Yardım edin ben ne yapayım?

mutluolmak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
477
2
üniversite öğrencisiyim yurtta kalıyorum.2 senedir bu yurda geçmek için uğraşıyorum.Daha önceki konularımdan beni bilenler bilir.Seyran Yüksek ücretli c bloğa geçmek istiyordum.Olay arkadaşımın Seyran Yurdu c bloğa geçmesiyle başladı.Genel müdürün önüne atlamıştı ve seyran yudu c bloğa geçti.Seyran yurdu c blok yüksek ücretli yurt odalar 1-2-3 kişilik içinde tuvaleti,banyosu,tv si var çok güzel.Dedim ben de atlarsam geçebilirim diye düşündüm ama bir türlü atlayamadım.O lise 1 in 1. döneminin sonuna doğru geçmişti.Şu an 3. sınıfın başında sayılırım. Sürekli yurtkur genel müdürlüğünün önüne gidiyor ama bir türlü genel müdürün önnüe atlamaya cesaret edemiyordum.Randevu al diyeceksiniz vermiyolar öğrenciyle görüştürmüyolar ya girişte ya çıkışta önüne atlayacaksın.Neyse bu sene son bi cesaretimi topladım.Yurtkur genel müdürü Hasan Albayrak(bilesiniz die söylüyorum) önüne çıktım konuştum ve oldu çocuğun işi görülsün dedi.Ben seyran c bloğa geçmek istiyordum.orası doluymuş!Seni aynı özellkte seyran vilayetlere verelim dediler ben de tamam dedim aynı özellikte nasılsa dedim.Nakil işlemim oldu.Yurda gittim kaydımı yaptıracağım,beni 1-2 kişilik odalara verin dedim boş yer yokmuş 3 kişiliklere verin dedim o da öyle boş yer yok dediler 4 kişilik odaya verdiler ben tabi inanmadım o gün hem kendi bloğumu(vilayetler) hem de c bloğun odalarının tek tek dolaştım boş odaların listesini çıkardım ve gerçekten 1 kişilik odada bile boş yer var.Yurtta kalanlara sordum.Yurtta birkaç oda böyle 1-2 kişilik yüksek torpilliler için tutulurmuş.Gidip müdireyle konuştum.Oralar boş görünüyo olabilir ama değil oraların sahibi var diyor.Sahibi varmış.Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar.Çok ayıp bir şey.yurtta kalanlara sordum.1-2 kişilik odalara geçmek içinne yapmam lazım diye.Çok sağlam torpilin olacakmış.Bu işte genel müdürden daha üst bir makam yok ki.En üst adam o_O yapmayacak da kim yapacak.dediler ki:Bu işin bakanı var,müsteşarı var,başbakan,cumhurbaşkanına kadar yolu varmış.Yuh dedim.Bana bir yol gösterin.ben bu 1-2 kişilik odalara nasıl geçebilirim.Bu vilayetler yeni tadilattan çıktığı iççin odalarda ne masa var ne bişey hiçbişey yok.Eski yurdumda odam 6 kişilikti.En azından kurulu düzen vardı.Burada bişey yok.Bugün masalara getirdiler.Kimbilir ne zaman odalara yerleşir.eski yurdumdan çıktığıma pişman oldum.Buranın yemekleri kötü ve yemekhane 4 buçukta açılıyor.dersim öğlene kadar ve kantinden fast food yemek zorunda kalıyorum.Öğlenleri yemek arıyorum.Ben zaten akşam yiyen bi insan değilim pek fazla yemem akşam.Öğle yemeği çok önemli benim için ve de kahvaltı.Anlayacağınız yaşam standardımda pek fazla bi değişme olmadı.Yemekhanenni yemkler kötü.yurda alışArkadaşlara alış vs.Cevalarınızı bekliyorum.

Nasıl bir cevap vereceğimi bilemedim kendi adıma.
Müdürden randevu alınamıyormuş.
Torpilsiz olmaz diyorsunuz eee buradan mı tanıdık çıkar diye umuyorsunuz?

hayır bu aynı konudaki kaçıncı topiğin arkadaşım
insanlar yazıo yazıo sen de okuyosun uygulama yok
daha değişik ne yazalım
sen de atla müdürün önüne o zaman girişken ol

iyi işte geçmişsin istediğin yurda

4 kişilik oda yerine tek kişilik odada kalsan da yemek saatleri değişmeyeceğine göre sen en iyisi alışmaya bak

zaten 4 kişilik odalarda kalan insanlardan senin ne eksiğin veya fazlan var onlar nasıl kalıyorlarsa sen de öyle kalırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım adamın önüne atlamissin.. O da yardımcı olmuş.. Sen 6 kişilik odadan 4 kişiliğe transfer olmussun.. Bence bu da guZel birsey.. Tabiki eski oda arkadaşlarınla aranda bı bağ kurulmuştur bugüne kadar.. Bekle biraz.. Burada da bı düzen kurarsınız.. Onlarla da anlaşırsın..

