık, domates ve 25 gr karides karıştırın. Karabiber ve bir dilim kepek ekmeği ile servis yapın.

2 yemek kaşığı düşük kalorili salata sosu eklenmiş patates salatasıyla 3 dilim beyaz tavuk eti.
225 gram kabuklu midyeyi iyice yıkayın. Doğranmış yarım soğanı, bir baş ezilmiş sarımsak, taze maydonoz ve 3 yemek kaşığı beyaz şarap ile karıştırarak kapağı kapatıp 5 dakika kaynatın. Tüm karışımı kaseye koyun ve üzerine yarım bardak beyaz şarap dökün.
Akşam yemeği (Her gün için birini seçin.)

25 gram karides ve 25 gram ayıklanmış midyeyi 2 yemek kaşığı düşük kalorili mayonez, 2 yemek kaşığı ketçap ve limon suyu ile karıştırın. Marul, domates ve salatalık ile süsleyin.

Kızarmış bir parça tavuk göğsü ile 1 orta boy kumpir patates. Salatalık, domates, biber, marul ve 1 tatlı kaşığı yağsız salata sosuyla hazırlanmış salata.

Küçük bir soğanın yarısını doğrayın ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile yarım baş ezilmiş sarımsak ile pişirin. 2 tatlı kaşığı taze limon suyu ve 2 tatlı kaşığı köri ekleyerek 5 dakika pişirin. Bir kutu doğranmış domates ve yarım yeşil biber ekleyerek 15 dakika daha pişirin. 50 gram karidesi de ekledikten sonra 3 dakika pişirin. 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt ve 50 gram pilav ile birlikte yeyin.

Nurgül Yeşilçay ın özel diyeti

Çok sık ve azar azar yiyorum. Her gün mutlaka çikolata yerim
Çikolata benim vazgeçemediğim bir yiyecek.
Ancak çok bayıldığım zararlı bir yemek var, kızartma.
Çok yiyordum, ancak şimdilerde miktarını azalttım.
Kızartmayla arama mesafe koymamın nedeni ise kilo almak değil, zararlı olması.

Sabah
Mutlaka su ile başlarım güne. Ardından sıkı bir kahvaltı yaparım; kahvaltı tüm öğünlerin kralıdır, insan kendi vücudunu tanımalı ve ona göre bir diyet uygulamalı. Onun için kahvaltı benim için çok önemli. Sıkı bir kahvaltının ardından güne zinde ve enerjik başlarım.
Ara öğün
Elma veya meyve salatası yerim

Öğlen
Salata, diyet yoğurt veya sadece makarna yerim
Ara öğün
Kepekli tost yerim ya da hafif bir yiyecek yerim

Akşam
Izgara tavuk ya da balık, yanına salata yiyorum. Tabii yağsız ve tuzsuz olması şartıyla.

Yatmadan önce
Meyve salatası veya sadece yoğurt yerim
Şekerim çok sık düştüğü için diyet çikolata yemekten vazgeçmem.
Hamur işi, tuzlu-yağlı yiyecekler, çay ve kahveden uzak bir yaşam sürüyorum.
Günde bir saat yürüyüş veya aletli jimnastik yapıyorum.
Ceviz ve fındığı yararları açısından tüketiyorum.
Ara sıra kendimi mutlu etmek için diyetimin dışına çıkıp mantı yiyorum.

Harem adlı dizide kendini yeniden ekranlarla buluşturan Nurseli İdiz formu ile yine dikkat çekiyor.
İşte Nurseli İdiz e kilo verdiren şok diyet
Bu diyetin sırrı günde 6 öğün yemek ile haftada 1 kilo vermeyi garanti ediyor.
3 ara, 3 ana öğünden oluşan bir diyet mönüsü bulunmaktadır.

