vajinal akıntı ve vajinal lavajla ilgili soru

bende de aynı sorun vardı.sirkeli suyu duymuştum ve denedim de.bir zararı olmadığını düşünüyorum.şırıngayla (tabiki iğnesiz :))vajinaya enjekte edip bir süre içeride bekletiyorsunuz.bunu hergün yapabilrisiniz.ayrıca yoğurt da çok faydalı.tavsiye edeirim.özellikle idrar yolu enfeksiyonunda oldukça faydasını gördüm.bende kaşıntı ve belimde şiddetli ağrı vardı.yoğurdu hem bolca tüketmek lazım hem de dışardan uygulama yoluna giderek uygulamalı.bu yöntem vajinal florayı olumlu yönde etkiliyormuş.ben denedim ;sizin de faydasını göreceğinizden eminim.sağlıcakla :))...

Ben de bu topiği birkaç gündür takip ediyorum, yazılanları okudum. 6 haftalık hamileyim ve yoğun miktarda mantarım var.doktorum şimdilik sadece krem sürmemi önerdi ama ben alternatif yöntemler araştırıyorum. Lavaj denilen işlemi duymamıştım, 3 gündür bitkisel tamponu sirkeli suya batırıp vajinama yerleştiriyorum ve 1-2 dk bekliyorum, bardaktaki geri kalan suyla da çevresini ve dışını yıkıyorum. 6-7 saatlik bir rahatlama sağlıyor ama sonradan tekrar kaşıntı ve hafif batma başlıyor. Tamamen geçirir mi bilmiyorum ama en azından 1 hafta denemeyi düşünüyorum.

X