Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Birde elimde hamilelik ve doğumla ilgili bir kitap var,onda normalde 60-70 g olan rahim gebeliğin sonunda 1000 g ağırlığına ulaşır.Rahminiz hafif kasılma ve gevşemelerle büyür diyor..Acaba rahmin büyüdüğü için olabilir mi?bu geldi aklıma...Anladığım kadarıyla sendeki ağrılar baya bir rahatsızlık verici,yinede dra sorman en iyisi canım..:KK70:

Birde elimde hamilelik ve doğumla ilgili bir kitap var,onda normalde 60-70 g olan rahim gebeliğin sonunda 1000 g ağırlığına ulaşır.Rahminiz hafif kasılma ve gevşemelerle büyür diyor..Acaba rahmin büyüdüğü için olabilir mi?bu geldi aklıma...Anladığım kadarıyla sendeki ağrılar baya bir rahatsızlık verici,yinede dra sorman en iyisi canım..:KK70:

dünden beri var canım bende netten araştırdım rahim büyüdükçe baskı ve ağrı olurmuş ama Allah korusun erken doğum göstergeside olabilirmiş birde bebeğim 1 haftadır maaşallah kıpır kıpır acaba onun hareketleridemi etkiliyor.baş kısmı falanmı denk geliyor diye düşünüyorum.değişik bir ağrı pe...girdiği yerin kenarları belki içten geliyor ama tam anlamadım:KK59::KK59:

dünden beri var canım bende netten araştırdım rahim büyüdükçe baskı ve ağrı olurmuş ama Allah korusun erken doğum göstergeside olabilirmiş birde bebeğim 1 haftadır maaşallah kıpır kıpır acaba onun hareketleridemi etkiliyor.baş kısmı falanmı denk geliyor diye düşünüyorum.değişik bir ağrı pe...girdiği yerin kenarları belki içten geliyor ama tam anlamadım:KK59::KK59:

Allah korusun canım...Aklına kötü birşey getirme,yat dinlen ...Sonuçta erken doğumun tek belirtisi ağrı değil,başka bir şikayetin yok...birde dra gidene kadar ilişkiye ara ver,ne olur ne olmaz..Bebek büyüdüğü için,hareketlendiği için ve mantardan dolayı belkide hepsi birarada olduğu için olmuştur..ama dra gidene kadar dikkat et..:KK71:

Allah korusun canım...Aklına kötü birşey getirme,yat dinlen ...Sonuçta erken doğumun tek belirtisi ağrı değil,başka bir şikayetin yok...birde dra gidene kadar ilişkiye ara ver,ne olur ne olmaz..Bebek büyüdüğü için,hareketlendiği için ve mantardan dolayı belkide hepsi birarada olduğu için olmuştur..ama dra gidene kadar dikkat et..:KK71:

tamam canım Allah razı olsun sağolasın...bide dünden önceki gün ilişkiye girmiştik:KK59::KK59:epey uzun tuttuk o mu etkiledi ki neyse dr kadar herşeyime dikkat edeyim dediğin gibi

tamam canım Allah razı olsun sağolasın...bide dünden önceki gün ilişkiye girmiştik:KK59::KK59:epey uzun tuttuk o mu etkiledi ki neyse dr kadar herşeyime dikkat edeyim dediğin gibi

İlişkinin uzun olmasındanda olabilir,sen önlemini al yine ne olur ne olmaz...İyi haberlerle gelirsin,inşallah.Bebeğine ve kendine iyi bak,canım.:KK16:

eveeeeeeeeeeeet kızlarrrrr yuppiiiiiiiiiiiiiiiiii ben de yendim vajiyiiiii :KK19: :KK62: :KK64:

hemde benim kadar korkak benim kadar tembel ve benim kadar erteleyen biri olmaya gorsun :) elimden gelen yardımı yapmayada hazırım acıkcası hala soktayım bidaha yapanbilirmiyim sorusu var hep içimde :KK52: Basardım :KK9:
2 bucuk aya yaklasan evliliğimizde bu sabah itibariyle daha once hic olmadıgım kadar rahattım ve tamamı olmasa bile yarısından cogunu tamamına yakınını aldım. :) korunmadık ama umarım hamiş olmam oyle hemen olmak da istemiyomki herşeyin tadını alim istiyom :KK54: valla insan sokta oluyomus belki yuz defa gercekten oldumu eminmisin bence olmamıstır hayaldir dedim durdum eşime :81:

ben egzersiz falanda yapmamıstım ustelik henuz yani baslama fikrini sokmustum beynime ama baslamamıstım ama ben esli parmak denemiştik 4-5 defa.. basarmama etken yuzde doksan esim ise yuzde 20 sizelrsiniz kızlar bunu esime de soyledim ve burada kaıp yardım edecegimi soyledim insallah herkes kurtulur bende kurtulmusumdur insllah :)

ben kegel kaslarını kontrol ediyordum bitr kac gun durdugum yerden sonra esim parmak ezersizini bana uygularkende denedim bi defa hatat hissettiğini soyledi bahssettiğimiz kasları sonra bas parmak dededi o. onuda almısım ve anladımki ben o ilk basını rahatlıkla aldıktan sonra geride kaan kısmı isterse kocaman upuzun bişi olsun abartmıyorum hissetmiyordum . :) ve kendimi ilk basta rahat olmama adapte ettim ve yavas olmasını istedim herşeyin ani hareketlerden kacındık. hatta bu esnada ara ara yine kactım.. ama sonra denemeye gecmek istedik hemen ve dedimki abs parmak buyuktur o olduysa buda olur sadece basında rahat ol dedim kendime ve yavasca ilerlerken oldugunu soyledi inanamadım agladım hatta :)evet oldu sonunda :KK19: birz yanma oldu ama dayanılmayacak gibi degil dedimki buradaki kızlarda soylemişti bişi olmaz kendi kendime hadi dedim devam et ve devam ettim buyuk bir kısmını aldım ve hosumada gitti :KK17: bu yanma oyle bişi ki sanki bi yernde ufacık bi yara kaugu vardır o kalkmıstırda ruzgar estikce hafiften yanar yada dokununca oyle bişi inanın bu kadar zaman bunun için mi aglamısım balayını zehir etmişim dedim... ama inanın bana egzersiz yapmadan biz beynimizi rahat ettiremiyomusuz.. illede kendi basımıza egzersiz yapcak degiliz ben oyle yaptım bi turlu baslayamadıgım için esim yaptı .. hayatta yapamam derdim yaptırmam derdim ama bi gun bana soylemedi oksama esnasında oldugunu soyledi ve boyle yapmayı basardık. kıslar hepimiz yenecegiz bunu. her hafta bir gelin oalcak ben buna gonulden inanıyrum. butun sorularınıza cevap vermek için hazırım.. benden daha tecrubeli olanlarada sorular soracagımdan eminim.. hepinize sonsuz tesekkurler. allah ahirette hepimizin yuzunu guldursun. sizlere cok minnettarım :KK71:

haydi kızlar halaya :KK66: :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

canım benim çok sevindim ya :KK9::KK9: bak bide yapamam diodun sana çok yakın oldugunu söylemiştim çoooook sevindim adına ya darısı bizlerin başına inşallah :KK34::KK34:

canım emin olabilirsin zar öyle korktuğumuz gibi bişey değil. zaten kenarda onu ince sivilce gibi düşün ben hep öyle düşündüm önceden gittiğim doktorda öyle anlatmıştı zaten .. gerçekten de hissetmedim anlamadım bile .. bizim yaşadığımız kasılmaktan dolayı olan acı ama egzersizler ile kasları kontrol etmeyi öğreneceksin..ve oranın aslında çok genişleyip esneyebilen bir yer olduğunu farkedicen.

bence çok avantajlısın eş parmağı alabilmişsin bende açamıyordum bacaklarımı inanılmaz çok korkuyordum ve burdaki yazılanları okumak beni de çok fazla geriyordu ve hiç bişey alamıyordum oraya duvardı resmen ..
ama üstesinden geldik çok şükür sende rahatlıkla üstesinden gelirsin..
regl bitince başla hemen canm hiç vakit kaybetme düşündüğün gibi olmadığını yaptıkça anlıcan . direk sokmaya çalışmıyorsun zaten yavaş yavaş kontrol hep sende oluyor bide güzelce jelledinmi kayıp gidiyor popo yönüne eğilimli ittiriyorsun serçe parmağınla başlayabilirsin. ve yaparken derin nefes alıp verirken ıkınarak ittirdiğinde çok rahat olacaktır..

