vajinismus tedavi rehberi

eylulbassak

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2022
18
24
26
Merhaba hanımlar , forumu okurken vajiismusla ilgili korkunç tedavi yöntemleri gördüm , ve en kötüsü anestezi altında cinsel birliktelik yaşamaktı. bu konuda deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.
1- İlk önce anestezi altında ilk cinsel deneyimi yaşamak size travma oluşturur, bunun tecavüzden farkı yok. Seks sadece üremek için değil aynı zamanda zevk almak içindir. lokal anestezi altında hiç bir şey hissetmezsiniz ve kayganlaşmazsınız. gerçekten bunu yaşayan kadınlar için çok üzgünüm.
2- ikinci konu, peki biz vajinismusu nasıl aşacağız?
ilk yöntem - bunu kendi kendine telkinle aşan kadınlar var. İşte rahatlamak için odaya romantik müzikler açıp kendi psikolojisini ve beynini buna hazırlayan kadınlar var. Unutmayın kadında cinsellik beyinde başlar!
ikinci yöntem- Cinsel terapi , Cinsel terapiyle cinsel hayatınıza ömürlük bir katkı yapıyorsunuz. Gerçekten cinsel hayatının güzel ve takıntılardan uzak olmasını isteyen her kadına öneririm çünkü maalesef bizim ülkemizde kadınlar bu konuda hiç eğitilmiyor. sanki mastürbasyon yapmak sadece erkeklere özgü bir şey, ama halbuki değil. Evliliğinize yatırım yapmak istiyorsanız cinsel terapiye gidin.
peki biz cinsel terapiyi nereden alacağız? bu konuda size türkiyede iki önerim olacak . ve bir tane de sakın gitmeyin dediğim olacak . zaten internetten araştırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. ilki Milda health , burada cinsel terapistler yer alıyor, eskiden kadın doğum ve üroloji doktorları da vardı ama kaldırdılar . şimdi sadece cinsel terapi , eş terapisi ve aile terapisi yer alıyor. Bloglarındaki yazılarda baya bilgilendirici kaynakçaları vs yazıyor zaten.
ikincisi de CETAD, burası da tamamiyle çok bilimsel bi yer. Zaten hem milda health hem cetad ın kurucuları çapadan çıkma doktorlar. o yüzden gerçekten güvenebilrisiniz. ben ikisi de telefondan arayıp bilgi almıştım milda da whatsapp destek hattı da var.
uzak durun dediğim yer cised bir sürü psikolog arkadaşım eğitimlerine gitmeden sadece parayla setifikayı satın aldı. ve ben de gittiğime çok pişmanım. zaten instagramdan baksanız anlarsınız o yüzden bunu size bırakıyorum.
Neyse sonuç olarak cinsel hayat konusunda bizi baskıyan , kadınlara hayatı zorlaştıran bu ata erkil sistem maalesef cinsel zevk almamızı da engelliyor . unutmayın bizimde erkekler kadar zevk almaya hakkımız var ve cinsellik kötü bir şey değil. Sevgiyle kalın öpücükler.

X