X kategori ilaç içtim

kararszkorkmus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2024
8
2
31
Merhaba ben bugün 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Reglim gecikmişti ama zaman zaman gecikiyor zaten. Eşimle de korunuyorduk hiç aklıma gebelik ihtimali gelmedi. Ben muscoflex kas gevşetici içmiştim ağrılarımdan ötürü. Hem de iki gün boyunda günde iki tane yani 16 mg en yüksek doz. Sonra test yaptım silik çıktı. Doktora gittim beta hcg 665 çıktı. Bu ilaı araştırdım x kategorisindeymiş bebekte sakatlık yapabilirmiş. Doktora söyledim o da kimse yüzde yüz bir şey olmamıştır diyemez garanti veremez. Aldırıp aldırmamak sizin kararınız etkilemek istemem dedi. Hiçbir şeyi de olmayabilir çok büyük anomalileri de olabilir. Dini açıdan lütfen yaklaşmayın konuya. Ben sadece hamileyken x kategori ilaç içmiş kimse var mı bebekleri nasıl doğdu onu öğrenmek istiyorum. X kategori direkt çok çok zararlı demek. Çoğu antibiyotik bile c öyle düşünün. Neyse çok korkuyorum bu durumu yaşayanlar ve tecrübesi olanlar yardım edebilir mi? Devam edip etmeme konusunda ikilemdeyiz.

Merhaba ben bugün 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Reglim gecikmişti ama zaman zaman gecikiyor zaten. Eşimle de korunuyorduk hiç aklıma gebelik ihtimali gelmedi. Ben muscoflex kas gevşetici içmiştim ağrılarımdan ötürü. Hem de iki gün boyunda günde iki tane yani 16 mg en yüksek doz. Sonra test yaptım silik çıktı. Doktora gittim beta hcg 665 çıktı. Bu ilaı araştırdım x kategorisindeymiş bebekte sakatlık yapabilirmiş. Doktora söyledim o da kimse yüzde yüz bir şey olmamıştır diyemez garanti veremez. Aldırıp aldırmamak sizin kararınız etkilemek istemem dedi. Hiçbir şeyi de olmayabilir çok büyük anomalileri de olabilir. Dini açıdan lütfen yaklaşmayın konuya. Ben sadece hamileyken x kategori ilaç içmiş kimse var mı bebekleri nasıl doğdu onu öğrenmek istiyorum. X kategori direkt çok çok zararlı demek. Çoğu antibiyotik bile c öyle düşünün. Neyse çok korkuyorum bu durumu yaşayanlar ve tecrübesi olanlar yardım edebilir mi? Devam edip etmeme konusunda ikilemdeyiz.
Böyle birşey yaşamadım ama sizin yerinizde olsam11-12.haftayı bekler nifty testi yaptırırdım.

Çok korkuyorum. İlk gebeliğim kürtaj olsam bir sıkıntı yaşar mıyım çocuk konusunda diye çekincem var ama kötü bir sonuç alırsam doğumda hem benim hem eşimin hem bebeğin hayatı mahvolur. Üstelik bile bile yapmış gibi olurum. Niftyy testi kötü çıkarsa gebelik sonlandırılabiliyor mu? Hiçbir bilgim yok şoktayım.

Bazısı sağlıklı doğum yapmıştır bazıları sağlıksız. Başkalarının deneyimleri malesef bu konuda geçerli değil. Ama detaylı testler var anne karnından alınan sıvı ya da kan ile bakılan istiyorsanız yaptırın.

Bende aynı durumdayım 7 haftalık hamileyim . Suan olan salgina yakalandim ve o kadar agir gecirdim ki anlatamam . Bir suru ilac kullandim hemde kac tane hamile olduğumu bilmeden . Hemen kadin doğuma gittim .Doktorum da bu yuzden riskli gebelik bölümüne yönlendirdi. Oradaki doktor da kanama ve çok şiddetli agri yoksa bir sıkıntı olmaz dedi ama zihinsel ya da bedensel bir zararı olur mu bilemem tabi . İlk gebeliğimde bütün testleri yaptım testler hep normal çıktı. Kızım doğduktan sonra o kadar çok hastalığı çıktı ki şuan 7 yaşında 3 tane ameliyat geçirdi en ağırı baypasdı. Hala da ameliyat olabilir . Bu yüzden ikinci kızımda hiç bir test yaptirmadim yapsam da bana göre bir manası yoktu . Çok şükür ikinci kizim sağlıklı. Bu üçüncü gebeligim ve bilmeden ilaç kullandım çok da kızıyorum kendime ama yapacak birsey yok ne gelirse Rabbimden asla aldırmayı düşünmüyorum. Testlere de asla güvenmiyorum. Size tavsiyem dua edin insaAllah birsey olmaz sonuçta bilerek yapmadık

Ben de şu an 17 haftalık hamileyim, geç döllenme olmuş bende. Ben de implant tedavisi için 16 Kasım'da diş ten röntgen, anestezi ağızdan o gün ve sonrasında 10 adet augmentin antibiyotik ve 6 adet dicloflam içmişim. Doktora gittiğimde doktorum bana bu olanların hepsinin hamileliğin en en başında olduğu için ya hep ya hiç mantığını anlattı. Zarar verirse düşer, düşmezse sağlıklıdır dedi. Şu ana kadar herşey yolunda gitti, 21.hafta için detaylı ultrason randevusu aldım. İnşallah sağlıklı bir şekilde alırım kucağıma. Tüm bebişlerimiz sağlıkla gelsinler inşallah.

X