Hep öyle olur zaten.. İnsan elindekinin kıymetini anca kaybedince anlar.. Ama geriye dönüş yoktur artık.. Bu durumda sen de elindekini güzelleştirmeye çalışmalısın.. Yoksa daha iyisini aramaya kalkarsan bu elindekini de kaybedersin..

hayır bu aynı konudaki kaçıncı topiğin arkadaşım
insanlar yazıo yazıo sen de okuyosun uygulama yok
daha değişik ne yazalım
sen de atla müdürün önüne o zaman girişken ol
atladım müdürün önüne knouyu açarken de atladım diye yazdım zaten okumadın herhalde.

iyi işte geçmişsin istediğin yurda

4 kişilik oda yerine tek kişilik odada kalsan da yemek saatleri değişmeyeceğine göre sen en iyisi alışmaya bak

zaten 4 kişilik odalarda kalan insanlardan senin ne eksiğin veya fazlan var onlar nasıl kalıyorlarsa sen de öyle kalırsın.
viracocha sorun 4 kişilik olup olmaması değil ben eski yurdumda 6 kişilik odada kalıyordum ve bu yurda geçmek için 2 sene uğraştım zaman,emek,para harcadım en sonunda geçtim ama bişey değişmedi buranın böyle olduğunu bilmiyordum.Ders çalışma ortamı eskisine göre daha kötü.Yeni insanlar onlar alışana kadar zaman geçsin.En çok kafama taktığım da 1-2-3 kişilik odalarda boş yer olmasına rağmen bana yok demeleri hoş herekse öyle diyolarmış en çok insanı bu sinirlendiriyor.4 kişilikte de kalırım 12 kişilikte de nitekim bir sen 12 kişilikte de kaldım.Sorun o değil.Benim bu kadar uğraşıp istediğim sonucu elde edememem ve sürkli böyle oluyor.

Uğraşıp, istediğin sonucu elde edememen...
elimizde ki verilere baktığımızda.. Aslında sen yurdunu değiştirmek istiyordun.. Ve bunun için de uğraştın.. Sonuca baktığımızda da, bunu başardın..
Yalnızca bu değişikliğin ne gibi nihai sonları olduğu konusunda hazırlıklı değildin.. Bir de şöyle düşün.. Bunu yapmasaydın ve eski yurdunda devam ediyor olsaydın... Bu durumda da "Yurdumu değiştirmem gerekli" diye düşünecek, sonuç olarak enerjini bu sıkıntı üzerinde harcayacaktın.. Şu anda uğraşıp istediğin sonucu elde ettin.. Tek fark istediğin yurt değiştirme sonucu, istediğin gibi, düşündüğün gibi bir sonuç olmadı...
Biraz düşünme şeklimizi değiştirmemiz gerekiyor..
İstediğimiz şey "Kırmızı bir elbise" ve bunun için gerekirse mağaza mağaza dolaşıp ayakkabı eskitiriz... Ve "Kırmızı Elbise" bizim olur..
Ancak ya ten rengimize gitmez, ya kilomuzu fazla gösterir, ya kesimi bize göre değildir, ya da aslında istediğimiz o Kırmızı Elbisenin vitrinde duruşu gibi durmasıdır üstümüzde..
Ne istediğimizi düşünürken.. İstediğimiz şeyin ne gibi sonuçları olacağını da düşünmeliyiz.. Elimizde ki ile yetinme veya risk alıp yeni bir şey deneme...
İkisinin de negatif ve pozitif sonuçları olacaktır.. Sana bunu özelden de yazmıştım.. Neye yoğunlaştığın önemli..
Bu arada şu aralar haklı bir depresyondasın ve bir kez daha öneriyorum bir uzman ile vakit geçirmeni..
Yeni ortamında çok sorgulayıcı, ısrarcı veya memnuniyetsiz görünmemeye gayret etmeli ve mevcut duruma ne katabileceğini düşünmelisin.. Masalar için gidip konuşmalısın mesela... Aciliyeti olduğunu ve vizeler için şimdiden çalışmaya başlayacağını söylemelisin.. Oda arkadaşlarını tanımaya çalışmalısın.. Hatta vakit geçirmelisin mümkünse..
Lütfen sana özelden yazdığım önce ki mesajlarımı bir kez daha oku..
Sürekli negatif bir anafora itiyorsun kendini... Bu beni çok üzüyor...
Bazen atlayıp Ankara'ya gelmek bile geçiyor içimden.. Nedir bu kadar başına yıkan, nedir bu kadar seni negatif ve vazgeçmiş yapan şeyler?
Melek bana göre... Bulunduğu durumu mevcuduyla kabul edip o mevcuttan kendine kocaman bir dünya yaratabilecek enerjiye sahip...
Oysa Melek.. bu kocaman enerjisini mevcut durumdan şikayet ederek geçiriyor.. Üzülüyorum..
Daha önce ki konunda ki çözümlerimizi, özel mesajdan da yazıştığımız diğer temel şeyleri gözünün önüne getir ve sadece onlar üzerinden bir plan yapalım..
Her konuda yanında olacağımı bil lütfen..
Sevgi ve selam ile,

