Uykuya dalma zorluğu ve uykusuzluk için çözümü olan var mı?

melissa çayını tavsiye ederim. uyuyamamamak kişiye kafayı yedirtir bilirim.

bu sıralar gene uykusuzluğum depreşti,melisa filan hakgetire bazen:KK43:(şimdilerde akşamları evlendikten sonra başlayan çay içme alışkanlığımı bırakarak bi çözüm getirmeye çalışıyorum bu konuya..çünkü evlendikten sonra yeme içme olarak değiştirdiğim alışkanlığım bu var...ve bu sorun da ara ara da olsa bu zamandan beri var..eskiden pek uykusuzluk çekmezdim en azından..ilaç almadan uyuyamıyacakmışım korkusu başladı bi de son zamanlarda..sakinleştirici etkisi olan bi ilaç alıyorum bazen..ki bazen o bile işe yaramıyo..hayır bişey de düşünmüyorum yatıp ta acaba neden böle oluyo hiç bilmiyorum..tiroitlerim normalken hatta bazen uykusuzluktan ve yorgunluktan perişanken bile uyuyamaıyorum..sürekli de değil..sadece zaman zaman..hormonal desem o da değil,adet olmadan önce sonra değişiyo..çıldırtıcak beni bazen sabah oluyo yaaaaaamafoldumben

bende uyuyamıyorum bazen ama uyku düzenim bozuk ben beni bildim bileli :eek: sizinki de stresten olablir önceden böyle bi sorunum yok diosunuz. bi düşünün ozamandan şimdiye ne değişti.gün içinde kimlere sinirleniyorsunuz kimlere kafayı takıyorsunuz yaptığınız işleri erteleyip ne zaman biticek bunlar mı diyosunuz ? nedir? durduk yere böyle olmadınız herhalde.önce nedenini öğrenin sonra çözüme gidelim :1rolleyes:

Kafanızda çözmeniz gereken ,içinizi kemiren sorunlar olduğu müddetçe böyle durumlarla karşı karşıya kalınır.Sanırım biraz rahatlamak lazım hergun kendınızı rahatlatıcak aktıvıtelerde bulunmak lazım bu uykusuzluk pat diye geçmez zamanla kendinize iyi akarak telkinlerde bulunarak yaşama sevincinizi arttırarak başarılı olunuyor sanırım

bende uyuyamıyorum bazen ama uyku düzenim bozuk ben beni bildim bileli :eek: sizinki de stresten olablir önceden böyle bi sorunum yok diosunuz. bi düşünün ozamandan şimdiye ne değişti.gün içinde kimlere sinirleniyorsunuz kimlere kafayı takıyorsunuz yaptığınız işleri erteleyip ne zaman biticek bunlar mı diyosunuz ? nedir? durduk yere böyle olmadınız herhalde.önce nedenini öğrenin sonra çözüme gidelim :1rolleyes:

aynen öle yaptım ben de arkadaşım..düşündüm ne değişti diye..evlendiğimden beri her akşam çay içme alışkanlığı kattığımı farkettim hayatıma..ve şimdilerde akşam çayını hayatımdan çıkararak bi deneme yapıyorum..en azından ertesi gün işe gitmeyeceğim akşamlarda içiyorum..bir süredir rahatım çok şükür..umarım geçici bi dönem değildir..akşam sekiz gibi içilen çayın bu kadar uykuduzluk yapacağını da düşünmemiştim doğrusu..hatta böyle deyip çay içmek istemeyenleri hiç anlamazdım, ama galiba gerçekten işe yarıyo::teytey:)

ahhh aynı sorundan bende muzdaribim :KK43:(( hiçbirsey fayda etmiyor kafan beynin mesgulkennn uykuya dalamıyorsun düsünmekten caresini henüz bulabilmiş degilim bulan biri varsa banada söylerse memnun olurum

ben pdr okuyorum arkadaşlar hoca derste ornek vermişti uyuyamama sorunu yaşayanlara ilk bize geldiklerinde bugun eve git ve uyumamaya çalış diyoruz psikolojikmen tam tersine zihin odaklandığı için bazı kişilerde sorun çözülebiliyo demişti tabi kesin çözüm değil bu ama bi deneyin isterseniz =)

Her gün uyku haplarıyla uyuyorumm.. Bazen hapsız uyumaya çalışıyorum saat sabahın 4'ü 5'i oluyor, bu seferde öğlene kadar uyuyorum ve günümün yarısı gidiyor.. Ne yapacağımı bilemiyorum.. 1 veya 1den fazla soruna kafayı taktığım için uyuyamadığımı biliyorum ama o sorunlarla boğuşmaktan da kendimi alamıyorum.. Tatildeyken ne güzeldi hiç bir şeyi takmıyordum kafaya.. Üstelik yurt dışına gitmiştim orda saat en geç 12'de uyuyordum, ne güzeldi. Özledim o günleri...