Sabah: Kalkar kalkmaz bir bardak su, bir porsiyon meyve, ardından kahvaltı.
Kahvaltıda 2-3 dilim ekmek veya 2 yemek kaşığı sade mısır gevreği ya da yulaf ezmesi.
Yanında yağsız peynir grubundan 1-2 dilim light dil, lor veya kaşar peynir. Birer adet söğüş domates veya salatalık,
4 adet yağsız yeşil ya da siyah zeytin, açık veya limonlu çay.
Ara öğün: 11.00’de bir porsiyon meyve (200 gram ince dilim kavun, karpuz, kiraz veya kayısı), 2 adet grissini.

Öğlen: 12:00-15:00 arasında yenecek ana öğünde 4 adet yağsız köfte veya 120 gram yağsız tavuk ya da 120 gram balık.
Yanında 1 tatlı kaşığı zeytinyağlı mevsim salatası, 1 dilim kepek ekmeği, isteğe bağlı 1 su bardağı diyet yoğurt.
Nurseli İdiz Diyeti
Saat 16.00: Bu ara öğünde yine 1 porsiyon meyve ve 2 grissini.

Akşam: 18.00-20.00 saatleri arası 4 kaşık zeytinyağı ile pişirilen bol limonlu sebze yemeği,
yanında 1.5 su bardağı makarna ya da pilav, üzerine diyet yoğurt, mantar veya domates sosu.
22.00: Bu saatteki son ara öğünde bir porsiyon meyve ve yatarken mutlaka su.

Egzersiz programı
• Nurseli İdiz diyetinde haftada en az 3-5 kere egzersiz yapılacak ve bu çalışmalardan önce ılık su içilecek.
• Doğada yürüyüşler sıfırdan başlayıp 60 dakikaya çıkarılacak.
• Hiçbir zaman nefes nefese kalınacak egzersiz yapılmayacak. (Tempolu bir yürüyüş daha çok yağ yaktırır.
Doğa yürüyüşüne alternatif yürüyüş bandı olabilir.)
• 30 dakikalık yürüyüşten sonra karın, kalça, sırt egzersizleri ve lokal çalışmalar yapılabilir

Seksi oyuncu Pamela Anderson, formunu korumaya önem veriyor. Sporun yanı sıra diyetle de form tutmaya çalışan Pamela Anderson diyet listesi

Kahvaltı

bir dilim kepekli ekmek
Az yağda, bir yumurtayla yapılmış omlet
içecekler : Çay, kahve, ıhlamur, su

1.2. ve 3. gün

Öğle Yemeği : Peynirli sandviç
Akşam Yemeği : yarım ızgara köfte, iki adet elma
4. gün

Öğle Yemeği : 2 dilim kepek ekmeği, küçük bir parça mozarella peyniri ve ayran
Akşam Yemeği : Izgara balık ya da bftek, az yağlı bir kase salata, bir adet muz
5. gün

Öğle Yemeği : yarım kilo meyve
Akşam Yemeği : Izgara balık ya da bonfile ve salata
6. gün

Öğle Yemeği : Az yağda yapılmış omlet, bir dilim kepek ekmeği
Akşam Yemeği : Bir bardak yağsız makarna, bir muz
7. gün

Öğle Yemeği : Sosisli sandviç
Akşam Yemeği : 8 adet ızgara köfte, bir portakal

Seda Sayan Özel Diyeti
Herzaman güzelliği ve formu ile sahnelerin en çok aranan sanatçısı Seda Sayan özel diyetini açıkladı.
Uzun zamandır formunu ve güzelliğini borçlu olduğu diyet

Sabahları

6–7 tane kuru kayısı
2 bardak su

Yarım saat sonra
1 bardak bitki çayı
2 tane domates
Biraz beyaz peynir

Öğlenleri
Bol zeytinyağlı salata veya domatesli-peynirli tost

Akşamları
Ya balık salata ya da et salata, eğer canım çok isterse sadece pilav veya makarna,
ancak yanında hiçbir şey yemiyorum.
Gece yatmadan önce de meyve yerim. Gün içinde olabildiğince bol su içerim.

