Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Varis....Bilgi ve Paylaşım

öncelikle geçmiş olsun bunun için sana tavsiye edebileceğim en güzel bitkisel tedavi şu olabilir

aktarlarda bulunuyor Aynısafa kremi alman yeterli bu kremi akşam yatarken masaj yapmadan bacaklara sürüyorsun ve sargı bandı ile ayakları aşağıdan yukarı doğru sarıp yatıyorsun bunu her gün yapıyorsun kullananlar çok memnun ama biraz sabır işi haman geçmiyor en az 2 ay kullanman gerekiyor

arkadaşım, benimki kılcal damar şeklinde görünüyor. çıkıntı yok,acaba gerçekten iyi gelir mi
bir önceki soruma da ceap verirsen sevinirim

eğer kılcar damarlarda varsa tedavisi daha çabuk olacaktır bunun için sarmaya gerek yok ama masaj şeklinde değil sadece yedirecek şekilde kremi sürüyorsun akşam yatarken uygulaman daha iyi ama giysilerim batar diyorsan eğer sarabilirsin

tekrar tekrar geçmiş olsun

eğer kılcar damarlarda varsa tedavisi daha çabuk olacaktır bunun için sarmaya gerek yok ama masaj şeklinde değil sadece yedirecek şekilde kremi sürüyorsun akşam yatarken uygulaman daha iyi ama giysilerim batar diyorsan eğer sarabilirsin

tekrar tekrar geçmiş olsun

kremi kendim mi yapıyorum, netten dün tarifini aldım. yoksa hazır olanları varmış onlardan mı satın alıyorum.
gerçekten tedavi olan olmuş mu acaba bu kremle. birde kremin varsa markasını iletirmisiniz
çok teşekkürler:teytey:

ya benim birkac aydır bacaklarım ozellikle dizlerimin arkadası cok agriyodu ablam hekim ona sordum varislern cıkıyo dedi ilac milac soylemedi bacaklarını uzat dedi sadece:uhm: sizde de bu dertten muzdarip olan varsa bana soylermi yapılacak ne war. hem goruntu kotu hemde agrı oluyo

bana dr um duş alırken soğuk suyu açıp kasıklarımdan aşağı doğru 10-15 dak süreyle bacaklarıma tutmamı önermişti.. bi de tempolu yürüyüş yapmamı

bende de varis var.. dediğiniz gibi benimde dizlerimin arkasında dayanılmaz bi ağrı oluyor.. :KK43: ben biraz araştırdım bunu netten daha çok genetik nedenlerden kaynaklanıyormuş.. bi doktora görünüp varis çorabı fln almak lazım.. görünen damarları gizleyemez ama varisin ilerlemesini yavaşlatabilir.. yoksa ameliyat, iğne tedavisi fln gerekiyormuş..

bi de bulduğum bi yazıdan şöyle bi alıntı yapayım.. umarım yardımcı olabilirim.. :KK66:

VARİS SORUNU İÇİN NELER YAPMALI?
Uzun süre ayakta durmayı ya da oturmayı gerektiren işlerde çalışan kişilerin (özellikle kadınların), fırsat buldukları her an ayaklarını yukarı kaldırarak dolaşımlarını rahatlatmaları önerilir. Bunu yapamadıkları zamanlarda ise ayaklarını ileri-geri hareket ettirerek baldır kaslarını çalıştırmaları gerekir.
Özellikle yürüyüş ve yüzme gibi sporlar varislerin gelişimini önlemede önemli bir role sahiptir.
Her fırsatta bacaklarınızı kalp seviyesinin üzerinde olacak şekilde uzatıp dinlenmeye gayret edin. Mümkün olduğunca hareketli bir yaşam tarzını benimseyin.