Bence sen en iyisi yurttaki sorunları bırak okulunu bitirmeye bak ,bu kadar dert edecek bir sorun değil..Gerçi ben 4 kişilik odada 2 kişi kalıyordum ama 4 kişide kalsam yapacak bişey yoktu.

viracocha sorun 4 kişilik olup olmaması değil ben eski yurdumda 6 kişilik odada kalıyordum ve bu yurda geçmek için 2 sene uğraştım zaman,emek,para harcadım en sonunda geçtim ama bişey değişmedi buranın böyle olduğunu bilmiyordum.Ders çalışma ortamı eskisine göre daha kötü.Yeni insanlar onlar alışana kadar zaman geçsin.En çok kafama taktığım da 1-2-3 kişilik odalarda boş yer olmasına rağmen bana yok demeleri hoş herekse öyle diyolarmış en çok insanı bu sinirlendiriyor.4 kişilikte de kalırım 12 kişilikte de nitekim bir sen 12 kişilikte de kaldım.Sorun o değil.Benim bu kadar uğraşıp istediğim sonucu elde edememem ve sürkli böyle oluyor.

Allah Allah...biryere geçmek istiyorsun...Ama oranın şartlarını bile bilmiyorsun...
2 sene emek para vs..harcıyorsun ama neiçin olduğunu bilmeden...
nasıl bir cehalet anlamadım gitti...
şimdi bizim vermemiz gereken cevap sabret tatlım alışırsın, tükaka insanlar boş yer varken sana vermemişler çok ayıııppp filan mı...
yok benden o çıkmaz...
iyice araştırsaydın buranın nasıl olduğunu kararını verip öyle atlasaydın kimin önüne atlayacaksan...
sonra böyle başını taşlara vurmazdın...
akılsız başın cezası...

''Sorun o değil. Benim bu kadar uğraşıp istediğim sonucu elde edememem ve sürkli böyle oluyor.''

öncelikle şunu bilesin ki, bu tip talihsizlikler herkesin başına geliyor. yoksa tanrı seninle uğraşmıyor emin ol. önce bi sen şunu kabullen ki; hayatında ne olursa olsun bunu bi şekilde kötüye bağlamayı başarıyorsun. şu cümlenden yola çıkarsak eğer; olumsuza, eksilere takılı kalan birisin. ve sen böyle olumsuz düşündükçe, ne yaşarsan yaşa bi şekilde mutsuz olmayı başarırsın. bu nedir bi nevi koşullanmaktır. aslında sonuca baktığında istediğin bi hedefe ulaşmışsın, sonucunun böyle olacağını tahmin edemezdin ama olumsuz ihtimal her zaman vardır. bu olumsuz ihtimaller sadece seni değil herkesi buluyor. biraz pozitif olmayı dene. diğer konularını da okuduğum için, bu yorumu getirdim yoksa tek bi konudan yola çıkmış değilim.

serotonin seninle öyle güzel ilgileniyor, öyle destek oluyor ki imreniyorum insanlığına. neticede birine laf anlatmak güzel lakin yorucu iştir. hele de o biri, ısrarla değişmeme gayreti içerisindeyse hepten yorucudur. kulak ver ona. sevgiler.

Son düzenleme:
''Sorun o değil. Benim bu kadar uğraşıp istediğim sonucu elde edememem ve sürkli böyle oluyor.''