20 gündür ilaç içerek uyuyordum, dün içmedim.
1:30da yattım, 3:00 hala uyanıktım. sonra dalmışım 6da uyandım işte.
o dalma da uykusuzluktan beterdi.
belki 20 kez uyandım 3 saat içinde.
ben de normal insanlar gibi uyumak istiyorum ama olmuyor.:KK14:

bir yılı aşkın süredir babamı kaybettikten sonra b,aşlayan zamanla biraz azalan ama tekrar hortlayan uykusuzluk...

kesinlikle kafamda yapmam gereken o kadar çok şey var ki ve nereden başlayacağıma, hangisinin daha önemli olduğuna karar veremiyorum bazen. bir de kaygı durumları...

ilk zamanlar tv açık olması şartıyla (her zaman tv karşısında daha rahat uyuyan bi insanım ve sessizlikte, karanlıkta uyuyamıyordum o dönem) sabah 3 lerle başlayan ve sabah 5-6 da uyuduğum günler (iş olmadığında had ineyse de iş günleri mahvoluyordum tabii ki.) ardından coşan migren :KK14:

şimdi mesela bayram tatilinde sabah 3-4 ü buldum yine, dün inatla erken uyumaya çalıştım ne mümkün resmen 1 saat 40 dakikadan fazla yatakta uyumaya uğraştım (daha sonra saate bakmadım artık sinirden).

ben pdr okuyorum arkadaşlar hoca derste ornek vermişti uyuyamama sorunu yaşayanlara ilk bize geldiklerinde bugun eve git ve uyumamaya çalış diyoruz psikolojikmen tam tersine zihin odaklandığı için bazı kişilerde sorun çözülebiliyo demişti tabi kesin çözüm değil bu ama bi deneyin isterseniz =)

bunu deneyeceğim kesinlikle! sonucu yazarım :KK9:

Her gün uyku haplarıyla uyuyorumm.. Bazen hapsız uyumaya çalışıyorum saat sabahın 4'ü 5'i oluyor, bu seferde öğlene kadar uyuyorum ve günümün yarısı gidiyor.. Ne yapacağımı bilemiyorum.. 1 veya 1den fazla soruna kafayı taktığım için uyuyamadığımı biliyorum ama o sorunlarla boğuşmaktan da kendimi alamıyorum.. Tatildeyken ne güzeldi hiç bir şeyi takmıyordum kafaya.. Üstelik yurt dışına gitmiştim orda saat en geç 12'de uyuyordum, ne güzeldi. Özledim o günleri...

evet işte kafanın rahat olmamasının yol açtığının en büyük kanıtı, aynen ben de tatile gittiğimde, işten uzaklaştığımda güya tatil erkenden uykum gelir, ist.a dönüp işe başlayınca yine başlar zor geceler :KK43:

Kediotu çayı iç 1 saat sonra uykuya dalarsın

Kediotu çayı iç 1 saat sonra uykuya dalarsın

ah emacım tuttu mu bira, rahatlatıcı çaylar bile fayda etmiyor valla :KK14: peki bu kedi otu aktardan toz gibi mi yaprak gibi mi alınır, poşet çayı var mıdır?

sabah kalkmada zorluk çıkarır mı, çok sordum susstumm, çaresizlik işte :KK5:

bende uyuyamıyanlardanım. az önce ilaç içtim uyku ilacı. :KK43:( aslında hiç iyi bişe değil ama mecburum. pskyatr ilaç yazdı. sabah erken kalk diyor ama benım uyanmam yine 10u buluyor. eşimle papaz oluyoruz uyumayınca. amam yapcak bişe yok. bende mecbur ilaca başladım:KK43:

X