Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Egzersizlerin çok çok faydası var. Ben şahsen sadece egzersizle bir aydan kısa zamanda yendim, eğer sorununuz vajinismus ise kesinlikle bir yerden başlayıp yapmalısınız parmak egzersizlerinizi.

Ama ama, ilişkinin başından sonuna kadar hissettiğiniz yanma, o da neyse de sonrasında da devam etmesi ve kanamalarınız kafa karıştırıcı. Kanamalarınız organınızın tahriş olması ile mi ilgili, yoksa âdet kanı gibi daha içeriden mi geliyor acaba? Doktor bu konuda ne söyledi? Daha doğrusu o ilişki sonrası az az gelen kanamalarla 15 gün süren âdet aynı şey mi?

Egzersizler, yöntemler, şunlar bunlar hakknda her türlü yardımı buradan alabilirsin her zaman, ancak o kanamalar sadece ilişki denemeleri ile mi ilgili ben anlamadım...

Çok geçmiş olsun.

sorunumun vajinismustan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü hemen hemen tüm belirtiler bana uyuyor.parmak egzersizinidaha önce burda okumuştum ama daha girişinde bile rahatsız oldum başaramicam dedim ve bıraktım.
evet ilişkimin başından sonuna kadar yanma,kanama ve acı duyuyorum.aşırı dar çünkü.
birgün ilişkiye girdik ve yine azar azar kanamam geliyordu.bundan 4 gün sonra normal adet oldum.adetim normalde düzensizdir adetime yakın birliktelik yaşamışız.neyse,adetimin 15. gününe gelince doktora gittik ve doktor primolut diye bir ilaç verdi.bu kanamayı kesecekti ve ilaç bittiğinde normal adet olacaktım düzene girecekti.
ilacı kullandığım süre içinde bikaç birliktelik yaşadım ve ilacı düzenli kullanmış olmama rağmen kanamam vardı azar azar. ki son birlikteliğimden 2 gün geçti şuan dahi geliyor.anladımki kanama yumurtalıklarımdan gelmiyor.
kanamamı dar olmasına bağlıyoruz.ayrıca yanmanın da bundan kaynaklandığını düşünüyoruz.kayganlaştırıcı jel kullandık bikaç kez.bunu kullandığımızda normalde farklı bi yanma ve tahriş olduğunu hissediyorum saırım bana uymuyor bu jel.
en önemlisi bu darlığa bir çözüm bulmalıyım çünkü zevk almaktan geçtim isteksizlik yapmaya başladı bende:KK43:

yardımların için de çok teşekkür ederim:)

Son düzenleme:
sorunumun vajinismustan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü hemen hemen tüm belirtiler bana uyuyor.parmak egzersizinidaha önce burda okumuştum ama daha girişinde bile rahatsız oldum başaramicam dedim ve bıraktım.
evet ilişkimin başından sonuna kadar yanma,kanama ve acı duyuyorum.aşırı dar çünkü.
birgün ilişkiye girdik ve yine azar azar kanamam geliyordu.bundan 4 gün sonra normal adet oldum.adetim normalde düzensizdir adetime yakın birliktelik yaşamışız.neyse,adetimin 15. gününe gelince doktora gittik ve doktor primolut diye bir ilaç verdi.bu kanamayı kesecekti ve ilaç bittiğinde normal adet olacaktım düzene girecekti.
ilacı kullandığım süre içinde bikaç birliktelik yaşadım ve ilacı düzenli kullanmış olmama rağmen kanamam vardı azar azar. ki son birlikteliğimden 2 gün geçti şuan dahi geliyor.anladımki kanama yumurtalıklarımdan gelmiyor.
kanamamı dar olmasına bağlıyoruz.ayrıca yanmanın da bundan kaynaklandığını düşünüyoruz.kayganlaştırıcı jel kullandık bikaç kez.bunu kullandığımızda normalde farklı bi yanma ve tahriş olduğunu hissediyorum saırım bana uymuyor bu jel.
en önemlisi bu darlığa bir çözüm bulmalıyım çünkü zevk almaktan geçtim isteksizlik yapmaya başladı bende:KK43:

yardımların için de çok teşekkür ederim:)

