Sivilceli Ciltler Yanağımda çıkan iltihaplı sivilcelere çözüm arıyorum?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
gittim canım bugün şeytanın bacagını kırdım..antibiyotik vitamin ve ısotrexın diye bi jel verdi bugün kullanmaya başladım kurtulmak istiyorum artık..doktora roaccutane istedigimi söyledim ..çok agır gelir felan dedi senin fazla bişeyyok dedi ama çok istersem az bi doz verebileceini söyledi ama senin sorumlulugun altında felan diyince gözüm korktu vazgeçtim..bakalım bunları deniyip görücem bayramdan sonra muayeneye gidicem inşallah faydaını görürüm kızlarr...

ahaha:KK70: sevsinler tarzını. Hadi bakalım iyi yapmışın gitmekle roaccutane vermediği iyi olmuş sakat bir ilaç o ya faydasını da görürsün merak etme canım yeter ki sallapati kullanma o ilaçlarını:KK70: hele antibiyotik çok düzenli kullanılmalı yoksa ilaca bağışıklık kazanıyorsun ve bir daha kullanman gerekirse etkisini gösteremiyor. Çok geçmiş olsun canım.

benim de yanağımda bir tane sivilce var iki aydan fazla oldu.başka da sivilce yok yüzümde,zaten çıkmaz hiç.Ama o sivilce bi türlü gitmedi,napmam lazım?bepanthene sürüyorum ara sıra ama fayda etmedi.limon sürdüm bi kere onun da faydası olmadı.ağrısı falan yok ama çok uzun süredir orda duruyor ve gidecek gibi görünmüyor,bi yolu var mı?

a.s.televizyonda bir programdan edindiğim bilgiye göre soğanı ortadan iki ye kesip çıkan suyunu olgunlaşmış sivilceye sürünce kuruttuğu deneme yöntemiyle test edilip onaylanmıştır tavsiye ederim:CüvCüv:

kızlar kaç aydır başımda bi dert var..şöle söliyim çok sorunlu bir cildim yok t bölgemin yaglı olmasına ragmen t bölgede hiç sivilcem olmaz fakat şu 4 aydır sivilcelenme yaşıyorum SADECE YANAKLARIMDA ama tek tük bi yanagımda 2 tane digerinde bi tane ve iltihaplı ama bildigin sivilce gibi deil çıban gibi böle kocaman kırmızı ...senağlama geceden agrı yapıyo anlıyorum sivilce çıkacagını sabaha bi bakıyorum kıpkırmızı ucu beyaz ama hiç böle bişey görmedim ben yaa..sivilce gibi de degil kızlar diyorumki acaba sadeceyanak bölgemde çıkması bi hastalıga mı işaret yaa çok moralim bozuluyo bu duruma nolur bana yardım edin kızlarrrrsenağlamasenağlama

benimde olmuştu canım çıban gibi.... bildiğin lokumu elinde biraz esnet ve ateşte (çakmaklada olabilir )ısıt ve çıbanın,sivilcenin üstüne koy... ben sargı bezi koyup bantlamıştım gece yatarken ..hem ağrısnı alıyo hemde içindeki irini çekiyo lokum...bi kaç gün üst üste yap ...sonuç alacağına eminim ..benimde popomda oluyodu çok acı veriyo gerçekten.... banada estetisyen bi arkadaşım önermişti bi kaç gün içinde irin geçiyo ...umarım sonuç alırsın sende