KAÇINMALARI GEREKEN DAVRANIŞLAR?
Varisten korunmak için uzun süre hareketsiz oturmaktan ve ayakta kalmaktan kaçınmak, düzenli olarak egzersiz yapmak, kilo almamaya dikkat etmek ve sigara, alkol tüketimini azaltmak gerekir.
Çok sıcak suyla banyo yapmak da varislerin ilerlemesini hızlandırır. Bu nedenle kaplıca, sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durmak büyük önem taşır.
Dar pantolonlar da zararlıdır.
Baldır kaslarını çalıştırdığı için yüzmek iyi gelir. Ancak sabah ve akşam saatleri tercih edilmeli, sıcak kum ve güneşten uzak durulmalıdır.
Her akşam yatmadan önce bacaklara soğuk suyla yapılan duş masajı ve sırtüstü yatar vaziyette bisiklet çevirme egzersizi ertesi gün için rahatlık sağlar. Ayrıca yatağın ayak kısmını mümkünse yüksektmek gerekir.

kızlaarrr cok tesekkurler yapcam bende bunları da simdi yaz geliyo varis corabıda yani giyilmezki ayooll:)

bir de lahanayı haşlayıp,yapraklarını ılıkken varisli bölgelerin üzerine sarmak da faydalıymış

Bilgiler için teşekkürler,
Bu bilgileri nereden aldınız? Ve tadavi merkezi olarak nereyi önerirsiniz?
Benim durum vahim artık bişeyler yapmanın zamanı.
Birde Veincare varis kremi varmış yardımcı olur mu sizce?

varis ameliyatı olmak istiyorum
acaba aranızda varis tedavisi olan arkadaşlar varmı
bu konudaki tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim:enbuyukkk:

Üzüm Çekirdeği Avrupa'da ilaç niyetine satılıyor. Mucizevî çekirdek ödemden,nezleye kadar bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Üzümün çok faydalı olduğu bilinir.

Özelliklede zihin açıcı yönü ile sınavlardan önce kuru üzüm tavsiye edilir. Ama birçoğumuz üzümü yerken çekirdeğinden muzdarip oluruz. Onu tüketmez, atarız Hatta marketlerde

--------------------------------------------------------------------------------

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Üzüm Çekirdeği Avrupa'da ilaç niyetine satılıyor. Mucizevî çekirdek ödemden,nezleye kadar bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Üzümün çok faydalı olduğu bilinir.

Özelliklede zihin açıcı yönü ile sınavlardan önce kuru üzüm tavsiye edilir. Ama birçoğumuz üzümü yerken çekirdeğinden muzdarip oluruz. Onu tüketmez, atarız Hatta marketlerde en çok çekirdeksiz üzümler rağbet görür. Halbuki üzümün çekirdeği bugün birçok Avrupa ülkesinde ilaç niyetine, tabletler halinde satılıyor.

Yavaş yavaş Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlayan üzüm çekirdeği, yakında bütün eczanelerdeki yerini alacak gibi. Bu çekirdeğin en önemli faydası kan damarı onarıcısı olması. Kan damarları insan için hayati önem taşıyor.Başınızdan ayak uçlarınıza kadar her doku kanla beslenir.
İncecik kılcal damarlardan, geniş atardamarlara kadar, karmaşık kan damarları ağı sizin yaşam hattımızdır. Eğer kan damarları yaşlanır, hastalanır, zayıflar, incelir ve kan sızdırırsa, sağlığınız tehlikede demektir. Eğer oksijeni taşıyan kan düzgün bir biçimde akmıyorsa kalp kasınız hasar görebilir.
İşte üzüm çekirdeği, zayıflamışkan damarlarını güçlendirip normal sağlıklarına döndürebilen, dolaşım bozukluklarının düzeltebilen ve önleyebilen bir yapıya sahip. Özelliği ise tamamen doğal olması... Çekirdek, damar hastalıklarını tedavi ediyor. Zayıflamış kan damarlarının yapısını güçlendiriyor. Ayrıca üzüm çekirdeği bilinen en güçlü antioksidan... Yapılan bazı testlerde, E vitamininden 50 kat daha güçlü olduğu ortaya çıkmış. İlk Fransa'da keşfedildi Üzüm çekirdeği 40 yıldır Avrupa'da, özellikle üzüm bağlarının çokluğu ile bilinen Fransa'da etkili bir biçimde kullanılıyor.

