Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben anlamıyorum bu çağın hastalığı mı acaba eskiden herkes evlenir bi an önce de hamile kalırmış aslında...kısa sürede carşaf gösteren bile varmış..oysa eski kadınlar daha cok korkutuluyordu bekaret konusunda..
.ben de bu yaz evlenicem bi ara korkum vardı acır diye ama o kadar cok şey dinledim ki her sey kadınlarda bitiyor bunu anladım tamamen psikolojik...şu an korkmuyorum sorun yasayacagımı da sanmıyorum bu konuda...herkese geçmiş olsun umarım aşarsınız..

arkadaşlar merhaba.çok zorlu ve üzücü bir süreç bende tatdım bu duyguyu.büyük şehirlerde ve iyi eğitim almış bir çok insanda bu durum mevcut.tek değilsiniz buna inanın

bunu sizin gibi yaşayan milyonlarca kadın var.ama herşey yapabildikten sonra bumuymuş benim bu kadar korktuğum şey dediğiniz anda bitecek inanın.
ben nişanlıyken (şu an 17 aylık evliyim) bunu yapmaya karar vermiştik.ama bir türlü olmuyordu.ben kendimi o kadar kasıyordumki bir türlü giremiyordu içeri.çok seviyordum eşimi herşey çok güzeldi evlenecektik ama neden olmuyordu? çünkü hep bunu kötü bir olgu olarak duyduk etraftan korkutulduk,acı hissi beynimizde o kadar yer ettiki kaslarımız engel olmak istedi bu birleşmeye.

eşim çok anlayışlıydı.hep bana telkinlerde bulundu.beklerim sen nezaman hazır olursan o zamana kadar beklerim dedi... ama ben artık bu durumdan huzursuzdum olmalıydı ve bir kadın doğum doktoruna gittim.olayı baştan sona anlattım.büyükşehirde büyümüş, üniversite eğitimi almış ve kendini yetiştirmiş insanlarda bu duruma çok rastladıklarını belirtti bana sakin olmamı söyledi.

sessiz, oda sıcaklığının normal olduğu, kimsenin seni rahatsız etmeyeceği bir ortamda mümkünse banyodan sonra otur ve vücudunu tanımaya çalış dedi.hafif hafif parmak egzersizleri yap.o bölgende yırtılıp litrelerce kan gelecek canını yakacak bir durumun olmadığını farketmeye çalış dedi.

önceleri korktum kendi parmağımla nasıl yapabilirim dedim ya ben bozupta eşime bu durumu anlatamazsam düşünceside vardı aklımda çok ileri gitme sadece parmağınla tanımaya çalış vücudunu önerisi işe yaramıştı.parmak hareketlerimde kaslarımın nasıl kasıldığını hissedince ben bile buna şaşırmıştım.günden güne daha rahat olmaya daha fazla gevşemeye başlamıştım.
telefon edip teşekkür ettim ilişki sırasında istersem vajinal bölgeme ''emla'' isimli tüp kremi sürmemi ve daha rahat edeceğimi söyledi.böyleyi uyuşturup acı hissini kafanızdan silmenize yardımcı oluyor bu krem.2 defa bu kremle ilişkiye girdik baktımki kreme bile gerek yok artık kafamdan acı hissi tamamiyle silinip gitmişti artık zevk alıyor ve eşimle daha çok birlikte olmak istiyordum.

ve herşey bittiğinde bumuymuş bizi bunca zaman üzen, korkutan durum dedim.

kızlar korkmayın sakın, birlikte olduğunuz insan sevdiğiniz adam, atın kafanızdan acı,korku,kan düşüncelerini ve tadını çıkarın birlikteliğiniz.

ben yıllarca çektim ama bu site sayesinde kurtuldum bu illetten.....şu an sanki hiç öyle bir sıkıntı yaşamamış gibiyim.o kadar rahat ve sorunsuz bir cinsellik yaşıyorum ki eşim hyretler içinde halen.....
ama bu site sayesinde tamamen burdaki arkadaşlar sayesinde
hepsine binlerce milyonlarca kez teşekkür.................

mutlumesut ben iki yıllık evliyim ve hala vajinusmus belasıyla uğraşıyorumm.senağlama.bi çaresini bulursan banada yazarmısın:çok üzgünüm:

ben yıllarca çektim ama bu site sayesinde kurtuldum bu illetten.....şu an sanki hiç öyle bir sıkıntı yaşamamış gibiyim.o kadar rahat ve sorunsuz bir cinsellik yaşıyorum ki eşim hyretler içinde halen.....
ama bu site sayesinde tamamen burdaki arkadaşlar sayesinde
hepsine binlerce milyonlarca kez teşekkür.................

