Yakın çok eski arkadaşımın kıskançlığı

deryadeyin

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2023
127
28
28
Merhaba iyi geceler öncelikle uyanık kalan varsa 😂 kısaca özet geçiyorum olayı ;
Benim çok eski liseden bir arkadaşım vardı Şuan görüşmüyoruz. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen sürekli birlikte kaldığımız. Üniversite de aynı evi paylaştığımız ekmeğimizi bölüştüğümüz. Buraya kadar hersey normal fakat ben ona ekstra fedakarlık yapardım maddi durumu kötüydü fakat ayranı yok içmeye faytonla gider sıçmaya modeli bi insandı. Kıyafetti takıydı çantaydı o dönem öğrenciydik bana hep ablam yollardı marka kaliteli hatırı sayılır markalardan Maddi durumu yerinde olduğu için, anne babamda hatrı sayılır harçlık yollardı bir sıkıntım yoktu yani öğrenciyken. Fakat bu arkadaşım o dönem parası biterdi sonra benim paramı harçlık yapardık oda bitince bir gün onun bir ihtiyacı için boynumdaki kolyeyi bozdurdum. Defalarcada kredi kartıma borçlandım kuzenlerimden borç aldım yatırdım falan. Bir gün bir yakınını arayıp paraya ihtiyacım var demedi. O zamanlar niye böyle kullanıldığımı hissetmedim inanın bilmiyorum ama insanı çok güzel manipüle edebilen bir kızdı. okul bitti döndük geldik burda başka konumda anlatmıştım çeyiz için arabamı satmıştım ben. O arabama bir sene binebildik ve uzaktan arkadaşlar iş arkadaşlarım bile tebrik etti ne kadar istediğimi biliyorlardı çünkü aldığım zaman. Yemin ederim bu arkadaşım ölü taklidi yaptı ve suratındaki kıskançlığ resmen gördüm. Ben eşimle tanıştım onun boşanmış olmasıyla 2. El vs gibi dalga geçti son noktam bu oldu görüşmedim bir daha. Ama şunu farkettim ben ona kardeşim gibi bağlanmışım çok sevmişim düğünümde bile içerlenip o kalabalıkta niye o yok en cok ona ihtiyacım vardı diye üzülmüşüm. Şimdi kızgınlığa dönüştü tabi nefret ettim düşündükçe, haftalarda düğünü var yaşattığını yaşamadan ölmesin istiyorum sizce ilahi adalet varmı? Başınız şişmesin diye uzatmadım 8 sene boyunca içinde olduğum için anlamadan psikolojik baskılarına maruz kaldı. Kırgın ve kızgınım insanlara güvenemiyorum…

İnsanlara niye güvenmiyorsunuz, ona güvenmeyin insan değilmiş.
Gerçi kendinize duymalısınız bu güveni zaten.
Benzer şeyler yaşadım 7 sene, ne maddi ne manevi, bir evin kızı gibiydik.
3 gün onlarda 3 gün bizde kalırdık, birçok grubu arkadaşlığı bozdum, sevgililerinin evini bastım, şuanki kocasıyla arasını yapmak için aylarca uğraştım.
Kaza mı yapmadık beraber, hiç alakam yokken tüm derslerine girip ödevler yaptım, her ortamında yanındaydım.
Sevgilisiyle görüşsün diye evden 30 km gider onu alır, ardından sevgilisini alır bir yerlere götürürdüm.
Aman neyse ne yani bendeki de işte uçsuz sevgi, sonuç olarak aileler araya girse bile ben geri adım atmadım, düğünüme davet etmedim😂
Zerre de üzülmedim, 1 saniye bile.
Ben kaybetmedim çünkü, o ‘beni’ kaybetti.
Size de aynısını öneririm.

