Vajinismus için doktor arayışı

Açıkçası bende fiyat olarak Nurgül hanıma yöneliyorum Fatma hanım baya bir yüksek söyledi çok zor işte beni en iyi siz anlarsınız
haklısınız düşünmeden verilecek bir rakam vermiyorlar, Nurgül hanımdan memnun kaldım öneririm ama sorunum hala devam ediyor. Bu tamamen benimle alakalı da olabilir herkesin süreci kendine özgü oluyor biraz.

Siz hangi aşamada sorun yaşıyorsunuz?

haklısınız düşünmeden verilecek bir rakam vermiyorlar, Nurgül hanımdan memnun kaldım öneririm ama sorunum hala devam ediyor. Bu tamamen benimle alakalı da olabilir herkesin süreci kendine özgü oluyor biraz.

Siz hangi aşamada sorun yaşıyorsunuz?
Daha önce hiç dilatör kullanmadım siz kullandınız mı

Daha önce hiç dilatör kullanmadım siz kullandınız mı
sorunu yaşadığım ilk günler araştırıp sipariş verdim ama gelince bu ne çok zor dedim iade ettim. Parmak egzersizleri yapabildikten sonra dilatöre tekrar karar verip sipariş verdim. Yarından itibaren deneyeceğim.

Burda herkes dilatörle yendiğini söylüyor denemekten ne kaybedicem dedim

Evet o yöntemle yenen çok var ama bilemiyorum ki Nurgül hanım nasıl bir yol izliyor peki öyle dilatör falan yok çünkü.

Merhaba
Ben de Göztepe Süleyman Yalçın şehir hastanesinde kadın doğum uzmanı Dr sultan can a gittim, hep çok güler yüzlü hem para almıyor devlette zaten
Şuan çok rahatım

Evet o yöntemle yenen çok var ama bilemiyorum ki Nurgül hanım nasıl bir yol izliyor peki öyle dilatör falan yok çünkü.
Teorik olarak tablet ve maketler üzerinden çok detaylı öğretiyor önce. Sonra biofeedback cihazı ile kasılmaları açılmaları kontrol ediyor, normal ve anormal seviye grubu var ben normalde çıktım. Sanırım diğeri için ekstra çalışma yapılıyor.

Sonra vajinaya parmak ile yaklaşıyor, sizin kontrolünüzde çok nazik ve yavaştı kendisi, bir çok kez deneme yaptık tek seansta.

Pozisyon önerisinde bulunuyor, hangilerini denememiz konusunda. Bu şekilde işlemler

özel cam aletleri var onlarla ödev verdi haftada 1 kontrole gittik, ödevleri her gün eşimle uyguladık, aştım çok şükür, şimdi hiç sıkıntım yok bebek düşünüyoruz ama doktor 1 yıl beklememizi öneriyor

özel cam aletleri var onlarla ödev verdi haftada 1 kontrole gittik, ödevleri her gün eşimle uyguladık, aştım çok şükür, şimdi hiç sıkıntım yok bebek düşünüyoruz ama doktor 1 yıl beklememizi öneriyor
Anladım çok sevindim sizin adınıza🙏🏻 Hayırlı bakiyte gelsin bebeğiniz🌸

Canım merhaba ben de vajinusmus zorlu yolundan geçtim sana net bir şey diyebilirimki Bursa’daki Çiğdem tezcana asla gitme
Kendim istanbulda doktor kalmamış gibi yanına gittim beni öyle bir azarladı eşimin yanında onun yüzünden ben sorunumu hep erteledim
Ben Nazife Ergenle bu sorunumu aştım sana gönül rahatlığıyla önerebilirim
Bu konuda en önemli nokta karşında seni anlayan elinden tutacak bir doktor yoksa gerçekten insan çok yıpranıyor ön görüşme yapıyorsun ona göre fiyat belirliyor hoca ama dereceni bilmiyorum aparat yapabilirim dersen ben sana seve seve destek olurum burdan
Ben evde anlatamadım ama evde çalışıp atlatan da var
Şunu unutma tedavi acılı olmuyor asla
Benim derecem yüksek olmasına rağmen atlattım kuzum burda sana destek veren başka arkadaşalarımda olacaktır ben de yanındayım🥰

Kızlar merhaba, 2 aylık evliyim ve ilk günden bugüne bu sorunu yaşıyorum. Bursada direkt vajinusmus doktoru olan Çiğdem Tezcan hanımı buldum. En çok çözüm ve yorum onda vardı.

Bursa Nilüferde, Çiğdem hanıma tedavi olan var mı? Nasıl bir tedavi uyguluyor? Telefonda bilgi vermiyorlar ısrarla yerlerine gelmemizi istiyorlar ama muayene ücreti de az değil. Ya da İstanbulda bildiğiniz gittiğiniz önerebileceğiniz doktor var mı?

Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum🙏🏻

Israrla gelmenizi isteyen telefondan bilgi vermeyen bi yerden bence uzak durun.

Canım merhaba ben de vajinusmus zorlu yolundan geçtim sana net bir şey diyebilirimki Bursa’daki Çiğdem tezcana asla gitme
Kendim istanbulda doktor kalmamış gibi yanına gittim beni öyle bir azarladı eşimin yanında onun yüzünden ben sorunumu hep erteledim
Bu konuda en önemli nokta karşında seni anlayan elinden tutacak bir doktor yoksa gerçekten insan çok yıpranıyor ön görüşme yapıyorsun ona göre fiyat belirliyor hoca ama dereceni bilmiyorum aparat yapabilirim dersen ben sana seve seve destek olurum burdan
Benim derecem yüksek olmasına rağmen atlattım kuzum burda sana destek veren başka arkadaşalarımda olacaktır ben de yanındayım🥰
Merhaba Nazife hanım aparatla mı tedavi ediyor acaba

Merhaba Nazife hanım aparatla mı tedavi ediyor acaba
Evet canım aparatla yapılıyor zaten bu tedavi kimi doktor parmak egzersizi
Biliyorum duyunca korku oluyor nasıl yaparım diyorsun ama doktorun seni vajina konusunda öyle güzel bilgilendiriyorki zaten senin istemediğin hiçbirşeyi doktor sana yapmıyor
Tamamen doktorunun sana güven vermesine bağlı canım
Bunu da Nazife hocam bana verdi o dönemde sen pes etsen bile sana öyle yaklaşıyor ki tekrar kendine giveniyorsun
Zor bir durum seni çok iyi anlıyorum
Burda ben çok okurdum
Kendi başıma denedim yapamadım
Tedavisi pahalı olsun dedim yeterki şu yükü atayım ve öyle başladım sürece . Karar vermek lazım kuzum öncelikle

Desteğin için çok çok teşekkür ederim. Ben 2 gün oluyor aştım Allahın izniyle🥹 Tuzlada fizyoterapist buldum ve sonra dilatör yardımıyla oldu sadece hala acılı oluyor bu da zamanla geçer umarım🙃 Bazı kızlar bunun için mi beklemişim diyordu çok özeniyorum ama bende öyle olmadı maalesef yani hemen acı kasılma yok olmadı sadece katlanılabilir oldu🥲 sanırım kişiden kişiye farkediyor

Evet canım aparatla yapılıyor zaten bu tedavi kimi doktor parmak egzersizi
Biliyorum duyunca korku oluyor nasıl yaparım diyorsun ama doktorun seni vajina konusunda öyle güzel bilgilendiriyorki zaten senin istemediğin hiçbirşeyi doktor sana yapmıyor
Tamamen doktorunun sana güven vermesine bağlı canım
Bunu da Nazife hocam bana verdi o dönemde sen pes etsen bile sana öyle yaklaşıyor ki tekrar kendine giveniyorsun
Zor bir durum seni çok iyi anlıyorum
Burda ben çok okurdum
Kendi başıma denedim yapamadım
Tedavisi pahalı olsun dedim yeterki şu yükü atayım ve öyle başladım sürece . Karar vermek lazım kuzum öncelikle
Öyle tatlı tatlı anlatıyorsun ki 🥲
Bende yapabilecek miyim artık bilmiyorum evet ücretler bazı yerlerde inanılmaz farkediyor insanın kafası karışıyor ama böyle okudukça içim bir tık da olsa ferahlıyor

Desteğin için çok çok teşekkür ederim. Ben 2 gün oluyor aştım Allahın izniyle🥹 Tuzlada fizyoterapist buldum ve sonra dilatör yardımıyla oldu sadece hala acılı oluyor bu da zamanla geçer umarım🙃 Bazı kızlar bunun için mi beklemişim diyordu çok özeniyorum ama bende öyle olmadı maalesef yani hemen acı kasılma yok olmadı sadece katlanılabilir oldu🥲 sanırım kişiden kişiye farkediyor
O kadar çok sevindim kiiii 🥹
İnşallah ben de yazabilirim bu mesajı Nurgül hanım mı önerdi dilatörü peki

O kadar çok sevindim kiiii 🥹
İnşallah ben de yazabilirim bu mesajı Nurgül hanım mı önerdi dilatörü peki
Teşekkür ederiimm, inşallah🌸dilerim tüm yaşayanlar en kısa sürede kurtulur🙏🏻🥹
Nurgül hanım önermedi ama sürekli burayı da takip ediyordum ve herkes bu şekilde aşıyordu bende alıp denemeye başladım ama ben öncesinde parmak egzersizi yapabiliyordum belki yapamasam dilatör zor gelirdi. Bana kalırsa dilatör mü parmak mı ben dilatör derim

Çok çok sevindim adına merak etme yeni atlatıyorsun zamanla normalleşecek 🥰🤗

X