Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar ya ben tekboğumdan biraz fazla alabiliyorum hatta bunu iki parmaklada yapıyorum ama daha fazlası içeriye gitmiyor nefes alıp ıkınıyorum bi boğaza geliyorum çok dar canım yanıyo korkuyorum oraya gelince et parcası var bide serceyi sonuna kadar alıp mı iki parmağa gecseydim... yardım edin

Biraz içeride bir şey var değil mi, hani balonları şişirdiğimiz yer gibi, çepeçevre. Parmağımı ilk sokarken orada çok tedirgin oluyordum. İki parmakla genişletmeye çalışırken de orası acıyordu ama zamanla açılıyor, genişliyor, izin veriyor, sıkma canını.

Sorunun cevabına gelince, kendi fikrimi belirtmem gerekirse, bir parmağınla rahatça git gel yapmadan ikiye geçme, orada daha çok zorlanırsın, moralin bozulur. Serçe parmağınla ileri geri yap, içindeyken sağa sola da hareket ettirmeye çalış, zamanla hepsi girecektir.

Kolay gelsin.

ya arkadaşlar bişi söliycem ben vajınadaki kasları egzersiz yaparken kımıldatamıyorudum bide ıkınma hareketini denedim bütün vucudum o anda felç oluyo sanki sizlerdede oluyomu acaba?

çok saol canım en o zaman tekrar serceye dönüp tamamını almaya calışayı değil mi? zamanla olur heralde bide herkes bi haftada bitiriyor ben gecemeyince de moralim bozuluyor artık kurtulmak istiyorum

Yok öyle düşünme, herkeste aynı olan bir şey değil ki bu. Aynı olan tek şey üstüne gidilirse aşılabileceği, emin ol zamanla olacak.

Sen hele bir serçe parmağı hallet, onun verdiği moral ve gazla gerisini daha kolay getirirsin, şüphen olmasın. Yeter ki çok aksatma, kendinden çok fazla şey bekleyip olmayınca moralini de bozma.

evet kızlar moral bozmak yooook
moral bozulunca egzersızde yapasınız gelmez.. acın oynak sarkılar yapın egzersızınızı:)

hatttta sonrada bana geliiiin bıraz aranızdan kayboldum aşure yaptımda geldim yerız hepberaber kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar merhaba.ben de 5 aylık evliyim.1,5 ay yaşadım ben bu sorunu.diyeceksiniz ki azmış.evet haklısnız daha uzun süre yaşayanlar var.onlara göre şanslıydım ama hayatımın en zor günleriydi diyebilirim.bu forum sayesinde atlattım.parmak egzersizleri yaptım.şu anda çok şükür herşey iyi.ama benim şu anda malesef başka sorunum var.bu zamana kadar hep eşim üstte ben altta bu pozisyonu denedik.başka pozisyonları denemk istiyoruz ama olmuyor.canım acıyacak gibi hissediyorum.

başaranlardan benim gibi bir durum yaşayan var mı acaba?

diğer pozisyonlara penis içerdeyken sen üste geçmeye çaliş

sorunumun vajinismustan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü hemen hemen tüm belirtiler bana uyuyor.parmak egzersizinidaha önce burda okumuştum ama daha girişinde bile rahatsız oldum başaramicam dedim ve bıraktım.
evet ilişkimin başından sonuna kadar yanma,kanama ve acı duyuyorum.aşırı dar çünkü.
birgün ilişkiye girdik ve yine azar azar kanamam geliyordu.bundan 4 gün sonra normal adet oldum.adetim normalde düzensizdir adetime yakın birliktelik yaşamışız.neyse,adetimin 15. gününe gelince doktora gittik ve doktor primolut diye bir ilaç verdi.bu kanamayı kesecekti ve ilaç bittiğinde normal adet olacaktım düzene girecekti.
ilacı kullandığım süre içinde bikaç birliktelik yaşadım ve ilacı düzenli kullanmış olmama rağmen kanamam vardı azar azar. ki son birlikteliğimden 2 gün geçti şuan dahi geliyor.anladımki kanama yumurtalıklarımdan gelmiyor.
kanamamı dar olmasına bağlıyoruz.ayrıca yanmanın da bundan kaynaklandığını düşünüyoruz.kayganlaştırıcı jel kullandık bikaç kez.bunu kullandığımızda normalde farklı bi yanma ve tahriş olduğunu hissediyorum saırım bana uymuyor bu jel.
en önemlisi bu darlığa bir çözüm bulmalıyım çünkü zevk almaktan geçtim isteksizlik yapmaya başladı bende:KK43:

yardımların için de çok teşekkür ederim:)

canım bir süre sevişmeye ara ver ordaki tahriş bi geçsin sonuçta kanama olduğuna göre orda zorlamadan kaynaklı bi tahriş söz konusu. daha sonra parmak egzrsizleriyle vajinayı alıştırabilirsin. parmak egzersizlerini jelsiz yapıyosan tabi rahatsız olman doğal ben bi kere bile jelsiz yapmadım saçma geliyo zaten. bol jelle başla bir parmaktan 3 e kadar devam et. 3 ten sonra bu kanamanın olucağını sanmıyorum

egzersiz falan yapabildiğim yok bi ara epey ilerlemiştim p..s 2-3 cm falan girdi ama şimdi bakamıyorum bile
:sm_confused:

