Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

kızım 8 yaşında bil. çok meraklı bu tür şeyler çok basit geliyor ona...............

neler var canim ya.. ins korkulcak bisey degildir dedigin gibi.. igm de bisey yazmiyodu
ya benimde demirim çok eksik, günde 500 mg almam gerekiyo ilaçin dozaji ama hamileysem her ihtimale karsi bilmiyosam zararli olur diye kullanmiyorum iste.. doktorum gelsin hepsini danismak istiyorum.. Burda jnekologa gittim kan tahlillerimi yaptirmak istiyorum dedim cins cins bakti bana, öyle tahlil yok dedi.. hamile kalirsan gelirsin dedi :KK47: ay sinirlerim zipladi yine iftar vakti.. cnm ben simdi orucumu açmaya gidiyorum gece gelirim ancak.. sen yaz ben okucam mutlaka tamam.. öpyrm :KK54:

ya ne saçmalık ya ne demek hamile kalınca gel ... Allah kabul etsin canım galiba ben de artık oruç tutucam kanamam iyice azaldı:)bitecek gibi görünüyor:) Allahtan toksoplazma rubellayı filan yapmışlar... ben hamile kaldığım ay o kadar çok doktora gittimki mayıs sonu gittim mesela antibiyotik kullandım filan ağır alerji hapı kullandım tabi bilmiyodum o zaman hamile kaldığımı bikaç kez korunmamıştık sadece imkansız gibiydi benim için hamile kalmak zaten hamile kalmam diye rahat davranıyoduk ama işte yaşanacak bir sürü şey varmış yaşadık:KK5: dikkat et canım ya kendine çalışma yapıyosanız hep hamile gibi davran bence :)

ya ne saçmalık ya ne demek hamile kalınca gel ... Allah kabul etsin canım galiba ben de artık oruç tutucam kanamam iyice azaldı:)bitecek gibi görünüyor:) Allahtan toksoplazma rubellayı filan yapmışlar... ben hamile kaldığım ay o kadar çok doktora gittimki mayıs sonu gittim mesela antibiyotik kullandım filan ağır alerji hapı kullandım tabi bilmiyodum o zaman hamile kaldığımı bikaç kez korunmamıştık sadece imkansız gibiydi benim için hamile kalmak zaten hamile kalmam diye rahat davranıyoduk ama işte yaşanacak bir sürü şey varmış yaşadık:KK5: dikkat et canım ya kendine çalışma yapıyosanız hep hamile gibi davran bence :)

:KK50: iste bikaç doktora daha sordum hamileligin ilk ayinda yapilir testler dedi hamile kalinca gel diye..
Zaten hiç umursamayanlarda hemencik oluyo.. korunmuyorum cnm çalismalar devam ama hamile gibi davranmakta beni strese sokuyo iyice.. çok takiyorum öyle.. hiç düsünmek istemiyorum aslinda bu ay.. ins tutar Allahin izniyle..

inşalah sizin de bebeginiz olur dua ediyorum size bu arada benim de çok kardeşim olur:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

rubella ne kız :KK52:. Ben bugün doktora gittim, senin vajinismus topiğinde söylediğin testleri yaptırmaya. Çok para istediler ya... 200.TL ye yakın. Kayıt kabuldeki kız testlerin bazılarını çıkardı (pahalı olanları). Özellikle toksoplazma çok tutuyordu. Annem hiç yaptırma kafanı karıştırma diyor. Geriye kalanları yaptırdım 27.-tl tuttu.
Pko çıktı ki zaten süpriz değildi benim için, geçmişte hikayemiz vardı kendisiyle :KK24:.
pko olduğu için ben zaten biraz ümitsiz başladım çalışmalara :KK50:.

:44: sikma canini pko halledilmeyecek birsey degil.
hangi testleri yaptirdin?

