Vaser Liposuction olanlar size sorum var...

FairyDaphne

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2012
1.548
1.334
Merhaba kızlar vaser lipo olacağım,
bacaklar ve simit. 4.5 kilo aldırma amacım var bacaklarım kalın geliyor. size sorum sarkmanız oldu mu?
ayrıca kanüler çubukların sokulduğu delikleri diktiler mi açık mı bıraktılar? elle masaja ne zaman başladınız? masajı neyle yaptınız? yağ? krem?
lenfatik drenaj masajına (mavi tuluma girilen) ne zaman başladınız?

yaptırdıktan sonra vücudu sıkılaştırmak için hi-fu gibi sıkılaştırma makinelerine girdiniz mi?

canım bacakta sarkma problemi olabilir. Bu senin deri kalitene bağlı ve bunu da hekim değerlendirecektir. Eğer derin sarkmaya müsait ve gevşekse illa belli bir miktar sarkma olabilir. hekimini çok iyi araştır. diğer hastalarının önce ve sonra resimleri kesinlikle gör. Bir asimetrileri var mı dikkatlice bak. şahsen lenfatik drenaj masajına (mavi tuluma girilen) bir yararı olduğunu düşünmüyorum. El ile yapılan lenfatik drenaj masajını tavsiye ediyorum. Şunu unutma eğer hekim doğru bir operasyon gerçekleştirirse masaja bile gerek kalmaz. Eğer hekim yanlış bir işlem yaparsa istersen 10 sene masaj yaptır gene işe yaramaz. Hekim seçimi çok önemli. kanüler çubukların sokulduğu delikleri doktordan gizlemesini ve iç çamaşırı giydiğinde görünmeyen yerlerine açmasını rica et.

canım bacakta sarkma problemi olabilir. Bu senin deri kalitene bağlı ve bunu da hekim değerlendirecektir. Eğer derin sarkmaya müsait ve gevşekse illa belli bir miktar sarkma olabilir. hekimini çok iyi araştır. diğer hastalarının önce ve sonra resimleri kesinlikle gör. Bir asimetrileri var mı dikkatlice bak. şahsen lenfatik drenaj masajına (mavi tuluma girilen) bir yararı olduğunu düşünmüyorum. El ile yapılan lenfatik drenaj masajını tavsiye ediyorum. Şunu unutma eğer hekim doğru bir operasyon gerçekleştirirse masaja bile gerek kalmaz. Eğer hekim yanlış bir işlem yaparsa istersen 10 sene masaj yaptır gene işe yaramaz. Hekim seçimi çok önemli. kanüler çubukların sokulduğu delikleri doktordan gizlemesini ve iç çamaşırı giydiğinde görünmeyen yerlerine açmasını rica et.
ben de o cubukların actıgı yerleri dikilmesini istiyorum ama bazı doktorlar dikmiyorlarmıs ki sıvı kolayca atılsın vücuttan. bilemedim. ama dikilmesi bence de iyi olur. elle yapılan lenfatik drenaja ne zaman baslamalı sizce?

ben daha önce normal lipo olmustum bacakların dıslarından sarkmadı. simdi üst bacak içi ve üst bacak üzeri olacak vaserle. ama bilmiyorum.

Merhaba benim sırt ve bel için yapıldı yalnızca bi yeri dikmişler , kalan 4 yer kendi kapandı dikiş atılmamış 40 gün oldu leke şeklinde şuan izlerin durumu

Benim meme ve karın germe operasyonu da olduğu için duşa hemen giremedim arkadaşım
Masaj içinde halâ erken diyor doktorum 40 gün oldu
Dikilen yerimin izi çok daha az gözüme batıyor benim açıkcası
sonra o geciyor benim 2. lipom olacak hepsi gecer de bence de dikilse daha iyi sanki. :/3. günde dusa girecegim ben galiba. bacaklarım sarkabilir ama daha önce sarkmamıstı bilmiyorum biraz da masajla korse kullanımıyla falan alakalı sarkma galiba.

sonra o geciyor benim 2. lipom olacak hepsi gecer de bence de dikilse daha iyi sanki. :/3. günde dusa girecegim ben galiba. bacaklarım sarkabilir ama daha önce sarkmamıstı bilmiyorum biraz da masajla korse kullanımıyla falan alakalı sarkma galiba.
Galiba öyle tatlım benim ilk denemem çok tecrübem yok ama sarkma veya dalgalanma yok şuan
Olsa belli olurmuydu ? Yoksa ilerleyen zamanlar da mı belli oluyor ?
Korseyi ne kadar süre kullanacaksınız belli mi?
Benim lipolu yerlerim halâ ağrıyor yaa bi sorun mu var acaba 40 gün sonrada ağrır mı ki ?😭

Galiba öyle tatlım benim ilk denemem çok tecrübem yok ama sarkma veya dalgalanma yok şuan
Olsa belli olurmuydu ? Yoksa ilerleyen zamanlar da mı belli oluyor ?
Korseyi ne kadar süre kullanacaksınız belli mi?
Benim lipolu yerlerim halâ ağrıyor yaa bi sorun mu var acaba 40 gün sonrada ağrır mı ki ?😭
8 hafta diyor ozan balık. dalgalanma olup düzelebilir bu 6-7 ayda masaj vs gerek sürekli ilk aylarda. agrıyabilir ama eskisi kadar degil tabiki:)