Seren serengil diyeti 3 ayda 20 kilo vermek mümkün

Seren Serengil, sağlıklı kilo vermek için, herkesin uyguladığından çok daha farklı bir yöntemle 3 ay içerisinde tam 20 kilo verdiren bir diyeti, uzman yardımıyla uyguladı. O diyetinin içeriğini ve faydalarını da anlattı. Hamilelik döneminde 25 kilo alan ve bunu vermek için uygun psikolojik duruma sahip olmayan Serengil, çocuğunu da kaybetmiş olmasının etkisiyle doktor gözetimindeydi ve diyet yapması yasaktı. Bir süre bekleyip toparlandıktan sonra diyete başladı ve ilk olarak şekeri hayatından çıkardı. Diyeti sırasında ınsanlardan da biraz uzak kalan Serengil, kafasını diinlemek ve ruhunu da dinlendirmek adına bir otelde kaldı. Bu sırada çok iyi bir şekilde kilo da verdi. İşte o diyetin ayrıntılarını sizler için anlattı;

Kahvaltı (saat 08.30’da):Kesinlikle peynir yemedim, çünkü yasaktı. Genel kahvaltım şu oldu: Yulaf, yabanmersini, yoğurt ve tarçın… Bunları karıştırıyordum, içine ahududu koyuyordum. Hem doyurucu, hem de lezzetli oluyor. Kahvaltı sonrası 45 dakikaya yürüyüp, bisiklete bindim

Ara öğün (Saat 11.00’de): Bitki kökleri suyu içtim. Osman Müftüoğlu’nun bilgisi dahilinde hazırlandı. Kerevizden tut da maydanoza ve melise çayına kadar, müthiş bir karışım. Bunları içerken bir tane de şeftali yedim

Öğle (saat 12.30’da): Izgara tavuk ve bol salata değişmez mönüm oldu.

Ara öğün (saat 16.00’da): Yine bitki kökleri suyu içtim büyük bir bardakta. Bir de meyve yedim. Ardından ‘aquagym’ yaptım. Yani suyun içinde jimnastik hareketleriyle vücudumu forma soktum. Bu da 45 dakikalık bir hareket süresi oldu.

Akşam yemeği (saat 19.30’da): Izgarada yağsız balık ve bol salata yedim. Yiyeceğin balık avucunun içi kadar olacak, ölçü bu.

Ara öğün (saat 22.00’de): Yine bitki kökleri suyu içtim.

Genel olarak da bitkileri çiğ yiyerek, yağ ve tuzu hayatından çıkarıp unlu gıdalardan uzak kalarak ve bu diyeti uygulayarak 3 ayda 20 kilo fazlalığınızdan kurtulmanız hayal değil.

Hollywood un en çekici kadınları arasında ilk sıralarda yer alan Sharon Stone diyeti ile gün geçtikçe daha da güzelleşiyor.
Yaşını hiç belli etmeyecek güzelliklte. Bu güzel aktrist herkesin imrenerek baktığı vücudunu korumak için ne kadar çaba harcıyor, kilo problemine nasıl bir çözüm buluyor

Sharon Stone diyeti ile formunu koruyor

Sharon Stone diyeti önemli notlar

İstenildiği kadar çay, kahve ve maden suyu içilebilir.
Yağsız ya da az yağlı olmak koşuluyla istenildiği kadar salata yenilebilir.
Salatalarda sos kesinlikle olmamalı.
Günde yarım saat yürüyüş ya da haftada 2 kez spor yapılmalı.
Tüm etler yağsız olmalı. Tat vermek için dilerseniz baharat kullanabilirsiniz.
Çay ya da kahve içerken şeker kullanmak yasak. Ancak suni tatlandırıcılardan kullanabilirsiniz.
Sabahları
Yarım greyfurt, 1 dilim kepek ekmeği, bir top mozarella peyniri, çay ya da kahve içebilirsiniz

1. gün

Öğle Yemeği : Izgara tavuk, domates yiyebilirsiniz
Akşam Yemeği : Izgara balık, az yağlı salata, bir dilim ekmek, 1 meyve yiyebilirsiniz

2. gün

Öğle Yemeği : Meyve salatası yiyebilirsiniz
Akşam Yemeği : Yağsız ızgara köfte, 1 domates, haşlanmış kereviz ya da brüksel lahanası, 5 adet zeytin, 1 salatalık yiyebilirsiniz