kızlar ergenlik çağında değilseniz ve periyodik dönemleriniz harici küçük sivilce tarzı değilde kocaman içi dolu akne tarzı sivilceleriniz çıkıyorsa öncelikle mutlaka bir dermatologa görünün benim seneler evvel suratım kocaman içi dolu aknelerle doluydu saçlarım felaket dökülüyordu herkes suratıma bakıp sorardı aynalara küsmüştüm sonunda bir cildiye profesörüne gösterdim yanında öğrencileride vardı bakın işte dedi konu öncelikle jinekolojiyi ilgilendiyor hormon dengeleri bozulmuş dedi saclarımı şakaklarımdan kaldırdı ve erkeklerın gibi yanlardan dökülmüştü bunu da öğrencilerine gösterdi beni bir kadın doğumcu arkadaşına yönlendirdi ve yapılan kan tetkikleri sonucu hormonlarımda düzensizlik çıktı testesteron hormonu yükselmiş hemen ilaç tedavisine başlandı bu 2 sene falan sürdü sonrasında pırıl pırıl bir yüze sahip oldum sizde bir doktor tedavisi alın derim ama basit sivilce tarzı periyodik günlerinizde çıkıyorsa ben polonezköy e gittiğimde orda arıcılık ve balcılık yapan bir yer var ordaki kremler dikkatimi çekti hem nemlendirici hemde sivilce kremi dedim deneyim aldım ve super geldi resmini koyuyorum ama sivilcelere iyi geliyor hormon bozukluğu olmayan size resimlerini koyayım..

propolisha9.jpg

kızlar ergenlik çağında değilseniz ve periyodik dönemleriniz harici küçük sivilce tarzı değilde kocaman içi dolu akne tarzı sivilceleriniz çıkıyorsa öncelikle mutlaka bir dermatologa görünün benim seneler evvel suratım kocaman içi dolu aknelerle doluydu saçlarım felaket dökülüyordu herkes suratıma bakıp sorardı aynalara küsmüştüm sonunda bir cildiye profesörüne gösterdim yanında öğrencileride vardı bakın işte dedi konu öncelikle jinekolojiyi ilgilendiyor hormon dengeleri bozulmuş dedi saclarımı şakaklarımdan kaldırdı ve erkeklerın gibi yanlardan dökülmüştü bunu da öğrencilerine gösterdi beni bir kadın doğumcu arkadaşına yönlendirdi ve yapılan kan tetkikleri sonucu hormonlarımda düzensizlik çıktı testesteron hormonu yükselmiş hemen ilaç tedavisine başlandı bu 2 sene falan sürdü sonrasında pırıl pırıl bir yüze sahip oldum sizde bir doktor tedavisi alın derim ama basit sivilce tarzı periyodik günlerinizde çıkıyorsa ben polonezköy e gittiğimde orda arıcılık ve balcılık yapan bir yer var ordaki kremler dikkatimi çekti hem nemlendirici hemde sivilce kremi dedim deneyim aldım ve super geldi resmini koyuyorum ama sivilcelere iyi geliyor hormon bozukluğu olmayan size resimlerini koyayım..

propolisha9.jpg

canım benim ergenlik dönemimde dahi böle dedigin givi sivilcelenmem olmamıştı..ben21 yaşındayım ergenlikk geçti gitti ama şimdi bu sivilceler öyle moral bozucuki ,,regl dönemimde çıksa yada sıkıntı felan desem tamam geçer derim üstüne düşmem ama bu öyle ki çıkıyo 1hafta sonra geçtigini zannediyorum tekrar başka biyerden fırlayıveriyo..dermotologa da gittim ben dedim hormonal bozukluktan endişeleniyorum dedim hiç test feln istemedi sadece büyüteçle baktı okadar ..şuan cildim soyuluyo verdigi jelle ma hala iltihaplı sivilcelerim var nasıl bi doktor anlamadm bilgisinden şüphe ediyorum başka dermotologa gidip roaccutane isticem çocuk dozunda herşeyi göze aldım..çok moral bozucu anlatamama:1no2:

benimde olmuştu canım çıban gibi.... bildiğin lokumu elinde biraz esnet ve ateşte (çakmaklada olabilir )ısıt ve çıbanın,sivilcenin üstüne koy... ben sargı bezi koyup bantlamıştım gece yatarken ..hem ağrısnı alıyo hemde içindeki irini çekiyo lokum...bi kaç gün üst üste yap ...sonuç alacağına eminim ..benimde popomda oluyodu çok acı veriyo gerçekten.... banada estetisyen bi arkadaşım önermişti bi kaç gün içinde irin geçiyo ...umarım sonuç alırsın sende

saol iyi dileklerin için canım ama çıban degil benimkisi yani senin poponda çıkandan degil sadece görüntüsü benziyo kocaman içi iltihaplı ve kıpkırmızı bişey buu artık başka dermotologa gidicem .izmirde tavsiye edebileeginiz bi yer var mı arkadaşlarr..

