varikosel ?

sakvsr

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mart 2013
161
137
32
Her iki testis skrotum içindedir.

Sağ testis 45x25 mm boyutlarında (yaklaşık hacmi ml) ölçülmüş olup normal limitlerdedir. Parankim homojen olup, kitle izlenmemiştir.

Sol testis 40x26 mm boyutlarında (yaklaşık hacmi ml) ölçülmüş olup normal limitlerdedir. Parankim homojen olup, kitle izlenmemiştir.

Bilateral testis parankim kanlanması mevcut olup simetriktir.

Sol kaput epididim anterior medial kesiminde 12.5x7 mm boyutlarında anekoik kist izlenmiştir (spermatosel ?).

Sağ epididim normal boyut ve eko yapısındadır.

Her iki tarafta skrotal sıvı normal sınırlardadır.

Renkli Doppler incelemesinde ;
Sağ pampiniform pleksusda ven çapı Valsalva öncesi 1.2 mm, Valsalva sonrası yaklaşık 1.3 mm ölçülmüş olup, Valsalva manevrası ile reverse akım saptanmadı.
Sol pampiniform pleksusda ven çapı Valsalva öncesi 2.4 mm, Valsalva sonrası 3 mm ölçülmüş olup, Valsalva manevrası ile reverse akım saptanmadı.

hocam eşimin doppler sonucu
spermiyogramda
öncesi sonrası
hızlı ileri hareketli %2 %5
yavaş ileri hareketli %21 %26
yerinde hareketli %4 %10
hareketsiz %73 %59

önerilerinizi bekliyorum .çok teşekkür ederim

hocam birde kruger testimizde sperm görünemediğinden tekrar boyama yapılmış tekrar çalışılıyormuş spermiyogramda gözüküp krugerde sonuç alınamaması mümkün müdür

Hocam kruger sonucumuz çıktı %10 normal %90 anomalili eski sonucumuzdada %6 normal %94 anomalili çıkmıştı

Hocam kruger sonucumuz çıktı %10 normal %90 anomalili eski sonucumuzdada %6 normal %94 anomalili çıkmıştı
merhabalar : hareketlı sperm sayısında problem var .urolog dr tarafından yapılacak fızık muayene faydalı olur sonuca gore ılac tedavısı yarar saglayabılır.Bol sans dılerım.

X