öncelikle şunu bilesin ki, bu tip talihsizlikler herkesin başına geliyor. yoksa tanrı seninle uğraşmıyor emin ol. önce bi sen şunu kabullen ki; hayatında ne olursa olsun bunu bi şekilde kötüye bağlamayı başarıyorsun. şu cümlenden yola çıkarsak eğer; olumsuza, eksilere takılı kalan birisin. ve sen böyle olumsuz düşündükçe, ne yaşarsan yaşa bi şekilde mutsuz olmayı başarırsın. bu nedir bi nevi koşullanmaktır. aslında sonuca baktığında istediğin bi hedefe ulaşmışsın, sonucunun böyle olacağını tahmin edemezdin ama olumsuz ihtimal her zaman vardır. bu olumsuz ihtimaller sadece seni değil herkesi buluyor. biraz pozitif olmayı dene. diğer konularını da okuduğum için, bu yorumu getirdim yoksa tek bi konudan yola çıkmış değilim.

serotonin seninle öyle güzel ilgileniyor, öyle destek oluyor ki imreniyorum insanlığına. neticede birine laf anlatmak güzel lakin yorucu iştir. hele de o biri, ısrarla değişmeme gayreti içerisindeyse hepten yorucudur. kulak ver ona. sevgiler.
Evet serotonin benimle gerçdkten çok ilgili ve çok destek oluyor bana ama bana acıdığı için değil beni sevdiği,değer verdiği için yapıyor ve benim değerli bir insan olduğumu onunla kafa yapılarımızın,düşüncelerimizin uyuştuğunu biliyor.Bunu ona da sorabilirsin.

Allah Allah...biryere geçmek istiyorsun...Ama oranın şartlarını bile bilmiyorsun...
2 sene emek para vs..harcıyorsun ama neiçin olduğunu bilmeden...
nasıl bir cehalet anlamadım gitti...
şimdi bizim vermemiz gereken cevap sabret tatlım alışırsın, tükaka insanlar boş yer varken sana vermemişler çok ayıııppp filan mı...
yok benden o çıkmaz...
iyice araştırsaydın buranın nasıl olduğunu kararını verip öyle atlasaydın kimin önüne atlayacaksan...
sonra böyle başını taşlara vurmazdın...
akılsız başın cezası...
sen de haklısın.

Senin bu durumunu en ıyı acıklayan söz :

dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak :))
İnsan bazen şükretmesini ve sınırları zorlamaması gerektıgını bılmlı , bence bundan da ders cıkarablrsın cnm

Senin bu durumunu en ıyı acıklayan söz :

dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak :))
İnsan bazen şükretmesini ve sınırları zorlamaması gerektıgını bılmlı , bence bundan da ders cıkarablrsın cnm
evet tortellini doğru söylüyorsun insan bilinmeyeni merak eder bendeki bu merak duygusu da fazla.İçinde bulunduğum ortam beni bunaltıyorsa kaçmak istiyorum.bu da ders oldu bana.Yurt ortamım o kadar kötü değil.Diğeriyle aynı sayılır.İkisinin de arı ve eksileri var.Sadece geçtiğime fazla değmedi uğraştığıma denilebilir ama nereden bilebilirdim böyle olacağını benim için tecrübe oldu.hayat da zaten böyle öğreniliyor değil mi?Şimidye ve önüme bakıyorum.Kendimi daha falza üzmeye değmez.Sizin gibi forum arkadaşlarına sahip olduğum için de çok şanslıyı.Bana yazan beni teselli eden,yorum yapan.Öpüyorum hepinizi.

Yurt için bu kadar sene uğraşmak yerine, madem ki olmuyormuş eve geçmek için uğraşsaydın keşke. Ev bir çok yurt ortamından rahat, güvendiğin bir kaç arkadaşınla çıkardın. Ya da küçük bir ev tutarsın kendine göre içini yerleştirirdin istediğin şekilde yemek ve en büyük problem temizlik konusunda kafan rahat olurdu.

Yurt için bu kadar sene uğraşmak yerine, madem ki olmuyormuş eve geçmek için uğraşsaydın keşke. Ev bir çok yurt ortamından rahat, güvendiğin bir kaç arkadaşınla çıkardın. Ya da küçük bir ev tutarsın kendine göre içini yerleştirirdin istediğin şekilde yemek ve en büyük problem temizlik konusunda kafan rahat olurdu.
eve çıkacak kadar güvendiğim,inandığım arkadaşım yok.1+1 e çıkmayı çok düşündüm annem babam izin vermiyor.Evi çekip çeviremezmişim.

X