Yalancı emziği bıraktırma yöntemi yardııımm :(

benim kızmda önceden geceleri uyurken alırdı emziği..ama köpek dişleri çıkarırken gündüzde alıştı.şimdi 18 aylık.bıraktırmak istiyorum ama bi izni atlatalım.

19 aylık kızım var. orta kulak iltihabı altattık. doktor kesinlikle emzik ve biberonu bırakıyosunuz acilen dedi :KK43: ama nasılll :KK43: kzıım 1,5 ay emdı ve bıraktı babaannesı bakacagı ıcın kolay olsund ıye emzığe alıstırdık.. sımdı bırakma zamanı..
şöyel birsey duydum bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen;
SARI SABIR diye bir sey varmıs onu sürecekmısız. ama satan adam dikkat zehirler demiş.. kullanan varmıı :KK43::çok üzgünüm:

Sarı sabır da ne canım yaa sakın öyle bilinmeyen şeyler sürmeyin.Bebeğinin hastalığı geçmiş olsun ama bence inatlaşma.Herşeyin başı inatlaşmakla başlıyor.Bebekler inatlaştıkça o daha da üstüne gidiyor.Oyalıyarak kandırarak dikkatini başka şeylere çekerek bıraktırmayı dene

ben hastalandığında bıraktırdım 15 aylıktı sanırım antibiyotik kullanmıştık yeni bitmişti tedavi kızm ilacı hiç sevmez bende ilaç sürdüm emziğe ağzına bile almadı kokusundan anladı aldı ve attı yere

birde ogün bebek markete gitti kasadaki görevliye pis olmuş emziği verdik oda bize oyuncak verdi yani emzik yerine oyuncak aldık her ağladığında pis emmzik yerine bu oyuncağı aldık bak dedim 1 hafta geceleri zorladı uyandı emzik aradı ama şimdi rahatız kararlı olmak lazım

19 aylık kızım var. orta kulak iltihabı altattık. doktor kesinlikle emzik ve biberonu bırakıyosunuz acilen dedi :KK43: ama nasılll :KK43: kzıım 1,5 ay emdı ve bıraktı babaannesı bakacagı ıcın kolay olsund ıye emzığe alıstırdık.. sımdı bırakma zamanı..
şöyel birsey duydum bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen;
SARI SABIR diye bir sey varmıs onu sürecekmısız. ama satan adam dikkat zehirler demiş.. kullanan varmıı :KK43::çok üzgünüm:

inan düşündüğün gibi zor değil büyük kızımda bunun aynısını yaşadım o zaman çalışıyordum kreşe gidiyordu orda çok sevdiği arkadaşınında bırakması gerekiyordu
Ömer bırakıyor hadi Emel sende bırak Emel bırakıyor hadi sende Ömer bırak diyerek çocukları motive edip bize yardımcı oldular telefonlarla görüştüler ağlaştılar ama sonunda başardık onun için en cazip olan şeyi bul ve o şekilde silahlan kolay gelsin:teselli:

Herkesten farkli seyler yazacak tek kisi benim sanirim.
Benim kizim 6 yasinda birakti hemde 5 tane emzikle geziyordu, 3 yasinda bende endise edip doktora götürdüm, bana söyledigi tek cümleydi.
Birakin emsin daha kac kez cocuk olacakki? zamani gelince birakir dedi ve anasinifina baslayana dek devam etti.Bir gün onu okuldan almaya gittim arkadaslarinin yaninda almanca olarak emziklerini almayi unutmussun dedim ve o gün eve geldigimizde hepsini cöpe atti.Bu konu hakkinda konusmadik bile:)
Ayrica günümüzdeki emziklerde agiz dis sagligina zarar vermeyecek sekilde üretiliyor o yüzden birakin emsinler daha kac kez cocuk olacaklarki:)

