Ventrikulomegali lütfen cevap?

oznurhalis

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2023
6
1
27
Merhabalar 31 haftalık hamileyim. Hamileligin 25 haftasında bebeğin beyninde su toplanmis 10mm sinirde dediler 30 hafta da doktor 12mm olduğunu söyledi hafif ventrikulomegali teşhis konuldu. Sonra bizi konseye gönderdi oradada ultrason yapıldı 13.mm 12mm hatta 14 mm diyen bile oldu. Sonra fental Mr çektirdik cevap bekliyoruz. 4 5 gündür ne çektiğimi bı Allah bı ben bilirim. Bugünde başka doğum doktora gittik oda 15 mm olduğunu bebeğin kafası 2 hafta ileride olduğunu yalnız omurgada falan sıkıntı olmadığını söyledi. Eğer dogarsa tam olarak düzelecegini yada düzelmeycegi ihtimali veremem dedi bu geniş kapsamlı şey dedi. Sorum şu bu olayı böyle şeyi geçiren varmı başından cevap yazarsanız çok sevinirim. Evde eşim bana bu konuda destek çıkmıyor ya enggeli dogarsa ya Zeka geriliği olursa diye her saat söyleniyor. Hayatımız mavh olur diyor. Ben diyorum o bebeğe ben kıyamam diyorum aklı fikri gebeliği sonlandırmada anlatıyorum biz karar veremeyiz önce konsey karar verir ben aldırmak tan yana değilim kıpır kıpır tekme atıyor Hereket ediyor nasıl sonlandiririm

Merhaba sevgili anne. Size birazda olsun umut olmam
Merhabalar 31 haftalık hamileyim. Hamileligin 25 haftasında bebeğin beyninde su toplanmis 10mm sinirde dediler 30 hafta da doktor 12mm olduğunu söyledi hafif ventrikulomegali teşhis konuldu. Sonra bizi konseye gönderdi oradada ultrason yapıldı 13.mm 12mm hatta 14 mm diyen bile oldu. Sonra fental Mr çektirdik cevap bekliyoruz. 4 5 gündür ne çektiğimi bı Allah bı ben bilirim. Bugünde başka doğum doktora gittik oda 15 mm olduğunu bebeğin kafası 2 hafta ileride olduğunu yalnız omurgada falan sıkıntı olmadığını söyledi. Eğer dogarsa tam olarak düzelecegini yada düzelmeycegi ihtimali veremem dedi bu geniş kapsamlı şey dedi. Sorum şu bu olayı böyle şeyi geçiren varmı başından cevap yazarsanız çok sevinirim. Evde eşim bana bu konuda destek çıkmıyor ya enggeli dogarsa ya Zeka geriliği olursa diye her saat söyleniyor. Hayatımız mavh olur diyor. Ben diyorum o bebeğe ben kıyamam diyorum aklı fikri gebeliği sonlandırmada anlatıyorum biz karar veremeyiz önce konsey karar verir ben aldırmak tan yana değilim kıpır kıpır tekme atıyor Hereket ediyor nasıl sonlandiririm

Merhaba. Size ve sizin gibi anne adaylarına umut olmak için yazıyorum. Hamileliğimin 21.haftasında oğluma Ventrikülomegali teşhis konuldu. 10 mm ile başlayıp 14 mm’ye kadar çıktı. Çeşitli doktorlara gittik. Hepsi de bebeği aldırmam gerektiğini doğarsa yaşamayacağını söyledi. Anjiyon sıvısı alalım daha net bişey söyleyeceklerini söylediler. Amniyon sıvısı aldırmak tehlikeli olduğu için bunu istemedim. Kaderimdir ne gelirse Allahtandır dedim sabrettim Doktorlar bu değerin ileriki haftalarda düşebileceği gerçeğini söylemediler çünkü hepsi para derdinde. Amniyon sıvısı alıp 1000 tl para alacaklar sonraki testlerden de dünyanın parasını. Neyse 30. Haftada değer düşmeye başladı 36. Haftada da 8mm e yani normale düştü. 36. Haftada da gelişim geriliği teşhisi koydular anlayacağınız hamileliğim zehir oldu bana. Her doktor sonrası ağlamayla geçti. 38. Haftada bebeği doğurtmaları gerektiğini gelişemediğini söylediler. 38+3 de suni sancıyla normal doğum yaptım ve çok şükür sağlıklı bi erkek evladı dünyaya getirdim. Biraz küçüktü 2500 kilo doğdu ama çok şükür küveze bile girmeden evimize gelebildik. Şuan 5.aya girdik. Aguluyoruz gülüyoruz. Kısacası hamileliğim zehir oldu ama Şuan hayatımın en güzel hediyesiyle beraber büyüyorum. Doğurdunuz mu acaba ? Bebeğin durumu nasıl Şuan ?

X