Vajinal daraltma ile ilgili yardımınız lazım

meraklibirisi1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2023
20
23
26
Arkadaşlar ben sırf bu konu için üye oldum . 5 yıllık evliyim 3 yıl önce normal doğum yaptım . Doğumdan sonra vajinamda genişlik oldu , ilişkide hissizlik ses çıkması vs eşimle aramızda uzaklaşma oldu eşim de farkında şimdi ameliyat olmak istiyorum Konya'da yaşıyorum size sorularım şunlar ;
- Konya da vajinal ameliyat yaptırıp memnun olduğunuz doktor var mı ?
-estetik cerrahları da yapıyormuş ama hangi bölümde yapmam daha iyi olur?
-lokel uyutma mı genel anestezi mi yapılıyor ?
-daraltma sonrası bana bakacak kime yok gizli olucam ameliyatı sadece eşimle ben bilicez bi sıkıntı olur mu ?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum kızlar 😍

Arkadaşlar ben sırf bu konu için üye oldum . 5 yıllık evliyim 3 yıl önce normal doğum yaptım . Doğumdan sonra vajinamda genişlik oldu , ilişkide hissizlik ses çıkması vs eşimle aramızda uzaklaşma oldu eşim de farkında şimdi ameliyat olmak istiyorum Konya'da yaşıyorum size sorularım şunlar ;
-daraltma sonrası bana bakacak kime yok gizli olucam ameliyatı sadece eşimle ben bilicez bi sıkıntı olur mu ?

Ben 21 gün önce oldum. Eşimle hallettik evde 4 buçuk yaşında çocuğumuz var ilk bir hafta bakanımız olsa daha iyi olur çünkü 1 hafta zor geçiyor. Benim kombine estetikti ondan da zorlanmış olabilirim. Labioplasti vajinoplasty ve yağ dolgusu yapıldı. Bı süre ağır kaldırmak yasak çocuğumu henüz kucagimda taşımadim ameliyattan beri. Spinal anestezi ile oldum. Benim kanamam hiç olmadı ama kanamanın olabileceği hakkında doktorum uyarmıştı. Bu arada 3. Haftanın sonunda anca tam oturabildim. Başka aklınıza takılan varsa sorun cevaplarım 🥰

Çok teşekkür ederim doktorumu seçtim ,İstanbul'da Turgay Karakayaya aldım randevuyu . Size birşey daha sormak istiyorum idrar yaparken sıkıntı yaşadınız mı bir de dayanılmayacak kadar mı ağrı çektiniz korkulacak bir işlem mi çok heyecanlıyım

İdrar yaparken hiç acı çekmedim ki hemşirelee ilk idrarda yanma olur demişlerdi hiç acımadı. Sadece ödem olduğu için garip hissettim. Dayanilmayacak gibi değil ben yağ dolgusu sebebiyle ödemden acı çektim hep. Vajina içinden hastane sonrası acı pek olmadı. Hastanede anestezi etkisi geçince zonklamada oluyodu onu da hemşireler hemen seruma ek ağrı kesici iğne ile hallediyodu. Ama görüşürken şunu unutmayın sadece vajen girişi daraltılmamali. İçeriye doğru 5-6 cm daraltılmali yoksa ise yaramaz. Ve tek Dr ile görüşmeyin derim. Ben 5-6 Dr ile görüştüm. Fikir aldım ve en son hem tecrübesine güvendiğim hem de maddi olarak da diğerlerine göre makul olan bir hekime ameliyatımı yaptırdım. Ki zaten 3 yıldır jinekologumdu. Ben de İstanbul'da özgür kartal a yaptırmak istiyodum ama Mersin'den git gel orada kalacak yer problemi üstüne bide Mersindeki ücretin 2 katı olması sebebiyle vazgeçmek durumunda kaldım.

Çok teşekkür ederim doktorumu seçtim ,İstanbul'da Turgay Karakayaya aldım randevuyu . Size birşey daha sormak istiyorum idrar yaparken sıkıntı yaşadınız mı bir de dayanılmayacak kadar mı ağrı çektiniz korkulacak bir işlem mi çok heyecanlıyım
Merhabalar ne yaptınız ameliyat oldunuz mu Turgay beye lütfen bilgi verin bana da 😊

Merhaba hangi şehirde oldunuz ameliyat ben konyadayim onerebileceginiz doktor var mı?

Merhaba ben de Konya'da yaşıyorum doktor arayışındayım bahar taş diye bir doktor buldum devlette daha gitmedim. Vajinal daralta için siz ne yaptınız bilgi alabilir miyim teşekkür ederim 😊

X