Merhaba iyi geceler öncelikle uyanık kalan varsa 😂 kısaca özet geçiyorum olayı ;
Benim çok eski liseden bir arkadaşım vardı Şuan görüşmüyoruz. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen sürekli birlikte kaldığımız. Üniversite de aynı evi paylaştığımız ekmeğimizi bölüştüğümüz. Buraya kadar hersey normal fakat ben ona ekstra fedakarlık yapardım maddi durumu kötüydü fakat ayranı yok içmeye faytonla gider sıçmaya modeli bi insandı. Kıyafetti takıydı çantaydı o dönem öğrenciydik bana hep ablam yollardı marka kaliteli hatırı sayılır markalardan Maddi durumu yerinde olduğu için, anne babamda hatrı sayılır harçlık yollardı bir sıkıntım yoktu yani öğrenciyken. Fakat bu arkadaşım o dönem parası biterdi sonra benim paramı harçlık yapardık oda bitince bir gün onun bir ihtiyacı için boynumdaki kolyeyi bozdurdum. Defalarcada kredi kartıma borçlandım kuzenlerimden borç aldım yatırdım falan. Bir gün bir yakınını arayıp paraya ihtiyacım var demedi. O zamanlar niye böyle kullanıldığımı hissetmedim inanın bilmiyorum ama insanı çok güzel manipüle edebilen bir kızdı. okul bitti döndük geldik burda başka konumda anlatmıştım çeyiz için arabamı satmıştım ben. O arabama bir sene binebildik ve uzaktan arkadaşlar iş arkadaşlarım bile tebrik etti ne kadar istediğimi biliyorlardı çünkü aldığım zaman. Yemin ederim bu arkadaşım ölü taklidi yaptı ve suratındaki kıskançlığ resmen gördüm. Ben eşimle tanıştım onun boşanmış olmasıyla 2. El vs gibi dalga geçti son noktam bu oldu görüşmedim bir daha. Ama şunu farkettim ben ona kardeşim gibi bağlanmışım çok sevmişim düğünümde bile içerlenip o kalabalıkta niye o yok en cok ona ihtiyacım vardı diye üzülmüşüm. Şimdi kızgınlığa dönüştü tabi nefret ettim düşündükçe, haftalarda düğünü var yaşattığını yaşamadan ölmesin istiyorum sizce ilahi adalet varmı? Başınız şişmesin diye uzatmadım 8 sene boyunca içinde olduğum için anlamadan psikolojik baskılarına maruz kaldı. Kırgın ve kızgınım insanlara güvenemiyorum…
Bize de hep kalleşi denk gelir 🤷

problem onda değil belki de kıskanmadı nerden biliyorsun ki
bence sen neden bu kadar verici oldun fedakarlık yaptın onu sorgula
altında sevilme isteği mi vardı veya hangi eksikliğini fazla fedakarlık yaparak bastırmaya çalıştın
kendin bile bilmeden
fazla fedakarlık çok ciddi bi sorun ya
altında çok ciddi psikolojik sebepler oluyor

Kullanıldığını hissettiğin anda arkadaşlığını kesersin olur biter bu kadar nefret etmene vs gerek yok .
Ne kadar buyutuyorsunuz ya bazı şeyleri.
Ben cocukken bir kızla arkadaştım elimde açıktı kızın annesi babası olmuştu.
Tost alırım ona da alırım su meyve suyu onada alırım falan böyle bir arkadaşlık çok severdim lafı bile olmaz ama o ne yaptı başla bir arkadaş buldu benden uzaklaştı okul bitti görüşmedik bir daha.
Insanlar nankör o yüzden fazla yapmican .
Bu kız da bana ne kadar yardım etti demiyor kimse maalesef o filmlerdeki arkadaşlıklar çok az maalesef

İlkten fazla fedakarlık yapmışsın. Sonra rahat rahat yaşattığını yaşasın diyorsun.

Gerçek sevginin olmadığı buradan anlayabiliriz. Hep aşırılık... aslında o fedakarlığı yaparken de kendini seviyordun onu değil. Yoksa ağır cümle edemezdin kiyamazdin.