Üzüm çekirdeği 1947 yılında Bordeaux Üniversitesi'nden emekli tıp profesörü Fransız Kimyacı Jack Masquelier tarafından keşfedilmiş.
Çekirdek ilk olarak hamileliğinden dolayı aşırı ödemi olan fakültenin dekanının eşine, dekan tarafından verilmiş. Masquelier o günü şöyle anlatıyor;"Kadın, şişmiş bacakları ile o kadar yorgun görünüyordu ki, güçlükle yürüyebiliyordu. Yüzünden, çektiği acıları okumak mümkündü.Ne yapabilirim de bu kadının acılarını dindirebilirim diye düşündüm.

Sonra dekanın eşine çekirdek verdiğini gördüm.Dekanın eşi 48 saat içinde iyileşti. O halde, ben üzüm çekirdeğinde özel bir şeyler olabileceğini düşündüm."1950'de üzüm çekirdeği Resivit olarak bilinen ve Fransa'da satılan ilk damar koruyucu ilaç olmuş.

Doktor Masquelier ve meslektaşları, üzüm çekirdeğinin varis üzerindeki etkisini doğrulayan dokuz deney yapmışlar. Bununla birlikte çekirdek, göz kamaşması, gece körlüğü, maküler dejenerasyon gibi göz sorunlarının, arterit, saman nezlesi, alerji ve burun kanamalarını tedavisinde de kullanılmış. "Eğer düzenli olarak üzüm çekirdeği alırsanız, damar duvarlarınız güçlenecektir." diyor Dr. Masquelier. Diş eti kanayanlar kullanmalı.

Peki üzüm çekirdeğine ihtiyacınız olup olmadığını nasıl öğreneceksiniz? Doktor Masquelier'in konu ile ilgili görüşleri şu şekilde:

"Sabahleyin dişlerinizi fırçalarsınız ve diş etlerinizin kanadığını görürsünüz. Ya da göz korneasında bir kan lekesi fark edersiniz. Veya geceleri kendinizi yorgun hissedersiniz, baldırlarınız şişer, ödem olduğunu fark edersiniz. Bu durumda damar zayıflığından muzdaripsinizdir ve üzüm çekirdeği tüm bu patolojik mekanizmalarla mücadele eder.

"1995 yılında İtalya'da yapılan bir araştırmada 150 miligramlık üzüm çekirdeğinin ağrıyı, yanma karıncalanma hissini ve atardamarların şişme derecesini azaltmada, yaygın olarak kullanılan bir eczacılık ilacından daha hızlı ve üzün sureli etkili olduğu bulunmuş. 1985 yılında da Fransa'da 92 hasta üzerinde yapılan kontrollü deney, 28 gün boyunca 300 miligram üzüm çekirdeği almanın, ağrıyı, karıncalanma geceleyin giren bacak kramplarını ve şişkinliği yüzde 50'den daha fazla azalttığını göstermiş.

Üzüm çekirdeğini diğer bir faydası ise gözlere... Gece görüşünde önemli olan parlak ısıların neden olduğu göz kamaşmasını geçirmeye yardımcı oluyor. Yine Fransa'da 100 denek üzerinde yapılan iki ayrı araştırmada 5 hafta boyunca günde 200 miligram üzüm çekirdeği almanın parlak ısılara maruz kaldıktan sonra görme keskinliğine yeniden kavuşma durumunu artırdığı ortaya çıkmış. Ayrıca testlerde üzüm çekirdeği ürünün bir bilgisayar ekrani karşısında çalışmanın neden olduğu göz gerilimini geçirdiği ve miyop kişilerde retinanın işlevini ve duyarlılığını düzelttiği görülmüş.

