Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

arkadaşlar... bu derdi yenmiş olanlar... bişey soracammmm beni duyan var mı dün yazdım da cevap hala gelmedi egzersize başlayacam birazdan

tekrar sorar mısın?

canım bu aparatla çalışırken 10cm oldu mum.dün ilkini denedim biraz acıdı. şeyi sormak istiyorum, mesela aparatla çalışırken ne yapıyorsunuz. hani amaç sadece içine almak mı yoksa çıkarıp yeniden mi alıyorsunuz yada içinde hareket ettiriyor musunuz hiç

Arkadaşlar ben eşimle 2 parmak 1 boğum egzersizini yaptıktan sonra eş denemesi yaptık ama yine olmadı ben ne zaman düzelicem daha kaç seans sürecek bu egzersizler doktor kesinlikle eş denemesi yapmayın diyor ama eşim doktoru dinlemek istemiyor bende şaşırdım şimdi eş denemesi yaparsak tedavi süreci bozulur mu? yada uzar mı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben eşimle 2 parmak 1 boğum egzersizini yaptıktan sonra eş denemesi yaptık ama yine olmadı ben ne zaman düzelicem daha kaç seans sürecek bu egzersizler doktor kesinlikle eş denemesi yapmayın diyor ama eşim doktoru dinlemek istemiyor bende şaşırdım şimdi eş denemesi yaparsak tedavi süreci bozulur mu? yada uzar mı?

eşin deneme yapmanın daha mı iyi olduğunu düşünüyo yoksa canım bunlar beklemekten yoruldu ondan mı acaba

canım bu aparatla çalışırken 10cm oldu mum.dün ilkini denedim biraz acıdı. şeyi sormak istiyorum, mesela aparatla çalışırken ne yapıyorsunuz. hani amaç sadece içine almak mı yoksa çıkarıp yeniden mi alıyorsunuz yada içinde hareket ettiriyor musunuz hiç

10 cm çapı dimi? canım ilk amaç önce içine almak penis boyu kadar ileri gidebilmek, şimdi bizler ilk içeri aldığımız zamanlarda çap büyüdükçe vajinayı alıştırmaya çalışıyoduk çünkü çapa alıştıkça rahat girip çıkıyor ama kalınlaştırdığımızda ağrı sızı yanma oluyor bunun içinde hareket ettirmen lazım eğer rahat içeri giriyorsa hareket ettir. bazı zamanlar mumun hiç girmediği oluyor normalde yapabiliyorkan gün geliyor girmiyor işte o zamanda hafif hafifi hareketlerle almaya çalışıyosun anlamadığın yer varsa tekrar sor cnm

Arkadslr bnada yardim edin bnde yni katldim araniza parmk egzersizini yapiyorim fakat gitgel yapamiyorm penis korkusu var bnde bna birz gaz verin yapan arkadslar

bir de onu ikna etmeye çalış mesela 2 parmak 2 boğumu da deneyin eşinin parmağıyla var ya bir de ben hiç eşimi bulaştırmak istemedim onun sabırsız olduğunu bildiğim için kendim hep aparatla çalışıyorum ara ara deneme de yaptık tabi başarısız. sen de iyice genişlet öyle deneme yap aparat kullanabiliyor musun

10 cm çapı dimi? canım ilk amaç önce içine almak penis boyu kadar ileri gidebilmek, şimdi bizler ilk içeri aldığımız zamanlarda çap büyüdükçe vajinayı alıştırmaya çalışıyoduk çünkü çapa alıştıkça rahat girip çıkıyor ama kalınlaştırdığımızda ağrı sızı yanma oluyor bunun içinde hareket ettirmen lazım eğer rahat içeri giriyorsa hareket ettir. bazı zamanlar mumun hiç girmediği oluyor normalde yapabiliyorkan gün geliyor girmiyor işte o zamanda hafif hafifi hareketlerle almaya çalışıyosun anlamadığın yer varsa tekrar sor cnm

çap derken çevre uzunluğu değil mi yoksa o kadar çapta penis yoktur herhalde:KK1:

canm ben yavaş yavaş gitgel yapıp sağa sola büküyordum genişlesin die başımın belası :KK1::KK1::KK1:

Merhaba ben 4 seans doktora gidebildim her hafta bir egzersiz veriliyor sıralama benim şu oldu

1-Ayna egzersizi organımızı tanıyoruz dudakları aç incele vajina yerini bul
2-Vajina içine 1 parmak 1 boğum
3-Vajina içine 1 parmak 2 boğum, eşiniz 1 parmak 1 boğum
4-Vajina 2 parmak 1 boğum eşiniz 1 parmak 2 boğum