jel olarak ne kullanılıyo acaba hiç bi jel kullanmadım da ben. bi de nerden alınıyo?

jel olarak ne kullanılıyo acaba hiç bi jel kullanmadım da ben. bi de nerden alınıyo?

eczanelerden alabilirsin evet. gleitgelen diye bir jel var birde femolub var ilişkide de ferahlık sağlıyor . ama ben ultrason jeli kullandım hem ucuz hem çok büyük bol bol kullanabilirsin hemde zararsız. ama medicallerde bulunuyormuş ben eczaneye getirtebilirmisiniz demiştim getirmişlerdi.

nazlıcım sanırım geçmişi okuyorsun...nasılsın?sana bir şey sorucam inşallah görürsün...ya ben gebelikte 5.ayıma girdim ama vajinamda baskı ve kramp gibi değişik bi ağrı var birde yanma belimde ve kasıklarımda da sızlama var sen kaç aylıktın tam bilmiyorum ama sen de de oldumu merak ettim???:KK59::KK59::KK59:

kızz bunlar bende de oluyor ya :KK59: mutfağı falan temizlemiştim bigün ertesi gün bir tutulmalar başladı kasığımda ağrılar falan namazımı zor kıldım. secdeden kalkamaz hale geldim iki üç gün baya sürdü hep yattım. doktoruda aradım sordum olur bu hafta falan yorma kendini dedi asistanı konuştu zaten kendisine ulaşamadım..
ama gidince bende sorcam bu hafta doktora inşallah.

kızz bunlar bende de oluyor ya :KK59: mutfağı falan temizlemiştim bigün ertesi gün bir tutulmalar başladı kasığımda ağrılar falan namazımı zor kıldım. secdeden kalkamaz hale geldim iki üç gün baya sürdü hep yattım. doktoruda aradım sordum olur bu hafta falan yorma kendini dedi asistanı konuştu zaten kendisine ulaşamadım..
ama gidince bende sorcam bu hafta doktora inşallah.

bende yatıyorum iki gündür canım...valla tuvalete çömelemiyorum bugün de belime vuruyor sanki bebeğin olduğu kısım ve bebeğin çıkacağı kısımda acayip ağrılar ve sızılar var.dün netten iyice araştırdım.bebek yukarı çıktıkça bazı organlar sıkışırmış ve yer değiştirirmiş ağrılar normalmiş ama yinede ihmal etmeyin diyor.alt tarafımın ağrımasına anlam veremiyom.çok şükür bebişimde kımıldıyor:emir_bebek::emir_bebek: salı günü gidicem diye gitmiyorum da Allah sağlık versin hepimize ve bebişlerimize demekki artık dikkat etme vakti bu zamana kadar oyan zıpla bu yana zıpla hiç yatmadım şimdi artık yat diyor demekki,sende dikkat et canım kim önce giderse sorsun bakalım bu ağrıların nedenini

Belinay 07 ve arkadaslar
ben de 26 günlük evlıyım ben de cok zorlanıyorum.1 haftalıkken doktora gttm.idrar yollarımda enfeksıyon cıktı 2 hafta ılaç kullandım.ağrımın bu enfeksıyondan oldugunu dusunmustum.ilaçlar bıttı ama hala agrı var.yarın doktora gtcem ilişkiye girememe yuzunden hangi doktora gıdecegım kadın doğuma değil mi.acaba alttan mı muayene edıyorlar cok korkuyorum

bende yatıyorum iki gündür canım...valla tuvalete çömelemiyorum bugün de belime vuruyor sanki bebeğin olduğu kısım ve bebeğin çıkacağı kısımda acayip ağrılar ve sızılar var.dün netten iyice araştırdım.bebek yukarı çıktıkça bazı organlar sıkışırmış ve yer değiştirirmiş ağrılar normalmiş ama yinede ihmal etmeyin diyor.alt tarafımın ağrımasına anlam veremiyom.çok şükür bebişimde kımıldıyor:emir_bebek::emir_bebek: salı günü gidicem diye gitmiyorum da Allah sağlık versin hepimize ve bebişlerimize demekki artık dikkat etme vakti bu zamana kadar oyan zıpla bu yana zıpla hiç yatmadım şimdi artık yat diyor demekki,sende dikkat et canım kim önce giderse sorsun bakalım bu ağrıların nedenini