3. gün

Öğle Yemeği : Ton balığı, salata, bir bardak greyfurt suyu ya da 1 meyve yiyebilirsiniz
Akşam Yemeği : Izgara tavuk, söğüş marul, bir domates, bir salatalık yiyebilirsiniz

4. gün

Öğle Yemeği : 2 haşlanmış yumurt, 1 kase yağsız yoğurt, 1 dilim ekmek, haşlanmış kabak veya yeşil fasülye yiyebilirsiniz
Akşam Yemeği : Kızarmış tavuk, bol ıspanak veya yeşil fasülye yiyebilirsiniz

5. gün

Öğle Yemeği : Ispanak, çedar peyniri, 1 dilim ekmek yiyebilirsiniz
Akşam Yemeği : Kızarmış tavuk, bol ıspanak veya yeşil fasülye yiyebilirsiniz

6. gün

Öğle Yemeği : Meyve salatası yiyebilirsiniz
Akşam Yemeği : Izgara hindi veya tavuk, marul, domates, 1 adet meyve yiyebilirsiniz

7. gün

Öğle Yemeği : Izgara hindi veya tavuk, haşlanmış lahana, brokoli veya karnıbahar, 1 greyfurt ya da elma yiyebilirsiniz
Akşam Yemeği : Izgara biftek, yeşil salata, zeytinyağlı kereviz ya da haşlanmış brüksel lahanası yiyebilirsiniz

Ünlü Sanatçı Sibel Can bu diyetle muntazam vücuduna tekrar kavuştu.

Sibel Can Diyeti Sabah kahvaltısı: 1 ince dilim beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, 2 zeytin, sınırsız domates ve salatalık, 1 bardak diyet süt içilebilir

Sibel Can Diyeti Öğle Yemeği: Sınırsız yeşil salata, bir porsiyon haşlanmış sebze, bir kâse diyet yoğurt yenebilir.

Sibel Can Diyeti Akşam Yemeği: Sınırsız yeşil salata. Bir porsiyon balık, tavuk ya da köfte yenebilir.

Sibel Can Diyeti atıştımalıklar: Muz, incir ve üzüm dışında bir porsiyon mevye. Tüm gün aynı meyve yenecek. Örneğin sadece şeftali yenebilir.

NOT: Bu diyet süresince günde en az bir saat yürünecek ve en az 1.5 litre su içilecek. Ayrıca yemeklerde tuz, yağ ve şeker kesinlikle olmayacak

Herzaman balıketli bir hanım olarak anılan Sibel Can ın özel diyeti

Kahvaltı (07.00–09.00) arası
1 kibrit kutusu büyüklüğünde (30 gr.) diyet peynir grubu yenilebilir
1 dilim kepekli ekmek yenilebilir
Sınırsız söğüş domates, salatalık, yeşil sivri biber, marul, maydanoz
4 adet yağ ilave edilmiŞ siyah zeytin yenilebilir.
1 tatlı kaŞığı doğal reçel yenilebilir.
şekersiz açık limonlu çay içilebilir

KuŞluk: (10.00–11.00)
1 porsiyon mevsim meyvesi yenilir.

Öğlen: (12.00–14.00)
1 kase yağsız sebze çorbası ile baŞlanır
3 adet köfte büyüklüğünde (90 gr.) yağsız etten hazırlanmış ızgara köfte, tavuk ya da balık yenir.
1 su bardağı 200 gr. diyet yoğurt
1 ince dilim kepekli ekmek
1 tatlı kaŞığı zeytinyağı ile hazırlanmış sınırsız mevsim salatası yenilir.

ikindi: (16.00–17.00)
1 kibrit kutusu büyüklüğünde 30 gr. diyet peynir grubu yenir
2 adet grisini yenir
Sınırsız söğüŞ domates, salatalık, sivri biber, marul, maydanoz v.s
şekersiz bitki çayı (ıhlamur, ada çayı, kuŞburnu v.s) içilir

AkŞam: (18.00–20.00)
1 porsiyon (1 kase) yağsız mercimek çorbası içilir
1 tatlı kaŞığı zeytinyağı ile hazırlanmıŞ sebze yemeği yenir
Yağsız sınırsız mevsim salatası
1 ince dilim kepekli ekmek
1 su bardağı (200 gr.) diyet yoğurt

Gece: (22.00)
1 porsiyon mevsim salatası
4 adet kuru kayısı, 2 adet ceviz içi

Yatarken:
1 bardak oda sıcaklığında su içilir . Ayrıca her gün 8–12 bardak su içilmesi önemlidir.

