Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Keske elınmden hepınız için ve kndim için bişeyler gelse gercekten bıktım artık ya lanet olsn sokamıom parmagımı nefes egzerszı de yapıom neyı yanlş eksik yapıom anlamıom ya anlamıom

Meraba bn bı bucuk yıllık evliyim bi parmak alabılıom tek ileriye gıdemıom acaba eşli denesek hangı pızisonda rahat aldıysanız bende denesem olur mu çünkü bu illetten bi an önce kurtulmak istıyorum
Egzersizleri tamamen yapmadan bence esli deneme. Ben üç parmağa kadar denedim. Hatta hala her birliktelik öncesi egzersiz yapiyorum

:KK43:Cok sert olmuomu onlar valla içim kalkıo ya kalem mesela ınce sert tahta kulaga burna nasıl sokulmaz orada ole gelıo bna kusura bakmayın sacma gelebılır sıze valla ama düşüncesi bıle ürkütüo beni Allahım sen yardım et gercekten stresten ölcem artık :kızgın:
sert olmali ki girsin zaten sen zaten en kucukle yaptigin zaman acaba biraz daha kalinlastirsam girer mi diye dusuneceksin sonucta pen. de sert oldugunda giriyor yumusakken girmiyor. ayrica kontrol sende oldugu icin yavas yavas yaparsin ani sert hareketlerden kaçın ve yumusak ufak ufak hareketlerle itebilirsin iceri dogru ve bunlari yaparken karşında mutlaka ayna olsun. ayrica tv karsisinda sevdigin bi program izlerken yapmak seni daha rahat hissettiriyor

Gecen sene aralik ayinda bende sizin gibiydim 3gunde yenmistim destek alarak suan hamile olarak buraya yaziyorum cok sukur rabbime darisi sizin basiniza insAllah hepiniz yenersiniz :*

sert olmali ki girsin zaten sen zaten en kucukle yaptigin zaman acaba biraz daha kalinlastirsam girer mi diye dusuneceksin sonucta pen. de sert oldugunda giriyor yumusakken girmiyor. ayrica kontrol sende oldugu icin yavas yavas yaparsin ani sert hareketlerden kaçın ve yumusak ufak ufak hareketlerle itebilirsin iceri dogru ve bunlari yaparken karşında mutlaka ayna olsun. ayrica tv karsisinda sevdigin bi program izlerken yapmak seni daha rahat hissettiriyor

Evet doğru dıosunuzda bnm bu sacma sapan düşüncrleri kafamdan silmem gerek parmagı da komple mi alcaz yoksa ilk boğum yaptıktan sonra ikinci parmağami gecıcez

Evet doğru dıosunuzda bnm bu sacma sapan düşüncrleri kafamdan silmem gerek parmagı da komple mi alcaz yoksa ilk boğum yaptıktan sonra ikinci parmağami gecıcez
Ben bir ara doktora gittim gerçi yarım bırakmak zorunda kaldım ama orda doktor bana etten bir vajina verdi benimde korkularım vardı senin gibi ona parmak sokturdu gerçekten orası ıslakken bir parmağım gitti daha da gidebilecek kadar açıktı ama kuruyken parmağım gitmedi o beni biraz rahatlatmıştı bizim korkularımız yönünden yapamıyoruz kasıyoruz yön bulamama sorunu var bende de önceden dokunamıyordum bile

Canm bnde pskyatrye gttim tedavı garantı dedi bnna ıkı bin tl verdm burda yazılanların aynısını dedı bna işte bunun için almş para megerse bı sonuçta alamadm yaptıgı tek sey bni aramak yapabılıon mu demek tekrar kendim başladım parmak egzersizlerine aşagıya ittiremiom korkudan şunu bi yensem ya korkumu ve acaba sakinleştirici ilaç falan var mı acaba bu vahinusmus için ve uyusturucu krem falan da kullanmıom ben tek bebe yagı sürüom acaba başka krem falan kullanmadığım için mi yapamıorum kı ben ruyalarıma girip artık bu durum valla kendimi eksik hssedıom bı an önce halletmem gerek :KK43:

Canm bnde pskyatrye gttim tedavı garantı dedi bnna ıkı bin tl verdm burda yazılanların aynısını dedı bna işte bunun için almş para megerse bı sonuçta alamadm yaptıgı tek sey bni aramak yapabılıon mu demek tekrar kendim başladım parmak egzersizlerine aşagıya ittiremiom korkudan şunu bi yensem ya korkumu ve acaba sakinleştirici ilaç falan var mı acaba bu vahinusmus için ve uyusturucu krem falan da kullanmıom ben tek bebe yagı sürüom acaba başka krem falan kullanmadığım için mi yapamıorum kı ben ruyalarıma girip artık bu durum valla kendimi eksik hssedıom bı an önce halletmem gerek :KK43:
Bence önce bi sakin ol canım. Kendini daha da korkutuyorsun bu şekilde. Ben de yenemedim. Ilk gece oldu, daha sonra bir kez yarisina kadar aldim, 3 parmagimi da sonuna kadar aliyorum, aynada oranin acik oldugunu da goruyorum... Ama olmuyor iste Allah yardımcımız olsun. Çoook zor bir durum yasamayan bilmez.

