Uyku problemi için önerileriniz var mı?

willyy

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2022
943
607
Merhaba arkadaşlar, herkese sağlıklı günler diliyorum!

Uyku problemi yaşayan, çözen bu konuda tavsiyesi olan var mıdır?
Maalesef bir süredir (yaklasık 1 ay) uykuya geçmekte sorun yaşıyorum, kullandığım ilaçlardan olduğunu düşündüm ama doktorum böyle bir yan etkisi olmadığını söyledi.
Geceleri uyuyamıyorum, en erken gece 3 ya da 4 de uyuyorum tabi sabah mesaiye kalkıyorum uyku yetmiyor :) gündüz uykusuzum her fırsatta uyumak istiyorum, gece uyuyamıyorum :))
Ciddi bir rahatsızlığım yok, hayatımda çok şükür bir stres kafama taktığım bir şey yok.
Papatya çayları, melisa çayları da etki etmiyor. Var mı öneriniz?

süt,ayran,kefir,yogurt tüketilebilirsiniz;olmaması halinde atarax hapı vya şurubu tavsiye ederim bende kullanıyorum herhangi yan etkisi yok :)

O konuyu açtığınızdan beri oldu değil mi, çok bireysel çiftiz dediniz bakın nazara geldi.
Ayrıca bir sonraki konunuz için büyük beklentiye sokmuştunuz bizi, aşk olsun bu muydu yani 🙂
Tavsiyeye gelince; ara sıra eşinizle de uyuyun sarılıp. Birçok terapiden daha etkilidir 🥰

süt,ayran,kefir,yogurt tüketilebilirsiniz;olmaması halinde atarax hapı vya şurubu tavsiye ederim bende kullanıyorum herhangi yan etkisi yok :)
Teşekkür ederim öneriler için, kefir her gün tüketiyorum. Şurup vb de almak istemedim çünkü gün içerisinde çok aktif ve odaklanmam gereken bir işim var sanki beni uyuşturuyor gibi geliyor.

O konuyu açtığınızdan beri oldu değil mi, çok bireysel çiftiz dediniz bakın nazara geldi.
Ayrıca bir sonraki konunuz için büyük beklentiye sokmuştunuz bizi, aşk olsun bu muydu yani 🙂
Tavsiyeye gelince; ara sıra eşinizle de uyuyun sarılıp. Birçok terapiden daha etkilidir 🥰
Çok alemsiniz, her açtığım konuya önceki konuları taşıyacak mısınız gerçekten?
Tavsiyeniz için teşekkürler, zaten böyle uyuyoruz ama etki etmiyor pek :KK43:

Çok alemsiniz, her açtığım konuya önceki konuları taşıyacak mısınız gerçekten?
Tavsiyeniz için teşekkürler, zaten böyle uyuyoruz ama etki etmiyor pek :KK43:
Eski konular değil, günlük konuşmalar diyelim.
Melisa çayı gerçekten çok başarılı benim için uyku getirme konusunda, size o bile fayda etmemiş. Ekran başında geçirdiğiniz zamanı azaltabilir, daha sakinleştirici konular içeren kitaplar okuyabilirsiniz uyumadan önce. Ne bileyim, mevsimine göre sıcak ya da ılık bir duş, sakinleştirici bitki çayı, huzurlu bir enstrümantal müzik ve akıp giden bir kitap. Sonrasında da sarılıp mışıl mışıl bir uyku... Bence olur bu formül.

Eski konular değil, günlük konuşmalar diyelim.
Melisa çayı gerçekten çok başarılı benim için uyku getirme konusunda, size o bile fayda etmemiş. Ekran başında geçirdiğiniz zamanı azaltabilir, daha sakinleştirici konular içeren kitaplar okuyabilirsiniz uyumadan önce. Ne bileyim, mevsimine göre sıcak ya da ılık bir duş, sakinleştirici bitki çayı, huzurlu bir enstrümantal müzik ve akıp giden bir kitap. Sonrasında da sarılıp mışıl mışıl bir uyku... Bence olur bu formül.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. İşim de bilgisayarda olunca sürekli ekran başındayım diyebilirim. Bazı günler ya da akşamlar tel bilgisayar kapatıp hiç bakmıyorum ama sürekli olmuyor tabi.
Söylediklerinizi büyük ölçüde denedim aslında ama gece bir enerji geliyor, uykusuzluktan ölmem gereken saatlerde canım temizlik yapmak, sohbet etmek ya da baska şeyler istiyor :))

Bence profesyonel destek almalısınız uyku problemi ciddi bir durum.

Maalesef bir süredir (yaklasık 1 ay) uykuya geçmekte sorun yaşıyorum, kullandığım ilaçlardan olduğunu düşündüm ama doktorum böyle bir yan etkisi olmadığını söyledi.
Geceleri uyuyamıyorum, en erken gece 3 ya da 4 de uyuyorum tabi sabah mesaiye kalkıyorum uyku yetmiyor :) gündüz uykusuzum her fırsatta uyumak istiyorum, gece uyuyamıyorum :))
Ciddi bir rahatsızlığım yok, hayatımda çok şükür bir stres kafama taktığım bir şey yok.
Ten teması etkilidir.

Askolsun insan bir haber vermez mi :KK43:

Willyy saka bir yana muhakkak altinda yatan bir sebebi vardir. Kendini ve ne dusundugunu en iyi sen bilirsin ama goz ardi ettigin bir sebebi olmali. Hayatimda stres, kafama taktigim bir durum yok demissin ya bunlari bir gozden gecir derim. Kafan rahat olursa sorunun cozulur diye dusunuyorum.

Askolsun insan bir haber vermez mi :KK43:

Willyy saka bir yana muhakkak altinda yatan bir sebebi vardir. Kendini ve ne dusundugunu en iyi sen bilirsin ama goz ardi ettigin bir sebebi olmali. Hayatimda stres, kafama taktigim bir durum yok demissin ya bunlari bir gozden gecir derim. Kafan rahat olursa sorunun cozulur diye dusunuyorum.
Hahaha şimdi haberiniz oldu :))
Ben de bilmiyorum yani düşünüyorum sebebini. Kafam rahat yani bir sorunumuz yok ama yine de düşünüyorum. ;
Bir an önce bulup çözmem lazım, böyle gündüzlerim çok verimsiz geçiyor gece uyuyamadığım için. :KK43:

tedavi ol bence bir psikiyatriste danış o çözer.

kendi dünyada rüya aleminde yaşadığın için halihazırda uyuyorsun zaten.

bir an önce sağlığına kavuşman dileğiyle.

Ben dekoratif olsun diye kuru lavanta almıştım eve, o yoğun kokusu geçene kadar her gün 9'da uyuttu beni. Altta fizyolojik bi problem yatmıyorsa belki rahatlatır.

tedavi ol bence bir psikiyatriste danış o çözer.

kendi dünyada rüya aleminde yaşadığın için halihazırda uyuyorsun zaten.

bir an önce sağlığına kavuşman dileğiyle.
Teşekkürler.
Ben dekoratif olsun diye kuru lavanta almıştım eve, o yoğun kokusu geçene kadar her gün 9'da uyuttu beni. Altta fizyolojik bi problem yatmıyorsa belki rahatlatır.
Lavantayı hiç denememiştim, teşekkür ederim. Deneyeceğim.

X