Herkesten farkli seyler yazacak tek kisi benim sanirim.
Benim kizim 6 yasinda birakti hemde 5 tane emzikle geziyordu, 3 yasinda bende endise edip doktora götürdüm, bana söyledigi tek cümleydi.
Birakin emsin daha kac kez cocuk olacakki? zamani gelince birakir dedi ve anasinifina baslayana dek devam etti.Bir gün onu okuldan almaya gittim arkadaslarinin yaninda almanca olarak emziklerini almayi unutmussun dedim ve o gün eve geldigimizde hepsini cöpe atti.Bu konu hakkinda konusmadik bile:)
Ayrica günümüzdeki emziklerde agiz dis sagligina zarar vermeyecek sekilde üretiliyor o yüzden birakin emsinler daha kac kez cocuk olacaklarki:)

Ben de size katılıyorum. Benim kızım da 3 yaşıda bıraktı ve kendi isteyerek bıraktı. Her çocuğun duygusal durumu ve emzik ihtiyacı farklı oluyor bence. (oğlum da sadece 2 ay aldı) Zamanı gelince zaten çocuk kendi istemiyor. Ondan önce bırakmaya çalışınca strese giren çocuk daha da emziğe düşkünleşir die düşünüyorum.

Ben de size katılıyorum. Benim kızım da 3 yaşıda bıraktı ve kendi isteyerek bıraktı. Her çocuğun duygusal durumu ve emzik ihtiyacı farklı oluyor bence. (oğlum da sadece 2 ay aldı) Zamanı gelince zaten çocuk kendi istemiyor. Ondan önce bırakmaya çalışınca strese giren çocuk daha da emziğe düşkünleşir die düşünüyorum.

BENDE OYLE DUSUNUYORDUM AMA 27AYLIK OLDU DAHADA DUSKUNLESTI. GUNDUZDE CIKARMIYOO. bilmiyorumkismile

merhaba benim de 2 yaşında kızım var ama bitürlü biberonu bırakmıyo ne yapyıtsam olmadı çiçekli böcekli bardaklar denedim ödülü denedim oyunu denedim ama yok bardakla süt içmiyo ne yapabilirim yadım edin lütfeeeeeen

merhaba benim de 2 yaşında kızım var ama bitürlü biberonu bırakmıyo ne yapyıtsam olmadı çiçekli böcekli bardaklar denedim ödülü denedim oyunu denedim ama yok bardakla süt içmiyo ne yapabilirim yadım edin lütfeeeeeen
BENIM KIZIMDA 2YAS SONRASINDA GECTI BARDAĞA.. ABLALAR BIBERONDA ICMES DIYE DIYE. AMA GECE YANIMIZA SÜT VE SUYUMUZU HALA BIBERONLA ALIYORUS. YATARKEN BARDAKLA ICEMES. HEM HALA SERİ SEKILDE ICEMIYOR BARDAKTAN..opuyorumnanaktan

benim bi arkadasim vardi 14 yasinda annesi geceleri uykusunda biberonla süt verirdi.... asiri yani
benim kizim 36aylik yani tam 3 yasinda ama hala daha emiyo hemde büyük bir askla, disleri düzgün gelismiyor biliyorum peltek konusuyor emzikten galiba.
benimde acilen biraktirmam lazim ama oglumda bir yasinda ve oda emiyor, ama o olsada olur olmasada olur hesabi.
evet biliyorum acilen biraktirmam lazim ama aciyom kuzuma, zaten kardes geldi bide emzik giderse simdi .....