Evet canm aynen ben orayı görüom ıkındıkça genişlediğini yinede beynim kabul etmıo tersini düşünüom valla elimde değil ya
Cnmm bende öyleydim. Hele parmakla egzersiz yapmak bana itici geliyordu o yüzden aparatlar ismarladim. Onlarla daha kolay sekilde oluyor ve yön cok önemlii. Istersen bide aparatlarla deneme yap

Arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum sırf bu başlıkta paylaşılanlar için. Partnerimle yaklaşık 3 aydır ilişkiye girmeye çalışmamıza rağmen benim ağrım olduğu için giremiyoruz. Partnerim doktara gitmemi istiyor ancak para durumları dolayısıyla gidip muayene olamadim. Ne olduğu hakkında çok merak ediyorum. Internette bir çok şeyi araştırdım (fiziksel olsun, enfeksiyon olsun vs) ve hiç bir hastalığın tanısı benimle birebir uyuşmuyor. Doktora gidip sorma imkanım da olmadığı için size buraya yazsam belki vajinismus olma ihtimalini değerlendirebilir mısınız? Şimdi biz partnerimle ilk kez denedigimizde ben de ağrı oldu ve sorun şu ki ben denemeden önce ağrı olabileceğini hiç aklıma getirmemiştim sadece kanama olmasından korkuyordum çünkü ben de aşırı bir kan korkusu var yani doktorda kan aldırırken bayilma falan yaşadım diyebilirim. Ama penisi hiç içime alamadim. Sonra tekrar tekrar denedik ve olmadi. Ben o aralar vajinami incelemeye başladım acaba fiziksel bir sorun mu var diye. Telefonun ön kamerasıyla falan bayağı içine baktım hatta farklı acılardan foto cekip tekrar tekrar iyice inceledim mantar siğil vs bir şeyler göremedim. Sonra internette okudum farklı hastalıklardan dolayı ağrı olabiliyormuş ama mesela parmak sokunca falan da ayni ağrıyi hissetmen gerekiyormuş. Sonra parmak soktum direk ama hani bir çekincem de yoktu öyle korku vs sadece ilk parmak denememde biraz böyle kan sekerim düştü gibi ama dediğim gibi benim böyle kan korkum var (Zaten internette araştırdıktan sonra da öğrendim ki normalde kanama olmuyormuş yani oluşabilirmiş ama olmama ihtimali yüksekmiş.) ve aslında böyle elimle bir şeyleri ellemeye korkuyorum hanı vajinaya bir cisim girmesinden çok elimle bir şeyleri hissetmek bana tuhaf his veriyor. Neyse baktım parmak gayet rahat giriyor acı vs de olmuyor dedim neden partnerimin penisi girmesin sonra ben partnerime dedim senle bunu yaşamak istiyorum neyse böyle bayağı uğraştım. Ben üste çıktım ve içime sokmaya uğraştım yine acıdı ama sorun etmedim devam ettim sonra birden kan geldi ilk kanı fark ettiğimde birden panik oldum çünkü internette okuduklarım kan vs olmuyor hatta ilk girişte hissedilmiyor vs diyordu. Zaten beni de kan tutar ben böyle birden bayılacak gibi oldum. Partnerimde saolsun biyoloji özürlüsü ne olduğunu anlamadı. O da ben kotu olunca kötü oldu. Bu yüzden kendimi kısa sürede toplayip ona kan korkum olduğunu ve onu görünce kan sekerim düştüğünü ve bu yüzden biraz kötü olduğumu ve bana hızlıca evde şeker oranı yüksek bir şey bulup vermesini soyledim. Neyse sonra iyi oldum ama hala tam olarak nedenini anlamadım. Bu siteyi buldum kegel egzersizleri vs denmiş. Idranini yaparken tutup bırakma vs ben onları yapıyorum gayet hiç de zorlanmıyorum. Ancak bu siteyi okurken vajinismus da yavas yavaş ilerlediğini iste önce serçe parmaktan başlayıp sonra çift parmağa kadar gelindiğini okudum. Ben direk işaret parmağını sokmuştum ama vajinismus falan aklıma gelmedi fiziksel bir şey mi var diye anlamaya calisirken sonra neyse burayı okudum ve iki parmak denildiğini duyunca iki parmak deneyim dedim ve şunu farkettim bende acı oldu. Biraz zorladım ve bazen sokabiliyorum ama her zaman olmuyor. Acaba bu yasadiklarimi vajinismus olan arkadaşlar değerlendirebilirler mi? Benim de sorunumun vajinismus olma ihtimali var mi yoksa başka bir şey mi? Bide ikinci sorun şu ben şuan arada iki parmağı sokuyorum ama her zaman girmiyor ve partnerime ilişki istediğimi söylediğimde bana en son kanama olduğunu bunun tekrarlanma ihtimaline karşı jinekoloğa gitmeden ilişki istemedigini söyledi. Ve aynı zamanda benim canımın yanması normal değilmiş bu yüzden o artık muayene olmadan bir şey denemek istemiyor bense önemli değil boşver vs diyorum ama bu konu da da tartışıyoruz :KK43: lütfen bana acil yardım edebilir misiniz? Çünkü eğer ilişkiye girmezsek ben ayrılmaya karar verdim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

X