Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanık saçların sorun ve çözümleri

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ya benim saçlarımda yanmıştı hala yakan boya saçımda ama saım iyileşti isterseniz sırrını anlatayım istiyomusunuz kızlarr??

canım bişey atmışsın ortaya kaçıp gitmişsin.. sırrını anlatayım mı die tek cümlelik bi msj yazacağına anlatsaydın direkt daha iyi olmaz mıydı_??????!.

kızlar özür dilerimm cvp yasamadım ya ama benim saçım yine yandı :KK43: düzleştiriciyle yaktım bakın ben lorealle çalışan bi kuaförden honey diye bi krem ve protek diye bi saç spreyi aldım onları kullandım ve saçlarım düzeldi :KK70: ama şimdi çok berbat görünüyo çok kötü yaktım bu defa galiba tel tel çıkıyo sizinde önerebişeceğiniz bişey varmı ben bu dediklerimi şimdi kend, saçımda uygulıcam ama eğer bi bildiğiniz varsa söyleyin kızlar lütfen...

dove un lacivert serisi kepekli saclar icin diil miydi ? kuru sac icin olanı da mı var?

arkadaşşlar b n saçlarımı kıyamıorum v alla saçlarım belimde azda olsa uçlar yanık bn bıras daha uzatayım ondan sonra kestırıım dıom hem yıne blımde olur=)

sadece uçlarından aldırsan zaten 2 cm uzarmıs bı ay sonra yıne aynı boyda olur.Arkadasımın sacları yandı sureklı boyatmaktan kuafore gıttık tek cozum kesmek dedı.Saclarını kısa küt kestirdik.

evet nemelndirmek icin o lacivertler, cok iyi bi sampuan. yarim senedir onu kullanyiorum

ANLATIYORUM SABIRLA SONUNU BEKLEYİN!
çok sıkılmştm saçlrmdan bi arkdş tavsiyesi üzerne gttm peroksit aldm saçma uyguladm.3-4 ton açıldı.
sonra gttm röfle yaptrdm.kuaför keselm mi dedi kestrdm.sonra onn kesmni beğnmedm we başka bi kuaföre gttm tekrar kestrdm.saçlarm kısacık we sapsarı oldu.şok geçrdm.dedm bari kendi rengnde olsn tekrar siyaha boyadm,sonra pişman oldm röfle seti aldm kendme röfle yapym dedm we yaptm ama turuncu oldu.
sonra tekrar kestaneye boyadm.bunları sadce1 hafta içnde yaptm...
aradan1 ay geçti saçmı mavisiyaha boyadm.sonra aradan1ay daha geçti we ben bi değişklk daha istedm. bi parfümericiye grdm perma suyu aldım,bigudi aldm.saçlarma onları uyguladm.yaklaşk2 saat saçmı sıcak föne tuttm.gece3olmuştu.yıkamazsam daha iyi dalgalı olr dedm sabah yıkarm dedm yattm.sabh hemn başmı lavaboya eğdim bigudileri açtm weeeeeeeee işte o an ölmek istedim.
saçlarım tıpkı lastik gibydi,dokundukça sünüp kopuyordu.:roflol:
saçlarıma sanki tüy dökücü krem sürmüşüm gbi çürümüştü.
we bugün nerdeyse 1 sene oldu. halen saçlarmn uçlarıysa halen lastik gbi.... ama az kaldı bi parça daha kestirdğmde eski saçlarma kavuşacağım. şu anda uzun ama daha da uzamalarnı beklyrm. o zamn kestrcem senağlama

gercekten cok gecmıs olsun ben sacımı hıc boyatmadım boyatırsam senın gıbı hergun baska reng olurum dıye korkuyorum:))))

