Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canm sen benden önceden beri burdasn aşamadıgın ne nerde takılıyon nye bu kadar çöküksün

çökük değilim canım elhamdülillah iyiyim. Insan bazen bu durumacok üzülüyor ve bebek düşüncesi. Yarısına kadar geldım orda takılıyor gecemıyorum agrı ve acı hıssedıyorum orda cesaretım bıtıyor..

çökük değilim canım elhamdülillah iyiyim. Insan bazen bu durumacok üzülüyor ve bebek düşüncesi. Yarısına kadar geldım orda takılıyor gecemıyorum agrı ve acı hıssedıyorum orda cesaretım bıtıyor..

cnm mrb ben de ilk zamanlar öyleydim artık sorun yok. sende sıkma canını zamanla o da olacak inşallah. yarısı büyük bir başarı. zararsız kayganlaştıcı kullanın, biz en basit yöntem tükrür kullandık. çünkü hemen elinin altında, istediğin zaman ulaşıyorsun. ve çok kaygan bir madde.

cnm mrb ben de ilk zamanlar öyleydim artık sorun yok. sende sıkma canını zamanla o da olacak inşallah. yarısı büyük bir başarı. zararsız kayganlaştıcı kullanın, biz en basit yöntem tükrür kullandık. çünkü hemen elinin altında, istediğin zaman ulaşıyorsun. ve çok kaygan bir madde.

inşaAllah canım. Ben anestol ve z.yagı kullanıyorum. Oda tükenebılır :) inş. Olur cesaret o noktoda zor gelıyor daha cok acıyacak hıssı gelıyor ınsana

ıkınma esnasında sakın çok fazla zorlama, iyice kendini soğutursun, penisin dayandığı anda farklı şeyler düşün oraya odaklanma. bu arada penisin sert olması gerek, eşini çok fazla yormadan ve sertliğini kaybetmeden halletmeye çalış. eğer sertlik giderse senin çabanda boşa çıkar.

ıkınma esnasında sakın çok fazla zorlama, iyice kendini soğutursun, penisin dayandığı anda farklı şeyler düşün oraya odaklanma. bu arada penisin sert olması gerek, eşini çok fazla yormadan ve sertliğini kaybetmeden halletmeye çalış. eğer sertlik giderse senin çabanda boşa çıkar.

evet canım, dıkkat edıyorum. O noktayı asmaya calısıcam inş. Takılıyor hıssı gıbı. Bı agrı gırıyor bıde acı hıssedıyorum. Bakalım..

evet galiba bir kere girse gerisi gelecek gibi ama o bir kereyi başarmak önemli:KK43: üstte olduğum pozisyonları tekrar deneyeceğim ama.
merhaba arkadaşım üstteyken öne doğru eğilip ileri geri poponuzu hafif hafif hareket ettirmeye çalışın, poponuz arkadan havaya kalksın biraz. ıkınarak yerini, buldurmaya çalışın.

bir arkadaş vajina darlığından bahsetmiş, aslında vajina darlığı ile hiç alakası yok, vajine esnektir zaten, penis de yapısı itisbariyle içi sert üzeri hfif yumuşak ve esnektir. her ikiside metabolizmaya uygundur, tek çözüm kafada bitirmek.:KK34:

yok canım gitmedim..ben bunu yenemeden dr. a gitmek istemiyorum...yani anlamak istediğim, ıkınınca herkeste aynıdır heralde..küçücük bi delik (çok özür dilerim açık oluyor ama:S) bir de beyazımsı bişey...bazen sıvı da oluyor normalidr diye düşünüyorum o kadar ıkındığım için sanırım...bu arada KADERİMM arkadaşım özelden mesaj atmışsın yaşadıklarını paylaşmışsın çok sağol yeni gördüm, çok teşekkür ederim, burada kimseyle paylaşamadığımız en özellerimiz birbirimizle paylaşıyoruz sırf sorunları aşmak ve mutlu olabilmek için.. allah razı olsun...hepimizin yardımcısı olsun inşallah...(ben yeni olduğumdan özelden mesaj atamıyorum)