Üzüm çekirdeğinin tansiyonu ve onun sonuçlarını düzenlemeye yardımcı olabileceği de belirtiliyor. Araştırmaların gösterdiğine göre, yüksek tansiyonlu insanlar genellikle çok geçirgen olan, zayıf kılcal damarlara sahipler. Bu da onların kılcal damar kanaması geçirme ve göz retinasındaki kan damarlarının yırtılma olasılıklarını artırıyor.

Dr. Miklos Gabor'un yaptığı araştırmada üzüm çekirdeği yüksek tansiyonlu deneklerde kılcal damarları güçlendirmiş. Anti-Aging etkisi Üzüm çekirdeği damarları yenilediği için ayrıca anti-aging etkisine sahip. Yenilenen damarlar yaşlılığı geciktiriyor. Böylelikle cildinizdeki yaşlanma belirtileri azalıyor.Uluslararası sertifikalı Organik Üzüm Çekirdeği Ekstraktinin içerdiği Proantosiyanidin, bilinen en güçlü etkisi antioksidant. Üzüm çekirdeğinin antioksidant etkisi vitamin E'den 50, vitamin C'den 20 kat daha fazla.Antioksidantlar, vucudumuzdaki kimyasal reaksiyonlar sonucu oluşan veya dışarıdan sigara, alkol, kirli hava v.s. ile alınan zararlı maddeleri etkisiz hale getiriyor.
Uzmanlara göre vücudun antioksidant üretimi 25 yaşından sonra yavaşlamaktadır. Bu yavaşlamanın yol açtığı deformasyonları yok etmek için bilinen en kuvvetli antioksidant ise organik üzüm çekirdeği ekstraktıdı olduğu belirtiliyor. Çekirdek, bağ dokularını güçlendirerek cilt sarkmasına engel oluyor. Cildin elastik, yumuşak ve düzgün olmasını sağlıyor.

Üzüm çekirdeğinde tavsiye edilen miktar günde 150 ile 300 miligram.
Damar sağlığını korumak için gerekli doz ise günde 5-10 gram.
Üzüm çekirdeğinin insanlar üzerinde her hangi bir yan etkisi görülmemiş.
Prof. Peter Rohdewald tarafından laboratuar fareleri, kobaylar ve köpekler üzerinde yapılan araştırmada doğal çekirdeğin, toksik, mutajenik, karsinojenik olmadığı tespit edilmiş.

Kimler kullanmalı?

* Kan damarlarının yardıma ihtiyaç duyduğunu düşünenler.
* Cildindeki kırışıklıklar günden güne fazlalaşanlar
* Cildi cansız ve solgun görünenler
* Cinsel yaşantısında kendini yetersiz hissedenler
* Kalple ilgili sorunları olanlar
* Ani kalp krizi riski olanlar
* Görme gücünde yaşlanmaya bağlı bozulma olanlar
* Şişlikler ve ödem alerjilerinde
* Yüksek tansiyonda
* Kolayca kanama ve morarma eğilimi olanlar
* Daha önce kanamaya bağlı felç geçirenler
* Şeker hastalığı olanlar
* Varis ve hemoroit gibi sorunları olanlar...

Sunu belirtmek gerekiyor ki; yukarıda bahsettiğimiz faydaların birçoğu çekirdeğin damarları onarıcı özelliğinden kaynaklanıyor.
Çünkü damarlar, insan bedenini ayakta tutan ana mekanizmalar. Onların bozukluğu insan bünyesinde birçok hastalığa neden oluyor.
Damarları onaran çekirdek, böylelikle diğer hastalıkların iyileşmesinde de önemli bir etkiye sahip oluyor.
Dünya bir ayna gibidir; siz onu gülümseyerek karşılarsanız, o da size gülümser.