farketmesss canım, geçmiş olsunn..
benim bi dönem yanaklarımın böyle yanında 2-3 tane çıkıyodu. yüzümün o tarafına yatamıyordum geceleri. bi sürü şey denedim, krem falan daha kötü oldu. yüm yüzüm iyice hassaslaşmıştı. sonra tamamen herşeyi bıraktım. sadece suyla yıkıyordum sabah akşam. dinlendi heralde, yavaş yavaş geçti. irinler geçince de bepanthen krem kullanmaya başladım. şimdi küçücük 2 tane iz kaldı. onları da acı badem sütü ve yine bepanthen ile yok ettim sayılır.

ama cildim hala hassas. kozmetik nemlendirici-temizleyicilere elveda dedim. sadece doğal sabun ve kremler kullanıyorum. en iyisi canum!a.s.

farketmesss canım, geçmiş olsunn..
benim bi dönem yanaklarımın böyle yanında 2-3 tane çıkıyodu. yüzümün o tarafına yatamıyordum geceleri. bi sürü şey denedim, krem falan daha kötü oldu. yüm yüzüm iyice hassaslaşmıştı. sonra tamamen herşeyi bıraktım. sadece suyla yıkıyordum sabah akşam. dinlendi heralde, yavaş yavaş geçti. irinler geçince de bepanthen krem kullanmaya başladım. şimdi küçücük 2 tane iz kaldı. onları da acı badem sütü ve yine bepanthen ile yok ettim sayılır.

ama cildim hala hassas. kozmetik nemlendirici-temizleyicilere elveda dedim. sadece doğal sabun ve kremler kullanıyorum. en iyisi canum!a.s.

saol hayatım..:1hug:
ben sabırsız bi insanım yaa...hemen geçsin istiyorum şimdi soyucu bi jel verdi doktor onu kulllanıyorum iyi geliyo gibi canım birde kükürtlü sabun kullanıyorum cildin yagını alıyomuş eczaneden aldım..o da aynı işi görüyo gibi..sanada tavsiye ederim tatlım..birde eger cildin yaglıysa ya da karmadan yaglıya dönükse bebak daha da sivilce yapıyo ben de öyle yaptı ..cilde göre degişir tabi de..ben bıraktım yüzüme sürmüyorum artık...doktorun verdigi ilaçlarla geçirmeye çalışıyorum inşallah geçicek gönül rahatlıgıyla makyaj yapabilicem:dance:

benim sivilcelerim de yanağımda yer etmişti alnım tertemiz çenemde çok ama sol yanağımda hep aynı yerde çıkıyolardı ve roaccutane kullandım, sonra hepsi geçti. ama yanağımda iz kaldı malesef
yalnız benim yanağımda çıkanlar büyüklerdi ama çok köklü değildi sizin anlattığınız kadar bence bir kadın doğum doktoruna ve cilt doktoruna görünün mutlaka

propolisha9.jpg

Doktorunuz kimdi acaba ? Beni yönlendirebilir misiniz ? Doktorlar yönünden çok sıkıntı çektim. İlk gittiğim doktor peeling yaptı bana aylarca.. izler i iyice yerleştirdi yüzüme maşallah. her peelinge o kadar para vermemle kaldım. ikinci gittiğim doktor peelinglik bişey yok dedi.kremler verdi aylarca.. hiç bişey değişmedi en son lazer dedi.. hani peelinglik bile bir şey yoktu lazerlik mi oldu şimdi ? ben de bıraktım o doktoru.aylardır tedavisiz kaldım ... iyi bir doktor arıyorum..

X