Ricâ ederim, elbette birbirimize tecrübelerimizi anlatacağız, bunları hep beraber aşacağız :teselli:

Organdan organa değişiyor demek ki. Biz de egzersizlerin ilk zamanlarında denerken zorlanma, yanma oluyordu ama kanamam olmamıştı, o yüzden birden okuyunca gözüm korktu. Ama zaten doktora gitmişsiniz, o da müdahale etmiş. Umarım en kısa zamanda bunları aşarsın, âdetlerin de düzene girer.

Yapamayacağım demişsin zamanında egzersizler için ama inan ki bir başlayınca, parmak biraz içeri girince gerisi hevesle yapılıyor. Sen ne aşamadasın?

kayganlaştırıcı jel kullandık bikaç kez.bunu kullandığımızda normalde farklı bi yanma ve tahriş olduğunu hissediyorum saırım bana uymuyor bu jel.

Bunu atlamışım ben. Acaba kayganlaştırıcı olarak ne kullandınız. Eczanelerden falan alınan vajinal kayganlaştırıcı mı yoksa bebe yağı veya başka tür bir jel mi?

Ben de ilk zamanlarda bir markanın jel bebe yağını kullanıyordum ama okudum ki bunların ph değeri ile vajina ortamının ph değeri uyuşmadığı için vajinaya zarar verebiliyorlarmış. O yüzden en doğrusu vajina için üretilmiş kayganlaştırıcılar. Vazelinle bile deneyen duyduğum için bunu sık sık tekrarlamak istiyorum.

Bunu atlamışım ben. Acaba kayganlaştırıcı olarak ne kullandınız. Eczanelerden falan alınan vajinal kayganlaştırıcı mı yoksa bebe yağı veya başka tür bir jel mi?

Ben de ilk zamanlarda bir markanın jel bebe yağını kullanıyordum ama okudum ki bunların ph değeri ile vajina ortamının ph değeri uyuşmadığı için vajinaya zarar verebiliyorlarmış. O yüzden en doğrusu vajina için üretilmiş kayganlaştırıcılar. Vazelinle bile deneyen duyduğum için bunu sık sık tekrarlamak istiyorum.

kayganlaştırıcı olarak adını anımsamıyorum ama beyaz ve üstünde mavi amblemli bir vajinal jeldi.ama bu bana hiç iyi gelmedi yanmanın şiddetini arttırıyor bende.
ve sizin yaptığınız egzersizi de burdan okudum ilk sayfalardan.ama birkez deneyim dedim bu sefer de çok rahatsız oldum yabancı madde gibi hissettim ve denemeyi o an bıraktım yok ben yapamicam dedim.
şimdi ilk olarak bu egzersize nasıl başlamam gerekiyor?hani egzersizde bari acı çekmeyim diyorum:))) genişleme ciddi anlamda oldu mu peki sizde?düzenli yaparsam ne kadar zamanda gelişmeleri hissedebilicem?

ah buarada doktor ilaç bitmeden muayeneye gelmemi istemişti.ama bazı sorunlardan dolayı gitmeye vaktimiz olmadı.ilacım bitince adet olucam.temizlenince ilk iş gidicez ve bu kanama durumlarından da bahsedicem.ona göre bir çözüm bulucaz bakalım.
ama sözlüm de bende eminiz ki bu kanama darlıktan kaynaklanıyor keinlikle bi genişleme olmalı:KK43:(((

kayganlaştırıcı olarak adını anımsamıyorum ama beyaz ve üstünde mavi amblemli bir vajinal jeldi.ama bu bana hiç iyi gelmedi yanmanın şiddetini arttırıyor bende.
ve sizin yaptığınız egzersizi de burdan okudum ilk sayfalardan.ama birkez deneyim dedim bu sefer de çok rahatsız oldum yabancı madde gibi hissettim ve denemeyi o an bıraktım yok ben yapamicam dedim.
şimdi ilk olarak bu egzersize nasıl başlamam gerekiyor?hani egzersizde bari acı çekmeyim diyorum:))) genişleme ciddi anlamda oldu mu peki sizde?düzenli yaparsam ne kadar zamanda gelişmeleri hissedebilicem?