arkadaşlar ben de kendi hikayemi anlatayım isterseniz sengözlerimebaksanab
ben saçlarımı yaklaşık 4 yıldır sürekli boyatırım.
kuaförüm çok yetenekli renk konusunda ve iki arkadaş gibi olduğumuz için; biraz da çılgınlığı değişikliği sevdiğim için hemen hemen her rengi yaptım saçlarımahihoyyyt
mavi meç, yeşil meç, kırmızı gölge, defalarca sarı röfle...
geçen kış siyah saçlarımı önce bakır karamele boyattım feci bir renk oldu...2 ay sonra üstüne sarı röfle yaptırdım haliyle yer yer turuncu oldu...en son geçen ay dip boyaya gittiğimde deim ki: şu turuncuları açalım. çocuk o kadar uyardı; saçların ççok yıpranacak diye; dinlemedim. bu zamana kadar saçık hiç yıpranmamıştı çünkü:1ninca:
herneyse efenim kuaförden çıktım fönlüyken tabi durumun vehametini anlamıyosun...bir yıkandım ki... anam saçlar taranmıyo resmen kopuyo uçları katlanıp bööle havada kalıyo...şekli iğrenç ( ki ben o dönemde kendimi şu sahte mesih vardı ya hasan mezarcı...ona benzetiyodum:roflol:aynı onun saçları gibiydi)
ağlaya ağlaya kuaföre gittim dedim beni bu saçlardan kurtar..15-20 gün sonra çikolata kahveye boyadık. sürekli gliss krem ve kuaförün verdiği farmasi diye bi krem var onu kullandım....ama mecburen saçlar kesildi biraz çünkü mümkün değil düzelmiyor.
şu an hala aynı kremleri kullanıyorum extra olarak gliss durulanmayan bakım spreyi sürüyorum..saçlarım bayağı yumuşadı:nazar::nazar:
artık ömür billah ne orealin ne de sarı saçın yanından bile geçmem...saçlarımın yandığı o günlerde resmen psikolojim bozulmuştu çünkü

evet kızlar bende 6 ağustosta 4 senedir siyah boyadığım saçlarımı gittim açtırdım açıldı karamel oldu ogün kesildi fön çekildi gayet güzeldi çok memnun oldum yanmadı diye..2 gün sonra saçlarıma zeytinyağı ve badem yağı yaptım yıkadım banyoda yıkarken saçlarım yumuşacıktı daha sonra banyodan çıktım saçlarımı taradım ve işte o an ölmek istedim çünkü saçlarım lastik gibi uzuyordu yaşken,okadar kuruyduki anlatamam gerçi şuandada kuru ama ilk günlerki kadar değil şuandada saçımda zeytinyağı badem yağı ikilisi var bekliyorum birazdan yıkıycam.ben elsevin yıpranmış saçlar için olan şampuanını ve saç kremini kullanıyorum birde avonun aşırı yıpranmış saçlar için olan bakım maskesi var iyi geliyo tavsiye ederim tabi her haftada zeytinyağı ve badem yağı ikilisini yapıyorum allahtan saçlarım çok çabuk uzuyor 15 günde bir parmak çıkıyor 1 ay sonra gidip yine kestiricem inşallah hepimiz en kısa zamanda sağlıklı saçlara kavuşuruz çünkü sürekli toplu geziyorum artık saçları salmak istiyorum yaaaa...senağlamasenağlama

benim saclarım lastik gibi oldu kızlar röfleden sonra..
kestirmek dışında çaresi yok mudur?
cidden cektiğimde lastik gibi uzuyor kısalıyor.

canım ben yazmıştım bı kere daha boyle rofleden uzuyan saçları canlandırmak için lımon tozları varya hanı onları buyuk bı rkapta erıt soguk suyla. ama bolca olsun. sve mumkun oldugunca soguk su olsun. ardından saçını batır içine bi sure beklet bekletebılıyorsan. bu saçı kendine getirir. ama çok sık yapılması tavsıye edılmıyor. aklında bulunsun canım.

benimde 3. defrizeden sonra saçlarımın uçları çok kötü oldu.yandı resmen.geçenlerde sonunda karar verdim ve cesaretimi toplayıp kestirdim.baya uzundu saçlarım ama baya farkediyo ya biran önce uzasın istiyorum..nasıl bakım yapcağıma karar veremedim hala.elidorun bakım yağını aldım ve birkez kullandım vıcık vıcık sevmedim o yüzden kullanmıyorum..allahtan saçlarım çabuk uzuyor fakat kırılmadan uzamasını sağlamak için bakım şart.ne tür bakım yapabilirim ne kullanmam gerekiyor bilmiyorum :KK43:
otacınınkini kullanıyorum canım 10 bitkili olan içinde türlü türlü bitkilerin özleri esansımı ne varmış işte saçıma bakım yapmış gibi oluyor aynıı saç uçlarım kıvrık dururken 5-6 yıkamadan sonra dümdüz oldu tavsiye ederim ama ben içine çam terebentin ve tatlı bagdem yagı koydmhihoyyythihoyyyt

