Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Vajinismusu yendim arkadaşlar 5 yıllık evliyim ve 2 kez tedavi oldum yenemedim en son bu sitede bi arkadaşım yardımıyla yendim sizede umut olması için yazmak istedim lütfen olmuyo demeyin kendinize güvenin bana her konuda yardımcı olan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum@Zezeportuga
Geçmişler olsun kuzumm. 🥰Rica ederim ne demek. Darısı diğer arkadaşlarımın başına olsun inşallah 🌸

Vajinismusu yendim arkadaşlar 5 yıllık evliyim ve 2 kez tedavi oldum yenemedim en son bu sitede bi arkadaşım yardımıyla yendim sizede umut olması için yazmak istedim lütfen olmuyo demeyin kendinize güvenin bana her konuda yardımcı olan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum@Zezeportuga
Ay neleri farklı yaptınız, ne önerdi size?

Ay neleri farklı yaptınız, ne önerdi size?
Merhaba N Nihandan aslında burada yazılanlardan farklı bir şey söylemiyorum. 4 yıl bu sorunu yaşamış, 3 kez doktora gitmiş birisi olarak elimden geldiğince tecrübelerimi paylaşıyorum. Yol arkadaşı olmaya çalışıyorum diyebiliriz. Sürekli iletişim halinde oluyoruz. Günlük ne yaptığını, çalışıp çalışmadığı soruyorum değerlendiriyoruz birlikte. Şunu şöyle yapalım, şu kısmı düzeltelim vesaire. Bence bunların etkisi var. Çünkü insan kendine yardımcı olmaya çalışan birine karşı kayıtsız kalmak istemiyor. Sorumlu hissediyor kendini. Aslında doktorda yenmekle ev arasında ki en önemli fark da bu bence. O zaman bir sorumluluğun oluyor. Evde olunca canın istemiyor yapmıyorsun ama doktor sana sabah 9 da gel diyince tıpış tıpış gidiyorsun. Doktor nefese ve kegele 1 saat çalış diyince çalışıyorsun ama evde olunca ya da buradan biri söylediğinde aman nefes işte zaten yapıyorum geç onları diye düşünülebiliyor. Evde yenmek için bunların farkına varıp olayı ciddiye almak lazım. Bu işin en önemli kısmı görev gibi, ödev gibi sürekli yapmak denemek. İstikrarlı olmak. Elinden gelen her şeyi yapıp yine de olmuyorsa doktora gitmeyi geciktirmemek lazım. Çünkü o para bir şekilde ödeniyor ama geçen zamanımız geri gelemiyor maalesef. 🫤

Merhaba N Nihandan aslında burada yazılanlardan farklı bir şey söylemiyorum. 4 yıl bu sorunu yaşamış, 3 kez doktora gitmiş birisi olarak elimden geldiğince tecrübelerimi paylaşıyorum. Yol arkadaşı olmaya çalışıyorum diyebiliriz. Sürekli iletişim halinde oluyoruz. Günlük ne yaptığını, çalışıp çalışmadığı soruyorum değerlendiriyoruz birlikte. Şunu şöyle yapalım, şu kısmı düzeltelim vesaire. Bence bunların etkisi var. Çünkü insan kendine yardımcı olmaya çalışan birine karşı kayıtsız kalmak istemiyor. Sorumlu hissediyor kendini. Aslında doktorda yenmekle ev arasında ki en önemli fark da bu bence. O zaman bir sorumluluğun oluyor. Evde olunca canın istemiyor yapmıyorsun ama doktor sana sabah 9 da gel diyince tıpış tıpış gidiyorsun. Doktor nefese ve kegele 1 saat çalış diyince çalışıyorsun ama evde olunca ya da buradan biri söylediğinde aman nefes işte zaten yapıyorum geç onları diye düşünülebiliyor. Evde yenmek için bunların farkına varıp olayı ciddiye almak lazım. Bu işin en önemli kısmı görev gibi, ödev gibi sürekli yapmak denemek. İstikrarlı olmak. Elinden gelen her şeyi yapıp yine de olmuyorsa doktora gitmeyi geciktirmemek lazım. Çünkü o para bir şekilde ödeniyor ama geçen zamanımız geri gelemiyor maalesef. 🫤
Teşekkürler haklısınız. Ben pek erteleyemiyorum tekrar üzülmiyim diye ve dediğiniz gibi ilerleme kaydettim kesinlikle.

Dilatörü bıraktım tamamen, eşimle ilişkiye girebiliyorum ama kontrolü ona hiç bırakamıyorum sonuna kadar. Sonlara doğru biraz bırakıyorum. Ani bi hareket yaptı mı acı oluyo hemen 😅
"BİR SONRAKİ HAMLENİ TAHMİN ETMELERİNE ASLA İZİN VERME" 😄 ayy bu yaptığın resmen buna benzedi yaa. Ben de seni hiçbir şey yapamıyorsun zannetmiştim. İyi çok şükür sevindim senin adına. Zamanla daha da yoluna girecektir diye düşünüyorum. 🌸

Ben vajinismusu gerçekten yendim diyeli iki ayı geçmiş biraz. Anladım ki hayatımda hiçbir şey eksik değilmiş. O zamanlar neler yapıyorsam aynı şeyleri yapmaya ve aynı hayatı yaşamaya devam ediyorum. Eksiklik değil de fazlalık varmış hayatımda. Boşuna omuzladigim dertler, tasalar, çaresizlikler, başarısızlık hissi vs tüm o olumsuz duyguları yük edinmişim. İnsan bir süre boşluğa da düşmüyor değil yani. Yendikten sonra oh be demişim. Hayatınız eksik değil fazla! Bırakın artık size ait olmayan yükleri..
lütfen yardım edin 7 aylık evliyim 3 ay psikoterapi gördüm ama bir işe yaramadı bir kere yapsam devamı gelicek eminim ama o ilki yapmam lazım

"BİR SONRAKİ HAMLENİ TAHMİN ETMELERİNE ASLA İZİN VERME" 😄 ayy bu yaptığın resmen buna benzedi yaa. Ben de seni hiçbir şey yapamıyorsun zannetmiştim. İyi çok şükür sevindim senin adına. Zamanla daha da yoluna girecektir diye düşünüyorum. 🌸
Ahahaha 😅😄😄😄 çalışınca ilerleniyo cidden 3 ayda ben de buraya gelebildim. Teşekkür ederim 🥰🥰

nasıl yendin lütfen anlat yarın akşama kadar vaktim var
Önce 4.boy dilatörle birkaç gün çalıştım sonra denemeye geçtik ilk başta olmadı sadece ucu girebiliyordu acı oluyordu duvar gibi bi yer vardı orayı geçemiyordu sonra ben nefes alıp vererek ve kegel yaparak yani tuvaletimi yapar gibi rahat bırakıp yavaş yavaş ittim ben üstteydim ve oldu baskı hissi oluyor ama git gel yaptıkça alışıyorsun ve acı hissetmiyorsun gerçekten çok kolaymış hiç korkulduğu gibi değil sadece anlık bi acı olabilir girerken ama dayanılmayacak gibi değil biraz dayanırsan olup bitecek emin ol hiç büyüttüğün gibi değil

X