İleriki aşamalara henüz gelmediğimden size bilgi veremiyorum

Teşekkür ederim

Arkadslr bnada yardim edin bnde yni katldim araniza parmk egzersizini yapiyorim fakat gitgel yapamiyorm penis korkusu var bnde bna birz gaz verin yapan arkadslar

canım hemen git gel yapma o halde. ilk olarak içeri al bekle alışmaya çalış.bi kaç gün öyle dene. mesela parmağı içeri al derin nefes al sakinleş sonra yavaş yavaş çıkar eğer yanma kasma varsa geçene kadar hiç çıkarma bekle. sonra bu duruma iyice alışana kadar bunu dene. yani içeri alma ve çıkarma.bir de içerideyken parmağını hani çay karıştırır gibi çevir zaten orası esner gevşer rahatlar zamanla hiç bişey hissetmezsin:KK66:

yeterince kayganlaştrdıysan yavaş yavaş hareket ettir cnm acımadığını göreceksin. parmağına perzervatf geçirip kayganlaştırısan daha kolay kayar emin ol:KK34:

Bu parmak egzersizi beni ürkütü yor. 6 aylık evliyim fakat 3 kez denedik 3. Denemede sızı olunca bıraktık. Yenen arkadaşlardan biri net olarak yardimci olabilir mi. Yani popo kısmına eğimli itilmesi vs. Gibi örnekleri tam anlayamadım. Sonra boğum dan kastın iz ne. Bunun gibi bir sürü soru kafamda tabi moral sıfır. Gereksiz yere eşimë bağırıp duruyorum

Saolun arkadslar ben bes yillk evliym ve bian once artk kurtlmk istiyorm cnku dayncak gucum kalmadi yorldum dedigm gbi bn parmk egzrsizi yapiyorm vajili olup yenen bi arkadasim bna apartlarini verdi mumdan boy boy onlari denemk istiyorm bi turlu cesart edemiyorm once mumlari deneyip snra esime gecmk istiyorm sanki herseyi yaparm ama p...s alamam gbi geliyo esimn p....s cok buyuk geliyo bna napcm bilmiyorm cocuk istiyorm hmde coooook

bu parmak egzersizi beni ürkütü yor. 6 aylık evliyim fakat 3 kez denedik 3. Denemede sızı olunca bıraktık. Yenen arkadaşlardan biri net olarak yardimci olabilir mi. Yani popo kısmına eğimli itilmesi vs. Gibi örnekleri tam anlayamadım. Sonra boğum dan kastın iz ne. Bunun gibi bir sürü soru kafamda tabi moral sıfır. Gereksiz yere eşimë bağırıp duruyorum

bende seninle aynı durumdayım psikolojıkmen cokmus vaziyetteyimmmmm :KK43:

Bu parmak egzersizi beni ürkütü yor. 6 aylık evliyim fakat 3 kez denedik 3. Denemede sızı olunca bıraktık. Yenen arkadaşlardan biri net olarak yardimci olabilir mi. Yani popo kısmına eğimli itilmesi vs. Gibi örnekleri tam anlayamadım. Sonra boğum dan kastın iz ne. Bunun gibi bir sürü soru kafamda tabi moral sıfır. Gereksiz yere eşimë bağırıp duruyorum

Merhaba syshenn bn tam olark iyilesmedm ama parmak yapabiliyorm uc parmk yapitorm oncelikle parmagini yagla ve parmagini vajinanin agzina gotur yavasca ittir ayni zamnda ikin asagiya dogru it zatn vajina vakum gbi cekiyo bogum derken parmakda izler varya birinci ize kadr al mesela ona bir bogum deniyo snra ikinci kismida al onada iknci bogum deniyo cnm

yeterince kayganlaştrdıysan yavaş yavaş hareket ettir cnm acımadığını göreceksin. parmağına perzervatf geçirip kayganlaştırısan daha kolay kayar emin ol:KK34:

canım yine ben:) 10 cm de ne kadar çalışmıştınız. bugün ikinci yapışım içeri 5cm falan giriyor. yani açıkçası ilk alırken biraz sızlıyor bekleyince geçiyor. 5cm den fazla ittirince de sızı çok oluyor. bu kadar girmeyle daha kaç gün çalışayım. içerideyken söylediği gibi ben de sağa sola hareket ettiriyorum mumu kendi etrafında çeviriyorum. senin ne kadar sürdü acele mi ediyorum acaba:KK19:

X