Ben bebe yağını bırakınca gleitgelen'e geçtim, krem gibi bir tüpte. Ambalajını falan hatırlamıyorum ama tavsiye etmiş olayım. Bu arada az evvel yazmayı unutmuşum ama jelin yağ bazlı değil de su bazlı olması da önemlidir, aklınızda bulunsun

Bendeki gelişmeleri aktarayım kısaca. İlişkiye girmeyi deneyip de "anam bende vajinismus varmış ki" dedikten sonra parmak egzersizlerine başladım. Bir parmak giriyordu başta zaten çok şükür, yapa yapa, orayı aça aça iki parmak sokar duruma geldim, ve bu pek de kolay olmadı açıkçası. Ama karşılığını aldım, birinci haftanın sonunda üç parmak sokabiliyordum hihoyyyt

Tabi ilk zamanlarda değil üç, iki parmak sokabilmek için bile başta tek parmakla başlamam, sonra onunla ileri geri yapa yapa alıştırmam, sonra iki ya da üç parmakla denemem gerekiyordu, öyle hemen lök diye iki parmak sokamıyordum yani.

Tabi evli olmadığım ve benim herifle aynı evde yaşamadığım için öyle sık sık "gel bakalım olmuş mu?" diye deneme de yapamıyorduk. Ama aslında bu sanırım iyi bir şeydi. Yani sürekli deneyip olmadığını görüp egzersizlerin işe yaradığından şüphe etmektense gerçekten aşama kaydedip denemek iyi oldu zannımca.

İyi hatırlamıyorum şu an, ama sanırım üç parmak olduktan bir hafta falan sonra denemiştik, deneme öncesi de bayağı egzersiz yaptığım halde bayağı zor ve acılı olmuştu, ama olmuştu. Ağlamıştım ama mutluluktan opuyorumnanaktan

Sonra egzersizlere devam ettikçe fark ettim ki artık önceden uğraşmaya gerek kalmadan iki parmak lök diye girebiliyor, yani o açılma kalıcı hâle dönüşüyor, sadece egzersiz zamanlarını kapsamıyor. Sonra üç parmağı da çok rahat alır hâle geldim. O ara denemelerimiz nisbeten iyi geçti. Bu sefer penis girerken değil çıkarken yanma başladı.

Ben bu aşamada gereğinden fazla takıldım. Sonra kafama dank etti de kendime penis taklidi bir araç yapmayı akıl edebildim, benim tamamen aşmamı kesinlikle o sağlamıştır. Üç parmaktan sonra hemen onu deneseydim Allah bilir bir ay bile sürmeyecekti bütün bunlar. Çünkü parmaklar bir yerden sonra yetmiyor, daha uzun bir şeyle egzersiz yapmak o aşamadan sonra organı ilişki denemesine çok daha iyi hazırlıyor, bunu bilir bunu söylerim. Ama evvelinde parmaklarla ilgili her türlü egzersizi rahatça yapabilmek gerekiyor.

Penis taklidi araç dediğim de şudur: Bir adet mum alınır, o uzun ve beyaz olanlardan. Bunun etrafına kâğıt havlu sıkıca dolanır bayağı bi. İsteğe bağlı olmakla beraber yaklaşık iki parmak genişlkiğine geldikten sonra stretch film ile sıkıca sarılıp sarmalanır, ve yeni egzersiz aletimiz hazırdır :teytey:

Parmaktan sonra bunu denemek zor geliyor, çünkü parmaklarımız sıcak bu şey değil. Parmaklarımız yumuşak bu şey değil. Parmaklarımız bükülebilir yapıda bu şey değil. Ama biraz rahatsız etmesine rağmen bolca kayganlaştırıcı ile deneyince çok olumlu sonuç veriyor. Ben ağrılı yanmalı ilişki denemelerinden sonra şimdi rahatça yapabiliyorsam bunu muma borçluyum.