Sinem Kobal ın özel diyet çorbası
Bu çorba her acıktığınızda yenilebilir. İstediğiniz kadar ve canınız ne isterse zaman yiyebilirsiniz
Ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo kaybedersiniz. Bu çorbanın çok uzun süre yenmesi beslenme bozukluğuna yol açabilir.
Bu yüzden diyette belirtildiği gibi, diğer yiyeceklerle beraber yenmesi gerekir.

Çorbanın Tarifi
Bir orta boy lahana, 6 büyük soğan, 1-2 domates, 2 yeşil biber, 1 demet maydanoz.
Hazırlanışı: Sebzeleri küçük küçük kestikten sonra bir tencereye atın ve üstünü örtene kadar su ilave edin.
Tuz, biber veya etsuyu tableti kullanabilirsiniz. 10 dakika hızlı ateşte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuşayıncaya kadar pişirin.

Diyet Planı
1.gün: Çorba ve meyve günü: Muz hariç her türlü meyveyi yiyebilirsiniz.
Fakat kavun ve karpuz diğer meyvalardan daha kalorilidir, bu nedenle diğer meyveler tercih edilmedilir.
İçecek olarak; tatlandırıcısız çay, kahve ve bol su için. Çay ve kahveye süt ve şeker asla koymayınız.

2. Gün: Çorba ve sebze günü: Çorbanın yanında her türlü sebze yenebilir.
Çiğ, haşlanmış veya konserve her türlü sebzeyi özellikle yapraklı sebzeleri yiyebilirsiniz.
Kuru fasulye, bezelye ve mısırdan uzak durun. Akşam yemeğinde kendinize bir ödül olarak tereyağlı, haşlanmış veya fırınlanmış patates hazırlayın.
Patatese doğranmış soğan, domates, tereyağı, biber ve tuz ilave edebilirsiniz.
Bu gün hiç meyve yemeyiniz.
Diyetin en kötü günü 2.günüdür. Bundan sonra kilo vermeye başladığınızda motivasyonunuz artacaktır.

3. Gün:
Çorba, meyve ve sebze günü: İstediğiniz kadar çorba, meyve ve sebze yiyebilirsiniz.
Üç gün boyunca diyete tam olarak uyup, kendinizi hiç aldatmadıysanız kilo vermeye başlamış olmanız gerekmektedir.
bu gün sonunda isterseniz diyeti bitirebilirsiniz.

4. Gün: Çorba, meyve ve Sebze günü(muz ve yağsız süt dahil): Muz ve yağsız süt bugün serbest.
Çorbayla beraber en çok 3 muz ve istediğiniz kadar yağsız süt içebilirsiniz.
Muz ve süt vücudunuza yüksek karbonhidrat sağlayacak.
Tatlı ihtiyacınızı azaltmak için bugün vücudunuzun potasyum, karbonhidrat, protein ve kalsiyuma ihtiyacı olacak.
İstediğiniz kadar çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. (Dikkat en fazla 3 muz)

5. Gün: Et, Domates ve Çorba günü: Bugün kırmızı et yiyebilirsiniz.
Gün boyunca 300-600 gram et (dört biftek) ve istediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz.
Bugün vücudunuzun ürik asitten temizlemek için 6-8 bardak su içiniz. Bugün çorbayı sadece bir kere içiniz.

6. Gün: Et, yeşil yapraklı Sebze ve Çorba günü: İstadiğiniz kadar et ve sebze yiyebilirsiniz.
2-3 parça et ve sebze yiyebilirsiniz. Patates yok. Çorba en az bir kere içilecek.
Et, verilen günde mutlaka yenmeli çünkü vücudun yüksek proteine ihtiyacı var.