ayy aynen benimde o bebeğin çıkacağı yerde ağrı sızı oldu ama o geçti çok şükür bende anlam verememiştim. haklısın canım dikkat etmek gerekiyor artık . bende de bebeğin olduğu yer hem tutuldu ağrıdı biraz iş yapim hareket edim bi müddet gene başlıyor gibi oluyor. bende yarın yada salı günü gidecem inşallah. sorarız bişey yoktur inşallah. Rabbim korusun bebişlerimizi ve bizi ... yarın gidersem mutlaka bende sorcam yazarım inşallah hemen..

Belinay 07 ve arkadaslar
ben de 26 günlük evlıyım ben de cok zorlanıyorum.1 haftalıkken doktora gttm.idrar yollarımda enfeksıyon cıktı 2 hafta ılaç kullandım.ağrımın bu enfeksıyondan oldugunu dusunmustum.ilaçlar bıttı ama hala agrı var.yarın doktora gtcem ilişkiye girememe yuzunden hangi doktora gıdecegım kadın doğuma değil mi.acaba alttan mı muayene edıyorlar cok korkuyorum

evet idrar yollarındaki enfeksiyon ağrı yapmıyor diyorlar .. belkide vajinanda enfeksiyon olmuş olabilir benim de olmuştu enfeksiyon alttan muayene etmem gerekiyor dedi doktor kadın doğuma gittim bende. alttan muayene ile anlayabilirim enfeksiyon olduğunu falan dedi. kendini rahat bırakırsan zor geçmiyor. kaşıntı ve akıntın falan varmı

kızlar egzersizlere, içeride bir boguma denk geldiniz mi hiç? SAnki o bogumdan sonra daha dikey ilerleyip içine çekiyor gibi?

canım bir boguma geldiysen sonrasında vakkumluyo çekiyo içine hiçbir şey anlamıyosunhiç bakamıyodum benvajinaya 2. denemede işaret parmagımı tam aldım hiç birşey anlamadım girişte çıkartıeken kastım biraz acı yoktu hiç..hala inanamıyorum kendime..inşallah tamamıda olucak...

Belinay 07 ve arkadaslar

durucum hiç ilişkiye girdinmi peki ne durumdasın kısaca özetlermisin ???? doktor alttan muayene ediyo evet ama korkulcak gibi deilmiş..

Belinay 07 ve arkadaslar

durucum hiç ilişkiye girdinmi peki ne durumdasın kısaca özetlermisin ???? doktor alttan muayene ediyo evet ama korkulcak gibi deilmiş..

Merhabalar herkese. Ben de bu başlığa yazdım, yazılanları denedim,tam üç tane farklı jinekoloğa gittim,en son ve 4. olarak Doktor Süleyan ESERDAĞ'A gittim. Vajinamın alt girişinde hassasiyet olduğunu bunun psikolojik değil fizyolojik nedenli olduunu ve oradak dokunun basit bir operasyonla alındıktan snra bir günlük bir terapi ile sorunumun çözüleceğini söyledi. Kendisine güvendim kesinlikle.İnşallah bu ay sonunda krtuluyorum bu dertten. :KK1:

Merhabalar herkese. Ben de bu başlığa yazdım, yazılanları denedim,tam üç tane farklı jinekoloğa gittim,en son ve 4. olarak Doktor Süleyan ESERDAĞ'A gittim. Vajinamın alt girişinde hassasiyet olduğunu bunun psikolojik değil fizyolojik nedenli olduunu ve oradak dokunun basit bir operasyonla alındıktan snra bir günlük bir terapi ile sorunumun çözüleceğini söyledi. Kendisine güvendim kesinlikle.İnşallah bu ay sonunda krtuluyorum bu dertten. :KK1:

gittigin bütün doktorlarda operasyon geçirmen gerektigini söyledimi peki..

X