Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

iyi akşamlar nasılsınız kızlar :) ya benim sorunum var:) şimdi daha yeni evlendin ilk gecende sorun çıkmadı ne sorunun olacak diyenler olacaktır.sorun şu değişik pozisyonlarda yapınca beceremiyorum :kedi:

eşim bu konuda anlayışlı davranıyo ama hiçbir şekilde destek olmuyo.onunla bu konuyu konuşamıyoruz ben kendi kendime birşeyler yapmaya çalışıyorum.

aynen ben de.her şeye tek başıma ben yetişmek durumundayım,annem aylardır bana küs.üstelik hiç suçum yokken,12 yaşımdan beri çekmediğim çile kalmadı,bir sürü rahatsızlıgım var,sonuncusu vajinismus belası. bir insan bu kadar yükü nasıl kaldırsın diyorum? sonra Allah dağına göre kar verir diyorum ama ben de bu karları taşıyacak omuz kalmadı : (

iyi akşamlar nasılsınız kızlar :) ya benim sorunum var:) şimdi daha yeni evlendin ilk gecende sorun çıkmadı ne sorunun olacak diyenler olacaktır.sorun şu değişik pozisyonlarda yapınca beceremiyorum :kedi:

daha yenisin canim en rahat pozisyon sen altta erkek üste pozisyonudur yeniler icin
diger pozisyonlar daha can yakar:) biraz daha zaman gecmesi lazim.

koyun can derdinde,kasap et derdinde diyeceğim ya,neyse demeyeyim.
böyle deneceğini biliyordum
daha yenisin canim en rahat pozisyon sen altta erkek üste pozisyonudur yeniler icin
diger pozisyonlar daha can yakar:) biraz daha zaman gecmesi lazim.

evet eşimde aynı şeyi söyledi iyice alışıncaya kadar böyle devam edelim dedi

böyle deneceğini biliyordun o halde, bu sorunu yenmek için aylarını,yıllarını vermiş arkadaşların mesajlarının altına sanki bizle dalga geçer gibi bu mesajını neden yazdın?

tebessümcüm valla içim rahatladı güzel haberlerini duyunca çok sevindim.Allah bidaha göstermesin inşallah gerçekten çok zor bi durum.ohh beee.hastaneden de çıkmışlar

woma cım senide tebrik ederim.başarmana çok sevindim canım. darısı başımıza . hiç bişey kullanmadan mı başarmıştın unuttum. yoksa bişeyler kullandınmı bak azimin sonucunu gördük hepimiz. mutluluğunuzu daim etsin inşallah

selam kızlar.bende aynı sorundan muzdaribim maalesef.2,5 senelik evliyim.ilişkide her defasında kas katı kesiliyorum.bi şekilde oluyo ama acayip sıkıntı çekiyorum.şimdi hamileyim.üstelik 2 ayım kaldı:KK43:(ilk doktor kontrolünde alttan muayeene oldum daha doğrusu olamadım.doktoru değiştirdim sırf bu yüzden.şimdiki doktorum çok ii biri.fakat yine aynı sorunla karşı karşıyayım.bugün kontrolüm vardı.çatı muayenesi için alttan muayene etti.öyle sıktım kendimi ve öyle canım yandıki anlatamam.doktor rahimin gayet ii olduğunu normal doğum için uygun olduğunu ama benim bu şekilde davranırsam sezeryan yapmak zorunda kalacağını söyledi:KK43:((çoook kötüyüm.psikolojik yardım alsam acaba bu durum düzelir mi?lütfen bana da yardım edin

su41 özelden msj atamadım 50 mesajdan sonra yazabilirmişim canım ben ilişki denemiyorum bebek olduktan sonra sogukluk oldu eşim beni öpmüyor bile ayrı yatıyoruz ama dr 7 aydan sonra zorlama demişti

su41 özelden msj atamadım 50 mesajdan sonra yazabilirmişim canım ben ilişki denemiyorum bebek olduktan sonra sogukluk oldu eşim beni öpmüyor bile ayrı yatıyoruz ama dr 7 aydan sonra zorlama demişti

tamam canım sağol cevap verdiğin için.Allah herbirinizin yardımcısı olsun bizimde çektiğimiz bi çile.okudukça yazdıklarınızı halime şükrediyorum.Allah herbirinizi bu dertten kurtarsın mutlu huzurlu olun inşallah...