:KK50: iste bikaç doktora daha sordum hamileligin ilk ayinda yapilir testler dedi hamile kalinca gel diye..
Zaten hiç umursamayanlarda hemencik oluyo.. korunmuyorum cnm çalismalar devam ama hamile gibi davranmakta beni strese sokuyo iyice.. çok takiyorum öyle.. hiç düsünmek istemiyorum aslinda bu ay.. ins tutar Allahin izniyle..

evet bence de çok takınca düşününce zor oluyo.. hayırlısı olsun canım ne zaman hayırlıysa o zaman olsun...

rubella ne kız :KK52:. Ben bugün doktora gittim, senin vajinismus topiğinde söylediğin testleri yaptırmaya. Çok para istediler ya... 200.TL ye yakın. Kayıt kabuldeki kız testlerin bazılarını çıkardı (pahalı olanları). Özellikle toksoplazma çok tutuyordu. Annem hiç yaptırma kafanı karıştırma diyor. Geriye kalanları yaptırdım 27.-tl tuttu.
Pko çıktı ki zaten süpriz değildi benim için, geçmişte hikayemiz vardı kendisiyle :KK24:.
pko olduğu için ben zaten biraz ümitsiz başladım çalışmalara :KK50:.

çilekli geçmiş olsun. pko daha önce geçmişim var diyorsun, muhtemelen doğrudur ama benim bu sene gittiğim dr. sende pko yok, her kist görülen hasta pko lu olmayabilir dedi bana. istersen başka görüş al. ben de pko var diye üzülüyordum, önceki doktora lanet ettim açıkçası. düzenli adet görüyorsan muhtemelen pko yoktur.

toksoplazma çok önemli ve hiç bilinmiyor, test yapıldığında hamile kalınmış oluyor. pahalı diye iptal etmek çok yanlış, bu testler üniversite hastanelerinde yapılıyor. özelde yazdırıp devlette yaptırabilirsin.

topiğin hayırlı olsun!!! :nazar::nazar::nazar: pek beğendim. ben de bu aralar doktor kontrollerimi hallediyorum, değişik bir test filan istenirse söylerim. ben doktora söylediğimde sadece tiroit ve prolaktin baktırdı. şimdi ikinci smear yapılacak. bir de aşı lazım mı diye aile hekimine uğradımmıydı, heralde hastane turumuz tamamlancak.

Hayirdir canm geçmiste hikayemiz vardi demissin? Hiç ümidini yitirme Allahin takdiri hiç belli olmaz canim :)
Rubella da ben geçenlerde kan testi yaptirmistim hamilemiyim degilmiyim diye, negatif çikti , bi hafta sonra kadar toksoplazma ve rubella degerlerimi yollamislar biseyler yaziyor ama anlamadim.. onu konusmustuk zealeayla..
rubellada kizamikçik oluyo herhalde
yok canım Allah'tan ümit kesilmez tabi ki :21:, adetim gecikmişti üniversitedeyken, doktora gitmek zorunda kalmıştım, o zman çıkmıştı ama bir tedavi vermemişti doktor, kendiliğinden düşer demişti.

canım ben de özel hsatanede yaptırdım ama 14 lira tutmuştu tüm tahliller.. rubella da toksoplazma gibi hamilelikte geçirilirse zararlı galiba çünkü dr bana toksoplazma ile birlikte rubella testi de yaptı. kızamıkçıkmış. bence devlet hastanesinde veya tıp fakültesi hastanesinde yaptır toksoplazmayı da. ben tıp fakültesine de yaptırdım hiç para ödemedim. sadece avidite için 200 tl ödemiştim o da özel bi labaratuara yaptırdığım için. toksoplazmayı yaptır nolur ya...
Ben özele gittim, 12.-tl muayene ücreti, artı tahlil masrafları, artı ilaç masrafları. Devlete gidicem bu defa.
Bizimkiler biraz çok sakınılan göze çöp batar mantığındalar. Ben yinede seni dinlicem.
kızım avatarı degiştirdi bu kadar kardeş istiyor bütün arkadaşların sıkı çalışması lazım.....................:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
Ayyy canım benim :KK16:.
neler var canim ya.. ins korkulcak bisey degildir dedigin gibi.. igm de bisey yazmiyodu
ya benimde demirim çok eksik, günde 500 mg almam gerekiyo ilaçin dozaji ama hamileysem her ihtimale karsi bilmiyosam zararli olur diye kullanmiyorum iste.. doktorum gelsin hepsini danismak istiyorum.. Burda jnekologa gittim kan tahlillerimi yaptirmak istiyorum dedim cins cins bakti bana, öyle tahlil yok dedi.. hamile kalirsan gelirsin dedi :KK47: ay sinirlerim zipladi yine iftar vakti.. cnm ben simdi orucumu açmaya gidiyorum gece gelirim ancak.. sen yaz ben okucam mutlaka tamam.. öpyrm :KK54:
Bana da hiçbir tedavi uygulamıcam, hiçbirşey yapmıcam, sadece deneyin dedi :KK37:. Bende çok sabırsızım dedim :18:.
inşalah sizin de bebeginiz olur dua ediyorum size bu arada benim de çok kardeşim olur:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Şekerrr, yerim seni :KK54:. Büyümüşte küçülmüş,cadı :KK52:.