varis ameliyatı olmak istiyorum
acaba aranızda varis tedavisi olan arkadaşlar varmı
bu konudaki tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim:enbuyukkk:

canım geçmiş olsun.dr gittinmi? varislerin ne boyutta ? bende'de maalesef varis var bende ameliyat olmak istiyordum. kalp damar cerrahına çıktım muayne oldum.dr dedikleri kilo almamam,her gün yarım saat yürüyüş yapmam,her banyoda bacaklarıma soğuk duş uygulamam birde evdeyken mümkün olduğunca ayaklarımı yukarıya dikmem gerektiğini söyledi.tedavi yöntemine gelince.bana bir varis çorabı verdi birde iğne ile soldurma yöntemi yani haftanın belli günleri varisli bölgelere iğne yapıyor.iğneyi karneye yazıyor iğnenle birlikte gidiyorsun ben sonuç almaya başlamıştım ama maalesef ara verdim.bu tedavi için en uygun zaman eylül ayı canım çok sıcaklarda zor olduğunu söylemişti dr bana çünkü çorabınıda giyersen daha kısa zamanda sonuç alırsın.

Slm arkadaslar Ozel bir hastanede varisten tamamiyla kurtulabilecegimi soyledi igne almam gerekir. 1tane igne 300$ cok pahali ve garantisini soylemedi. Suan biraz yuruyus yapiyorum.Bazen agrilar dayanilmas olur. Bacagimi yukari kaldirarak 10-15 dk yatiyorum. bende fitik var ikisi bir arada bacaklarimda agri olunca maf oluyorum.Tedavinin dogal yollanini biliyorsaniz lutfen soyleyin
Gecmis olsun

Slm arkadaslar Ozel bir hastanede varisten tamamiyla kurtulabilecegimi soyledi igne almam gerekir. 1tane igne 300$ cok pahali ve garantisini soylemedi. Suan biraz yuruyus yapiyorum.Bazen agrilar dayanilmas olur. Bacagimi yukari kaldirarak 10-15 dk yatiyorum. bende fitik var ikisi bir arada bacaklarimda agri olunca maf oluyorum.Tedavinin dogal yollanini biliyorsaniz lutfen soyleyin
Gecmis olsun

kesinlikle tavsiye ederima.s

Slm canim bu yaziyi okumasaydim dogal yolla bu tedaviyi aldigimi unutmusum 2 sene diyorum 3 sene gecmis.Cok TSK . tekrar gidecegim.

geçmiş olsun canım.benım erkek kardesım oldu annemden onunda annesınden genetik yani ben ve ablamdada var ama ameliyatlık olmadık daha neyse erkek kardesımın çok agrısı vardı sol bacak bileginden kasığına kadar 30 dikis atildi ara ara kesılerek çıkartılmıs.suan iykide olmusum dior keske daha onceden olsaydım dıyor ameliyat olalı 3yıl oldu herhangı bi sorunu olmadı,ameliyat sonrası agrı kesici antibiyotik ve ilaçlar kullandı vitemamin kullandı 1ay kadarda dınlenme verdi okadar..şimdi sag bacagımınıda yaptırayım diyor ya bakalım ne olacak.

geçmiş olsun canım.benım erkek kardesım oldu annemden onunda annesınden genetik yani ben ve ablamdada var ama ameliyatlık olmadık daha neyse erkek kardesımın çok agrısı vardı sol bacak bileginden kasığına kadar 30 dikis atildi ara ara kesılerek çıkartılmıs.suan iykide olmusum dior keske daha onceden olsaydım dıyor ameliyat olalı 3yıl oldu herhangı bi sorunu olmadı,ameliyat sonrası agrı kesici antibiyotik ve ilaçlar kullandı vitemamin kullandı 1ay kadarda dınlenme verdi okadar..şimdi sag bacagımınıda yaptırayım diyor ya bakalım ne olacak.

canım çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için , kardeşinin bacağında iz kaldımı peki ben iz kalmasını istemiyorum çünkü etek giyince belli olacak :çok üzgünüm:

X