kızlaaar azönce yine egzersiz yaptık ve hiiiç olmadığım kadar rahattım 2 parmakt acı yok sızı yok sonuna kadar aldım,ileri geri hareket ettirebildim,çok iyiydi yaa:lepi:p...se yarın veya birgün gecelim die düşünmüştük bugünden bi değdirelim bakalım p...s havalara sıcrıcakmıyım bakalım yine korkudan dedik ama kızlar p..si yaklaştırmak cok zor oldu yaa benim bacaklar bi türlü eşim bi türlü:kedi:ben üstte değilde altta yapabileceğimi düşünüyodum hep kızlar öyle cok rahat olurum gibi geliodu ama yaklaştırmakta zorlandıkkafamçokkarıştıne diyosunuz bu duruma kızlar bi yol gösterin bana:sm_confused:

bembeyazev seninle aynı noktadayız sanırım canım sende 2 parmagı gectin p...s aşamasındasın demi,alttamı deniyosun üsttemi canım,nasıl gidiyor ne durumdasın

baharcıııımmmm nasılsın canım benim ben p...s aşamasında olan arkadaşların yerinde olabilmek için can atardım hep,bugüne gelebilmeyi ümit ettim,iple cektim,nasıl bekledim...şükürler olsun bende gelebildim bu noktayaa.sbu kadar oldu ya geriside gelir artık diye düşünüyorum,inşallah:Saruboceq:desteğin için çok sağol bahara.s.sonsuz teşekkürler.hepinize arkadaşlaropuyorumnanaktan

şaka mısın sen ya açıklama yapmışım değil mi mesajımda

Woma ilk geldiğinde ve sorular sorduğunda aslında seni ilk gece korkusu başlığına yönlendirip özelden mesaj yazmak istedim ancak özel mesajlaşma yapamıyordun, dolayısıyla cevabı buradan vermek mecburiyetinde kaldım. Cevabı vermiş olduğumuz için de tekrar ilk gece korkusu başlığına yönlendirmek istemedim. Burada hepimiz birbirimizi kırmamaya destek olmaya çalışıyoruz, bu yüzden sessiz kalmayı tercih ettim. İyi niyetinden şüphemiz yok canim ama mona_roza gibi bir çok arkadaşimiz ben de dahil bu sorunla aylardır belki senelerdir uğraşıyoruz; bir haftalık stresinden bile ne kadar büyük bir sorun olduğunu tahmin ediyorsundur sen de. Kendini mona_roza nın yerine koyarsan onun da kendi açısından haklı olduğnu görürsün. Bir kaç gün önce sadece ilk gece korkusu yaşayıp buraya sanki vajinismusu yenmiş gibi hikayeni yazınca doğal olarak o da tepki gösterdi. Kendini onun yerine koyarsan durumu daha net görebileceğini düşünüyorum. Dolayısıyla cinsel yaşamınla igili sorularını - vajinismus problemin olmadığı için- forumun başka platformlarında ya da özel mesaj yoluyla iletirsen daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

kızlaaar azönce yine egzersiz yaptık ve hiiiç olmadığım kadar rahattım 2 parmakt acı yok sızı yok sonuna kadar aldım,ileri geri hareket ettirebildim,çok iyiydi yaa:lepi:p...se yarın veya birgün gecelim die düşünmüştük bugünden bi değdirelim bakalım p...s havalara sıcrıcakmıyım bakalım yine korkudan dedik ama kızlar p..si yaklaştırmak cok zor oldu yaa benim bacaklar bi türlü eşim bi türlü:kedi:ben üstte değilde altta yapabileceğimi düşünüyodum hep kızlar öyle cok rahat olurum gibi geliodu ama yaklaştırmakta zorlandıkkafamçokkarıştıne diyosunuz bu duruma kızlar bi yol gösterin bana:sm_confused:

Canim bence 3 parm. egzersizi ve aynı zamanda sen üstteyken penis denemesi yapabilirsin. Aslında bence 3 parm. ta rahatlayınca sen alttayken de olur ya takil kafana göre nasil rahat ediyosan vuslata az kaldı şekerim sana da nazar boncukları takıcaz yakında opuyorumnanaktan

g_y sen naaptiiiiiiiiin ?

slm arkadaşlar.birkaçgündür pek giremedim nete.öncelikle başarıya ulaşanları tebrik ediyorum.inşallah ben ve benim gibilerde birgün başarırız ve mutluluğa kavuşuruz.az önce parmak egzersizi yaptım 2 parmak 3 boğum ve 3 parmak 1 boğum oluyo.inşallah en kısa sürede biter artık bu günler.desteklerinizi bekliyorum.çünkü sizden başka destekçim yok zaten bilende yok.2 senedir içimde yaşadığım bu sıkıntıyı şimdi sizinle paylaşıyorum.eşim bu konuda anlayışlı davranıyo ama hiçbir şekilde destek olmuyo.onunla bu konuyu konuşamıyoruz ben kendi kendime birşeyler yapmaya çalışıyorum.ama sizin sayenizde artık kendimi yalnız hissetmiyorum.sağolun

Angel 3 parm. 1 boğumdan sonra ben de bir süre yani bi kaç gün 3 parm. 3 boğum yapamadım. Emla kullanmama rapmen sadece kemik hissediyodum daha da ileri gitmiyodu ama bi kaç gün cebelleşince o da oldu. Eşin destek olmuyosa düşünmemeye çaliş erkekler bu konuda biraz öküzce davranabiliyo yani ben de aynı problemleri yaşadım. Sen yenince kocanin yerinde iflah olmaz bi romantik bulucaksin zaten merak etme delikafadulden Az kalmiş zaten 3 parmk. ta rahatlayınca senden kurtulamıycak :eek:

selam kızlar.bende aynı sorundan muzdaribim maalesef.2,5 senelik evliyim.ilişkide her defasında kas katı kesiliyorum.bi şekilde oluyo ama acayip sıkıntı çekiyorum.şimdi hamileyim.üstelik 2 ayım kaldı:KK43:(ilk doktor kontrolünde alttan muayeene oldum daha doğrusu olamadım.doktoru değiştirdim sırf bu yüzden.şimdiki doktorum çok ii biri.fakat yine aynı sorunla karşı karşıyayım.bugün kontrolüm vardı.çatı muayenesi için alttan muayene etti.öyle sıktım kendimi ve öyle canım yandıki anlatamam.doktor rahimin gayet ii olduğunu normal doğum için uygun olduğunu ama benim bu şekilde davranırsam sezeryan yapmak zorunda kalacağını söyledi:KK43:((çoook kötüyüm.psikolojik yardım alsam acaba bu durum düzelir mi?lütfen bana da yardım edin

Kayaes moralini bozma hele bi bebiş gelsin ondan sonra düşünürsün biz nasilsa hep burdayız vaji kismini aşarsin. Sezeyani da kafana çok takma zaten çoğu kadin kendisi istiyo sezeryan. Allah sağlıklı evlat versin de doğum şekli kalsın. Biraz daha sabret sonra da vaji kismina bakarsin. Bir de bi şekilde oluyo dediğin nedir onu anlamdim, cinsel birliktelik tamamen oluyo da orda mı sorun oluyo yoksa hiç mi olmuyo?

X