:44: sikma canini pko halledilmeyecek birsey degil.
hangi testleri yaptirdin?
şeker, demir, hormonlar vs. ana başlıklar altında bunlar olduğunu biliyorum :KK37:.
çilekli geçmiş olsun. pko daha önce geçmişim var diyorsun, muhtemelen doğrudur ama benim bu sene gittiğim dr. sende pko yok, her kist görülen hasta pko lu olmayabilir dedi bana. istersen başka görüş al. ben de pko var diye üzülüyordum, önceki doktora lanet ettim açıkçası. düzenli adet görüyorsan muhtemelen pko yoktur.

toksoplazma çok önemli ve hiç bilinmiyor, test yapıldığında hamile kalınmış oluyor. pahalı diye iptal etmek çok yanlış, bu testler üniversite hastanelerinde yapılıyor. özelde yazdırıp devlette yaptırabilirsin.

Evet ya, bugün arkadaşımda dedi, her kiste pko tedavisi verip gönderiyorlar dedi. Kendisine bu teşhis konulmuş ve tedavisi yapılmış, sonra Ankara'da bir profesöre gitmiş, prof. sen pko değilsin demiş :KK50:. Başka bir tedavi uygulamış, şimdi 2 çocuğu var.
Canım benim babam doktor devlette, özele o kadar para vermek istemedim. Ailem biraz daha rahat ol diyor, daha babama söylemedim ama eminim o da öyle der, hoş nasıl söyleyeceğimi de bilmiyorum :KK37:. Belki ona haber vermeden giderim devlete.

yeni topiikkk:nazar::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:hayırlı ugurlu olsun hepımıze ugurlu gelsın ınsallahhhhhhhhh en kısa zamanda göbüşelerımız bebişle dolsunnn inşallahhhh:KK16::KK16::KK16::KK16:

tatlım yanlıs anlamazsan bı önerım olucak sana sayfanın basına bı tablo hazırlayıp sadece bebek ısteyenlerın rumuzlarını ve adet tarıhlerınden olan bı tablo hazırlasan boylece takıp te duzene gırer ama sen bılırsın:44:

bende iyiyim canım :KK16:, sana bişi sorcam, hiç tedavi denedin mi?, test falan neler yaptırdın? :18:

bende iyiyim canım :KK16:, sana bişi sorcam, hiç tedavi denedin mi?, test falan neler yaptırdın? :18:

denedım canım vajıyı yendıgım 2.ay klomen tedavısıne baslattı doktor hemen bebiş istedıgım ıcın 3 ay kullandım zaten 3 aylık bı surec ama maalesef zamanı degılmıs olmadı...benden doktor hıc tahlıl ıstemedı daha zamanı var dedı önumuzdekı ay rahım fılmı cekılecek ve ıgne tedavısıne baslanacak bakalım...hee birde eşim spermıyogram verdi cok sukur onda da sorun cıkmadı

denedım canım vajıyı yendıgım 2.ay klomen tedavısıne baslattı doktor hemen bebiş istedıgım ıcın 3 ay kullandım zaten 3 aylık bı surec ama maalesef zamanı degılmıs olmadı...benden doktor hıc tahlıl ıstemedı daha zamanı var dedı önumuzdekı ay rahım fılmı cekılecek ve ıgne tedavısıne baslanacak bakalım...hee birde eşim spermıyogram verdi cok sukur onda da sorun cıkmadı
Eşinde sorun çıkmamasına çok sevindim :nazar:, insanın içinde hep bir tedirginlik oluyor, inşallah bizdede sorun yoktur :18:, ben klomen istedim vermedi, zorla yazdırdım ama içermiyim bilmiyorum. Nasıl kullanılıyor, hiçbişey söylemedi. Bugün adetimin 2. günü mesela başlamak istesem başlayabilir miyim?

X