Vajinismus

eemositon

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2023
104
48
27
Merhaba arkadaşlar benim büyük bir derdim var 1.5 aylık evliyim ve cinsel ilikiye giremiyorum kendimi kasıyorum ve kastığım için canım çok acıyor dayanamıyorum doktora gittim bir sıkıntı yok dedi terapiste gittim bir iki kere egzersiz verdi dilatör dedi ama ben dilatör kullanmadan aşmak istiyorum ama olmuyor her denemede başarısız oluyoruz eşim de artık ters tepkiler verip benim bilerek yaptığımı çaba göstermediğimi söylüyor tartışma yaşıyoruz bu yüzden ama kendimi kasmaya engel olamıyorum ne olur bana bir yol gösterin nasıl aşabilirim bu durumu

Doktorunuz size en güzel yöntemi önermiş. Dilatör kullanın lütfen çok kısa sürede aşacaksınız. Kayganlaştırı jel ve dilatör ile birlikte 3 aylık sorunu 3 günde çözülür

Doktorunuz size en güzel yöntemi önermiş. Dilatör kullanın lütfen çok kısa sürede aşacaksınız. Kayganlaştırı jel ve dilatör ile birlikte 3 aylık sorunu 3 günde çözülür
Dilatör kullanmaktan korkuyorum çünkü Kızlık zarından dolayı kendime zarar vermekten vs.

Dilatörle kendinize niye zarar veresiniz? Çocuk çıkıyor oradan. Cinsel ilişkiye girmek kendine zarar veren bir aktivite olabilir mi?

Dilatör kullanmaktan korkuyorum çünkü Kızlık zarından dolayı kendime zarar vermekten vs.
Kızlık zarınızla ilgili kanama olduğunda kendinize zarar vermiş olmazsınız. Aşın bu kafayı ya. Burada bir sağlık probleminiz var, siz illa kocam kanatsın derdinde misiniz?

Kızlık zarınızla ilgili kanama olduğunda kendinize zarar vermiş olmazsınız. Aşın bu kafayı ya. Burada bir sağlık probleminiz var, siz illa kocam kanatsın derdinde misiniz?
Ben onun derdinde değilim eşime bu konuda güvenemiyorum sadece o böyle duruma ne tepki verir diye

Ben onun derdinde değilim eşime bu konuda güvenemiyorum sadece o böyle duruma ne tepki verir diye
Daha önce ilişki yaşasanız vajinismus problemiyle uğraşmazdınız zaten. Ne yani, kanı görmeyince eşiniz dümen yapıyorsun mu diyecek size? Öyle adamdan eş olmaz zaten.

Böyle bir süreci bence tek başınıza atlatmaya çalışmanız zaten yanlış. Eşinizin doktora gittiğinizden ve doktorun bu tavsiyeyi verdiğinizden haberi var mı? Olması gerekir. Ki haberi varsa zaten dilatör kullanmanız konusunda sizi desteklemesi lazım cinsel hayatınızın rayına oturması için. Yani öyle uzakta durup sizin tek başınıza aşmanızı beklemesi ne kadar doğru ki

Deneme yapıyoruz ve başarısız oluyoruz o sırada ne yapmamı nasıl bir yol izlememi önerirsiniz denemelerde