Bunları gaza gelin diye anlattım, şimdi nasıl başlayacağınıza geliyorum, âcizâne kaydirigubbakcemile3

Kendi egzersiz hâlimi anlatayım: Yorganımı katlayıp tortop yapıyorum, başımı koymak için. Kalçamın geleceği yere de kırlent koyuyorumü jel leke yapmasın diye de üstüne havlu örtüyorum. Sonra bilgisayarı yanıma çekiyorum. Dizi/film ne bulursam izliyorum ve o sırada egzersiz yapıyorum. Başlangıçta dikkatinizi oranıza verirsiniz ama yavaştan girmeye başladığı zaman açın bir şey izleyin. Aklınız ister istemez izlediğiniz şeye kayacağı için heyecan, kasıntı, hiçbir şeyiniz olmaz kolay kolay. Ben hep böyle yaptım. Sonuçta eliniz de gözünüz de aklınız da egzersizde olursa ister istemez panik yapabilirsiniz. Ama öbür türlü eliniz otomatiğe bağlıyor, öyle ileri geri yapa yapa bi bakıyorsunuz olmuş. Bunu denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Siz yeni başlayacağınız için parmağınıza kayganlaştırıcı sürüp vajina girişinde dairesel hareketlerle ufak ufak içeri girmeye çalışabilirsiniz. Giriş kısmını aşıp sokuş kısmına geldiğinizde de parmağınızı kalçanıza doğru, yani aşağı doğru ilerletmeniz gerekecek. Zaten bir kere oldu mu gerisi geliyor. Yeter ki başlayın. Önce çok tuhaf geliyor, ama zamanla alışıyorsunuz. Hele de benim gibi bir şeyler seyrederek yaparsanız asla külfet olarak gelmiyor.

Ben yine uzattım kaydirigubbakcemile3

gerçekten detaylı anlatmışsınız çok çok teşekkür ederim:))) bundan sonra düzenli yapıcam bu egzersizi ve gelişmeleri de paylaşıcam:))))

sözlümün aldığı krem de su bazlı.ama düşününki darlıktan benim canım yanıyor ama onun da yanıyor.yani bu egzersiz çok önemli:)))bir hafta içinde 3 parmağa kadar genişleme kaydedilebiliyorsa bu mucize çünkü ben enaz 6 7 ay sürer diye umutsuzdum:))) çok büyük bir iyilik yaptın gerçekten sağol çünkü artık isteksizlik başlamıştı ve ilişkiye girmekten korkmaya başlamıştım:))) ben bugün denicem kesinlikle yabancılasam dahi ısrarla denicem zamanla bu yabancılamayı da bırakırım inş:)))

gerçekten detaylı anlatmışsınız çok çok teşekkür ederim:))) bundan sonra düzenli yapıcam bu egzersizi ve gelişmeleri de paylaşıcam:))))

sözlümün aldığı krem de su bazlı.ama düşününki darlıktan benim canım yanıyor ama onun da yanıyor.yani bu egzersiz çok önemli:)))bir hafta içinde 3 parmağa kadar genişleme kaydedilebiliyorsa bu mucize çünkü ben enaz 6 7 ay sürer diye umutsuzdum:))) çok büyük bir iyilik yaptın gerçekten sağol çünkü artık isteksizlik başlamıştı ve ilişkiye girmekten korkmaya başlamıştım:))) ben bugün denicem kesinlikle yabancılasam dahi ısrarla denicem zamanla bu yabancılamayı da bırakırım inş:)))

Ricâ ederim, birilerinin gerçekten işine yarayacaksa ne mutlu bana. Allah'a şükür ben fazla yaşamadım bunu ama kimse yaşamasın, herkes aşsın istiyorum. Bu forum durdukça, birileri gelip buraya "bende de bu sorun var, yapamıyoruz" dedikçe ben de burada olup bunları yazacağım.

