Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanan saçları boyamadan dipten uzatmak

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Denizdenz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2016
20
7
32
Evet başlıktan da anlaşılacağı gibi saçlarım yandı. Bu benim 2 kere başıma geldi geçen sene yaktım ilk defa o zaman sabredip kestirip toparlamıştım ama renk bir zaman sonra koyu geldi gözüme ve hayatımın hatasını yapıp saçlarımı açtırdım.. Sonuç tam bir hüsrandı ben koyu küllü sarı bir saç isterken saçlarım turuncu parlayan çok çok açık bir sarıydı. Sonra bunu kapatmam için küllü bi renge boyattım bir süre de yeşil saçlarla dolaştım ve sonunda pes ettim. 3 audır boyatmıyorum saçlarımı, diplerim 5 cm uzadı. Biraz erkek saçından hallice bir hal alana kadar o siyah kısımları boyatmicam da, çünkü boyatmanın bi sonu olmadığını biliyorum zaten saçım boya tutmayacak. Benim durumumda olup saçını dipten sağlıklı uzatmak isteyen arkadaşlarım varsa bu başlıkta toplanalım, bu süreçte birbirimize destek olalım isterim çünkü böyle sarı- siyah dolaşmak zoruma gidiyor ve beni psikolojik olarak da yıpratıyor. Yoldaş arıyorum kendime ay ay saç uzamamızı paylaşalım uzadıkça birlikte sevinelim.

Ben de boyalı saçımı açtırıp sarı yaptırdım veeee tabiki yandı :halay:

Bir buçuk ay oldu boyatalı dibi de geldi ama ben hiç takmıyorum. Kaş'ımın rengi de koyu.

Artık güzellik algısı değişti sarı saça dip boyası yaptırıp dore diple gezmenin Moda'sı çoktaaann geçti.

Saçım yanınca paniklemedim. Ucundan kendim kestim. Isı uygulamıyorum. Islakken değil nemliyken serum sürerek tarıyorum.

Cilasını da mor şampuanla yapıyorum ihtiyaç duydukça. Küllü sarı daha iyi oluyo siyah diple :KK48:

İhtiyaç duydukça kendim ufak ufak uçlarından keserek kurtulurum diyorum yanıklardan. Takma sen de kafana :halay:

Ne güzel canım kafana takmaman ben de bi başarabilsem... Ben de kendimi kökü bende bir gün tamamen yenilenecek saçların diyerek avutuyorum saç yanması sorununu dünyada o kadar çok kadın yaşıyo ki yalnız değiliz en azından

Sen neler yapıyosun peki

Bakımlar, püf noktaları :)

Kerastase çimento serisinin maske ve serumunu kullanıyorum, şampuan olarak organix biotinli şampuan kullanıyorum ama hızlı uzatma anlamında bi etkisi yok bence şampuanın. Bir de ben otacının bir maskesini keşfettim keratin&arginine serisi gri tüp içerisinde hem uygun fiyatlı hem de açıkçası kerastasetan daha çok faydasını gördüm. hem içeriği temiz bir ürün hem uygun fiyatlı hem de saçımı yumuşacık yapıyor bir dene istersen. Bunun dışında pek bir şey yapmıyorum dediğim gibi uzamaya bıraktım tamamen saçımı, 2 defa yaşadığım için bu durumu tecrübeyle sabitledim ki yanan saç ölmüştür. Pahalı şampuanlar maskeler sadece günü kurtarır, eski sağlığına kavuşturamaz saçları. Ben geçen sene saçım yandığında neler denemedim, en sonunda pes ettim ve şunu yaptım; düzenli aralıklarla saçı kestirmek ve protein ağırlıklı beslenmek. Ne kadar sağlıklı beslenirsek saçımız kendi kapasitesine göre en hızlı şekilde uzuyor ve yeni gelen saçlar gerçekten kaliteli oluyor. Bu ikisini yaparak bir senede kısa katlı ama sağlıklı saçlara kavuşmuştum geçen sene, bu sene de şekilde yapıcam.

Canım benim saçlarım boyalı değil,yanmadı da,ama yardımcı olabilirsem diye yazayım dedim.benim saçlarım da çok güçsüzdür şimdi kalksam boyatsam elimde kalır eminim,1 kere maşa bile yapsam matlaşıyor hemen. o yüzden doğal renginde şeklinde kullanıyorum.toni&guy'ın yıpranmış saçlar için olan serisini al bence ve düzenli hepsini bir kullan. bir de nem spreyi var, saçın gün içinde kurudukça onu sık.serumu var bir de mutlaka her gün onu kullan.
bunun dışında doğal bakım olarak da sıcak yağ terapisi yapmanı tavsiye ederim,zeytinyağı,badem,jojoba,hint,organik hindistan cevizi yağı ısıtıp saçına sür.haftada min 2 defa. her gün saçlarını sakın yıkama.
bunlar kötü görünümünü bayağı azaltır ama en önemlisi ayda 1 saçlarını "sıcak makas" yöntemi ile kestirmen.4-5 aya toparlarsın saçlarını:KK5:

Kerastase çimento serisinin maske ve serumunu kullanıyorum, şampuan olarak organix biotinli şampuan kullanıyorum ama hızlı uzatma anlamında bi etkisi yok bence şampuanın. Bir de ben otacının bir maskesini keşfettim keratin&arginine serisi gri tüp içerisinde hem uygun fiyatlı hem de açıkçası kerastasetan daha çok faydasını gördüm. hem içeriği temiz bir ürün hem uygun fiyatlı hem de saçımı yumuşacık yapıyor bir dene istersen. Bunun dışında pek bir şey yapmıyorum dediğim gibi uzamaya bıraktım tamamen saçımı, 2 defa yaşadığım için bu durumu tecrübeyle sabitledim ki yanan saç ölmüştür. Pahalı şampuanlar maskeler sadece günü kurtarır, eski sağlığına kavuşturamaz saçları. Ben geçen sene saçım yandığında neler denemedim, en sonunda pes ettim ve şunu yaptım; düzenli aralıklarla saçı kestirmek ve protein ağırlıklı beslenmek. Ne kadar sağlıklı beslenirsek saçımız kendi kapasitesine göre en hızlı şekilde uzuyor ve yeni gelen saçlar gerçekten kaliteli oluyor. Bu ikisini yaparak bir senede kısa katlı ama sağlıklı saçlara kavuşmuştum geçen sene, bu sene de şekilde yapıcam.
Aynen yanmış saça hiçbir şey fayda etmiyor. Her ay düzenli olarak kestirerek kurtulmayı düşünüyorum ben de. Şu an göğsün bi tık üstünde boyu. Birden enseye kadar kestirmeye cesaret edemedim.

Aynen yanmış saça hiçbir şey fayda etmiyor. Her ay düzenli olarak kestirerek kurtulmayı düşünüyorum ben de. Şu an göğsün bi tık üstünde boyu. Birden enseye kadar kestirmeye cesaret edemedim.
Benim zaten kısaydı saçlarım, malesef yine bu şekilde kısa kalıcak. Ağustos ayına kadar boya sürmicem hiç, ağustos gibi yine ensem kapalı bi kesim duruma göre de boya yaptırıcam. Boya hiç yaptırmamayı düşünüyodum ama ağustosta benim için özel bi durum var, böyle bi saçla da kendimi iyi hissetmicem o arada belki boyatırım hatta çıtçıt da alıcam boyatırsam. Sonra da kese kese toparlicam. Gerçekten hayatımdan 2 yıl gitti saç kahrıyla. Bunu okuyan, saçımı açtırsam mı diyen biri varsa aman derim sakın yapmasın, bi kadının kendine yapıcağı en büyük kötülüklerden biri saçına oryal sürdürmek

Benim zaten kısaydı saçlarım, malesef yine bu şekilde kısa kalıcak. Ağustos ayına kadar boya sürmicem hiç, ağustos gibi yine ensem kapalı bi kesim duruma göre de boya yaptırıcam. Boya hiç yaptırmamayı düşünüyodum ama ağustosta benim için özel bi durum var, böyle bi saçla da kendimi iyi hissetmicem o arada belki boyatırım hatta çıtçıt da alıcam boyatırsam. Sonra da kese kese toparlicam. Gerçekten hayatımdan 2 yıl gitti saç kahrıyla. Bunu okuyan, saçımı açtırsam mı diyen biri varsa aman derim sakın yapmasın, bi kadının kendine yapıcağı en büyük kötülüklerden biri saçına oryal sürdürmek
Aslında boyasız saçıma ilk defa açıcı uygulandığında sorun yoktu. Üst üste boyanıp ikinci kez açıcı sürünce yandı :sinirli:
Saçının arkadan ve tepeden fotoğrafını çek şimdi. Ağustosta tekrar çekersin boyatmadan önce bakarız ne kadar uzamış diye :21:

Aslında boyasız saçıma ilk defa açıcı uygulandığında sorun yoktu. Üst üste boyanıp ikinci kez açıcı sürünce yandı :sinirli:
Saçının arkadan ve tepeden fotoğrafını çek şimdi. Ağustosta tekrar çekersin boyatmadan önce bakarız ne kadar uzamış diye :21:
Saçımın tepeden fotoğrafını çekmek günlük rutinim oldu zaten:) bugün kuaföre gittim moralimi bozdular yine:/ ya boyatmicam napayım artık kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmek gerek. Önümüzdeki sene boyunca hiç boyatmadan uzatsam baya bi uzar bence, şöyle bi küt katlı ama sağlıklı saçım olur. Sabredicem uzatıcam böyle yaa amaan napim üzülmeye gücüm kalmadı 3 günlük dünya:) şükürler olsun saçım var uzuyo zamanla yeniler kendini