smart38 benim iki yıl oldu lütfen naptın yardımcı olurmusunn bana.:Saruboceq:

denizcek bence krem kullanma...iki yıl olmuş bence cinsel terapist uzmanına git....bende nihayet 10 günde kurtuldum bu illetten....

denizcek bence krem kullanma...iki yıl olmuş bence cinsel terapist uzmanına git....bende nihayet 10 günde kurtuldum bu illetten....

canım bir sürü kadın doğumcuya psikoloğa gittim ama yok olmadı.bide arkadaşlar ben ist agelin geldim pek bilmiyorum kartal a gittim ordada yokmuş cinsel terapist. ve inanınki onlara verecek paramda maleseff yok.okudum milyarlardan bahsediliyo.benim kendi kendime aşmam lazım.dün bu siteye üye oldum ve benim gibi bi çok insan varmış burdaki yardım ların belki bi faydası olur düne kadar pek umursamıyodum ama bi ben değilmişim sanki mutlu oldumma.s.

Bende bu tecrübeyi yaşayanlardanım.O yüzden kısaca size durumu özetleyeyimki yalnız olmadığınızı ve rahatlıkla aşabileceğinizi bilesiniz.
ılk önce kafanızdan şu ilaçları parayla iş yapan doktorları silip atın lütfen.Çünkü bu defa onlara güvenip hiç bir çaba sarf etmiyor dahada kendinizi geriyorsunuz.Size sadece psikolojik destek vererek bu hastalıktan para kazanmaya çalışanlara diyecek söz bulamıyorum artık.Her şey sizin elinizde.ıstedikten sonra yapamayacağınız şey yok.ılk önce kendinize inanın.Sonrası kolay.
Bende sizin gibi oraya el süremeyeceğimi sanıyordum.Fakat bir cesaret egzersize başladım ve parmağın ilk boğumunu aldım.Bir buçuk ay sürdü benimki.Kimisi bir günde,kimisi iki haftada kimiside aylarca egzersiz yapıyor.Öyle veya böyle er yada geç herkes başarıya ulaşıyor.Yeterki bıkmadan usanmadan egzersizlerinizi yapın.
Hem bir kere deneyip parmağınızı oraya değdirdinizmi sırf meraktan geriside geliyor.

Elinize eldiven takıp eczaneden gleit-gelen jel alıp yavaş yavaş başlayın egzersinize.
ıster yatarak ister oturarak size hangisi daha rahat oluyorsa.

Kendinizi kasıp kasmadığınızı anlamak için ise kalçalarınıza bakın.Eğer egzersiz sırasında canınızın acıdığını fark ettiyseniz hemen kalçaları serbest bırakın.

Egzersiz sırasında sizi gevşeteceğinizi düşündüğünüz film,hikaye,hayal vs. gibi şeylerden de yararlanın.

Tüm mesele gevşemekte aslında.Çok acele etmeyin.Hemen öyle 5 dakikada parmak girmeyebilir içeri.Biraz sabır lütfen.

Kendinizi diyete girmiş biri gibi düşünün.Kim 2 günde 10 kilo vermiş ki?Sonunda zafer sizin olacak.Yeterki egzersizi bırakmayın.

Bazen bir kaç gün parmak boğumlarında aynı yerde saydığınızı fark edersiniz.Sakın bırakmayın egzersizi ilerleyemiyorum diye.

Ben ve benim gibi bir çok arkadaş bunları yaşadı.Hatta ben bir ara olmayacak sanıp bırakacaktım ama sonra dedimki sona gelmişim neden bırakayım.Tekrar geri döndüm egzersize.ınanın bir parmakta bir boğum bile başarı bizler için.

Günde yarım saat yada kişiye göre 1 saat.Egzersizin süresi çok da önemli değil.

Benimki ilk zamanlar 1 saati buluyordu nerdeyse.Egzersize devam edip boğumları almaya başlayınca egzersiz süreside azalmaya başladı.

Sanmayın ki tek canı tatlı insan sizsiniz.Öyle panikleyip heyecan yapmayın.Sakin sakin kalkın ve egzersizinize başlayın.

Önce kegel ve nefes egzersizi.Yani vajiyi sıkıp bırakın.

Diyaframdan nefes alın ve verin.