ya şekerim kendini ne parçaliyosun üzülme aaa git bi devlet hastanesine halletsinler bu kadar boşanmaya kadar gidicek bi durum yok sen parmak aldıysan penis de 2 3 cm girdiyse ne güzel işte bacağını açamayanlar var bu kadar umutsuz olma haftaya doktora :eek:klava:

kızlar ya ben tekboğumdan biraz fazla alabiliyorum hatta bunu iki parmaklada yapıyorum ama daha fazlası içeriye gitmiyor nefes alıp ıkınıyorum bi boğaza geliyorum çok dar canım yanıyo korkuyorum oraya gelince et parcası var bide serceyi sonuna kadar alıp mı iki parmağa gecseydim... yardım edin

burnundan nefes alırken içinden 8 e kadar say ağzından 8 e kadar sayıp ver 3 kere bunu yap. daha sonra o bölgeye geldiğinde parmağı çıkarma yine bunu yap. nefes verirken ittir. rahatsız olduğun yerde dur yine nefes al ver. orayı geçtiğin an olay bitiek. sanki pıt diye bişey oluyo ben parmağımı alıp beklerken kendiliğinden pıt diye açılıyodu ay nasi anlatilir ki bu :KK70: aslında doktor eşliğinde yapsanız o zaman doktor söylüyo nerde ne hissediceğini ne zaman geçiceğini. ilk doktor bana yaptığı için oraya gelince söyledi şimdi hafif bi değişiklik hissetçeksiniz hemen geççek vajinanın yapısından kaynaklanıyo vs. diye. korkma şekerim denemelere devam egzersizi uzun tut orayı geçince çok rahatlicaksin

çok saol canım en o zaman tekrar serceye dönüp tamamını almaya calışayı değil mi? zamanla olur heralde bide herkes bi haftada bitiriyor ben gecemeyince de moralim bozuluyor artık kurtulmak istiyorum

herkes öyle 1 haftada falan yenmiyo çok uç örnekler onlar. 1 günden başlar 3 ay a kadar devam eder kişiden kişiye değişir. yani hemen 1 2 3 olmaz. 1 de rahat olamdan 2 ye geçersen canın acır bu sefer acıyo der egzrsiz yapmak istemezsin. yavaş falan gitmiyosun son derece iyi gidiyosun bence. egzersiz yapıyosun ya önemli olan o. yapmazsan durursun başaramazsın.

ben doktora gittim doku var gibi bişey dedi çok anlamadım rahatsız ederse gel alalım dedi ama neyi anlamadım...

bence başka doktora git insan gibi neyin var yok anlaticak bi doktora. eskiden ben doktorların yanında soru sormaya utaniyodum. yahu bi yerim ağriyo bişey var yaziyo ilacı elime veriyo reçeteyi eee ? sonuç ?

onların ki bi meslek amme hizmeti yapmıyolar - yapanlar da böyle yapmıyodur zaten- para veriyorum. ben para veriyim diye onlar 10 sene okuyo. istemiyolarsa okumasınlar üniversitede öğretim görevlisi olmaya çalişsinlar egoları içinse sadece. ha eğer değilse insan gibi bana neyim var neyim yok sölicek. ben ona kukuma baksın diye para vermiyorum. ben byle düşünmeye başladım ve soruyorum. sormaktan çekinme söylemiyosa da git şikayet et valla sinirleniyorum böylelerine.

canım bir süre sevişmeye ara ver ordaki tahriş bi geçsin sonuçta kanama olduğuna göre orda zorlamadan kaynaklı bi tahriş söz konusu. daha sonra parmak egzrsizleriyle vajinayı alıştırabilirsin. parmak egzersizlerini jelsiz yapıyosan tabi rahatsız olman doğal ben bi kere bile jelsiz yapmadım saçma geliyo zaten. bol jelle başla bir parmaktan 3 e kadar devam et. 3 ten sonra bu kanamanın olucağını sanmıyorum

teşekkür ederim ece1 :) dün yapıcaktım ama yine yabancıladım ve bıraktım:KK43: dediğin gibi jelsiz yapamicam öyle görünüyor.

biraz ayıp kaçıcak ama sormam da gerekiyor çünkü bu knouda gerçekten bilgi sahibi değilim arkadaşlar:KK43: birlikteliğe ilk başladığımdan beri makatımda değişiklik de hissetmeye başladım.yani bu gibi değişiklikler normal midir? vücut kadınlığa geçişini yaşarken bu tarz durumlar da söz konusu olabiliyor mu? yani birliktelik sırasında arkama doğru da baskı hissediyorum ve bu baskı normal zamanda da hissedilebiliyor.bunu yaşayan arkadaşlarım var mı?

biraz ayıp kaçıcak ama sormam da gerekiyor çünkü bu knouda gerçekten bilgi sahibi değilim arkadaşlar:KK43: birlikteliğe ilk başladığımdan beri makatımda değişiklik de hissetmeye başladım.yani bu gibi değişiklikler normal midir? vücut kadınlığa geçişini yaşarken bu tarz durumlar da söz konusu olabiliyor mu? yani birliktelik sırasında arkama doğru da baskı hissediyorum ve bu baskı normal zamanda da hissedilebiliyor.bunu yaşayan arkadaşlarım var mı?

aynen bende de o var hatta bazen dayanamıyorum durduruyorum o da bazen duruyo bazen durmuyo kaçmak zorunda kaliyorum kaydirigubbakcemile3 benim makattaki acı dayanamicağim kadar oluyo yani sen düşün. zamanla geçer diyolar herkeste oluyomuş.

X