Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

P.... ÇEVRESİ (KALINLIĞI)

12 yaş: 6.3 cm
13 yaş: 7.6 cm
14 yaş: 8.6 cm
15 yaş: 10.1 cm
16 yaş: 10.6 cm
17 yaş: 11.1 cm
18 yaş: 11.6 cm
19 yaş: 12.2 cm
20 yaş ve üstü: 12.5 cm

Buradaki rakamlar penisin tam ortasından ölçülerek elde edilmiştir.
Arkadaşlar bi saglik sitesinde buldum aparatla calisirken aparatin kac cm olmasi gerekiyo diyen arkadaslar iicin paylasiyorum ôzür dileyerekten yanlis anlasilmam insaallah herelde 9-10 cmlik bi aparttan sonra rahatlikla es denemesine gecilebilir zaten yenen arkadaslarda bunu diyo ama ben hala 10 cm alabilmis degilim onda takildimm popo egilimli yaaya calisiyom ama yirtilcakmis gibi aciyo ne yapabilirim bunun icin

şimdi anladım canım kalınlığı çevresi oluyor , yani aparatın çevresine ip dolayıp o ipin boyunu ölçtüğüm zaman kalınlığının ne kadar olduğunu bulabilirim :)
ölçtüm ve ben 4 cmlil aparatla çalıştığımı sanarken meğerse çevresi 12 cmlik aparatla çalışıyormuşum çok mutlu oldumm :)

Son düzenleme:
arkadaşlar bi sorum olacak size.ne kadar çok parmak egzersizi yaparsak okadar başarılı olurmuşuz bunu anladım okuduklarımdan.ama benim eşim burada değil 4 ay sonra gelecek yani 4 ay egzersize devam edeceğim fakat bunu çok sık yapmam gerekiyormu..4 ay kadar uzun bi zamanın var maalesef yinede gün içerisinde bunu 60 kere felan yapmam gerek mi yoksa 1 gün durup bir gün yapsam ideal olan hangisi sizce...

ya sevgili arkadaslarim parmak egzersizlerine baslicam fakat bir turlu cesaret gelmiyor bugun tatil gunum biraz egzersiz yapip aksamda denemek istiyorum fakat cesaret gelmiyor bir turlu tembellik yapiyorum. esimde yok evde ilk egzersizim olacak :18::18::18::18:

arkadaşlar bi sorum olacak size.ne kadar çok parmak egzersizi yaparsak okadar başarılı olurmuşuz bunu anladım okuduklarımdan.ama benim eşim burada değil 4 ay sonra gelecek yani 4 ay egzersize devam edeceğim fakat bunu çok sık yapmam gerekiyormu..4 ay kadar uzun bi zamanın var maalesef yinede gün içerisinde bunu 60 kere felan yapmam gerek mi yoksa 1 gün durup bir gün yapsam ideal olan hangisi sizce...

bence bir günde 60 kere çok fazla tahriş olabilir , iki güne bir yap derim , çok sık yaparsan belki tahriş , enfeksiyon kapabilirsin, her haftada kalınlığı arttır derim cnm

ya sevgili arkadaslarim parmak egzersizlerine baslicam fakat bir turlu cesaret gelmiyor bugun tatil gunum biraz egzersiz yapip aksamda denemek istiyorum fakat cesaret gelmiyor bir turlu tembellik yapiyorum. esimde yok evde ilk egzersizim olacak:18::18::18::18:

bence bir günde 60 kere çok fazla tahriş olabilir , iki güne bir yap derim , çok sık yaparsan belki tahriş , enfeksiyon kapabilirsin, her haftada kalınlığı arttır derim cnm
ben aparat kullanmıyorum denemedim hiç parmak yapıyorum şu anda 2 parmak tamamen alıyorum 3te ilk boğuma kadar alabiliyorum

ya sevgili arkadaslarim parmak egzersizlerine baslicam fakat bir turlu cesaret gelmiyor bugun tatil gunum biraz egzersiz yapip aksamda denemek istiyorum fakat cesaret gelmiyor bir turlu tembellik yapiyorum. esimde yok evde ilk egzersizim olacak:18::18::18::18:

cnm bence hiç vakit kaybetme hemen başla derimm,zaten parmak zor olmuyor , aynayla girişe bakarsın sonra denemeye başlarsın :)

cnm bence hiç vakit kaybetme hemen başla derimm,zaten parmak zor olmuyor , aynayla girişe bakarsın sonra denemeye başlarsın :)

sagol arkadasim cevap yazdigin icin ama ileriye itince sanki bayilicam basim donecek gibi oluyor. ayna ila baktim bir parmak girecek kadar aciliyor ve sanirim gordugum zar . halka gibi birsey var cunku zar mi o

sagol arkadasim cevap yazdigin icin ama ileriye itince sanki bayilicam basim donecek gibi oluyor. ayna ila baktim bir parmak girecek kadar aciliyor ve sanirim gordugum zar . halka gibi birsey var cunku zar mi o

ileriye iterken baş dönmesi gibi bende de oluyor cnm galiba çok sık nefes alıp verdiğimiz için ,girdirip çıkardıktan sonra o baş dönmesi hissi hemen geçiyor .o yuvarlak azıcık açılan şey zar canım o çok esnek ve içi boş ben bugün 3 parmak girdirdim genişliyor yani cnm

ileriye iterken baş dönmesi gibi bende de oluyor cnm galiba çok sık nefes alıp verdiğimiz için ,girdirip çıkardıktan sonra o baş dönmesi hissi hemen geçiyor .o yuvarlak azıcık açılan şey zar canım o çok esnek ve içi boş ben bugün 3 parmak girdirdim genişliyor yani cnm

yani o zarda mi genisliyor . 3 parmak mi sona gelmissin ne guzel Insallah bu hafta biter benimde

yani o zarda mi genisliyor . 3 parmak mi sona gelmissin ne guzel Insallah bu hafta biter benimde

evet cnm o zar bayağı genişliyor , ben çevresi 10 cmlik aparatla da deniyorum , zardan ilk geçerken 2 snlik bir acı oluyor o noktadan geçincce çok çabuk giriyor , sen parmağını zarın girişine koy sonra nefes alıp vererek girdirmeye başla nefes alıp verdikçe içeri doğru giriyor zaten

evet cnm o zar bayağı genişliyor , ben çevresi 10 cmlik aparatla da deniyorum , zardan ilk geçerken 2 snlik bir acı oluyor o noktadan geçincce çok çabuk giriyor , sen parmağını zarın girişine koy sonra nefes alıp vererek girdirmeye başla nefes alıp verdikçe içeri doğru giriyor zaten

tamam arkadasim deneyecegim ve yapacagim ALLAH in izni ile

şimdi anladım canım kalınlığı çevresi oluyor , yani aparatın çevresine ip dolayıp o ipin boyuynu ölçtüğüm zaman kalınlığının ne kadar olduğunu bulabilirim :)
ölçtüm ve ben 4 cmlil aparatla çalıştığımı sanarken meğerse çevresi 12 cmlik aparatla çalışıyormuşum çok mutlu oldumm :)
Canim benim sen olayi bitirmissin desene hele diyorum 4 cm lik bisey olsa okadar zaman niye ugrassinn es denemesine rahat gecebilirsin ozaman sen ne guzel iste ben daha 10 cm de pinwkliyom

Canım bende var bir arkadas göndermişti vajinismus kitabı yenemedim ama göndereyim sana ki
yok canm çok teşekkür ederim alırm bn zahmet etme.. bn cem keçenin kitabını alıcam araştrdm on adımda vajinismusu yenme die bi kitabı sendeki hangisiydi peki? Bde bse dha söylicem dün biz eşimle deneme yaptk braz bn p.. ucunu 3cm kdr ilerletebliorm çok az yani onun parmağylada denedik bnde yine parmağmı denedim orda sert bi kemik var resmen eşim kastığın için çıkıo dio sende de öle bse varmıydı

X