Sonrada elinize eldiven geçirip jel sürerek egzersizinize başlayın.

Dilerseniz serçe parmağınızlada deneyebilirsiniz.Parmak boğumlarınız ise parmağınızın iç kısmındaki yatay çizgilerdir.ılk boğumunuz hayırlı olsun şimdiden.

Ben elimden geldikçe sorularınıza cevap vermeye çalışacağım Allahın izniyle.Korkmayın,Kaçmayın ve sakın başka şeylerede sığınmayın.Bu derdin dermanı sizsiniz....

denizcek arkadaşım madem istanbuldasın tonlarca para harcamana gerek yok avrupa yakasında çapa tıp ve bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde cinsel terapist var. internetten numaralarını bulabilirsin. ssk varsa bedava yoksa seans başı 10-15 lira gibi bir rakama tedavi olabilirsin. üstalik seanslar öyle çok yoğun olmuyor. ben bakırköy de yendim tavsiye ederim.

ArkadaŞlar sadece rahat olun kendınızı kasmayın yoksa zor gırer bıde eŞınız gırmeye ÇalıŞtıĞında kendınızı gerı Çekmeyın korkmayın acı var tabı ama bazı Şeyler olmak zorunda :)

ArkadaŞlar sadece rahat olun kendİnİzİ kasmayın yoksa zor gİrer bİde eŞİnİz gİrmeye ÇalıŞtıĞında kendİnİzİ gerİ Çekmeyİn korkmayın acı var tabİ ama bazı Şeyler olmak zorunda :)

yanlış anlama canım ama işte böyle olmuyor. rahat bırak şunu yap bunu yap filan değil bu bir rahatsızlık.

denizcek arkadaşım madem istanbuldasın tonlarca para harcamana gerek yok avrupa yakasında çapa tıp ve bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde cinsel terapist var. internetten numaralarını bulabilirsin. ssk varsa bedava yoksa seans başı 10-15 lira gibi bir rakama tedavi olabilirsin. üstalik seanslar öyle çok yoğun olmuyor. ben bakırköy de yendim tavsiye ederim.

canım ben avrupa yakasında oturuyorum bu taraflarda araştırdım ama bulamadım.bu taraflarda bildinn biyer varmı acabasenağlama

arkadaşımm pardonn anadolu tarafıııı

evet bu bir rahatsızlık öyle kendini rahat bırakla olmuyor.. bunun psikolojik bir boyutu var bence cinsel terapiste gitmek lazım hem öyle para vermeyede gerek yok devlet hastanelerinin bu konuyla ilgili bölümleri var çapanın cerrahpaşanın...anadolu yakasındaki devlet hastanelerinde yok özeller var onlarda paralı...cised(cinsel sağlık enstitüsü derneği)den araştırabilirsin

arkadaşlar ben 1 yıllık evliyim ve bende vajinismusum. ilk zamanlarda istek vardı ama gittikçe oda söndü artık hafta 1 kere deniyoruz tabi hüsranla sonuçlanıyor. lütfen biri bana yardım etsin doktara gitme imkanım yok.çok çaresizim.herkes çocuk sormaya başladı ve büyüklerimde çocuğumun olmadığını düşünüyorlar:KK43:

Son düzenleme:
arkadaşlar ben 1 yıllık evliyim ve bende vajinismusum. ilk zamanlarda istek vardı ama gittikçe oda söndü artık hafta 1 kere deniyoruz tabi hüsranla sonuçlanıyor. lütfen biri bana yardım etsin doktara gitme imkanım yok.çok çaresizim.herkes çocuk sormaya başladı ve büyüklerimde çocuğumun olmadığını düşünüyorlar:KK43:
canım sanada geçmişolsun.umarım hepimiz düzeliriz:Saruboceq:bende korunuyoruz diye diye bihaaal oldum artkınnnkafamçokkarıştı

Kızlar hepınızın kurtulursunuz ınŞallah..
Bende eskı bır vajılı olarak Çok korkulu gÜnler yaŞadım yapamam derdım hep ama 5 yıl sonra parmak egzersızlerı sayesınde bır ayda baŞardım..
Şımdı dıyorumkı daha Çok Çabalasam bır ay deĞıl bır hafta da bıle baŞarırdım...
LÜtfen kendınıze gÜvenın ve sakın olun deneme yaparken... Kasmayın kendınızı...
Hepınıze bu dertten kurtulmanız ıÇın dua edıyorum...

X