Bu arada, ben bir haftanın sonunda üç parmak alabiliyordum ama dediğim gibi, ilişkiyi ilk denediğimizde ve yapamadığımızda "acaba parmak olur mu?" diye denemiştik ve bir parmak biraz zorla da olsa girmişti. Ben o aşamadan o aşamaya geçtim, 1-0 önde başladım da denebilir. Çünkü herkes bunu farklı yaşıyor, bir haftada değil bir parmak, bir parmağın bir boğumunu alamayan arkadaşlar var. Siz tabi yine gaza gelin, ama beklentilerinizi o kadar da yüksek tutmayın, benimki bayağı bi anormal oldu çünkü. kafamçokkarıştı

Ama olabileceğinin görülmesi açısından yazmayı seviyorum. Çünkü egzersizlere başlanırken çoğunlukla önyargılı başlanıyor. Çünkü bir yerlerden bir şekilde okuyoruz/duyuyoruz ki aylarca, yıllarca bununla yaşamak zorunda kalan çiftler var. 8 yıl, 11 yıl, ve hatta 23 yıl süren vakalar okudum, artık ne derece doğru bilmiyorum. Ama eminim korkmaktan, ertelemekten, kendini suçlayıp içe kapanmaktan, akıl danışamamaktan, kendi cinsiyetine yabancı kalmaktan hep. Okuduysan bilirsin, aylar yıllar sonra bunu aşan arkadaşlar hep şöyle demiştir "Bu muymuş, keşke daha önce başlasaydım!" Biraz egzersizle aşabilecekken insanlar aseksüel oluyor resmen, ya kardeş kardeş yaşıyorlar, ya da boşanıyorlar. Hangisi daha kötü bilmiyorum :eek:lmaz:

Sakın korkma. İlk başlarda hepimiz zorlandık, hepimiz acı hissettik, hepimiz korktuk ama zamanla hepsi geçti. Denemelerde kendimi kasmaktan bacaklarım uyuşurdu ilk zamanlar, ama acıyı macıyı geçtim, artık keyif veriyor hihoyyyt

Biz zannediyoruz ki bir tek vajinismuslu kadınlarda acı ve yanma oluyor. Hâlbuki ilk gece ilişkiye girebilenlerde bile belli bir süre hafif zorlanma, yanma, kanama olabiliyormuş, normal yani. Sen de başla bakalım, elin içerideyken başta çok tuhaf hissedeceksin ama geçecek emin ol. Ve zamanla egzersizlerle katettiğin gelişmeleri sözlün de fark edecek. Sakın umutsuzluğa kapılma. Film mi izleyeceksin, aç izle, bir taraftan da yap gitsin. Arada da yaz, birbirimize gaz verelim kaydirigubbakcemile5

kızlarya çok teşekkür ederim açıklamalarınız içina.s.
saziye hayırlıv olsun denemeniz başarılı olmuş yine,sevincin yazdıklarından çok net belli oluyor darısı başımıza inşallah:Saruboceq:
saz,ye artık zevk almaya başladın sanırım değilmi,ben sanki yüzyıl hiiç birliktelik yaşamasam canım istemeycek sizdede oluyormu sevişirken bile o bölgemde kıpırtı olmuyor ,inşallah o günlerde gelir şöyle ıslanma falan olucakmı bende ileride çok merak ediyorum:sm_confused:
şuan regl dönemindeyim,önce ilk iş üniversite hastanesine gidicem orada doktorla görüştükten sonra,onunda tavisyesi ne olacak bakalım aynı zamanda parmaklada enemelere başlarım.
ben geçen yıl kadn doğumcuya gittiğimde bana uyuşturucu sprey verdiğinde jelle birlikte o hırsla ilk hafta eşiminki biraz girmişti ve gel git bile yapıyordu ama ilerlerken sanki içimde bişey olucakmış gibi geldi ve çıkardık az girmişti ama içime gidip gelirken acımamıştı bu bizim için büyük bir gelişmeydi ama birdaha denememiz çok aralıklı olduğu için birdaha başaramadık,biz aslında çok çok az denedik arkadaşlar hiç üstüne dfüşmedik,benim vajinam çok dada değil iki parmağım rahat giriyor tabni sonuna kadar değil birboğumu biraz geçik.
geçen yıl bu derdimi paylaştığım nişanlı arkadaşım vardı o yazın evlendi ve onunki oldu ben hala kaldım,anlattı bana okadar zor olmöuşki kanayan yaraya tuz basmış kadar çok acıdı dedi ama o acıya dayanmış asla bırakmamışlar ilk gün olmuş bitmiş sonrada kurtulmuş,cesaret işte.
birsürü gecelikler almıştım çeşit çeşit düğün önü onlar hala bekliyor hiç giyilmeden:a015 birder evde süslü olmayı seven bir bayanım birde şu iş olsa nasıl süslencem kimbilir:romantik bir yemek hazırlıyorsun ama sonu bu şekilde bitmeyince hiçbir anlamı olmuyor herşey yarım,insan küstüğünde bile tam kapris yapıp küsemiyor:çok üzgünüm:

evet ya vazelin bebe yağı falan kullanmayın..
su bazlı gleit gelen jel var..onu kullanın
20 grlık tüpte bir 5*6,5 grlık tüpte satılıyor..pahalıda değil
20 grlık 7 tl ye alıyorum ben
5*6,5 gr olanda 9,5 tl falan

kızlarya çok teşekkür ederim açıklamalarınız içina.s.
saziye hayırlıv olsun denemeniz başarılı olmuş yine,sevincin yazdıklarından çok net belli oluyor darısı başımıza inşallah:Saruboceq:
saz,ye artık zevk almaya başladın sanırım değilmi,ben sanki yüzyıl hiiç birliktelik yaşamasam canım istemeycek sizdede oluyormu sevişirken bile o bölgemde kıpırtı olmuyor ,inşallah o günlerde gelir şöyle ıslanma falan olucakmı bende ileride çok merak ediyorum:sm_confused:
şuan regl dönemindeyim,önce ilk iş üniversite hastanesine gidicem orada doktorla görüştükten sonra,onunda tavisyesi ne olacak bakalım aynı zamanda parmaklada enemelere başlarım.
ben geçen yıl kadn doğumcuya gittiğimde bana uyuşturucu sprey verdiğinde jelle birlikte o hırsla ilk hafta eşiminki biraz girmişti ve gel git bile yapıyordu ama ilerlerken sanki içimde bişey olucakmış gibi geldi ve çıkardık az girmişti ama içime gidip gelirken acımamıştı bu bizim için büyük bir gelişmeydi ama birdaha denememiz çok aralıklı olduğu için birdaha başaramadık,biz aslında çok çok az denedik arkadaşlar hiç üstüne dfüşmedik,benim vajinam çok dada değil iki parmağım rahat giriyor tabni sonuna kadar değil birboğumu biraz geçik.
geçen yıl bu derdimi paylaştığım nişanlı arkadaşım vardı o yazın evlendi ve onunki oldu ben hala kaldım,anlattı bana okadar zor olmöuşki kanayan yaraya tuz basmış kadar çok acıdı dedi ama o acıya dayanmış asla bırakmamışlar ilk gün olmuş bitmiş sonrada kurtulmuş,cesaret işte.
birsürü gecelikler almıştım çeşit çeşit düğün önü onlar hala bekliyor hiç giyilmeden:a015 birder evde süslü olmayı seven bir bayanım birde şu iş olsa nasıl süslencem kimbilir:romantik bir yemek hazırlıyorsun ama sonu bu şekilde bitmeyince hiçbir anlamı olmuyor herşey yarım,insan küstüğünde bile tam kapris yapıp küsemiyor:çok üzgünüm:

Sen sıkma canını, burada birçok yazılanı tâkip etmişsindir, üstüne düşünce olmayacak şey değil, yeter ki sen iste önce. Zamana bırakılınca çözülecek bir problem değil, biraz uğraşmak gerekiyor.