merhaba canım rica ederim ne demek, ama ben egzersize başlamadan önce yazdıklarımı bir kere denemeni tavsiye ederim çünkü, dr bana 10 seans vermişti ve ben o zaman kesinlikle yapamam diyordum, ama anlattığım gibi aşmasaydım bende egzersize başlayacaktım tabiki. egzersiz biraz daha kişiye göre değişen bir süreç yani belki 1 günde belki 1 haftada belkide 1ayda yaparsın, tamamen azmine kendini serbest bırakmana bağlı.şunu bil parmağınla giriş yapmaya çalışırkende kesinlikle parmağın yanlış bir yere girmez hep bu korku vardı,kendine zarar vermesin, eğer eşin zar kan muhabbetine kafasını takacak birisiyse, çok kalın aparat kullanma, zar kendi kendine yırtılırsa ihtimali var korkmana gerek yok ama neden kimse söylemedi dememen için bilgin olsun diye söylüyorum.çeşit çeşit erkek var üzülmeni istemem eşini en iyi sen tanırsın sonuçta.egzersize başlarsan mutlaka eşine anlat bunu. ihtimalleride söyle.ama zeytinyağ denemesi işine yarayabilir unutma önce onu dene derim ben. 5 yıldır bu sıkıntıyla uğraşan bir arkadaşımızın işine yaramıştı çok kişinin işine yaradı ama kendini 6 yıl diye imkansız görme diye söylüyorum.

inşaAllah canım. Ben anestol ve z.yagı kullanıyorum. Oda tükenebılır :) inş. Olur cesaret o noktoda zor gelıyor daha cok acıyacak hıssı gelıyor ınsana
canım yağı çok fazla kullanma ne olur ne olmaz. senin yönde sorunun var bak yarıya kadar gelip duvara çarpıyor gibi hissediyorsun değil mi?

merhaba arkadaşım üstteyken öne doğru eğilip ileri geri poponuzu hafif hafif hareket ettirmeye çalışın, poponuz arkadan havaya kalksın biraz. ıkınarak yerini, buldurmaya çalışın.
zaten ıkınmanın çok faydasi oluyor onu gördüm ve az da olşa rahatladm.yön konusunda mı problem var yoksa başka bi problem mi ondn emin deglm((

zaten ıkınmanın çok faydasi oluyor onu gördüm ve az da olşa rahatladm.yön konusunda mı problem var yoksa başka bi problem mi ondn emin deglm((
bana sanki yönde sorun var gibi geldi vajina dimdik değil biliyorsunuzdur, parmakla girişi deneseniz mesela normal dümdüz uzandığınızda bacaklarını çektiğinizde falan, önce biraz giriyor parmak sonra duvara çarpıyor gibi oluyor çünkü ondan sonra parmağı kanca gibi bükerek devam etmeniz lazım yani dimdik ilerlemez ama poponuzu kaldırırsanız ters şekilde çömelir gibi hani yattığınız yerden poponuzu kaldırırır yükseltirseniz yastık yardımıyla olabilir, işte o zaman o eğim kendiliğinden sağlanıyor ve parmak kanca gibi değil direk giriyor sanki.

bana sanki yönde sorun var gibi geldi vajina dimdik değil biliyorsunuzdur, parmakla girişi deneseniz mesela normal dümdüz uzandığınızda bacaklarını çektiğinizde falan, önce biraz giriyor parmak sonra duvara çarpıyor gibi oluyor çünkü ondan sonra parmağı kanca gibi bükerek devam etmeniz lazım yani dimdik ilerlemez ama poponuzu kaldırırsanız ters şekilde çömelir gibi hani yattığınız yerden poponuzu kaldırırır yükseltirseniz yastık yardımıyla olabilir, işte o zaman o eğim kendiliğinden sağlanıyor ve parmak kanca gibi değil direk giriyor sanki.