Insanlara guven olmaz diyorsunuz ama siz de bir insansiniz sonucta. ozaman size de guvenmeyelim? Yani dunyadaki butun insanlara guven olmazken birtek size mi guvenelim? Demek istedigim guvenilir insanlar bitmedi bitmeyecek de

Tabii ki ilahi adalet var. Ben ah alanın yaşattığını yaşamadan ölmeyeceğine inanıyorum 🙏 aman siz de kimseye fazla fedakarlik yapmayin ya kendim icin bile akrabalarimdan borc istemem yani allah istetmesin. Maddi konulara da arkadaslar arasında cok fazla girilmesini dogru bulmuyorum.

Şimdi durup dururken bu olayları size hatırlatan nedir?

İnsanlara niye güvenmiyorsunuz, ona güvenmeyin insan değilmiş.
Gerçi kendinize duymalısınız bu güveni zaten.
Benzer şeyler yaşadım 7 sene, ne maddi ne manevi, bir evin kızı gibiydik.
3 gün onlarda 3 gün bizde kalırdık, birçok grubu arkadaşlığı bozdum, sevgililerinin evini bastım, şuanki kocasıyla arasını yapmak için aylarca uğraştım.
Kaza mı yapmadık beraber, hiç alakam yokken tüm derslerine girip ödevler yaptım, her ortamında yanındaydım.
Sevgilisiyle görüşsün diye evden 30 km gider onu alır, ardından sevgilisini alır bir yerlere götürürdüm.
Aman neyse ne yani bendeki de işte uçsuz sevgi, sonuç olarak aileler araya girse bile ben geri adım atmadım, düğünüme davet etmedim😂
Zerre de üzülmedim, 1 saniye bile.
Ben kaybetmedim çünkü, o ‘beni’ kaybetti.
Size de aynısını öneririm.
Bendede öyle bir durum oldu herkes çağır gelmezse onun ayıbı dedi istemedim. Gurursuz değilim önce özür dileyecekti ama yapmadı bu saatten sonrada asla görüşmem bende..

Insanlara guven olmaz diyorsunuz ama siz de bir insansiniz sonucta. ozaman size de guvenmeyelim? Yani dunyadaki butun insanlara guven olmazken birtek size mi guvenelim? Demek istedigim guvenilir insanlar bitmedi bitmeyecek de
haklısınız çok üzüldüm yıllarca her istediğini yaptığım için yanındaymışım aslınd. Höt deyince yok oldu karaktersiz, özür dilemek yerine garip geldi sadece insanlar garip 🤷‍♀️

Bosanmis insana 2.el sifati takmasinin bedelini hayat ona odetir
Kinamis dalga gecmis aklinca ama gun gelir devran doner
Ama su tarz konusan espri yaptigini sanan yani konuda anlattigin kadariyla cins bi tipi kizkardes olarak gormen beni sasirtti
Sadece selam diyip gececegim bir tip
Yani beraber takıldığımız dönemlerde böyle bir kınama yargılama görmedim insanlara karşı. Eşimle evleneceğimi söylediğimde böyle bir espri yapıp ayy 2. El adamamı kaldın gibi cümlerlelr kurdu sonrada tartıştık görüşmedim zaten. Hazmedemedim

İlkten fazla fedakarlık yapmışsın. Sonra rahat rahat yaşattığını yaşasın diyorsun.

Gerçek sevginin olmadığı buradan anlayabiliriz. Hep aşırılık... aslında o fedakarlığı yaparken de kendini seviyordun onu değil. Yoksa ağır cümle edemezdin kiyamazdin.
Aslında Çok anlam yüklemişim, çok seviyordum ben arkadasım, bazen rüyamda dahi görüyorum bilinçaltından kaynaklı..

problem onda değil belki de kıskanmadı nerden biliyorsun ki
bence sen neden bu kadar verici oldun fedakarlık yaptın onu sorgula
altında sevilme isteği mi vardı veya hangi eksikliğini fazla fedakarlık yaparak bastırmaya çalıştın
kendin bile bilmeden
fazla fedakarlık çok ciddi bi sorun ya
altında çok ciddi psikolojik sebepler oluyor
Yoo sadece manipule ediyordu ağzıyla istiyordu aslında ben napıcam deyip durunca tepemde, iyi ben vereyim diyor insan artık.

X