BENDE ANLATMAK İSTİYORUM TUTMAYIN BENİ:)
KIŞ AYIYDI SAÇLARIMA SU DALGASI YAPTIRMIŞTIM SON 8 AYA KADAR HERŞEY YOLUNDAYDI.SAÇLARIMDA OMUZLARIMDAN BAYA BİR AŞAĞIDAYDI.ARTIK SAÇLARIM MATLAŞMAYA,DÖKÜLMEYE,KIRILMAYA BAŞLAMIŞTI.BAKIM KREMLERİNİ UYGULARKEN BİDE NE GÖREYİM SAÇ UÇLARIM LASTİK GİBİ AMAN ALLAHIM DEDİM.SAÇLARIMIN MAT OLMASINA MI DÖKÜLMESİNEMİ YOKSA SONRADAN PAT DİYE ÇIKAN LASTİĞEMİ ÜZÜLEYİM.BENDE MECBUREN KESTİRMEK ZORUNDA KALDIM.ŞİMDİ KÜT GİBİ BİŞEY ÜZÜLDÜM HEMDE ÇOK AMA NE ÇARE KESTİRMEDENDE OLMUYOR.ŞİMDİ SIĞIR İLİĞİ FORMÜLÜ VE 10 ADET KARIMI KARIŞTIRARAK BİR CEZVEDE ISITIP SAÇLARIMA MASAJLA KOMPRES YAPIYORUM 2 YADA 3 SAAT BEKLETİYORUM.Bunu 3 haftadan beri uyguluyorum.Saçlarımda dökülme azaldı,mat bir görünüm artık yok denebilecek kadar az ve çok dolgun ahenklen dans ediyorlar:KK66: saçımda yer yer kaşınmalar var heralde saç çıkıyor ?? he bide PANTOGAR adlı tabletleri kullanıyorum günde 2 kere protein niyetine,şampuanımada 1 çorba kaşığı çamtere attım bakalım 2,3 ay sonra neler olacak..

Son düzenleme:

otacınınkini kullanıyorum canım 10 bitkili olan içinde türlü türlü bitkilerin özleri esansımı ne varmış işte saçıma bakım yapmış gibi oluyor aynıı saç uçlarım kıvrık dururken 5-6 yıkamadan sonra dümdüz oldu tavsiye ederim ama ben içine çam terebentin ve tatlı bagdem yagı koydmhihoyyythihoyyyt

peki bu otacının saç kremide varmı yada losyon gibi bişeyi onunla beraber kullanalım bende istiyorum almayı yarın kestiriyorum saçımı çünkü en sonunda arka kısımdan koptu saçlarım bende kısa kestiricem inşallah kullanabilirim ahhh ahhh mahvettim güzelim saçlarımıkaydirigubbakcemileaşkım gelene kadar uzasa bari allahtan çabuk uzuyor şaçlarım..senağlama

herkes gibi benimde saclarım boyadan fonden......coook yıprandı...omuzlarıma geldıgı ıtıbaren uzaması duruyo seneler boyunca da kesmesem oylece kalıyo yanı saclarımın cabuk uzayıp uzamadıgını bıle anlamıyorum.ama bıkac ay once boyatmıstım 2,3 ay falan oluyo dıplerıne baktıgım zaman az da olsa uzama var ama galıba ucları kırık oldugundan dolayı en fazlası bu kdr....hem kırıklarıma hemde uzamasına bı cozum bılen varsa bana bılgı verebılır mı....lutfenn...cok ıhtıyacım var.....simdıden tskler....

ben de saçlarıma bakım kremleri felan uyguladım ama saçlarm sadece yumuşadı.yanıklık asla geçmedi.halen tararken saçlarım sünüp yukarı zıplıyor. istedğim uzunluğa geldğnde kestrp kurtulcam o yanıklardan..
hızlı nuzaması için de entele otunu kullanıyorm.herkeze tavsiye ederm

en saglıklısı kırıklarını aldırmak,ama sac maşasyla sıkca fon cekıyorum her gun degıl ama...kırıkları onlemek ıcın bıldıgınız sac bakım yagı veya krem gıbı seylerden kullanan ve memnun kalan varsa lutfen bana yardım etsın:KK43:(((uzatmak ıcın enteleyı kullanmayı dusunuyorum ınsallah ıyı gelır

X