Deneme yapıyoruz ve başarısız oluyoruz o sırada ne yapmamı nasıl bir yol izlememi önerirsiniz denemelerde
Arkadaşım normalde bu konu hassas bir konu ama daha önce yaşamayan anlamaz. Allah başlarına getirecek ki anlasınlar. Bir seneye yakın çektim cinsel olarak aşırı istekli olmama rağmen bu hastalık yüzünden cinsellikten soğudum. Profesyonel destek al ben psikolog ve psikaytriye gitti ama onlardan sonuç alamadım çünkü sadece psikolojik değil fizyolojik hazırlık çok önemli. Kadın doğumlara gittim defalarca farklı doktorlara. Hep egzersiz yap uyuşturucu ile dene kendim bir şeyler yapmam için yönlendirdiler. En son gittiğim kadın doğum uzmanı vemcaine sprey kullanıyormuş ağrılı işlemlere dayanmayan hastalar için. Orada onu sıktı elime cerrahi eldiveni taktı ve parmağımdan tutup itekledi. İçeriyi hissetmemi istedi. Uyuşturucu olduğu için acı yoktu kasılma elbet oldu yine. Sonra bana bir guven geldi evde de bu şekilde çalışacaksın dedi. Dilator set almıştım öncesinde üç boyu yapıyordum ama dördüncü olmuyordu. Parmak olunca dördüncü de oldu ilişki de oldu. Çünkü kafada oranın belki de delik olmadığını düşünüyorsun. Parmağın girdiği zaman goeuyorsun ki bir şey olmuyor. Ayrıca kanama filan da olmadı üçüncü dilatorde dahil. Olsa da egzersizlere eşin eşlik ederse sorun olmaz zaten. Güven olmayan evlilik olmaz. Sabır isteyen bir süreç ha deyince olmuyor. Bana da çok dediler dilator al iki günlük iş o kişiden kişiye değişiyor ben zor atlattim. İlk amacın uyuşturucu kremsiz parmak egzersizi olsun dilatorden daha çok faydası oldu bana. Baktın çok kasiyorsun son çare emla krem veya vemcaine sprey ile dene. Uyuşturucu kremsiz ben hala yapamiyorum. Yüzde yüz astım diyemesem de evliliğimi kurtardım. Berbat bir his umarım en kısa sürede asarsin

Kesinlikle ertelemeyin. Bu konuda eşinizin desteği, sabrı çok önemli. Sizin de kendinize inanmanız gerçekten önemli. Ben de 7 ay yapamadım. Kendimi çok suçladım, çok ağladım. Kendi parmağımı bile sokarken kasılıyor korkuyordum. İnternette çok araştırdık. Hera kliniği bulduk. 3 günde tedavi edildiği yazıyordu. Ben pek inanmadım. Daha çok eşimin ısrarıyla gittik. Muayene ettiler ileri seviye vajinismus olduğumu söylediler. O an da ümidim kırılmıştı olmayacağını düşündüm ama 2.gün de ilişkiye girebildik. O kadar rahat olduki ben bile inanamadım. Hissettiğimiz acı kendimizi kastığımız için oluyor. Gevşeyip rahatladığımızda çok kolay oluyor. Bu muymuş yani diyorsun. Size tavsiyem ertelemeyin, sorun vajinamızda değil beynimizde.

Öncelikle ben asla aynaya bakıp dokunamazdım sonra psikoloğa gitmeye başladım bana mastürbasyon ve dilatör set önerdi ama onu söyler söylemez korkudan titremeye başladım neyse başlamam gerekiyordu mastürbasyon yapmakla başladım tam dokunamasam da yapıyordum sonra dilatör aldım ve bir ay öylece durdu korkumdan başlayamadım bir gece bi cesaret geldi bana ama nasıl panik ve korkuyorum anlatamam uzandım bacağımı tam açamadım biraz açtım ve ilk boyu değdirdim dedim ki yapamayacağım sonra pes etmedim ve bir anda sokmaya çalıştım girdi git gel yaptım şaşırdım kendime dedim ki biri yapıyorsam ikiyi de yaparım ve ikiyi de yaptım hemen yine bi gazla 3 ü de deneyeceğim dedim denedim ve o da oldu gerçekten çok mutlu olmuştum ama 4 beni korkutuyordu erteleye erteleye yine zaman geçti izne çıktığım da 4 e geçmeye karar verdim önce 3 le çalıştım baya sonra kafa dağıtacak video açıp bol kayganlaştırıcıyla önce sakinleştim nefes alıp verdim ve bastırdım girmedi korktum biraz bekledim nefes alıp vererek ve kegel yaparak soktum başı girdi devamı girmedi çünkü acı oluyordu içimde baya bi beklettim biraz daha yavaş yavaş ilerlettim yarısı girdi yine bekledim sonra hepsini soktum girdi yine bekledim ve yavaş yavaş git gel yapmaya başladım bir hafta falan sadece 4.boyla çalıştım sonra eşliye geçtik eşli de de ucunu alabiliyordum devamı gelmiyordu içimde bir duvar vardı sanki ve canım acıyordu çünkü penis dilatöre göre biraz daha kalın oluyormuş bir iki deneme de olmadı sonra yine denedik ucu girdi biraz bekledim nefes alıp vererek ittim az bi acı olsa da dayandım ve oldu eşim git gel yaptıkça da alıştım ve acı hissetmemeye başladım ben üstte olduğum pozisyonda oldu kontrol bendeydi yeneli 1 ay falan oldu hala ilk girişte acı hissediyorum ama devamında alışıyorum kendimizi aslında rahat bırakmamız gerekiyormuş bırakınca acı olmuyor ve zevk alınıyor sana tavsiyem bir an önce egzersiz yapamaya başlaman 🌸🌸

