Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış ve yıpranmış saçlar için saç maskesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

gecevekedicik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
562
341
Öncelikle kimsenin kobay faresi olmayin arkadaslar. Lüks bi kuafore gittim. Ablamin dugununden 2 gun once saclarimin rengini dora degilde daha silver bi ombre istedim.. Doğal olsun istedim yaşıma yakisir sekilde. Adam saçlarımı dipden uca beyaz yaptı... O kadar uzatmaya çalıştığım saçlarım şimdi hamur.. Kaşar peyniri saçlarımı sündür sündür kuaföre gittik kavgaya o saçtan 300 lira aldılar bi de saçlarımı fönlemek istiyor yok diyorum ben boş boşuna mı yaptım diyor affedersiniz ama embesil. Sahibini aradım dediki gel dip boyası yapalm. Ben saçlarımı 1 yıldır hindistan cevizi yağ ile yata kalka uzatmıştım dün saçlarımı omuzumda kesmek zorunda kaldım. Gelelim bu saçları nasıl toparlayacağız?????? İlk olarak gıda jolesi 25 gr. Marketlerde satılan pastaya böreğe koyulan bi jole lifli olduğu için saçlara çok yararı varmış.. 7 kaşık su. Karıştırın üzerinede saç kremi 1 kaşık.. İstediğiniz saç kremi olur repair kurtarıcı kremler falan.. Bu formüle bir de maya koydum.. Şems arslan anlatıyor zaten ortalara getirin izleyin)) ama bu formülde sadece maya yok.. Ben mayada koydum. Kaynamış su 2 çay kaşığı ve bir çay kaşığı kuru maya iyice karıştırın 1 çay kaşığı daha atın amaç maya erisin hafif hamur gibi olsn ama cıvık olacak büyük ihtimal herneyse.. Bu gıda joleli karışımla mayalı karıştırdım. Saçıma dün geceden hindistan cevizi yağ sürdüm diplerinede uçlarınıda bugunde karıştırdığım maskeyi sadece saç uçlarıma ve saç dibime yakın yerlere uyguladım (yanık olan yerlere) saç dibine gelsede sorun değilmiş ama ben yinede çok getirmemeye çalıştım.. 30-40 dakika bekledim sanırım tam hatırlamıyorum en fazla 45-50 dk bekleyin.. Herneyse arkadaşlar şimdi saçlarımı bi yıkadım pir yıkadım sanki uçlarına can geldi kıvırcık ama küsmüş saçlarım bi kıvırcıklık olmuş çok tatlı birşey olmuşşş banyodan sonra uçlarına yıkanmayan krem ya da serum sürün. Ben hindistan cevizi yağ sürdüm. Arkidişler saçınız boyadan, fönden yanmışsa. Özellikle embesil kuaförler yüzünden ombre yapmayı bilmeyen sırf reklam yapmak için saçını kullanan insana gitmeyin. İnşllh derdinize deva olur. Saçlarımı uzatmak için 1 yıl daha bekleyeceğim:KK43:(. Sakın kızlar saçınızı boyatmayın aralarına ışıltı attırın ama boya cidden kötü bişe özellikle sarı renk bağımlılık yapıyor.. Önlere attırın ama sakın hepsini boyatmayın bu da mayayla ilgili bi video belki izlemek istersinizdir..

Ah yaa cok uzuldum cok gecmis olsunn gercekten en azindan koku sende tekrar toparlar uzar diyeyim bozma moralini biraz sabir gerek tabi :) bende hep dogal saclara ozeniyorum boyle hafif beyazlamis hic boya olmayan dogal saclar oyle cok ornekki var ki cevremde o dogal beyazlik sanki ayri bi hava isilti katiyo saca :)) benimde beyazlarim var tek tuk iste kapatmak icin boyatiyodum cevremde oyle boyasiz hafif beyazlamis sacli kisileri gorunce bi aska geldim bende tam 5 aydir boyatmiyorum bayada diplerim geldi beyazlarimda hafiften ciktilar ama olsun uzaticam saclarimi boyali kisimlarida artik kestire kestire atip kurtulucam boya moya surmicem bidaha da belki cok az aralara bruslight yaptiririm ama dip boyasi mis yok ucuymus basiymis ugrasmak istemiyorum :)❤️

Ah yaa cok uzuldum cok gecmis olsunn gercekten en azindan koku sende tekrar toparlar uzar diyeyim bozma moralini biraz sabir gerek tabi :) bende hep dogal saclara ozeniyorum boyle hafif beyazlamis hic boya olmayan dogal saclar oyle cok ornekki var ki cevremde o dogal beyazlik sanki ayri bi hava isilti katiyo saca :)) benimde beyazlarim var tek tuk iste kapatmak icin boyatiyodum cevremde oyle boyasiz hafif beyazlamis sacli kisileri gorunce bi aska geldim bende tam 5 aydir boyatmiyorum bayada diplerim geldi beyazlarimda hafiften ciktilar ama olsun uzaticam saclarimi boyali kisimlarida artik kestire kestire atip kurtulucam boya moya surmicem bidaha da belki cok az aralara bruslight yaptiririm ama dip boyasi mis yok ucuymus basiymis ugrasmak istemiyorum :)❤️
Aslında sana bi önerim varrr Şems arslanın beyazları geciktirmekle ilgili bi videosu vardı bunu izle istersen. İyi dileklerin için teşekkür ederm ama büyük bi depresyondaydım hala öyleyimde bu maskeyi yaptıktan sonra sanki uçlarına can geldi bugun mutlu uyuyacağım. Benim akrabamın saçlarıda tutam tutam beyazları vardı o da oralara sanki ışıltı gibi sarılık attırırdı dibi gelincedr çok belli olmazdo. Ama sen sevdiysen özge özpirincci gibi ❣ yakıstırıyorsan kendine bırak çıksın beyazlarn

Aslında sana bi önerim varrr Şems arslanın beyazları geciktirmekle ilgili bi videosu vardı bunu izle istersen. İyi dileklerin için teşekkür ederm ama büyük bi depresyondaydım hala öyleyimde bu maskeyi yaptıktan sonra sanki uçlarına can geldi bugun mutlu uyuyacağım. Benim akrabamın saçlarıda tutam tutam beyazları vardı o da oralara sanki ışıltı gibi sarılık attırırdı dibi gelincedr çok belli olmazdo. Ama sen sevdiysen özge özpirincci gibi ❣ yakıstırıyorsan kendine bırak çıksın beyazlarn

Evet ozge ozpirincci ve bikac bloger var gordugum cok havali duruyo :) bende aralara beyazimsi gibi isilti attirip dip boyasi yaptirmama gerek kalmaz boylelikle cunku her ay dip boyasi olayina gicik oluyorum:110:

ben de maske arayışındaydım nature ve liqiud kullandım nature saçlarıma başta parlaklık verdi ama yıpranmasına iyi gelmedi liqiud de aynı şekilde parlattı ama yıpranmasına ve yanmasına da iyi geldi aslında fiyatı natureden daha yüksek ama fiyatına değdiğini düşünüyorum

X