ısteksizliğin konusunda da eşine çok iş düşüyor. Vajinismusla cebelleşirken ıslanamaman hadi olabilir psikolojikmen diyelim biz. Aştıktan sonra eşinin de katkılarıyla her şey normal olur dert etme. Şimdilik kayganlaştırıcı üreticilerini zengin edebilirizkaydirigubbakcemile3

Arkadaşının söylediğini de çok takma, herkeste farklıdır. Organ ilişkiye tam hazırlanmadan öyle abanmışlarsa normaldir. Allah korusun yırtılma falan da olabilirdi. Yani acıyorsa bir sorun vardır, zorlamanın âlemi yok. Ayrıca çoğumuz yaşadık onu, hiç de öyle ölüp ölüp dirilmedik. Ben fark etmedim bile, kayganlaştırıcı çarşafta leke yapmasın diye havlu sermiştik, bi baktım kan olmuş. Herkes bunu farklı yaşar ama gözünü korkutma olur mu? Sen egzersizlerini yap, zamanı gelince acısız, ya da hafif acılı bir ilişki yaşarsınız, zamanla acı da yerini keyife bırakır. Kendini zorlayıp soğutma cinsellikten kendini de eşini de.

Bak iki parmağım rahat giriyor demişsin, ben pek üstelemedim biliyorum demişsin. Farkındasın ki başlasan olacak. O zaman bunu bir an önce hallet de o geceliklerini gönlünce giysüprizzzzz

Son düzenleme:
gunaydııııııııın sevgili arkadaslarım :) nasılsınız bakalım bugun
egzersızle rne alemde denemeee yapan oldumuu öyle okuyup okuyup gecmeyyyıın
hadı yazın bakalllıım bıraz...
yazinkiii isteklı oldugunuz görünsün aaaa opuyorumnanaktan

gunaydııııııııın sevgili arkadaslarım :) nasılsınız bakalım bugun
egzersızle rne alemde denemeee yapan oldumuu öyle okuyup okuyup gecmeyyyıın
hadı yazın bakalllıım bıraz...
yazinkiii isteklı oldugunuz görünsün aaaa opuyorumnanaktan

Ben sabaha karşı yaptım canım, raporumu sunayım :nazar:

Jelsiz bir mum denemesi asla düşünemediğimden jelle yaptım. Ama ama, parmakla açmadan direk sokmayı denedim o şeyi ve oldu, şaşkınım. Acı da olmadı. O bile oluyorsa demek ki benim ilişki öncesi parmakla biraz uğraşmam gereksiz. Gerçi üç-beş dakika ancak yapıyorduk zaten ama ilişkinin doğallığına aykırı gibi geliyordu bana. İyi hissettim valla hihoyyyt

Jelsiz bir mum denemesi asla düşünemediğimden jelle yaptım. Ama ama, parmakla açmadan direk sokmayı denedim o şeyi ve oldu, şaşkınım. Acı da olmadı. O bile oluyorsa demek ki benim ilişki öncesi parmakla biraz uğraşmam gereksiz. Gerçi üç-beş dakika ancak yapıyorduk zaten ama ilişkinin doğallığına aykırı gibi geliyordu bana. İyi hissettim valla hihoyyyt

oh oh masallah :))
lülülülülülü ben egzersizimi aksama dogru yapacam herifimin gelme saatine yakın
daha egzersize bıle baslamayan varsa hemen baslasın yoksaa cok zorr bu durumu aşabikmeniz haa ona göree :eek:klava:

daha egzersize bıle baslamayan varsa hemen baslasın yoksaa cok zorr bu durumu aşabikmeniz haa ona göree :eek:klava:

Aynen hanımlar, haftada birkaç kez, yarımşar saat ayırsanız yeter. Herkesin izlediği dizi mizi bir şeyler vardır, o ara bunu da aradan çıkarın. Bir noktadan sonra geldiğiniz aşamaya inanamayacaksınız.

Yok mu başka deneyen eden?

parmağını sokarken ,üst kısımda bir sertlik hissediyormusun

X