Varikosel ameliyatı 8.ayı

ksk191235

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2024
9
1
30
Merhaba , yaşım 30, 1 buçuk yıldır bebek istiyoruz. Denememizin 8.ayında (5 eylül 2023) eşim varikosel ameliyatı oldu morfoloji sorunumuz vardı 2 ydi. Hız ve sayımız iyiydi. Ameliyatın üzerinden 8 ay geçti şuan. Geçen hafta test verdik ve tüm değerleri normale dönmüş. Doktorumuz sizin çocuğunuz olabilir artık hiç bir sorun yok denemeye devam dedi. Şimdi bu süreçten sonra ne kadar sürede kendiliğinden gebelik oluşur? Çünkü yardımcı üreme tekniklerine geçmeden önce kendiliğinden olsun diye denemeye devam etmek istiyorum. Bu gibi tecrübeleri olanlar, hamile kalabilenler ne kadar sürede nasıl kaldı yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, konuya hakim değilim ama bir çok insanın varikosel ameliyatından 5 ay hatta 3 ay sonra hamile kaldığını okumuştum.Benim eşimde 8 ocakta ameliyat oldu morfoloji ve ileri hareketlilik gibi sebeplerden.O yüzden araştırmıştım ne kadar sürede gebelik gerçekleşiyor diye.Umarım allah gönlünüze göre verir. Herşey güzel ilerliyormuş ve ameliyattan olumlu sonuç almışsınız.Eminim ki olacaktır.Ama aklınızda olsun sizde kan ve alttan muayenenizi olun.Olduğunuza eminim ama Diyelim ki 8 ay evvel sağlıklıydınız ama şu an atıyorum süt hormonunuz yükselmiştir ve gebeliğe engel.Sadece minik bi hatırlatma

çok geçmiş olsun sizede, umarım hepimiz için öyle olur teşekkür ederim :) evet en son bende ocak ayında muayenelerimi olmuştum ve rahim filmi çektirmiştim. Tekrardan yakın zamanda bir baktırmam gerekli :)

X