Turşular Yağlı Biber ve Yeşilbiber Turşusu(Trakya yöresi)

ben de edirne/uzunköprülüyümmm..

of of offf olsa da yesekkk ben de anneciğimi özledimmm..

sadece yazılanlardan beğenmediğini belirten arkadaşlar denemeden karar vermeyin derim..

ve kesinliklee yapandan yapana değişiyor tadı..

anacığım değil de gülseren ingem var :KK66:) o harikaa yapar yağlı turşuyu ve ben gittiğimde mutlaka ondan 1 kavanoz isterim..

off ekmeğin arasına koyup koyup yiyesim geldi..

bi de anacığım, karışık iç hazırlayıp(lahana,biber,yeşil domates,havuç küçücük doğranır) patlıcanın içine doldurur onları poşetlere koyup suyunu da koyarlar ağzını bağlayıp bidona doldururlar..kışın tarhana ile harikaaa gidiyor turşunun her çeşidi..

Son düzenleme:
hmm. biz buna domates rendeleyip sulu sulu karıştırıyoruz. çoğu malzeme aynı. kabuksuz sivri biberle yaparız. kışın da bazen turşu olarak, bazen de sos olarak kullanabiliyoruz. ekmek banması harika oluyor.

eline sağlık. hoş olacağına inanıyorum.

ben de edirne/uzunköprülüyümmm..

of of offf olsa da yesekkk ben de anneciğimi özledimmm..

sadece yazılanlardan beğenmediğini belirten arkadaşlar denemeden karar vermeyin derim..

ve kesinliklee yapandan yapana değişiyor tadı..

anacığım değil de gülseren ingem var :KK66:) o harikaa yapar yağlı turşuyu ve ben gittiğimde mutlaka ondan 1 kavanoz isterim..

off ekmeğin arasına koyup koyup yiyesim geldi..

bi de anacığım, karışık iç hazırlayıp(lahana,biber,yeşil domates,havuç küçücük doğranır) patlıcanın içine doldurur onları poşetlere koyup suyunu da koyarlar ağzını bağlayıp bidona doldururlar..kışın tarhana ile harikaaa gidiyor turşunun her çeşidi..

aynen katılıyorum yapandan yapana fark var... makarna bile yapsan kimi lapa yapar kimi sert... yapmak önemli....yada tutturmak.. turşuda annem der el çok önemli diye... galiba doğru....
ahhhhh o patlıcan dolması turşusu offf offf çok güzeldir ya.. bk şimdi aklıma düştu....delikafadulden

hmm. biz buna domates rendeleyip sulu sulu karıştırıyoruz. çoğu malzeme aynı. kabuksuz sivri biberle yaparız. kışın da bazen turşu olarak, bazen de sos olarak kullanabiliyoruz. ekmek banması harika oluyor.

eline sağlık. hoş olacağına inanıyorum.

ewet bunu da kavanozlar yapıyorsunuz dimi... denemiştim bi kez .. oda çok güzel oluyor oyyy oyyy...delikafadulden

kesinlikle müthiş bi turşu annem harika yapıyo ama tuzun yanında şekerde ekliyo mutlaka deneyin derim

cnm paylaşımın için çok teşekkürler bende tarifini bugün gördüm ve hemen yaptım tattığımda bahsederim eminim nefis bir tat... opuyorumnanaktan
ben tattıktan sonra tadını behsedecektim unutmuşum :KK17: ama nefis çok hoş bi lezzet :KK56: kocişimde bayıldı ve bugün tekrar aynı turşudan yapacağım :KK52: damak tadımıza acayip uygun yapanlara afiyet olsun :KK68::KK71::KK70: :81::80:

peki bilen arkadaşlar bunu kırmızı bibere yaparkende aynı şekildemi yapıyoruz ve de hazır kavanozlardaki gibimi oluyor cevaplarsanız sevinirim :71

X