yani yapmamız gereken sırt üstü yatıp kalçama yastk koymak mı bunu çok okudum çünkü

yani yapmamız gereken sırt üstü yatıp kalçama yastk koymak mı bunu çok okudum çünkü

evet canım onu nasıl yaparsın koyarsın mesela yeterli olmayınca biraz daha öne yada arkaya kaydırıyorduk yastığı.hemen olmuyor diye bırakma. bulana kadar uğraş, sadece ilk için uğraştırır ama sonrası kolay olur.

merhaba canım rica ederim ne demek, ama ben egzersize başlamadan önce yazdıklarımı bir kere denemeni tavsiye ederim çünkü, dr bana 10 seans vermişti ve ben o zaman kesinlikle yapamam diyordum, ama anlattığım gibi aşmasaydım bende egzersize başlayacaktım tabiki. egzersiz biraz daha kişiye göre değişen bir süreç yani belki 1 günde belki 1 haftada belkide 1ayda yaparsın, tamamen azmine kendini serbest bırakmana bağlı.şunu bil parmağınla giriş yapmaya çalışırkende kesinlikle parmağın yanlış bir yere girmez hep bu korku vardı,kendine zarar vermesin, eğer eşin zar kan muhabbetine kafasını takacak birisiyse, çok kalın aparat kullanma, zar kendi kendine yırtılırsa ihtimali var korkmana gerek yok ama neden kimse söylemedi dememen için bilgin olsun diye söylüyorum.çeşit çeşit erkek var üzülmeni istemem eşini en iyi sen tanırsın sonuçta.egzersize başlarsan mutlaka eşine anlat bunu. ihtimalleride söyle.ama zeytinyağ denemesi işine yarayabilir unutma önce onu dene derim ben. 5 yıldır bu sıkıntıyla uğraşan bir arkadaşımızın işine yaramıştı çok kişinin işine yaradı ama kendini 6 yıl diye imkansız görme diye söylüyorum.

çok sağol kaderim.. dün burada yazıştıktan sonra kendim far fırçasından aparat yaptım ve başladım azar azar, bebe yağı kullandım ama z.yağını da denicem...başını almada çok problemim yok denebilir aslında ama ilerleyemiyoruz! eşimle de denedim daha önceleri de denedim eşimle, sanırım bende de aynen yön sorunu var, bacaklarımı açıyorum, tamam diyorum teslim edicem artık nolursa olsun, sağolsun eşim yavaş yavaş giriyor ama o duvar duvar duvar! bi kaç kere zorladı ve canım yandı çok, geri çekti o da..dün gece de aynı şeyi yaşadk..eşimin artık zardı kandı öyle takıntıları kalmadı tabi li bu kadar zamandan sonra! ama ben hep bi kere dayansam olacakmış gibi hissediyorum, biraz daha cesaretlenmem gerek...üstte deniyorum ama o duvarı aşamıyorum. daha önce yazan birisi de kucağına oturarak, (ayaklarını yana açıp) aştığını yazmıştı ama anladığım kadarıyla kalçanın biraz havada kalması gerek...bi aşsam o acıyan yeri olacak da:S

arkadaşlar bi de şunu sormak istiyorum, egzersize başlamadan uyarılmak gerekir mi? yani bu egzersize pat diye mi başlıyorsunuz? çünkü okuduklarıma göre vaina uyarıldığında genişliyor, ilişkiye hazır hale geliyor, egzersiz acaba uyarılmayla daha mı kolay olur? sonra da şöyle dedim kendi kendime, dr. a gidince adam alttan muayene yapacak mesela, burada uyarılma falan olmadan muayene olabiliyor, vajinaya alet vs. giriyor demek ki normal haldeyken de...? valla aklıma neler neler gelio napayım bu kadar detay düşündüğümüz için bu hale geldik ya zaten:S

X