Öncelikle ben asla aynaya bakıp dokunamazdım sonra psikoloğa gitmeye başladım bana mastürbasyon ve dilatör set önerdi ama onu söyler söylemez korkudan titremeye başladım neyse başlamam gerekiyordu mastürbasyon yapmakla başladım tam dokunamasam da yapıyordum sonra dilatör aldım ve bir ay öylece durdu korkumdan başlayamadım bir gece bi cesaret geldi bana ama nasıl panik ve korkuyorum anlatamam uzandım bacağımı tam açamadım biraz açtım ve ilk boyu değdirdim dedim ki yapamayacağım sonra pes etmedim ve bir anda sokmaya çalıştım girdi git gel yaptım şaşırdım kendime dedim ki biri yapıyorsam ikiyi de yaparım ve ikiyi de yaptım hemen yine bi gazla 3 ü de deneyeceğim dedim denedim ve o da oldu gerçekten çok mutlu olmuştum ama 4 beni korkutuyordu erteleye erteleye yine zaman geçti izne çıktığım da 4 e geçmeye karar verdim önce 3 le çalıştım baya sonra kafa dağıtacak video açıp bol kayganlaştırıcıyla önce sakinleştim nefes alıp verdim ve bastırdım girmedi korktum biraz bekledim nefes alıp vererek ve kegel yaparak soktum başı girdi devamı girmedi çünkü acı oluyordu içimde baya bi beklettim biraz daha yavaş yavaş ilerlettim yarısı girdi yine bekledim sonra hepsini soktum girdi yine bekledim ve yavaş yavaş git gel yapmaya başladım bir hafta falan sadece 4.boyla çalıştım sonra eşliye geçtik eşli de de ucunu alabiliyordum devamı gelmiyordu içimde bir duvar vardı sanki ve canım acıyordu çünkü penis dilatöre göre biraz daha kalın oluyormuş bir iki deneme de olmadı sonra yine denedik ucu girdi biraz bekledim nefes alıp vererek ittim az bi acı olsa da dayandım ve oldu eşim git gel yaptıkça da alıştım ve acı hissetmemeye başladım ben üstte olduğum pozisyonda oldu kontrol bendeydi yeneli 1 ay falan oldu hala ilk girişte acı hissediyorum ama devamında alışıyorum kendimizi aslında rahat bırakmamız gerekiyormuş bırakınca acı olmuyor ve zevk alınıyor sana tavsiyem bir an önce egzersiz yapamaya başlaman 🌸🌸
Bende ocakta yendim canım ama benim de sen gibi ilk girişte hala ufaktan bir acı hissedip kasıyorum sonra yavaş yavS salıyorum kendimi acaba o ilk girişte geçer mi acı hissi

X