Saçımın tepeden fotoğrafını çekmek günlük rutinim oldu zaten:) bugün kuaföre gittim moralimi bozdular yine:/ ya boyatmicam napayım artık kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmek gerek. Önümüzdeki sene boyunca hiç boyatmadan uzatsam baya bi uzar bence, şöyle bi küt katlı ama sağlıklı saçım olur. Sabredicem uzatıcam böyle yaa amaan napim üzülmeye gücüm kalmadı 3 günlük dünya:) şükürler olsun saçım var uzuyo zamanla yeniler kendini
Kuaför ne dedi ki saçın için

Bir de yine bu forumdaki arkadaşlardan gördüm. Biotin falan kullanıyorlar. Sen de kullanıyo musun öyle bir şeyler. Bir doktora gidip sormayı düşünüyorum bir şey tavsiye edersem kullanırım diyorum

Bir de yine bu forumdaki arkadaşlardan gördüm. Biotin falan kullanıyorlar. Sen de kullanıyo musun öyle bir şeyler. Bir doktora gidip sormayı düşünüyorum bir şey tavsiye edersem kullanırım diyorum
ben biotin kullandım ama tavsiye etmiyorum,çok sivilce ve tüylenme yaptı bende.bir ara priorin kapsül ve şampuan kullanmıştım,3-4 ay falan.pahalılar ama çok işe yaramıştı bende

aşırı saç dökülmem vardı o ara avuç avuç,2-3 tele düşürmüştü hala da öyle bırakınca eskiye dönmedi

aşırı saç dökülmem vardı o ara avuç avuç,2-3 tele düşürmüştü hala da öyle bırakınca eskiye dönmedi
Aslında saç dökülmem yok da saç yanınca çare arıyor insan. Bi an önce uzasın istiyor. Acaba çinko hapı falan da mı işe yaramaz. Benim tırnak kırılması sorunum da var. Eczacı çinko biotinden daha iyidir demişti ama doktora sormadan almak istemedim

Kırmızı saçlıyım ve çok çektim bu dertten en basit çözümleri eczanelerde satılan ya da kuaför standlarında olan kaliteli şampuanlar saçlarımda hemen etki yaptı marketlerde olan kıytırıklardan değil ve argan yağı çam yağı saç serumları işini görecektir diye düşünüyorum 2 hafta içinde saçların kendine gelmiş olur ve kuaförüne mutlaka danış çünkü senin saçını tipini en iyi o bilir

Aslında saç dökülmem yok da saç yanınca çare arıyor insan. Bi an önce uzasın istiyor. Acaba çinko hapı falan da mı işe yaramaz. Benim tırnak kırılması sorunum da var. Eczacı çinko biotinden daha iyidir demişti ama doktora sormadan almak istemedim
ya açıkcası benim de o ara dökülmem çoktu ve her şeyi göze almıştım.sivilcelerin çıktığını göre göre kullanmaya devam ettim ama sonra ciddi tüylenmede yaptı o yüzden biotini bence birkaç defa düşünün.priorin saçı besleyen şampuan+takviye zaten,illa priorin de olmak zorunda değil bence de içten destek şart ama sadece bunu bir vitamine(biotin gibi ki eksikliği çok nadir görülür aslında)bağlamak yanlış olur.o yüzden saç için özel üretilmiş multivitaminlerle destek almak saçı daha hızlı uzatır gibi geliyor

Ya şöyle ki saçımın bundan önceki dip boyasında hata oldu ve çok koyu düştü boya saçımda ince bir şerit halinde koyu kumral boya var dibimin bi kısmında. Çok kötü görünüyo ya o kısım:KK43: işte boyayla ilgili konuşmuştuk da oraya mutlaka açıcı değicek dedi, ya da renksiz bi boya gösterdi bununla biraz kırabiliriz dedi. Hayatta açıcımsürmem daha, boyatmama kararımı sürdürücem el mahkum ya bırakıcam böylece uzasın. Biotine gelince, ben doktor tavsiyesiyle kullanmıştım ve gerçekten uzamayı hızlandırıyo ama söylendiği gibi ciddi bi sivilcelenme problemi yaşadım ve 3 kilo almıştım kullandığım dönem. Bıraktım sonra zaten normal şartlarda saçlarım hızlı uzar. Bence sağlıklı beslenmek saç uzatmanın ennnn etkili yöntemi proteini mutlaka düzenli tüketmek gerek. Bence eğer biotin eksikliğiniz yoksa hap içmeyin, yumurta yiyin et yiyin bunlar biotin açısından zengin yiyecekler. Karaciğerinizi fazla biotinle yormayın, çünkü bu vitamin zaten eksikliği nadir görülen bir vitaminmiş

Son düzenleme:
image.jpg Saçımın rezilliğini görün de şükredin halinize kızlar:KK43: bu koyu kısmı ne yapıcam bilmiyorum şimdilik fönleyip at kuyruğu yapıp topluyorum saçımı idare ediyorum öyle ama ağustosta boyatmam şart koyu bi renge boyamak istemiyorum, ama buna açıcı da süremem asla bi daha o riski göze alamam. şu an istanbulda yaşamıyorum malesef, yazın istanbula gidince iyi bi kuaföre gidip danışıcam bakalım ne yapabiliyosak artık.

X