7. Gün: Kepekli Pirinç, Meyve suyu, Sebze ve Çorba günü: Kepekli pirinç, tatlandırılmamış meyve suları ve istediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz.
Pirinci çorbaya koyabilir veya sebzeye karıştırabilirsiniz.
Yedinci gün sonunda aldatmaca yapmadıysanız kilo arasında vermiş olacaksınız.
Gazlı içecekler (maden suyu dahil) yasaktır.

Bol bol su içiniz.
Yağsız süt, sadece önerilen günde içilecek. Çay ve kahveye koymayınız.
Yeşil yapraklı sebzeler-salata-lahana-ıspanak-brokoli çok yararlıdır.
diyet 7 günlük yapıldıktan sonra 2-3 gün ara verilmeli.
Ara verildiği günlerde yine hafif yiyecekler yenmeli aşırıya kaçmamalıdır.

Pop Star Tarkan, 20 günde 8 kilo vererek 78 kilodan 70 kiloya indi.
Pop Star Tarkan her gün 2 saat aletli spor yaparak ve yediklerine dikkat ederek kilo verdi.
En önemlisi un, şeker, margarin ve tatlıyı son derece azalttı , bol su içti. bunun sonucunda ise , 20 günde 8 kilo vermeyi başardı.

Tarkan diyeti Kahvaltısı
1 kibrit kutusu büyüklüğündeyağsız, tuzu alınmış beyaz peynir yenebilir
İnce bir dilim kepek ekmeği yenebilir
Şekersiz çay ve kahve içilebilir
1 tatlı kaşığı pekmez, reçel, bal ya da marmelat yenebilir

Tarkan diyeti Öğle Yemeği
3 Adet ızgara köfte ya da 90 gram tavuk eti veya yağsız buğulama balık yenebilir
1 tabak salata yenebilir
1 çay bardağı yoğurt yenebilir
2 adet kepekli ekmek yenebilir
Mevsim meyvesi

Tarkan diyeti Akşam Yemeği
Mevsim meyvesi yenebilir
Az etli, çok az yağlı ıspanak, taze fasulye, bamya, karnıbahar, patlıcan, vs. sebzelerden herhangi biri yenebilir
Mevsim salatası yenebilir
1 adet kepekli ekmek yenebilir

Sabah (09.00 – 09.30)
3 dilim kepekli, çavdarlı light ekmek,
çeşitli peynirler, bal, zeytin, her iki günde bir yumurta mutlaka yenmelidir.
İçecek olarak şekersiz çay veya taze sıkılmış portakal suyu içilmelidir.
Ardından 1 kase mevsim meyvesi salatası üzerine, 2 kaşık badem eklenerek mutlaka her sabah tüketilmelidir.
Bu güzel bir cilde sahip olmanıza, toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır.

Öğlen (12.30 – 13.30)
Sebzeli ve domates soslu makarna yanına su veya light kola,
tatlı olarak ise light 3 top dondurma (genellikle tercih sütlü tatlılar olmalıdır.).
Ara öğün (15.30 – 16.30)
1 paket kepekli kraker ve 1 elma.

Akşam (18.00 – 19.00)
Ton balıklı salata üzerine zeytinyağı ve limon sos yanına bir dilim kepekli ekmek, 1 kadeh şarap veya su.
Eğer acıkılırsa ürünü (saat 19.00′dan itibaren)
1 tabak meyve salatası üzerine 2 kaşık sade yoğurt, tuzsuz badem ve her gece yatmadan önce 1 bardak süt içilmelidir.

Tülin Şahin diyetinin mantıgı şu, az ama sık yemek. Öğlen sağlam yemek, akşam hafif yemek ama mutlaka yemek.
Çünkü insanlar akşamları yemeden uyursa, ya da hiç yemezse kilo vereceklerini zannediyorlar.
Ayrıca en az iki günde bir düzenli olarak spor yapmak.

X