Merhabalar
5martta vaser lipo olacağım
165boy 75 kilo ile .tüm vücudum aynı kalınlıkta
Sırt kol bacak karın simit hepsinden yağ alınacak
Ama en fazla 7lt alabileceğini söyledi doktorum
Çok az değil mi ?
Bilgilendirirseniz sevinirim

Merhabalar
5martta vaser lipo olacağım
165boy 75 kilo ile .tüm vücudum aynı kalınlıkta
Sırt kol bacak karın simit hepsinden yağ alınacak
Ama en fazla 7lt alabileceğini söyledi doktorum
Çok az değil mi ?
Bilgilendirirseniz sevinirim
7 bile fazla. 4,5 5 alıyorlar genelde. tehlikeli 7

Mega liposactıonla 10kga çıkan doktorlar varmış
emboli riski var onu kimse almak istemez. fazla yag alındıgında emboli riski var. ölenler var. çıkarım diyen doktordan uzak durmalı. sonuç kötü olabilir geçen brezilyalı bir ünlü öldü tabi o kaç kilo aldırmak istedi bilmiyorum.

Merhaba işlemi oldunuz mu nasılsınız?
Sen tecrübelisin aşko bir şey sormak istiyorum 🙈
Lipo yapılan yerlerimde bel oyuntusu için farklılık var gibi sanki bugün dikkat ettim 2 ay sonra 😅sol taraf daha oyuntulu dururken diğeri daha az gibi
Ödem midir acaba ? Eşit yapmışlardır değil mi
Karşılaştınız mı böyle bi durumla

Merhaba işlemi oldunuz mu nasılsınız?
Sen tecrübelisin aşko bir şey sormak istiyorum 🙈
Lipo yapılan yerlerimde bel oyuntusu için farklılık var gibi sanki bugün dikkat ettim 2 ay sonra 😅sol taraf daha oyuntulu dururken diğeri daha az gibi
Ödem midir acaba ? Eşit yapmışlardır değil mi
Karşılaştınız mı böyle bi durumla
ben normal lipo olmuşturm vaser lipodan daha riskli memnun kaldım şimdi farklı bir doktora vaser lipo olacağım. 2015 de oldum ilk lipoyu. o günden bu güne arada kilo versem de sonra aldım ve max lipo olduktan sonraki zayıflamış kiloma çıktım. 36 beden olmuştum lipodan sonra hala öyleyim ama ben belden ve bacaklardan daha da gitmesini istediğim için vaser lipo olacağım. işte bekliyoruz. gazide olacağım vaser lipo aleti bozulmuş bakalım tamir olana kadar bekleyeceğim alet bozulmasaydı bu mart sonu ameliyat olacaktım.

yani eşit yapmışlardır eğer senin kaburga kemiklerin sağda geniş solda dar değilse.sol kaburgan daha darsa ondan oyuntulu da olabilir.

ben normal lipo olmuşturm vaser lipodan daha riskli memnun kaldım şimdi farklı bir doktora vaser lipo olacağım. 2015 de oldum ilk lipoyu. o günden bu güne arada kilo versem de sonra aldım ve max lipo olduktan sonraki zayıflamış kiloma çıktım. 36 beden olmuştum lipodan sonra hala öyleyim ama ben belden ve bacaklardan daha da gitmesini istediğim için vaser lipo olacağım. işte bekliyoruz. gazide olacağım vaser lipo aleti bozulmuş bakalım tamir olana kadar bekleyeceğim alet bozulmasaydı bu mart sonu ameliyat olacaktım.

yani eşit yapmışlardır eğer senin kaburga kemiklerin sağda geniş solda dar değilse.sol kaburgan daha darsa ondan oyuntulu da olabilir.
Hımmmmm çok mantıklı hiç böyle düşünmemiştim
Ödemler bitince belli olacak sanırım benim net görüntü ama memnunum yaa 🫣böyle bile
Hayırlısı olsun tatlım bekle bakalım
36 bedensin ve halâ lipo yaptırıyosun ha 🥰seninde ben gibi fit olma fit kalma güzellik kaygıların mı var ?😊
Herkes senin neyin var ki dedikçe bana daha bi zayıflama daha bi çabalama perileri geliyor 😅

Hımmmmm çok mantıklı hiç böyle düşünmemiştim
Ödemler bitince belli olacak sanırım benim net görüntü ama memnunum yaa 🫣böyle bile
Hayırlısı olsun tatlım bekle bakalım
36 bedensin ve halâ lipo yaptırıyosun ha 🥰seninde ben gibi fit olma fit kalma güzellik kaygıların mı var ?😊
Herkes senin neyin var ki dedikçe bana daha bi zayıflama daha bi çabalama perileri geliyor 😅
ee zaten zayıflara göre bir ameliyat zayıf ama ufak tefek fazlalıkları olan.

X