MÜÜÜÜJJJJJJJJJJJJDEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!1
kızım gece emzıkten tıksındı :) hemde neden muslukta yıkarken ıcıne su kacmıs bu solucan yavrus anne deıd bende evt deımd :ecrin_bebek: cok tiksindım anne emmicem bıdaha dedı. gece 12 itibarıyle bıraktı boshayallersmile gelımslerı babanemısden alıcam tlfla :kedi:

benim kızımda 19.cu ayının içinde 1 haftadır emzikten kesmeye çalışıyorum fakat daha da bi düşkün oldu gündüzleri bile istiyor artık ve hiç emmediği kadar istekli ve zevkli emmeye başladı bi yandan o memeyi çekerken görüntüsü çok hoşuma gidiyor içime sokacağım geliyor bir yandan da bıraktırmak istiyorum özellikle geceleri uyuduktan sonra memeyi ağzından çekiyorum fakat dışardan bi ses geldiğinde yada uykusu bölündüğünde hemen boşluğa düşmüş gibi emziğini arıyor yatakta ve ağlıyor bu sefer kıyamıyorum korkmasın diye geri veriyorum ağzına ikilemde kaldım Nasıl bıraktıracağım acaba:KK50:

Ben emziği ıslatıp kuru naneye batırdım.Önce aldı bir ağzına öğğğ dedi geri çıkardı.
Yıka diye bana verdi ee eee diyo.Yıkadım tekrar batırdım bak gecmiyor annem ee olmus emzik dedim.
O küçücük elleriyle emziğini temizlemeye çalıstı ama beceremedi.Ama ağzınada almadı o şekilde.3 gün emme emme dedi sonra unuttu.Şimdi emme nerde kızım dedim mi öğğ öğğ diyor :))

ben 1,5 yaşındayken annemlere memlekete gitmiştim ,kalabalık ortamdı ,yeğenler falna vardı onlarla oynayıp yoruluyordu haliyle emzik vermedim o gün uyudu sonrasında da hiç aramadı öylece unuttu gitti.

bana bazı emzik bıraktırma yöntemleri kötü geliyor
börtüler böcekler karıncalar naneler
cocuğu böyle tiksindirmek bana göre yanlıs..bilinç altında zarar verebilir..

bizde 13 aylıkken emziğimiz üretimden kalkması ve elimizde emziğin eskimesiyle emziği bıraktık..emziği kaldırdım ortan bu kadar emzik yok..bir ağladı iki ağladı yatarken müzik açtım onunla sakinleşti ve uyudu..1 hafta gibi bir süreçte emziksizliğe alıstık kii o dönem cok hastaydık.

bana göre emzik bakteri yuvası emziği bıraktığından bu yana boğaz enf. olmadı

Benim kızımda 31 aylık uykusu geldiğinde emzik emiyor ben hiç bıraktırmaya çalışmadım düşünmüyor değilim ama herhangi bir çabam olmadı ağız diş sağlığını bozduğunu çok düşünmüyorum 3 yeğenim var ikisi 18 yaş civarı bir tanesi bayağı 4 yaşına kadar emzik emdi onun diş yapısı çok düzgün emzik emmeyenlerinki daha bozuk o nedenle çok emziğe bağlamıyorum diş ağız yapısını ama mikrop yuvası olduğunu bende düşünüyorum 2-3 günde bir kaynatıyorum hep kutusunda saklıyorum yıkıyorum 4 ayda bir değiştiriyorum ama yinede hiç hijyen bulmuyorum bende kıyamadığımdan bıraktırmaya çalışmadım memeye çok düşkündü memeden kestikden sonra bir türlü emziği bıraktırmaya kıyamadım işde

biz de tam 28 aylıkken bıraktık. oğlum bebekleri çok sever yakın akrabaların yeni doğğan bebklerini çok seviyordu ama tabi bebkler çok ağlıyor. bende sen arık abi oldun bak bebekler çok ağlıyo emziğini bebeklere verelim dedim başta kabul etmedi sonra oyuncakcıda beğendiği oyuncağı eline verdim bak istersen emziği bebeklere verelim onlarda sana oyuncak vericekmiş dedim tamam dedi sonra da arada bir emzik istediğinde sen kendin verdin annem onlarda oyuncak verdiler sana napalım dedim bişey diyemedi yavrum:KK70: kendim ettim kendim buldum hesabı yaptı bana mızmızlanmadı hemde aşırı emzik düşkünüydü asla bırakmaz diyodum ama çok kolay oldu:nazar:

X